Stavba vysněné dílny #2 - Stavba za víkend!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 18. 09. 2022
  • Po stavbě domu přišla na řadu konečně i moje dílna. Dlouho jsem přemýšlel o materiálu ze kterého ji budu stavět a nakonec jsem se z mnoha důvodů mezi kterými dominovala hlavně rychlost výstavby rozhodnul pro sendvičovou konstrukci izodom2000.
    Byla to moje první stavba z tohoto materiálu a tak jsem si nechal pomoct i poradit přímo od distributora toho materiálu. No a podařilo se to, o co jsem celou dobu usiloval, abych to zvládnul postavit za víkend. Další víkend pak zabrala střecha a dílna je na světě!
    Pokud se tedy chystáte na jakoukoli stavbu a přemýšlíte nad nějakých vyšším energeticky úsporným nebo pasivním standardem tak vám doporučím kouknout na tento systém, který je ze své podstaty geniální právě třeba pro svépomocné stavby.
    Aktuálně by Izodom měl být zase k vidění na For Archu v hale 2 u stánku B11 tak pokud vás to zajímá jděte to omrknout.
    izodom2000.cz/
    #izodom2000
    #dilna
    #stavba
  • Jak na to + styl

Komentáře • 107

  • @houmr85
    @houmr85 Před rokem +3

    Díky za Super video, uvažoval jsem podobně jak Vy, když jsem se rozhodoval při stavbě domku. Už když se vrátím k jednomu z Vašich videí, kde ukazujete použití ThermoWhite (ten jsem nakonec nepoužil, dozor mě zrazoval, že tam, kde viděl aplikaci Thermowhite, tak podlahy dost zesedaly). Nakonec jsem našel na For Archu pro mě ještě zajímavější systém STAVSI, což je suchá výstavba. Bungaloval 150m2 zastavěné plochy jsme v 5 lidech postavili až po věnec, včetně uložení překladů a vnitřních příček za 5 dní. Ať se daří. Martin

  • @Sabejno
    @Sabejno Před rokem +2

    Já z podobného materiálu stavěl bazén. Naprostá paráda a jednoduchá práce. :)

  • @Borisator
    @Borisator Před rokem +15

    Máme z toho RD. Hlavní výhody vidím v dokonalé izolaci a to jak tepelné, tak vzduchotěsné bez tepelných mostů. Hustota EPS/NEOPOR je okolo 150, takže nikoli jen 70 jako klasický fasádní polystyren. Tudíž papírové i reálné energetické hodnoty vychází na pasivní domy i tam, kde by to člověk neřekl. Ideální vystavba na NZÚ. Nevýhody jsou, ze musí být naprosto rovná a přesná zakladová deska i kvůli napojení izolace soklu (pokud není systémová) a ze ostatní obory na to nejsou připraveny, hlavně projektanti :-) No a betonáž je kapku horor, pokud si člověk vše dopředu řádně nezabezpečí a nezkontroluje. Nicméně hodně záleží na konzistenci betonu. Ostatní je řečeno ve videu.

    • @marektichy5794
      @marektichy5794 Před rokem

      Nikde nejsem schopen zjistit cenu... vy to máte asi zmáknuté... Jak to tedy s cenou vypadá oproti klasickým materiálům neb mě to zaujalo už na veletrhu. Ale ani tam mi nebyli schopní říci jasně dané ceny. Taky se z toho dělá i základová deska a opět ten systém mi přišel super, ale opět nevím jak to vypadá cenově..:-(. Díky

    • @Borisator
      @Borisator Před rokem

      @@marektichy5794 Tak cena bude dost korelovat s obecnou cenou polystyrenu a také člověk musí brát v potaz kurz CZK vůči EUR, protože výrobce bere základní surovinu z Německa (Basf). My třeba měli daleko horší než je nyní. Můžu Vám říct nějakou cenu, jak to vyšlo nás, ale už je to 2,5 roku zpětně. Tudíž bych řekl, že polystyren a železo zdražilo min. o 20%. Každopádně si můžete nechat spočítat podle Vašeho projektu, je to celkem přesné + počítejte +/- 20% beton, práce a doprava. Nás vyšla hrubá stavba RD + garáž (177m2) na klasickou desku na 580 tis. = obvodové zdi, věnec, nosná příčka, příčka mezi RD a garáž a kompletní zateplení.

