Навколо Києва на авто Захід. Скансенс, страуси та могила цадика.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 08. 2024
  • Канал «Круглик круїз» продовжує інформувати про те, чим зайнятися киянам під час війни, коли кордони для певних категорій громадян зачинені на невизначений термін. В цьому роліку покажемо визначні достопам’ятності, розташовані на захід від столиці України. Ви довідаєтеся:
    - Кому і чому Петро Чайковський присвятив 4-ту симфонію?
    - Що залишилося від садиби Терещенків у Шпитьках?
    - Де знайти могилу цадика, куди кладуть записки, як у стіну плачу в Єрусалимі?
    Так що підписуйтесь і мандруйте з нами!!!
    Логічно стартувати на Житомирському шосе. Одразу на виїзді із Києва в Катеринівці, яка зараз вже в межах столиці, бачимо поштову станцію 1846 року. Вона побудована за типовим проектом, характерна особливість - стрільчасті вікна в стилі неоготики. Подібні станції розташовані і далі в Любимівці та Калинівці. Ми їх обов’язково покажемо. Спеціально ці атракції оглядати не варто, але якщо проїздите поруч, можно глянути одним оком.
    Офіційна назва станції «Будинок лругого розряду з готелем». Тут були кімнати для приїжджих і поруч будинок ямщика, катерна та конюшня.
    Трошки історії. На початку 19 століття в Росії налагодили поштово-діліжансне сполучення від Києва аж до кордону з Австро-Угорщиною. По всій трасі побудували станції, де мандрівники могли заночувати, перекусити, навіть випити алкогою, оскільки ГАІ тоді ще не придумали, також нагодувати чи поміняти коней.
    Усі поштові, або кінно-поштові, станції планувалися однаково: прямокутний двір, по центру власне будинок станції, праворуч - в'їзні ворота, ліворуч - виїзні. Муровану огорожу так також декорували в неготичному стилі.
    На поштовій станції обов’язково були папір, чорнило, пера, марки, штемпелі, поштова скринька. Мандрівникам пропонували самовар і все, що потрібно для вживання чаю.
    За 18 кілометрів наступна станція в Любимівці вже була 1 розряду, тобто мала так звані імператорські апартаменти.
    «Українське село»
    За кілька кілометрів повертаємо праворуч в етнографічний комплекс «Українське село». В експозиції під відкритим небом представлені будинки та інші господарські споруди із різних регіонів України. Є оранжерея і зоокуточок. Вхід вільний.
    Володів усім цим майном вже покійний народний депутат кількох скликань Володимир Бондаренко. В 2014 році до обрання Кличка він кілька місяців керував Київською міськадміністрацією. Як ми виявили, крім музею, це ще і не поганий бізнес проект. На території скансенсу є колиба з банкетною кімнатою і готель. Вартість проживання двох осіб на добу близько 1300 грн. На Новий рік ця цифра зросла вдвічі.
    Від музею поїхали в село КопилІв дивитися на садибу фон Мекка, а дорогою в Калинівці оглянули комплекс будівель поштової станції, який зберігся майже в первозданному вигляді.
    Наприкінці 19 століття Копилів належить дворянській родині баронів фон Мекк - Надії Філаретівні та її сину Миколі Карловичу. Мати була шанувальницею Петра Чайковського, допомагала йому матеріально і запрошувала сюди в гості. На знак подяки композитор присвятив їй 4-ту симфонію. Син був відомим підприємцем, володів низкою залізниць. Одним із захоплень фон Мекка були коні. Він матеріально допомагав художнику Михайлу Врубелю, який також тут бував, купував його картини і оплачував лікування. Щоправда, портрет Миколи чомусь намалював Борис Кустодієв.
    У 1888 р. фон Мекки зводять тут літній дерев’яний будинок в стилі «дачний модерн». Будівля має 2 поверхи, мансарду та невеличку терасу. Фасад прикрашає орнамент з дерева і гостроверхі башточки на даху. Раніше тут ще були корівник, молочна ферма, млин, водонапірна башта, кінний завод.
    А ми їдемо в село Шпитьки дивитися, що залишилося від садиби Терещенка кінця 19 століття. Від неї залишилися водонапірна вежа, каретна і льох. До башти по периметру прибудовано вісім симетричних приміщень, які використовувались під каретні і стайні. План будівлі нагадує восьмигранну зірку. Льох - двоповерховий, має подвійні стіни між якими циркулює повітря. Таким чином в погребі постійна температуру та сухе повітря.
    Єврейське поселення «Анатєвка» (Гнатівка) для біженців зі Сходу України назвали на честь населеного пункту із повісті Шолом Алейхема, (справжнє прізвище Рабінович) «Тев’є-молочар». У нашій родинній бібліотеці зберігся отаких томік письменника, щоправда не дуже новий. Ось фото самого Рабіновича з родиною. А ось цитата з повісті: «Не забагато честі для мене, щоб весь світ раптово довідався, що на тому боці Бойберика, неподалік Анатівки живе людина на ім’я Тев’є-молочар». Цікаво, що в 2019 році почесним мером містечка оголосили адвоката екс-Президента США Трампа - Рудольфа Джуліані.
    Духовним центром Анатівки є дерев’яна синагога з квадратними та прямокутними вікнами. На стіні синагоги є табличка з прізвищем колишнього глави Адміністрації Петра Порошенка Бориса Ложкіна. Допомогав будівництву і український бізнесмен, колишній депутат з ОПЗЖ Вадим Рабінович.

Komentáře • 16

  • @user-vb4ve9ml9q
    @user-vb4ve9ml9q Před 6 měsíci +1

    Тварини - це завжди мило, сакральні споруди - інформативно. Дякую. Чекаю на подальші подорожі.

  • @user-vb4ve9ml9q
    @user-vb4ve9ml9q Před 6 měsíci +1

    Гарна подорож і цікаві історичні довідки. Поштові станції для мене виявились новиною.
    На садибою фон Мекк хотілось плакати... Про Терещенків взагалі мовчу.

  • @user-mp3pn5qs5y
    @user-mp3pn5qs5y Před 6 měsíci +1

    Західна частина подорожі дуже цікава, дякую, подробиці не були б зайві.

  • @user-vb4ve9ml9q
    @user-vb4ve9ml9q Před 6 měsíci +1

    Ой, пане Вікторе, далекі Ви від села... Де це удвох корову доять? ))
    Та і з самогоноварінням маєте проблеми: оті діжечки - це охолоджувачі, у яких пари спирту конденсуются і витікають з краника у третій діжці у вигляді первака. І воду часто доводилось міняти, бо грілась.))

    • @Kruhlyk-cruise
      @Kruhlyk-cruise  Před 6 měsíci

      Пані Аліно, я 5 років пропрацював ветеринаром в колгоспах Литовської РСР. Доїння корови - це постановочний кадр для приверненнгя уваги трудящихся. Щодо самогону, ми лише вчимося. Дякуємо за роз'яснення.

  • @user-mp3pn5qs5y
    @user-mp3pn5qs5y Před 6 měsíci +1

    Дуже поганий музичнтй супровід , хто писав текст для супутниці? Нема ні розуму ні смаку.Краще б ви самі скомпонували текст, у вас добрий і яскравий голос, чиста українська мова.

    • @Kruhlyk-cruise
      @Kruhlyk-cruise  Před 6 měsíci

      Музику беремо з фонотеки Ютубу, щоб нее порушуватии авторські права.