PATELNIE „NIEZNISZCZALNE”, czyli te, które Wytrwają Bardzo Długo

Sdílet
Vložit

Komentáře • 78

  • @Roberciqs777
    @Roberciqs777 Před 2 lety +1

    Fajnie Pan przedstawia dany temat ,ja osobiście lubię garnki i patelnie żeliwne(niektóre z powłokami),wręcz uwielbiam je 👍😊 pozdrawiam 🙏

  • @szymon-zrobtosam
    @szymon-zrobtosam Před 2 lety

    super :) aż miło się ogląda :) pozdrawiam :)

  • @mirekkrawczyk3911
    @mirekkrawczyk3911 Před 3 lety

    super artykuł , dziękuję za zaangażowanie

  • @TeresaFurgal
    @TeresaFurgal Před 4 lety +5

    Cygańska patelnie to moje dzieciństwo ☺

  • @kokitakocici3278
    @kokitakocici3278 Před 4 lety +1

    dzieki duzo mi to pomoglo

  • @cytrynoweciastka318
    @cytrynoweciastka318 Před 3 lety

    Ja się chyba skuszę i kiedyś do Was do Cieszyna wybiorę 😍
    Mam już swojego faworyta, ale że wewnętrzny Janusz nie pozwala mi kupować w ciemno, po prostu muszę to z Tobą, Krystianie obgadać.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 3 lety +2

      pięknie zapraszamy, studio otwarte dla miłośników super sprzętu, dobrego jedzonka i pogadania po ludzku:)
      pozdrawiam Krystian

    • @dominikawujda4317
      @dominikawujda4317 Před rokem

      ​@@GrupaNasTroje dzien dobry. Mógłby Pan polecić mojej mamie patelnie te które są nie do zdarcia jak te cyganskie może? Mamie od dołu kazca się przypala i robią dziury pali na palniku gazowym i kuchni kaflowej głównie schabowe jajecznicę itd .
      30cm jedna druga 22 lub 24 cm mniejsza
      Taka która jej naprawdę wystarczy na długo bo ciągle zmienia i jest zła:) myślałam o zeliwnej ale tyle tego że głową mala

  • @unkzzknu4432
    @unkzzknu4432 Před 2 lety

    Zacząłem robić "magisterkę" z patelni i niepotrzebnie. Bo 95% informacji można znaleźć w tych dwóch filmach. Warto wspomnieć, że niektóre popularne marki patelni z powłoką nieprzywierającą mają graniczne temperatury rzędu 175 stopni. Czyli pewno jajka można na nich usmażyć, ale steka to raczej nie (w sumie po co, jak najlepszy jest z grila). Ja po doświadczeniach w wokiem ze zwykłej kutej stali (ino grubej - 1,3 mm, a nie 0,5) jestem zwolennikiem "cyganek". Na początku faktycznie jest trochę pracy. Ale potem - super. No i myję woka "zawodowo" tylko ciepłą wodą. To zajmuje jakieś 1 - 2 min max. Dzięki za film, może się szanowana lepsza połowa przekona do "cyganek".

  • @ez-4457
    @ez-4457 Před 3 lety

    Najlepsza patelnia jaką w życiu miałam to patelnia firmy Gastrolux. Mam 1 i uwielbiam ją i zamierzam kupić więcej.

  • @zenonklarnet4359
    @zenonklarnet4359 Před 3 lety +1

    Metaliczny posmak. Jak to jest, że smażąc w żelaznym debuyer nie czuję metalu, w zwykłym garnku stalowym ss jest metaliczny posmak na języku.

  • @terek787878
    @terek787878 Před 4 lety

    Uwielbiam patelnie żeliwne i sposób w jaki oddają ciepło przygotowywanym potrawom. Polecam polskich małych producentów, patelnie są kilkukrotnie tańsze od szwedzkich. Przy patelniach z czystego żeliwa trzeba pamiętać, aby po myciu zawsze nacierać je olejem lub oliwą, by nie rdzewiały. I co ważne, wspaniale działają na kuchniach indukcyjnych. Trzeba tylko pamiętać, że swoje ważą i mało kto podrzuci na niej naleśnika :)....

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety

      Dobra żeliwna patelnia jest grzechu warta. Ja akurat od lat korzystam z patelni Skeppshult, Le Creuset i Staub - wybrałem największych i najbardziej znanych producentów. Ale - faktycznie - przy naturalnym żeliwie trzeba uważać z myciem, i trochę na początku "pomęczyć się" nad patelnią. Ale to, czego można od niej wymagać przez kolejne lata - to już epicka opowieść o smakach :), pozdrawiam Krystian

    • @magdalenamielczarek7300
      @magdalenamielczarek7300 Před 3 lety

      Może masz jakiegoś producenta takiej patelni?

