На заході Київщини: гіганський вітряк, закинута кіностудія, Макарів і Бишів

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 08. 2024
  • Блукаючи нетрями інтернету довідалися, що в селі Нежиловичі за Макаровим знаходяться закинута кіностудія з фанерними будинками. Одразу з’ясували, як туди потрапити і вирушили в дорогу. Також покажемо і розкажемо:
    - Хто з відомих політиків живе і жив в селі Гореничі?
    - Де знаходиться найбільший на Київщині, а можливо і в усій Україні вітряк?
    - На честь якого українця назвали російське місто Ростов-на-Дону?
    Так що підписуйтесь і мандруйте з нами!!!!
    В цьому ж селі зупинилися в красивій місцині випити кави з цигаркою, і, як потім з’ясували - це був прокат повітряних куль і кафе.
    ….синхрон
    Вже в Києві згадали, що були тут в 2009 році, коли Ольга Богомолець запрошувала нас на урочисте відкриття своєї папірні в Радомишлі. Тоді, щоб подія була веселішою, охочих катали на повітряних кулях. Про замок в Радомишлі обов’язково розкажемо і покажемо іншим разом.
    З Колонщини милуючись чорногузами поїхали прямо на Макарів. Це місто на початку минулого століття належало фон Меккам, про яких ми розповідали у роліку: «Навколо Києва на авто. Захід». У центральній частині містечка збереглися житлові будинки кінця 19 століття. За переписом 1864 року в Макарові проживало 585 православних, 88 католиків і 1207 євреїв. Жодна культова споруда до нашого часу не збереглася.
    Найвідомішим уродженцем Макарова є митрополит Ростовський (не плутати з Ростовом-на-Дону) і Ярославський Димитрій… в миру Данило Туптало. Оскільки ця особа мало відома широкому загалу, зупинимося на ній детальніше. Народився в 1651 році. Навчався в Києво-Могилянській академії, ченцем став в Кирилівському монастирі. Проповідував, зокрема, у Вільні, Чернігові, Батурині. Понад 20 років доповнював книжку за сучасними мірками - енциклопедію «Четьї Мінеї», де життя святих описане щодня кожного місяця. Завершив працю над ними вже в Ростові, за що його канонізували і присвоїли ім’я Димитрій Ростовський. Помер і похований в Ростові Великому, а Ростов-на-Дону назвали в його честь, там також є йому пам’ятник.
    Замовили, комплексний обід: солянка, макарони з гуляшом, облів’є і компот - 130 гр. Ще свиняча відбивнуха, салат з капусти і помідорів та салат з буряка + компот та хліб також 130. Вирок - лише 260 гр. Все не з’їли!!!
    Нежиловичі
    Про кінно-спортивну базу в селі Лубське довідалися на інтернет порталі «Моя Київщина». Вичитали, що тут «кваліфіковані тренери можуть усіх охочих навчити верхової їзди. Узимку проходить катання на санях по засніжених дорогах, також на території ферми щороку відбуваються обласні чемпіонати по кінному пробігу».
    Щоправда нам власник Саша повідомив, що для поїздок верхи потрібно домовлятися заздалегідь, а зараз він дуже зайнятий з клієнтами. Так що довелося повертатися до дому.
    В сусідньому селі Томашівка охочі можуть оглянути садибу Хаєцьких, де зараз скит Свято-Введенського монастиря. Ми там були раніше тому одразу поїхали в плідник «Круглик» збирати, пакувати і відправляти замовлення.

Komentáře • 2

  • @user-vb4ve9ml9q
    @user-vb4ve9ml9q Před 4 měsíci

    Блін, і чому ж все старе в нас у руїнах?! Макарівський парк важко назвати панським. Жодного вікового дерева. Сумна якась подорож. Відбивна, алабай та порося були чудові.

    • @Kruhlyk-cruise
      @Kruhlyk-cruise  Před 4 měsíci +1

      А нам найбільше сподобався охоронець вітряка.