Restart: Emoční přejídání se dá léčit! Co jsou první příznaky, a jak se mu vyvarovat?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 12. 2022
  • Psychická porucha, záchvatovité přejídání, potlačuje emoce, které zrovna ten člověk cítí. Tato porucha by se měla léčit a za tím stojí i Zuzana Douchová. Jak se mu vyvarovat, co jsou první příznaky a proč je těžké si udržet záchvatovité přejídání pod kontrolou?

Komentáře • 3

  • @viktoradam3195
    @viktoradam3195 Před měsícem +2

    Stále to tvrdím dokola a asi napíši knihu. Přejídání způsobuje pravidelný příjem tzv. zdravé stravy. Všechny současné teorie o pravidelném a zdravém stravování naprosto selhaly. Lidé jsou velice obézní a žádné odborné rady nefungují. Přitom stačí tak málo. Základem je vynechat snídani a hladovět 5-6 hodin. Žaludek se stáhne a přejde chuť i na oběd. Stačí si dát kousek bůčku a housku. Rozhodně varuji před ovocem a zeleninou. To pouze roztahuje žaludek a vyvolává pocit hladu. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem jedl zdravě a pravidelně. Tehdy ve 40-ti letech jsem vážil 86 kg a měřil 178 cm. Dnes vážím 62 kg a je mi 53 let. Všechny zdravotní testy mám naprosto v pořádku. Moje rada zní pro všechny kteří chtějí zhubnout- jezte vše, co vám chutná, ale v malém množství. I kráva ztloustne po celodenní pastvě.

    • @eslikeS
      @eslikeS Před 2 dny

      V zivote som nejedla bocik lebo je mi jasne ze je to hnus a ani nebudem. A ked sa nenajem do 9:00 tak som strasne hladna a vobec ma hlad neprejde.

    • @viktoradam3195
      @viktoradam3195 Před 2 dny

      @@eslikeS Jak můžete vědět, že bůček je hnus, když jste ho v životě nejedla? Vstávám ve 4.00 ráno do práce a dělám fyzicky až do oběda bez snídaně. Oběd mi vydrží 2 dny a často ani nevečeřím. Lidé strašně žerou a pak se diví.