    • @mirex5982
      @mirex5982 Před 2 lety

      rdza na pateni nie szkodzi zdrowiu odpada przyjmowanie zelaza w tabletkach!

    • @WadysawsParol
      @WadysawsParol Před 6 měsíci

      Ju

  • @Wojtenio
    @Wojtenio Před 3 lety

    A która z patelni jest najlepsza do smażenie śpiew czy jabłek ??

  • @jankosina1127
    @jankosina1127 Před 2 lety

    nie chodzi mi o same patelnie, a o materiał żelazo jest przy wytopie z rudy , natomiast to co się później kuje to stal o różnych stopniach nawęglenia

  • @wolf9073
    @wolf9073 Před 4 lety

    Świetny filmik, bardzo przydatny. Jedna uwaga. Patelnie cygańskie na nadają się do rzeczy kwaśnych bo powłoka jaką się pokrywają straci swoje właściwości nieprzywierające i trzeba ją od nowa wygrzewać. A "cyganki" wypala się przez co najmniej godzinę i nie jest to przyjemna czynność. Pozdrawiam i masz suba :)

    • @wolf9073
      @wolf9073 Před 4 lety

      No i nie wolno ich myć detergentami.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety

      Witam, żelazne, klasyczne patelnie "cyganki" z kutego żelaza, np. niemieckiej marki Turk można też "wyprać" - proszek do prania + ciepła woda + ostra szczotka i jazda. Później smażymy na patelni surowe ziemniaki z solą - po jednym razie patelnia działa jak złoto, pozdrawiam Krystian

    • @wolf9073
      @wolf9073 Před 4 lety +2

      @@GrupaNasTroje Wiesz, ja mam "cygankę" od babci, która miała ją po swojej mamie czyli to będzie jakieś 100 lat jak nie więcej. To naprawdę czołg, nie do zdarcia. Długo leżała gdzieś w zapomnieniu na strychu bo właśnie wygląd. Według mnie to najlepsza patelnia do smażenia. Podobno jakaś spółdzielnia inwalidów w Polsce robi jeszcze takie patelnie, trudno znaleźć. Dzisiaj niestety powłoki, teflon, ceramika itp. Oczywiście to się sprawdza ale nic nie zastąpi "cyganki". Pozdro :))

    • @wolf9073
      @wolf9073 Před 4 lety +1

      I jeszcze jedno. To jest idealna patelnia aby ją wstawić do ogniska. Taki słynny kanał AlmazanKitchen używa właśnie takich patelni.

    • @ciachozonci164
      @ciachozonci164 Před 2 lety +1

      @@wolf9073 fima Spinwar z Białegostoku

  • @Muzfanful
    @Muzfanful Před 3 lety

    3:53 Pytanie czy powłoka emaliowana jak podaje producent, a nie glazura szklana "zespolona" z konstrukcją żeliwną jest całkowicie odporna na zarysowania lub "odchodzenie"od żeliwa? A może jedynie w dużym, bardzo dużym lub ultra dużym stopniu :) redukuje zarysowania i schodzenie emalii (mówimy o używaniu tylko drewnianych lub plastikowych akcesoriów). Proszę o rozwinięcie tego tematu i doprecyzowanie jak zachowuje się wraz z upływem lat zdaniem eksperta, patelnia która została "zespolona" z ceramiką, oraz jak ocenia on smażenie na takiej patelni w porównaniu do klasycznych patelni stalowych z powłoką ceramiczną. Jestem bardzo zainteresowany opinią.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 3 lety