  • @tomasrosenbaum8855
    @tomasrosenbaum8855 Před rokem +2

    Ahoj, před 10lety jsme stavěli dům. Uvažovali jsme o této stavebnici. Moc se nám to líbilo ale v té době to bylo neuvěřitelně drahé. Takže jsme nakonec postavili stěny z 20BST a k tomu zvenku přilepili 30cm EPS... Nakonec na celý dům i s podkrovím padlo krásných 120m3 EPS .. a topit se tam musí tak jako tak... Perpetum mobile to není... 👍😁

  • @pavelnovotny9476
    @pavelnovotny9476 Před rokem

    Ahoj, super video a super nápad. Jen pro tvoje info už asi před 30 lety s tímhle přišel thermomur. Jenom s tím rozdílem ze to lego mělo pevné rozměry a nebyly u toho ty plastoví žebra. A rychlost stavby, několik pater pod zem a asi 8 pater nad zem + zateplení v jednom kroku jenom potvrzuju. Super videa jen tak dal. 👍

  • @vojtechpaulat4736
    @vojtechpaulat4736 Před rokem +55

    Je to všechno pěkný. Má to ale jeden problém že ti to nakonec bude malé.
    Jako každá dílna.

    • @vladtepes4641
      @vladtepes4641 Před rokem

      😀😀 skúsenosti. Však

    • @marektichy5794
      @marektichy5794 Před rokem

      Asi jste nepostřehl, že o velikost vůbec nejde.... Hejtr.... nic vic...

  • @davidsvoboda9058
    @davidsvoboda9058 Před rokem +1

    Ahoj, je to věc, letos jsem měl možnost v Kanadě stavět základy klasického srubu a základy byly zvoleny tímto způsobem. Stavebnice protkana roksorem a zalita betonem. Rychlost a tepelná účinnost je skvělá.

  • @plenex
    @plenex Před rokem +11

    Ked ti šlo o rýchlosť, nerozumiem prečo si nezvolil panelovú halu z PUR sendvičov. Toto sa musí dorábať navyše ako štandardný dom, omietanie z oboch strán, rezanie pre elektriku atd.. nevidím v tom jedinú výhodu. Navyše to má zvnútra polystyren, čo je nezmysel pre dielnu, kde potrebuješ zavesiť držiaky, police, a rôzne veci. (aspon ja teda ano). Ešte by som chcel vidieť kde má ta stena rosný bod, vzhladom na to že zateplenie je z oboch strán, podla mna sa presúva rosný bod do muriva..kde ho nechceš. P.S. nezabudajte ze na grafitovy polystyren, je potrebná vyššia trieda lepidla so zvýšenou prídržnosťou. Obyčajné nechytí dobre..

  • @honzafighter9727
    @honzafighter9727 Před 7 měsíci +2

    celkem by me zajimalo co na to rika BOZP a PO kdyz delas vlastne dílnu kde brousis a svaris. Diky

  • @HowkeyLL
    @HowkeyLL Před 11 měsíci +3

    Mě nejvíc vždy odrazovalo, že uvnitř do EPS nic nepřikotvím. Vše musí jít až do železobetonu, i těžší obraz.

  • @marcelkarch3972
    @marcelkarch3972 Před rokem +1

    Izolace určitě úžasná.....

  • @okovarik3
    @okovarik3 Před rokem +23

    Vypada to zajimave, Ale to zateplení uvnitř pak zbytečně komplikuje uchycení na stěnu ne? Musím jít s hmozdinkou až pod polystyren a případné malé ale těžké prvky se budou zakusovat do polystyrenu

    • @Manzoril
      @Manzoril Před rokem

      U rekonstrukce staršího domu se ti stane že máš místy také silné omítky. Takže pak už je počítáš že na všechno jsou potřeba dlouhé hmoždinky. Naopak se mi líbí jak snadno se do toho schová elektrika a nebo voda.

