Jak adekvátně rekonstruovat panelák: Žádné šílené barvy

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 18. 11. 2021
  • Za minulého režimu u nás vzniklo spoustu panelových domů, které je dnes potřeba rekonstruovat. S tím přišla snaha z paneláků udělat bohužel něco úplně jiného, než čím jsou. My si ukážeme jeden případ, kde se úpravy celkem povedly.
    Premiérové díly pořadu Gebrian: PLUS/MINUS sledujte na MALL.TV ▶️ bit.ly/Gebrian-PLUSMINUS
    Překvapivé stavby sledujte tady 👉 bit.ly/PrekvapiveStavby_naMALL-TV
    Gebrian: na Facebooku 👉 bit.ly/GebrianFacebook

Komentáře • 97

  • @danielpavlik7242
    @danielpavlik7242 Před rokem +24

    Já nevěřím vlastním očím. Konečně panelák, kterej opravdu vypadá jako moderní rezidence a ne jako sklad košťat v lunaparku.

  • @kingbacker
    @kingbacker Před 2 lety +35

    Panelákové omalovánky, to je hrůza....souhlasím s tím, že v reakci na záplavu šedi v panelákové výstavbě bylo špatnou snahou reagovat ve smyslu "ode zdi ke zdi".

  • @djungariangrowler1241
    @djungariangrowler1241 Před 8 měsíci

    Adame, také souhlasím, že ploty jsou bariéry, které snižují dobrý pocit z veřejného prostoru, ale..
    Tohle je ŽIŽKOV - a tam mám pro všechny zámky, ploty a vysoké stěny - plné pochopení. Je to co se týče výskytu nepřizpůsobivých existenci - ta nejodpornější část Prahy, možná i celé naší republiky. I přes snahu o zvelebení této čtvrti v posledních mnoha letech - se mi při průchodu žižkovskými ulicemi, dokonce i při zimních mrazech pod nulou - zvedá žaludek ze smradu, který je všudypřítomný a sleduji každičký svůj krok, abych nešlápl do kaluží moči, zvratek, nebo tekutých průjmů uprostřed chodníku.

  • @barathart8790
    @barathart8790 Před 2 lety +24

    Super možno by som len pridal záber "ako barák vyzeral predtým". Inak super séria, pokračujte v tom, pozdrav zo Slovenska 🇸🇰❤️🇨🇿

    • @4ever242
      @4ever242 Před 2 lety

      Ako? Hnusně vypadal. Ohlodané holé panely, vydrolené spáry, prostě hnus který se do téměř centrální části města opravdu nehodí.

    • @pallzoltan
      @pallzoltan Před 3 měsíci

      maps.app.goo.gl/U3RJ1fzDs7GA6XiTA

  • @lenkakozlova8979
    @lenkakozlova8979 Před 2 lety +44

    Zaujaly mě předzahrádky přízemních bytů. Považuji je za nesmysl, protože nenesou žádné soukromí, naopak. Proto si myslím, že jsou jen špatným důvodem vyšší ceny bytu.

    • @brkoviny
      @brkoviny Před 2 lety +12

      Spíš přináší trable. Pak jsou z toho články v poradnách typu sousedi na mě z okna hází vajgly, jak to řešit?

    • @jirikrusek3315
      @jirikrusek3315 Před 2 lety +4

      ty předzahrádky asi nemají za cíl vytvářet soukromí. Majitel si může v létě něco ugrilovat, usušit venku prádlo, mít tam nějaký kompostér a přece není problém, že na něj ostatní vidí. Chápu, že asi nechcete každého pozvat do obýváku, ale veškeré osobní vlastnictví nemusí poskytovat soukromí. Naopak, kdyby poskytovat soukromí mělo, tak všechno schováme za vysoké nepropustné ploty a veřejný prostor bude hnusný.

    • @4ever242
      @4ever242 Před 2 lety

      @@jirikrusek3315 přesně tak

    • @kamilalambert1802
      @kamilalambert1802 Před 8 měsíci

      Jsou krasne

  • @pangrac1
    @pangrac1 Před 2 lety +5

    Kultivace prostoru před domem je velký plus. Je to radostnější.

