Найпростіший спосіб для вирощування закваски, без ваги, без викидання залишків, потрібний термометр

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 01. 2024
  • 🥨Вивести закваску в затишній домашній атмосфері набагато простіше, ніж знайти хорошу пекарню, де можна придбати смачний хліб на диких дріжджах!
    🍞Достатньо мати лише два інгредієнти, трошки часу і вчасно годувати свою закваску для хліба.
    🥐Традиційно закваска для хліба, це закваска житня. Її можна отримати аналогічним способом, варто лише замінити борошно.
    🥖Закваску житню отримаємо завдяки житньому борошну. Її запах і колір абсолютно відрізняються від пшеничної, так само як житній хліб відрізняється від пшеничної випічки і має інший смак і структуру.
    🍞Щоб хліб на заквасці вдався, вона повинна бути на піку своєї активності, тобто нагодована за 6-8 годин до основного замісу, піднялася до свого максимуму і ось-ось почне поступово опадати. На цьому етапі найкраще розпочати замішування тіста для хліба або знову погодувати закваску.
    🥯Якщо ви плануєте пекти хліб щодня, закваску можна тримати при кімнатній температурі, підживлюючи її водою і борошном кожного разу, коли вона починає опадати в пропорціях принаймні 1:1:1 (закваска : борошно : вода).
    🥨Успіх у випічці хліба на заквасці - це навчання методом спостереження, а також спроб і помилок. Час, вказаний у рецепті, стає лише підказкою, оскільки кожне тісто веде себе по-різному в різних середовищах.
    🥞Якщо ви не плануєте найближчим часом пекти хліб, погодуйте свою закваску у трохи більших пропорціях, залиште її під кришкою на 1-1,5 години на кухонному столі, а потім банку приберіть до холодильника. Погодовану в такий спосіб закваску догодовують в середньому раз на тиждень, щоб підтримувати її життєдіяльність.
    🥖Перед плановим випіканням хліба закваску виймаємо з холодильника і годуємо її, щоб вона "прокинулась", не менш ніж за 5-6 годин до основного замісу при температурі 21 - 22 градусів
    ‼️Що не варто робити з закваскою?
    ❎️Не догодовуємо закваску занадто малою кількістю води і борошна - така дія ослаблює її і призводить до загибелі дріжджів і молочнокислих бактерій.
    ❎️Не залишаємо закваску при кімнатній температурі занадто довго - перекислий заквас буде втрачати свої властивості, поки не втратить їх повністю.
    ❎️Не зберігаємо велику кількість закваски - в домашніх умовах ми не зможемо її використати. Краще тримати маленьку баночку і догодовувати лише стільки, скільки нам потрібно.
    ❎️Не зберігаємо закваску без кришки, існує ризик її зараження небажаними мікроорганізмами.
    ❎️Не дотримуємося жорстких часових рамок. Вирощування і розмноження закваски - це тривалий процес спостереження. Закваска в кожному домі працює трішки по-іншому, і в різних умовах росте і розмножується за різний час. Чітко дотримуючись часу зазначеного у рецепті, ми з певністю можемо помилитися, і використаємо слабку або перебродившу закваску для тіста.
    Наші закваски індивідуальні, бо залежать від борошна і води у тому регіоні де вони виводяться. А також від температури повітря і пори року.
    ❎️Не зберігаємо закваску у холодильнику нескінченно без підживлення. У закваски є свій термін придатності. Залишена протягом кількох тижнів без оновлення, вона, ймовірно, вимре.
    ❎️Не використовуємо закваску з пліснявою - якщо ви помітили плісняву на стінках банки, не намагайтеся викинути забруднену частину і годувати закваску далі. Пліснява, ймовірно, вже розповсюдилася по всьому заквасу, що може бути шкідливим для здоров'я. Таку закваску потрібно викинути.
    ❎️ Якщо немає плісняви закваску можна відновити. Голодна закваска набуває виразного оцтового, гострого запаху, іноді він може нагадувати ацетон. Іноді закваска розшаровується. Зазвичай це не привід для хвилювань. Залишаємо невелику кількість закваски і годуємо її кілька разів, доки її запах і смак не буде схожий до кефіру або кислого молока.
    🥞 Залишки закваски зазвичай викидаються, але зібравши їх в окрему баночку можна посмажити на них млинці або оладки.
    #ВГостяхУВіки
    #ГотуюЗЛюбов'ю #WGościachUWiki
    #GotujeZMilością
    #закваска
    #хлібНаЗаквасці
    #хлібБезДріжджів
    Музыка: Balloon
    Музыкант: @iksonmusic

Komentáře • 9

  • @user-eb1rj7lp6b
    @user-eb1rj7lp6b Před 2 měsíci +1

    БЛАГОДАРИМ

    • @vik_adalin
      @vik_adalin  Před 2 měsíci

      Вкусного и здорового Вам хлеба❤️

    • @user-eb1rj7lp6b
      @user-eb1rj7lp6b Před 2 měsíci +1

      СПАСИ ГОСПОДИ!

  • @user-jr5vl8rz4n
    @user-jr5vl8rz4n Před 2 měsíci +1

    Эээх...где бы ещё найти муку "тортову"😂в Беларуси нет "Бедронки"

    • @vik_adalin
      @vik_adalin  Před 2 měsíci +1

      Розумію 😊
      Это обычная мука высшего сорта, содержание белка 10,3 грамм.
      Возьмите самую обычную, какая у Вас есть. Я в Украине так делала, только муки понадобилось чуть больше. Пробуйте и всё получится 😊

  • @lesikash4137
    @lesikash4137 Před 10 dny +1

    Без викидання, але викину, бо не потрібно:(

    • @vik_adalin
      @vik_adalin  Před 10 dny

      @@lesikash4137 дякую, що уважно переглянули. Так, цього разу я і справді викинула рештки, бо основна закваска вже давно стоїть у холодильнику. Цю я виводила для відео і хотіла бути максимально чесною зі своїми глядачами. Але якщо ви цікавитеся темою хліба без дріжджів, то звісно ж помітили, що при виведенні закваски, за кожним її підгодовуванням рештки викидають. Аж до моменту, коли закваска дозріє. Я цього не робила. А просто збільшувала пропорцію поступово. Якби взяла більшу баночку, можна було б і не викидати.
      Я вже два роки печу хліб і зазвичай розраховую розхід закваски так, щоб нічого не викидати, а лише догодовувати залишки.
      Дякую за коментар

  • @TipatovNikolay
    @TipatovNikolay Před měsícem

    Почему не говорите об запахе патогенных бактерий на 3-4 день и о том, что нужно ждать появления приятного запаха?

    • @vik_adalin
      @vik_adalin  Před měsícem

      @@TipatovNikolay дякую за коментар.
      Не говорю, потому что не имею такого опыта. Исходя из собственного опыта и наблюдений не могу сказать, что на 3-4 день закваска неприятно пахнет. Как определить, что бактерии патогенные не имея под рукой баклабаратории? По моему субъективному мнению, закваска пахнет от слабо-кислого, до остро-кислого запаха. Если запах будет очень уж не приятный, я бы не рискнула её использовать.