    • @berryp
      @berryp Před rokem +1

      Asi si dokážu představit, že pokud s tím budu počítat dopředu (například uchycení horních skříněk v kuchyni, televize...), tak si po dokončení betonování vyříznu poliš zevnitř a udělám otvor vyplním právě betonem/maltou/ytongem..., abych to měl do čeho chytit. Dneska, když se v novostavbách dělá záklop sádrokartonem, tak se taky v těchto místech zesiluje konstrukce.
      V případě, že vezmu hmoždinku do polystyrenu, tak ta toho unese taky dost (nějakou poličku, obrázek naprosto v pohodě).

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac9431 Před 5 dny

    Na obvodové zdivo je to fajn příčky uvnitř jsou otázkou ty by byli možná lepší z glazované spárované cihly už jen kvůli akumulaci bych jich tam několik udělal. Stropy pokud mají být tepelně izolované by to také asi za určitých podmínek zvládnout mohlo. Za mě je to Ok.

  • @DanielTejnicky
    @DanielTejnicky Před 11 měsíci

    hele co kdyz mam ambice postavit su garaz s trucovnou kde maj bejt veci, jako hrazda ve zdi - to se pak musi sroubovat az do toho betonu vevnitr?

  • @misko69ha
    @misko69ha Před rokem +12

    staval som z veľmi podobného systému veľký rodinný dom a rovno píšem nerobte to nevýhody výrazne prevyšujú výhody ! a len malý dodatok : elektroinštalácia opretá o horlavý material????na slovensku nie je možné a pochybujem že u vás je to v poriadku a len na záver je tu cena a tá je vysoká v porovnaní s klasicku stavbou

    • @tubevideo2000
      @tubevideo2000 Před rokem +1

      Ne každý polystyren musí být nutně hořlavý. A nemyslím si, že by firma prodávala něco, co by neměla ověřené a podložené testy na nehořlavost. Čili jste mimo. Soused má z Madmaxu postavený před 12 lety, zkolaudovaný, takže ani nic nového.

    • @berryp
      @berryp Před rokem

      Pokud je správná instalační krabička a použitý správný kabel (2 izolace), tak může jít i na hořlavý materiál - například dřevostavby a montáž do sádrokartonu.

  • @vitezslavfojtik5673
    @vitezslavfojtik5673 Před rokem +2

    Dobrý den, s firmou Izodom již pracuji 10 let. Právě probíhá veletrh for arch v Praze. A proto s vámi rád prodiskutuji různé detaily, ktere zde v komentářích zazněly... osobne se můžeme pobavit o teoretických problemech a jejich řešení. Pro ty co na for arch nedorazí pokusím se na některé komentáře reagovat. Hezký den.

  • @MegaJawaMan
    @MegaJawaMan Před rokem +1

    A cena?

  • @tobiasberan3320
    @tobiasberan3320 Před rokem +1

    Ahoj můžu se tě zeptat kolik to tak stojí?

  • @JuryKGB
    @JuryKGB Před rokem +2

    Moc zajímavý materiál, jen by mě zajímalo jak s kotvením do zdi? (police, houpací sítě, podhledy?)

    • @kod1cz
      @kod1cz Před rokem

      Mozna na to dat zevnitr sadeos nebo osb.

  • @zivnymichal
    @zivnymichal Před rokem +6

    Vždycky vytáhneš něco zajímavého 👍

  • @MsFRed545
    @MsFRed545 Před rokem

    Řešil si nějak hlučnost z dílny?

  • @stavarizostravy7110
    @stavarizostravy7110 Před rokem

    Tohle vypada sexy a Polsko je kousek 🤔🤗

  • @pavlos12
    @pavlos12 Před rokem +4

    Na dílničku pohoda ale bydlet bych v tom nechtěl, je to jako žít v igelitce ale samozřejmě každému jeho nebe.

    •  Před rokem

      Přesně, do baráku má co nejvíce táhnout!

  • @paveldaa
    @paveldaa Před rokem

    Nakolik vyšla tahle dílna ?