  • @hory1982
    @hory1982 Před 2 lety +6

    Souhlas, fasády jako pastelky jsou spíš k smíchu.. Někdy se lidi předháněj, kdo má křiklavější barvu, vypadá to jako z lega. Různé odstíny šedé moc sluší, ale určitě se zde ozve nějaký majitel brčálově zelené či křiklavě modré fasády, jaká je to paráda! :)

  • @marcip6820
    @marcip6820 Před 9 měsíci

    Také se mi líbí na fasádách paneláků odstíny šedé s mírným akcentem nějaké další tlumené barvy. Tomu plotu se ale nedivím, pokud si obyvatelé chtějí zachovat čistotu a bezpečí prostoru. Přidala bych k tomu plotu zeleň a celý vnitroblok pojala více jako kvetoucí zahradu.

  • @Hoskin55
    @Hoskin55 Před 2 lety +9

    3:30 Je to jednoduchý, prostě aby tam chodili místní z toho bloku, co je kolem toho vnitrobloku, a ne jak se říká pofidérní existence, pár takových míst jsem už viděl, co šli lidově řečeno "srat" potom co se tam naučili chodit tyhle existence. Takle když tam pude maminka z dítětem z toho domu, ke kterýmu to patří, tak si odemkne, v klidu si tam sedne, a ví že má o dost větší šanci, že dítě v písku nenajde jehlu, nebo jiný bordel. Či něco podobnýho.

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před 2 lety

      smutná pravda

    • @4ever242
      @4ever242 Před 2 lety

      Myslím že právě v této části Žižkova jsou vaše "obavy" opravdu oprávněné, protože to co se tu pohybuje za zjevy, to se fakt jen tak nevidí... 😕 Já p. Gebriana chápu a v mnohém s ním souhlasím, bylo by to jistě super, žít všude bez plotů, bariér atd., ale realita tomuto idealismu skutečně moc nepřeje.

  • @z.h.4380
    @z.h.4380 Před 2 lety +5

    U nás se řadě paneláků s kýčovitě barevnou kombinací říká papouškárna 😀 a nejde jen o externí výbuch kýče, ale i interiér umí překvapit 😀

  • @davidreich5057
    @davidreich5057 Před 2 lety +6

    jasně že ten plot se jeví jako nevhodný, ale bohužel vzhledem k lokalitě je to nutnost. zvláště pokud je to pozemek patřící k domu a svj nechce, aby investované peníze do prostoru využívaly pochybné existence, které prostě k slušnému bydlení nepatří. pokud totiž po cestě domů v těch posledních 10 metrech někoho takového potkáte, tak vám ani sebelepší předzahrádka u vchodu dojem z bydlení nezlepší.

  • @jednoducha
    @jednoducha Před 2 lety +4

    S tým plotom úplne súhlasím. Ploty môžu byť pri rodinných domoch, ale nie pri bloku. Tam jednoznačne nepatria.

  • @jankabourek6742
    @jankabourek6742 Před 4 dny

    Líbí se mi ten apel na zkrášlení prostoru před vchodem. Pokud jde o barvu fasády, kdo chce na svém domě jedovaté křiklavé barvy, má je mít. Stejně to časem trochu vybledne.

  • @petrsolle5999
    @petrsolle5999 Před 10 měsíci

    Takto si představuji ,, nový kabát,, panelových domů. Žádné ,,omalovánky,, jako jsou např. čtverce, kruhy, všelijaké pruhy atd... no, hotové nesmysly.A dělá se to dodnes... bohužel. Já si občas říkám, jak by to bylo hezké, to prokombinovat ve dvou barvách. Ať jsou např. na jednom paneláku, všechny balkóny v jedné barvě a zbytek fasády v jiném odstínu té dané barvy, bez těch opičáren. Toto by už mělo aspoň nějakou úroveň. Jinač lidé paneláky odsuzují ale také spousta lidem nevadí. Ano, paneláky se mohli stavět i v jiné kvalitě, nebo podobě.... nebo také vůbec . To, že na panelové domy měla vliv tehdejší politika, je každému jasné.Ale myslím si, že i v panelákovém bytě (po rekonstrukci), se dá slušně žít. Pane Gebrian, děkuji za vaše ,,videjka,,, na které se rád koukám . Zajímavé povídání o konkrétních budovách a významných stavbách. Děkujeme 👍.

