A 2 hiba, amiért NEM tudsz Muscle up-ozni (+ amit tenned kell)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 09. 2024
  • Az éves Premium tagsághoz és a Prehab + Kezdő csomaghoz a készlet erejéig AJÁNDÉKBA KAPSZ egy új Street workout mindenkinek könyvet!
    Gymnastics Method Premium tagság: gymnasticsmeth...
    Prehab + Kezdő csomag: gymnasticsmeth...
    Miért nem tudsz Muscle upozni, vagy ha tudsz is, miért nem tökéletes?
    Általában 2 fő oka van.
    Az egyik a törzserő a másik pedig húzóerő hiánya.
    A könnyebb megértés érdekében kezdjük a húzóerővel és utána beszélek a törzsről, mivel általában az általános törzserő hiányosság mellett a húzóerő hiányát kompenzálják sokan a bicskázó mozdulattal.
    Mindegyikre fogok mutatni példát, és a videó végére szépen össze fog állni, hogy miken kell dolgoznod.
    1. Húzóerő
    Az egyik fő probléma tehát a húzóerő hiánya.
    Az első szintje az, amikor valaki meg akarja próbálni a muscle upot, de alig tudja felhúzni magát, meg se tudja közelíteni a rudat, így esély sincs arra, hogy fölé kerüljön.
    A második szint, amikor valaki cselesen annyira fel tudja húzni magát, hogy az egyik könyöke a rúd fölé kerüljön, így már félig támaszba tud kerülni és végül felcsavarja magát a másik karral - ez a tipikus felemás vagy csirkeszárnyas muscle up.
    A harmadik szint, amikor valaki hasonlóképpen, már mindkét könyökét a rúd fölé tudja irányítani - megjegyzem ez már kifejezetten technikás megoldás - tehát a muscle up úgy ahogy sikerül, de nem valami szép látvány.
    A negyedik szint, amikor valakinek már megvan az ereje ahhoz, hogy felhúzza magát a rúd fölé és a könyökök szépen egyszerre tudnak mozogni, és a rúd fölé érve teljesen végre kell hajtani a tolódzkodást - ez már egy tisztességes muscle up.
    Az ötödik szint pedig az, amikor már szinte felrepül az ember, és a tolódzkodás csak minimálisan kap szerepet. Ez a szint demonstrálja a húzóerő magas szintjét és a lehető legjobb technika elsajátítását.
    A kérdés tehát az, hogyan juthatsz el az első szintről az ötödikre.
    Az igazság az, hogy nincsen csodapirula. Szépen, teljesen a nulláról fel kell építened a húzóerőt.
    2. Törzs
    A második fő probléma, ami a tökéletes Muscle up útjába áll, az a törzzsel történő kompenzáció.
    A kompenzáció alatt azt értem, hogy amikor az illető elkezdi felhúzni magát a muscle upban, bebicskázik, azaz behajlítja csípőjét.
    Ez ugyebár hasi kontrakcióval és a csípőhajlító izmok megfeszítésével jár és olyan mozdulatot eredményez, mintha az illető páros lábbal el akarna rúgni egy labdát.
    Ez általában két okból történik: az egyik, hogy ez a mozdulat tovább segíti a test mozgását felfelé, tehát kompenzálja a húzóerő hiányát,
    a másik ok pedig szimplán a megfelelő törzsaktiváció hiánya. Több olyan sportolót ismerek, akinek brutál erős a törzse, több statikus megtartásra és törzsgyakorlatra is képes, de ebben a mozdulatban még nem tudja összehangolni úgy a mozgást, hogy ne kelljen kompenzálnia.
    Ez tisztán idegrendszeri, testtudati eredetű, amin tudatos gyakorlással lehet javítani.
    Ezzel ellentétben sokszor viszont arról is szó lehet, hogy az illetőnek hiányosságai vannak a törzserő vonatkozásában, és vissza kell térnie az alapokhoz.
    Ahhoz, hogy a muscle up közben egyben tudd tartani a törzsed és ne kelljen bicskával kompenzálnod, a nyújtott testhelyzetet erősítő gyakorlatokra kell fókuszálnod.
    Tehát bölcsőtartás, háthinták, sárkányzászló, alkartámasz, hosszú fekvőtámasz stb.
    Megintcsak egy olyan probléma, amit simán el lehetne kerülni, ha az ember megfelelően kezdené az edzésfolyamatot, ízületi előkészítéssel és alapozással.
    Tehát összefoglalva, a két legfőbb ok, amiért nem tudsz Muscle upozni, vagy nem tökéletesen az a húzóerő és törzsaktiváció és/vagy erő hiánya, amiket mind egyszerűen tudsz orvosolni.
    Az éves Premium tagsághoz és a Prehab + Kezdő csomaghoz a készlet erejéig AJÁNDÉKBA KAPSZ egy új Street workout mindenkinek könyvet!
    Gymnastics Method Premium tagság: gymnasticsmeth...
    Prehab + Kezdő csomag: gymnasticsmeth...

Komentáře • 11