  • @jaroslavploch4975
    @jaroslavploch4975 Před rokem +9

    Hlavne pozor at se ti v dilne nerozleje aceton frr.😀😀

  • @cizekmilan
    @cizekmilan Před rokem +1

    9:50 Ta betonáž tohoto celku mi tedy přijde dost zvrácená. Jak to asi bude vypadat dole bez hutnění? Bude to dole plné vzduchu... Jen to tam nasypat přes ty výztuže asi nebude to pravé. Já bych to tedy betonoval tak max. po 5 šárech, spíš míň. :o

    • @maerek15
      @maerek15 Před rokem +2

      Uprimne kdyz jsem bytove domy co se stavi u nas jak se vylivaji najednou kdy ty desky maj ke 3 metrum tak bych z toho strach nemel, staci mit spravne ridkej beton, pripadne vibrator ..

    • @rowexy2
      @rowexy2 Před rokem

      přesně tohle jsem si taky řikal, jako jestli se takhle betonuje běžně tak potěš pánbuh, u dílny to asi nevadí ale i tak jsou to zbytečně vyhozený prachy 🙂

  • @janpapcun6458
    @janpapcun6458 Před rokem

    Super skladačka a máš pravdu je to o nosení spusta materiálu ahoj máš to hezké a aj dom v peknom prostredí ani rovina ani kopec paráda a ešte otázka čo budeš liečiť v ambulancii ahoj a dik za odpoveď 👌 😄

    • @okomentujsongnebonecojineh4304
      @okomentujsongnebonecojineh4304 Před rokem +2

      Pěkný prostředí? A ty paneláky ....

    • @janpapcun6458
      @janpapcun6458 Před rokem

      @@okomentujsongnebonecojineh4304 No vieš ja bývam v obci kde nie sú paneláky

    • @okomentujsongnebonecojineh4304
      @okomentujsongnebonecojineh4304 Před rokem +2

      @@janpapcun6458 No já jen, že píšeš, že má dům na pěkném místě. Ale je u sídliště a pomale mu koukají do oken.

    • @janpapcun6458
      @janpapcun6458 Před rokem

      @@okomentujsongnebonecojineh4304 To jo máš pravdu ale dnes sa to už tak neberie

    • @Arnost_Kolomaznicek
      @Arnost_Kolomaznicek Před rokem +1

      @@okomentujsongnebonecojineh4304 To mě taky vždycky fascinuje…
      Neznám okolnosti jiných, ale např. u nás ve městě staví dům a nad nim, ještě ke všemu na kopci, jsou paneláky. A ten dům ma ještě směrem k nim HS portál 😂 Takže mu lidi že třech paneláků, uvidí až do talíře. Soukromí 0.
      Ja sním o domě už pár let. Ale kdybych měl na výběr toto, tak snad raději odmítnu…

  •  Před rokem

    Jak jsou kotveny k desce aby se nezvedly když se lije beton?

  • @martinsyrovatka6779
    @martinsyrovatka6779 Před rokem +6

    Do dílny pěkný úlet. Drbneš klackem do stěny a máš tam díru, komplikované kotvení věcí na stěnu a ta požární odolnost taky nic moc. Jestli nedáš perlinku přes ty šlici s kabely, tak ti omítka popraská. Už jenom dát tam 3F zásuvku je komplikace, takže původně ušetřený víkend (oproti cihlám/tvárnicím a EPS) tak zaberou spoustu času tyto komplikace.

    •  Před rokem +2

      Jaká komplikace, cokoliv co přiděláš, tak dáš do toho betonu. A Kdybys chtěl toto eliminovat stačí OSB na zeď a přiděláš co kam potřebuješ.
      Uděláš hroubou stavbu jiným systémem včetně zateplení za den? Těžko.
      Tady jde o hrubou stavbu, ne o to, že si pak bdueš měsíc přemýšlet kam si dáš věšáček

    • @martinsyrovatka6779
      @martinsyrovatka6779 Před rokem +7

      @ Zkus si představit jaké síly a v jakých směrech působí zavěšené předměty a pak si představ jak působí hmoždinka se šroubem.
      Prostě ty velké síly působí na ten polystyren, ikdyž jsou hluboko pojištěné v betonu.
      Cokoliv s malou styčnou plochou je větší komplikace. Si představu třeba i tu 3F zásuvku na 2 vruty.
      Hrubá stavba, jestli myslíš jen ty stěny, tak ty neudělali za jeden den. Když budeš dělat z cihel a polystyrenu, tak budeš dělat třeba o den déle, ale máš to na furt. Ostatními věcmi na stavbě zabere moře času, takže nějaký den navíc na hrubé je bezvýznamný. Navíc si myslím, že to co na začátku získáš, tak postupně komplikacemi ztratíš.