  • @vonjororo
    @vonjororo Před 2 lety +27

    Kdybych mohl, dám tisíc palců nahoru. Paneláků je nespočet, a na to, jaký je to rozsáhlý fenomén (panelový dům) je až šokující jak skoro nikde není vidět nějaké schopné řešení. Paneláky jsou typové, proč tedy neexistuje dobře, nebo raději rovnou skvělé typové řešení? Asi to bude i o tom že úplně neumíme nakládat se společným, ale stejně - že to všude vypadá jak Kouzelná školka je velmi smutné.

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před 2 lety +4

      Paneláky mají kýčovité fasády, protože jejich vzhled se řeší na bytových schůzích, kde většinu usnesení rozhoduje většina, která je složena z laiků bez estetického vzdělání a velký podíl vlastníků tvoří postarší paní, které mají vkus na příslušné úrovni.

    • @krtekcyberpunker
      @krtekcyberpunker Před rokem +1

      ​@@askiiaskii4305 Zřídil bych Ministrestvo deprese, které by nařídilo všem majitelům, aby si natřeli barák na šedo. Nikdo nám nebude kazit estetiku ulic barvama!

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před rokem +2

      @@krtekcyberpunker Šedivá barva depresi nezpůsobuje. Pro svou rodinu jsem zrealizoval šedobílý dům s dřevěnými prvky a rozhodně kvůli tomu depresí nikdo netrpí. Nedobře bývá lidem spíše v domech, které jsou nedobře vyřešené, nemohou se v nich nadechnout nebo jsou obecně neestetické. Náš dům je propojen se zahradou a s krásným výhledem do krajiny. O kousek dál je typovka na podobném pozemku a ač je natřená na oranžovo, vůbec nevyužívá potenciál parcely. Do svahu usadili bungalov, který byl určen na rovnou parcelu a vykopali horu kamení, která je větší nežli vlastní bungalov, takže vznikly dvě pyramidy vedle sebe.

    • @DalHrusk
      @DalHrusk Před 7 měsíci

      Depresi možná nezpůsobuje, ale třeba mně se tlumené barvy vůbec nelíbí (s výjimkou přírodních materiálů). Je arogantní si myslet, že něčí barevná preference je univerzální estetická norma.
      Jinak poslední léta jsou tlumené barvy v designu dost módní, takže ta rekonstrukce ve videu se jen drží trendu.

    • @vonjororo
      @vonjororo Před 7 měsíci

      "Je arogantní si myslet, že něčí barevná preference je univerzální estetická norma." To je arogantní ano. Já třeba nemám rád pastelové barvy obecně, ale nepovažuji je za špatný vkus. Styl kouzelné školy ale ano. IMHO je to stejné jako když někdo nemá hudební sluch. @@DalHrusk

  • @Meg_A_Byte
    @Meg_A_Byte Před 2 lety +52

    Oplocení nových bytovek je podle mě velký problém dnešní doby. Jde to vidět snad všude a podle mě to k nám přišlo ze zahraničí. Jak to bude ovlivňovat budoucí generace bohužel uvidíme až za nějakou dobu.

    • @janlukes5833
      @janlukes5833 Před 2 lety +3

      Nějaký příklad? Já to viděl jen jednou v Praze, ale i tam to bylo spíše jako kdyby mě poušteli do domu a měli vrátného.

    • @Meg_A_Byte
      @Meg_A_Byte Před 2 lety +3

      @@janlukes5833 Příkladem Libeňské doky, podle fotek nejspíš Waltrovka, v Brně se staví velké prd, ale podle vizualizací Ponava city vypadá na to samé. A v zahraničí jsem viděl taky - nová čtvrť Vilniusu - Papuys.

    • @geography_czek5699
      @geography_czek5699 Před 2 lety +14

      Jak vždycky říkával můj děda, za revoluce se zdi bourali a dneska se zase staví, akorát na jiném místě. A mě nezbývá nic jiného než souhlasit :(

    • @Nakamura65
      @Nakamura65 Před 2 lety +8

      Ploty vnitrobloků jsou řešením problému fetek, sprejerů a pochcávání vchodů od ožralů. Jinde ve světě to normálně funguje, třeba ve francii nebo v číně jsou v podstatě součástí každého panelákového vnitrobloku malé parky, do kterých má vstup jenom člověk, který v tom bloku bydlí, často s vrátníkem, ostrahou, v době korony tyhle vnitrobloky v číně fungovali jako samostatné covidové izolační jednotky, kde vrátný kontroloval covid pasy, měřil teplotu a obyvatele vnitrobloku se uvnitř mohli bezstarostně pohybovat.