    • @HonzaChudy
      @HonzaChudy Před rokem +1

      @ Hele, dělalo to víkend 5 lidí a je to 6x6m s jediným stavebním otvorem. V takový sestavě máš za den vyzděno, druhý den dáváš polystyren, třetí den ti můžou ráno přijet panely, do odpoledne máš zašalováno s položenou armaturou a může přijet mix. Finálka i se stropem. (Kdyby dva lidi zdili a tři rovnou zvenku dávali polyš tak ti můžou panely přijet možná i druhý den :) Tady máš v tolika lidech za víkend jen obvodové stěny a zateplení. Uvědom si, že ten beton v tom legu taky musí vyzrát než můžeš začít dělat stropy a to fakt za víkend nedáš. Připadá mi to daleko pracnější než to udělat z cihly nebo ytongu a panelů...

    •  Před rokem

      @@HonzaChudy Ale na izolaci musíš mít někoho kdo to někdy dělal, stejně tak na ty zdi. Fakt si nechci představit jak řekneš ajťákovi, kuchařovi, hlídači v lidlu a sejdete se na stavbě a za 3 dny máte hotovo... To bude tak leda dobrá fotogaleri do Fušečina všeho druhu.
      Snad je to o tom, že to děláš svépomocí a ne s 5 zedníkama. To ti pak může být jedno z čeho to firma postaví, když tě k tomu nepotřebuje.

    • @premekpoupa1873
      @premekpoupa1873 Před rokem

      @@HonzaChudy Za cca 23 pracovních hodin jsme ve dvou vyzdili něco podobného, navíc do L a se čtyřmi otvory z Ytongu 37,5. Věnec trval jeden den, taky ve dvou a to s míchačkou 🙂.

  • @dadazizala5271
    @dadazizala5271 Před rokem +1

    8:00 cozeeee, 6 metru garaz?!

  • @davidbarta8799
    @davidbarta8799 Před rokem +3

    Zajímalo by mě co vlhkost. Nebude se na stěně srážet pára a tím plesnivět? když stěny tzv. nedýchají?

    • @medvedbrtnik1267
      @medvedbrtnik1267 Před rokem +1

      Ano a ne :) Před hodně lety jsme při stavbě baráku uvažovali o Argisolu (německý stejný systém). Nakonec jsme skončili u Ytongu + zateplení. Jde o to, že tyto stěny opravdu nedýchají, byť dobře izolují. V tom případě potřebuješ mít v domě vzduchotechniku (nebo furt větrat). Tyto polyst+beton systémy jsou vhodné hlavně na technické stavby, kde se ta vzduchotechnika předpokládá. Tenkrát jsme se byli podívat na barák postavený z Argisolu, kde po necelém roce bydlení plíseň, kam se podíváš. Majitel dal stavební firmě k na reklamaci a nedočkal se (firma mezitím zkrachovala). Takže si pak musel vzduchotechniku dodělat dodatečně.

    • @plenex
      @plenex Před rokem

      @@medvedbrtnik1267 Ytong a porobetony nasajú kvantum vody, ktorej trvá dokonalé odparenie aj roky. Dať na to okamžite zateplenie je maso.. Videl som dom bez zateplenia, kde už po dokončení a vymalovaní, začali steny "plakať" :D Steny dýchajú, EPS polystyren je paropriepustný a má otvorenú bunkovú štruktúru a dokáže odviesť vodu. Ale táto vlastnosť má svoje limity.. čerstvá ytong stavba je velke kvantum vody.