    • @geography_czek5699
      @geography_czek5699 Před 2 lety +2

      @@Nakamura65 No, přesně, a to by pro nás měl být odstrašující případ. USA má strašný urban design, jejich zónování absolutně zabijí jakoukoliv sustainebilitu měst. Města tam fungují na bázi ponziho schématu. A to že se zavřou do klece ty problémy akorát zhoršuje. Opravdu bych nechtěl žít v zemi kde bych se bál vyjít na "ulici".

  • @thelwq
    @thelwq Před 2 lety +9

    Predzahradky u prizemnich bytu, pokud nemaji treba pergolu ci zimni zahradu jsou defacto nepouzitelnou nocni murou majitelu. Sam jich nemalo znam. A druha vec - proc je u toho hriste plot? Dost mozna protoze je to “nadohled” Konenovy ulice a obecne je to snaha o to, aby hriste nebylo zniceno behem kratke doby.

  • @kajdaned6327
    @kajdaned6327 Před 2 lety +1

    Jo u nás na Žižkově se to docela povedlo🏬👌🤔 až na část v Jeseniově ulici, díky radnici Prahy 3. Pod vedením starosty pana Ptáčka🙄 je to tam takové jaké to je👎😔

  • @worldinside1795
    @worldinside1795 Před 2 lety +11

    Konečne sa niekto začal zaoberať aj touto témou! V dnešnej dobe vyzerajú už mestá plné panelákov skôr ako "kanárikovo", pretože každý si "natrel" svoju bytovku farbou akou len chcel. Je obrovská škoda, že nie je takýmto spôsobom ako ste ukázali vo videu rekonštruovaná každá bytovka. Podľa môjho názoru by mala byť aj táto časť architektúry regulovaná mestom, bohužiaľ je to ešte asi zatiaľ nereálna túžba.

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před 2 lety

      To ano, u nové zástavby jsou regulace mnohem přísnější.

  • @D4w50n1
    @D4w50n1 Před 2 lety +5

    Také se mi dnes nelíbí pestrobarevné paneláky, ale pamatuji si, že jako dítě vyrůstající na šedivém sídlišti, jsem byl nadšený z každého jen trochu barevnějšího domu. Vzhledem k tomu, že sídliště byla zamýšlena pro mladé rodiny s dětmi, nepřijdou mi všechny ty omalovánky úplně mimo. Takže bych jen doplnil, že ta honba barevnosti nemusí být pouze odrazem snahy vymezit se vůči šedivé minulosti, ale třeba i možností zavděčit se i těm nejmenším uživatelům, jejichž názor mnohdy není zohledňován.

    • @DalHrusk
      @DalHrusk Před 7 měsíci

      Mně se naopak pestré barvy líbí a nemám rád kombinace tlumených barev, které jsou dnes tak moderní :-)

  • @vacatko1
    @vacatko1 Před rokem

    S hodnocením rekonstrukce souhlasím.
    Bydlel jsem nedaleko v podobném paneláku v Roháčové ulici v 90´ letech. Nevychovaní pejskaři ve vnitrobloku nechali kálet své miláčky do neoploceného dětského pískoviště. Pískoviště od té doby mají vyšší hygienické nároky a příslušná SVJ je raději ruší. V okolí Žižkova se pohybovalo plno bezdomovců. Za mne ten plot plně schvaluji. Adam Gebrian prostě nebydlel na divokém Žižkově 🙂.

  • @dominikhavel8102
    @dominikhavel8102 Před 7 měsíci

    Když se zateploval náš panelák před 12 lety, na schůzi SVJ se hlasovalo o dvou barevných provedeních - hrozném a strašném. Samozřejmě vyhrálo to strašné, protože důchodkyně mají rády barvy - v tomto případě pistáciově zelenou s oranžovými pruhy a červenými lodžiemi. Tehdy jsem byl dítě, tak jsem to moc neřešil, ale dnes si všímám toho, že náš panelák (jako 90 % ostatních) úplně zbytečně přišel o horizontální členění, pruhy podél oken se prostě tlustším polystyrénem srovnaly do jednolité plochy. Celkově vzato mi přijde zarážející, že u zateplení v hodnotě 10 mil. Kč se nenajde pár set tisíc na designérský návrh a místo toho se návrh bastlí vlastními silami na koleně a bez domluvy s okolními paneláky...
    Ironií osudu je, že nějaké tři roky nato postavili o 400 m vedle dva nové bytové domy, které jsou celé bílo - tmavě šedé a mají horizontální členění (pruhy s okny) jako dříve všechny paneláky...