    • @vaclavdockal6272
      @vaclavdockal6272 Před měsícem

      Zadna stena "nedycha" pokud v ni teda nejsou diry. Dnesni domy jsou podle norem vsechny relativne vzduchotesne. Stenami muze nebo nemusi prostupovat, podle typu konstrukce, vodni para. Ale at uz mate stavbu difuzne otevrenou nebo uzavrenou musite nejak vetrat. Nejde jenom o vlhkost, ale i o CO2, formaldehyd a dalsi plyny z nabytku apod. A abyste spravne vetral musel byste co chvili otevirat okna. IMHO se moderni dum neobejde bez mechanickeho vetrani, at uz je pretlakove, podtlakove nebo idealne rovnotlake s rekuperaci tepla. A jakmile mate vyresene vetrani a spravnou tloustku izolaci je vicemene irelevantni jestli je vnejsi konstrukce parotesna nebo ne, hlavne musi byt vzduchotesna.

  • @pavelrampas9859
    @pavelrampas9859 Před rokem

    Mám postavený dům z medmaX, stejný systém.

  • @martingalo2894
    @martingalo2894 Před rokem

    Kde najdu ceny ? Diky

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  Před rokem

      Musis si poptat u prodejce tohle se stejne jako treba cihly nacenuje na zaklade vykazu vymer na zaklade aspon zakladniho projektu.

  • @juryk7857
    @juryk7857 Před rokem +2

    Jakou ordinaci tam budeš mít ? v baráku ? 😅😄

  • @Shakyrass
    @Shakyrass Před rokem +19

    za víkend si udělal maximálně obvodové stěny bez stropu 🙂 Jinak důvod proč jsi to nevyzdil? Je to jenom nechuť tahat tuny materiálu? Nemluvě o tom, že bych chtěl vidět, jak dole bude beton bez vzduchových bublin. Z toho důvodu se ztracáky vylívají max po 5 šárech 🙂

    • @premyslnovy1357
      @premyslnovy1357 Před rokem +7

      Taky betonuji klidne po 8 řadách. Stačí použít vibrátor.

    • @Shakyrass
      @Shakyrass Před rokem

      @@premyslnovy1357 :-D vtom případě bud rád, že se ti ještě žádná neroztřelila 🙂 navíc, pořád to není tolik, jak zde 🙂

    • @DejvmanXsindicate
      @DejvmanXsindicate Před rokem

      @@premyslnovy1357 Přesně, jen musíš dát bacha aby ti vibrátor neprasknul ztrcák

    • @martinfortelny2095
      @martinfortelny2095 Před rokem +7

      @@premyslnovy1357 (v případě že píšete pravdu..) je ZÁZRAK, že vám ještě žádná nepraskla. Buď mate slabé vibrace, nebo ve spodních vrstvách mate vzduch..😉

    • @milantheo9248
      @milantheo9248 Před rokem +11

      Na videu to videt neni, ale rekl bych, ze betonuji dokola prave jen tech 5 saru, daji tam vibro a jede se dalsich 5. Jen by me zajimalo jak maji kotveny spodek k desce, ze jim to ten beton nezvedne.

  • @Travis7919
    @Travis7919 Před rokem

    A co kdyz se tam nastehuji mysi, ktere polystyren na zimu miluji ! :)

    • @marektichy5794
      @marektichy5794 Před rokem

      A jak se myš dostane přes nějakou omítku či co, aby zjistila, že je pod tím tvrzený pol. ???

  • @jankolar5612
    @jankolar5612 Před 7 měsíci

    Je tady plno negativních komentářů, ale já bych k tomu řekl jednu věc: když můžeme stavět dřevostavby, tak proč ne toto? Vždyť je to v mnoha ohledech pořád o dost lepší.

  • @slovakjakpica
    @slovakjakpica Před 9 měsíci

    To akože betonovať 3m steny bez vibratora? to bdue riadne zle spravene.

  • @martinmcz
    @martinmcz Před rokem +3

    akorát si nepřiděláš poličku :)

    • @AndayonLB
      @AndayonLB Před rokem

      Přesně. Zrovna v dílně bych si představoval nějaké těžké police.