    • @DalHrusk
      @DalHrusk Před 7 měsíci

      Design fasády by měl schvalovat městský architekt, pokud mu to není šumák.
      Jinak hlasovalo se demokraticky a rozhodlo se ke spokojenosti většiny, což je dobře. Estetika je subjektivní záležitost. Nejlepší jsou samozvanci, kteří by chtěli za druhé rozhodovat, co se jim má líbit a co ne.

  • @romanmasina7263
    @romanmasina7263 Před 2 lety +1

    Znám ještě jednu kvalitní rekonstrukci bytového domu v Praze Krči. Tzv. Švéďák udělal kompletní zasklení, nechal světlé šedé barvy a působí jednotně. A mezi ostatní zástavbou, která je zelená, růžová, oranžová působí jako zázrak.

    • @4ever242
      @4ever242 Před 2 lety +1

      Souhlas. Švéďák je vůbec zajímavý objekt, se svými mezonety a celkově atypickým pojetím. Mimochodem, mělo jich být po Praze mnohem víc, ale "díky" neblahým změnám po roce 1968 od tohoto konceptu upustili a převládla kvantita nad kvalitou.

  •  Před 3 měsíci

    Dle mého je u této stavby důležitý i jeden opomíjený aspekt. Ty paneláky jsou součástí blokové zástavby a nepůsobí tako kůl v plotě uprostřed louky, což je 99% všech panelových domů.
    Pokud by se stavěly panelové domy v blokové zástavbě, věřím tomu že by byl odpor k nim mnohem nižší.

  • @josselenovese3639
    @josselenovese3639 Před rokem

    Mozno je to blbost ako mraky ale rohova cast panelaku mi pripomina funkcionalisticke budovy.

  • @marcelpavlik7976
    @marcelpavlik7976 Před 2 lety

    u nas v malomeste zvolili tiež adekvatnu rekon.

  • @albatros1752
    @albatros1752 Před 2 lety

    ANO OPEVNOVAT UZAVIRAT , TO MI VADI

  • @askiiaskii4305
    @askiiaskii4305 Před 2 lety

    Celkově dobré, resp. na české poměry velmi dobré (bohužel, že to tak musím napsat).
    Oplocení prostoru v tom "polovnitrobloku" diskutabilní. Ještě za první republiky nebývaly např. na české vsi oplocené pozemky vůbec, ještě to můžeme vidět občas někde na horách. Trend současné doby je oddělování formou masivních a často velmi vysokých plotů. V rámci nové zástavby se setkáváme s betonovými ploty roztodivných tvarů, které ve finále působí velmi nepřívětivě. Zloděje to stejnak nezastaví, důvod je v určité kolektivní psychologii.

    • @ahasver07
      @ahasver07 Před 2 lety

      jj, ted jsem kupoval rodicum radovku, pozemecek jak dlan. moji rodice - invalidni duchodce (srdce) a hodna pani, co ma rada deti a zahradu. sousedi z kazde strany mlada rodina. tesil jsem se, ze budou mit neco jako jsou zvykli na zahradce, kde vsichni fungujou na tech svych obdelniccich a navstevuji se, nasi by urcite nechali tam behat cizi deti pro maliny a dort. oba sousedi, nezavisle na sobe, me kontaktovali, jestli souhlasim s vystavbou dvoumetrovych betonovych plotu. oploti se takhle na pozemku 20x8 metru, bohuzel tak teda budou oploceni i moji rodice... sousedy vubec nezajimalo, kdo bude jejich sousedem, proste vychazkovy buzerplac z vezeni berou jako default reseni a pri dotazu to pry chteji pro to, "aby nerusili". divna doba

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před 2 lety

      @@ahasver07 Ano, je to tak a já to považuji za hodně smutné. Díky za "pěkný" příklad ze života.

    • @askiiaskii4305
      @askiiaskii4305 Před rokem

      @@ahasver07 "vycházkový buzerplac z vězení" - to si musím zapamatovat :-)

  • @majkl91
    @majkl91 Před 2 lety +3

    Co takhle se nad těmi důvody oplocení zkusit zamyslet? Třeba jim tam chodili bezdomovci nebo feťáci (na Žižkově nic překvapivého), vy byste to před svým barákem chtěli?

    • @PlazmovyHorak
      @PlazmovyHorak Před rokem +1

      Bohuřel máte pravdu. Nedáte plot a stanou se z toho veřejný záchody nejen pro čokly, krmítko a noclehárna pro bezďáky a smažky. Adam byl malej v době, když tohle nebyl tak častý jev. Dneska vypustit dítě do veřejnýho prostoru na sídlišti, budete rád, když se vrátí jen od ho.na.

  •  Před 2 lety +1

    ploty nás od sebe oddělují...

  • @dvck0
    @dvck0 Před 2 lety +2

    Ten hlavní plot, tam byl už v minulosti, protože tam bydlel a možná bydlí nějakej potentát z radnice možná výš.

    • @4ever242
      @4ever242 Před 2 lety

      Možná... Ale ze zkušenosti mi přijde, že potentáti z radnice většinou nebydlí v paneláku. Když už, tak v nějakém rozlehlém, mnohem komfortnějším bytě v klasické staré zástavbě, eventuálně v novostavbě.

  •  Před 2 lety +3

    Problém plotů nebude o dětech, ale hlavně o psech a jejich majitelích.

    • @ivka_s
      @ivka_s Před rokem

      a taky bezdomovcích a opilých partách lidí dělajících nepořádek a hluk, kteří tu nebydlí, jen využívají cizí prostor. Vlastní zkušenost. Forma oplocení je budiž k diskuzi.

  • @michaeledgarhorsky1139
    @michaeledgarhorsky1139 Před 2 lety +1

    💓❤️💓 20 🌵 21 💓 20 💓❤️💓

  • @karelpipa
    @karelpipa Před rokem +1

    zrovna v tomhle miste ty ploty chapu. To co tam chodilo kolem byla čirá hrůza

  • @cioccolateriaveneziana
    @cioccolateriaveneziana Před 11 měsíci

    Podle mě víc než adekvátní. Je z toho hezký dům, který vypadá jako opravdový, ne jako panelák.

  • @vystrelenymalyklokan
    @vystrelenymalyklokan Před rokem +2

    Neviem si predstavit ze by som zil na mieste kde by bol kazdy panelak sedy (s roznymi odtienmi). Kriklave domy su opacny extrem. Ale nevidim problem ak je dom nafarbeny na modro cerveno zeleno za mna je to pestrejsie a krajsie miesto na zivot ako mat vsetko sede

  • @RaceKara
    @RaceKara Před 2 lety

    Mezi ploty, to je takovy ten festival dusevne nemocnych.

  • @krtekcyberpunker
    @krtekcyberpunker Před rokem +1

    Většina paneláků nemá šílený barvy. Ty příklady ve videu jsou sice děs, ale jsou to výjimky. Myslím si, že mám estetický cítění, a víc mě těší pohled na barevný domy, než na 50 odstínů šedi. Nechápu tu potřebu mít co nejvíc tlumený a bezbarvý ulice jak v Rusku. Tam bych fakt bydlet nechtěl.

    • @DalHrusk
      @DalHrusk Před 7 měsíci

      Mám stejnou preferenci, ale ty tlumené barvy jsou teď prostě moderní. Dva roky nazpět jsem byl v Curychu... to je tak bezbarvé město...

  • @pangrac1
    @pangrac1 Před 2 lety +4

    Mluvíte a barevnosti a pak vyjmenujete několik stupňů šedi. To si děláte srandu? Ať jsou paneláky klidně barevný, ale ať to nenavrhuje družstvo najemníků či parta zedníků ale někdo kdo má cit pro barvy a architekturu. Není problém.

    • @DalHrusk
      @DalHrusk Před 7 měsíci

      Měl by to schvalovat městský architekt. V některých městech na to dbají, jinde vládne benevolence.

    • @pangrac1
      @pangrac1 Před 6 měsíci

      @@DalHrusk U nás na sídlišti teda nic moc a jinde je to ještě daleko horší.