    • @radim4013
      @radim4013 Před rokem +1

      Ale dá, po 5cm má beton.

  • @premekpoupa1873
    @premekpoupa1873 Před rokem

    Co se týče rychlosti. Tohle se dá postavit v pěti lidech za víkend i z Ytongu. Podobně velikou stavbu, ale se čtyřmi otvory jsme ve dvou stavěli jeden víkend + 3x cca 2,5h odpoledne ve všední den. 1 den trvalo vylití věnce, opět ve dvou. Kdyby nás bylo pět, tak věřím, že se dá za jeden den obednit a vylít. Všeho všudy tedy úspora v pěti lidech jeden den, což mi nepřijde nic extra.

    • @premekpoupa1873
      @premekpoupa1873 Před rokem

      Navíc jsme si míchali sami v míchačce na jedno kolečko (celkem 30 kousků). Kamarád míchal, vozil a já pěkně fankoval na lešení a z lešení do věnce. Mít pumpu, jako ve videu...🙂

    • @marektichy5794
      @marektichy5794 Před rokem

      Ale mnohem složitější stavění... Je třeba na to mít o mnoho více odborností...

    • @premekpoupa1873
      @premekpoupa1873 Před rokem

      @@marektichy5794 No to nevím, Ytong se jen řeže a skládá na lepidlo na sebe 🙂. Bednění na věnec jsou sešroubovaná prkna, jen se musí zajistit, aby se to nevyvalilo. Výstuž jsou naohýbané dráty. Na vše jsou na netu postupy, je to i v projektu. Nic, co by jeden zedník a průměrně zručný svépomocník nezvládnul 🙂.

  • @deniswolf1213
    @deniswolf1213 Před rokem +1

    cena a rychlost boli faktory ktore rozhodli ? ak ti tam niekdo nedal nejaku mega zlavu za propagandu ,tak sotva ... na obycajne VBT sa len malo co chyta ak sa jedna o cenu a rychlost 😉

  • @dadazizala5271
    @dadazizala5271 Před rokem +3

    7:10 dost hloupy ze putzmeister nema uzsi hubici a musis tam litat se lzicou jak 😮

  • @radekturzik6528
    @radekturzik6528 Před rokem +4

    Počítal někdo statiku? Rozpětí stropu 6x6 uložení 20cm po stěnách. Žádný průvlak ani podpěrný prvek, spojení se stěnami nic moc,. Výška desky podle kari 15-18cm..Pozor na to, osobně bych po tím stát nechtěl..

    •  Před rokem +1

      Z Vpc se staví z 17,5. Těch 20 je úplně v pohodě.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  Před rokem +1

      Samozrejme ze strop navrhoval projektant ve spolupraci se statikem.

    • @marektichy5794
      @marektichy5794 Před rokem +1

      Děláte z toho vědu... Vě starověku stavěli jiné stavby a drží po staletí až tisíciletí...:-) Podívejte se jen třeba na Pantheon v Římě... :-)

  • @jklmnpqrst
    @jklmnpqrst Před rokem +8

    mat v dielni na stenach zvnutra polystyren asi nebude uplne prakticke

    • @deliveriders2592
      @deliveriders2592 Před rokem +2

      tak použiješ delší hmoždinku a kotvíš rovnou do betonu ne ?

    •  Před rokem

      @@deliveriders2592 Jde podle mě spíš o to, že v dílně svařuju a brousím a ta vysoká teplota polystyrenu nemusí vyhovovat.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  Před rokem +2

      Taky tennpolystyren neni finalni uprava. Oravdepodobne onlozim steny nejakym deskovym drevenym materialem. Ale mohl bych tam dat klidne klasickou omitku kdyz na to prijde.

    • @brunnerkarol800
      @brunnerkarol800 Před rokem

      Mozno by sa dal dať ten polystyrén dole z vnutra ci

    • @randlepatrickmcmurphy2726
      @randlepatrickmcmurphy2726 Před rokem +1

      Spíš si říkám, co ten polystyren dělá z hlediska vnitřní akumulace tepla.

  • @richardkrupka8509
    @richardkrupka8509 Před 10 měsíci

    Tohle musela být raketa...