      Witam, szklana emalia, czy glazura - to jedno i to samo. Z języka angielskiego żeliwo Staub (i nie tylko) nazywa się "cast enameled iron". Z rozmysłem nie używam nazwy "emalia", bo to kojarzy się w Polsce z emalią olkuszowkich garnków rodem z PRL-u.
      Niemniej, jak zwał, tak zwał - glazura naczyń Staub wypalana jest w 800 stopniach C przez 30 minut - i właśnie ten proces zespala ją z żeliwem.
      Sama glazura jest ekstremalnie mocna, jednak, jeśli jednak ktoś by się postarał - mógłby ją zniszczyć, tylko po co? Normalne używanie i konserwacja nie uszkodzą powłoki/ glazury / emalii żeliwnych naczyń. To nie jest powłoka, jak w patelniach z kolejno nakładanymi warstwami - nie schodzi, nie ściera się, chyba, że ktoś ją potraktuje nożem, czy ściernymi materiałami. Ale nawet wtedy musiałby się postarać, by powłokę / glazurę / emalie francuskich naczyń żeliwnych uszkodzić.
      Mam u siebie żeliwne garnki i patelnie Staub, które mają prawie 20 lat - w środku i na zewnątrz glazura jest nieuszkodzona, nie ma śladów rys.
      Ale to jest efekt tego, że:
      - zawsze myję naczynia Staub ręcznie
      - nie przegrzewałem ich nigdy - nie pracowały na sucho / nie smażyłem w nich w temperaturach powyżej 260 stopni C
      - nie używałem utensyliów z byle jakiej, ostro zakończonej stali, czy blachy. Najczęściej stosuję utensylia drewniane lub z żaroodpornych tworzyw mających certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością.
      Nie da się porównać żeliwnych naczyń do patelni, czy garnków z ceramicznymi powłokami.
      O ile dobrze wygrzane żeliwne naczynia redukują zapotrzebowanie na tłuszcz, a w wysokich temperaturach przy odpowiednich tłuszczach radzą sobie doskonale ze smażeniem, pieczeniem, czy nawet wielogodzinnym duszeniem, tak patelnie ceramiczne są tworem li tylko i wyłącznie marketingowym - przywierają (czasem szybciej, czasem w nieco wyższych temperaturach) bardzo mocno.
      Trzeba na nich smażyć często w temperaturach do max 200 stopni z dużą ilością tłuszczu. Niech przykładem będą patelnie już nieistniejącej marki Silit. O ile garnki z ceramiczną powłoką Silargan były świetne (poza myciem, bo to było koszmarnym doświadczeniem), tak patelnie z tego materiału oparte na stalowych szkieletach były kompletnym nieporozumieniem. Zresztą nie tylko ceramiczne patelnie Silit były do niczego. Zwilling kiedyś opracował patelnie z ceramiczną powłoką Cerafoce, która - owszem - była bardzo trwała, dodatkowo do patelni wtłoczyli faktor non-stick. Suma sumarum, przez lata ostrzegaliśmy naszych klientów, że te patelnie działają w pełnym zakresie nieprzywieralności do max. 200 stopni i nadają się idealnie do smażenia nade wszystko tłustszych mięs i ryb. W drugiej kolejności warzyw, czy delikatniejszych mięs. O usmażeniu jajecznicy, czy naleśników można było zapomnieć, chyba, że odbyło się studia nad tymi patelniami.
      Liczę, że jakoś pomogłem, pozdrawiam Krystian

    • @Muzfanful
      @Muzfanful Před 3 lety

      ​@@GrupaNasTroje Dzięki za odpowiedź, jednak chciałbym mieć pewność zwłaszcza w oparciu o materiały jakie dostałem od producenta ,co masz na myśli mówiąc w filmie "powłoka zespolona z żeliwnym szkieletem."Czy uważasz ,że dochodzi podczas wypalania do strukturalnego połączenia żeliwa i "szklanej glazury"? czy raczej masz na myśli połączenie ze sobą za sprawą wysokiej tem. dwóch materiałów: żeliwa oraz emalii na zasadzie zwarcia (które dopuszcza odpryski wraz z biegiem lat,lub na skutek niewłaściwego użytkowania) . Rozumiem, że niechętnie używasz słowa "emalia" ponieważ nie ma ona dobrej prasy w potocznym tego słowa rozumieniu, zwłaszcza gdy mówimy o patelniach( Silit właśnie) Jednak co by nie mówić, to właśnie emalia poddana wysokiej temperaturze jest używana przez producentów. Oczywiście nie jest to ta sama co z Olkusza :) ,ale o innej charakterystyce wciąż emalia. Czemu poruszam ten temat ? Ponieważ czytając warunki gwarancji Staub czy Le Creuset jest sporo wyłączeń gwarancyjnych dotyczących chociażby zniszczenia (zużycia) warstwy wierzchniej. Więc już nie jest tak kolorowo jak opisujesz, gdy pojawi się problem z powłoką. Jesteś w stanie zadeklarować ,że przestrzegając reguł które wymieniłeś w przypadku zniszczenia powłoki na zasadzie odprysków i "schodzenia z żeliwa" przyjmiesz ją w ramach zwrotu?

  • @HoszHosz
    @HoszHosz Před rokem

    Wiele recenzji skupia się na użyteczności w przypadku smażenia głównie jajecznicy czy steka. A w mojej kuchni królują raczej warzywa i delikatne tofu, nie lubię używać nadmiernie oleju. Z tego względu celuję raczej w nieprzywieralne powłoki. Mam obecnie 4 patelnie tefal z czego 2 dostałam gratis do garnków gerlach i one są kompletnie zniszczone po 2 latach użytkowania. Jednocześnie te kupione osobno - nie, są jak nowe. I teraz zastanawiam się, czy warto wydać pieniądze na demeyere z controlinduc, czy jest jakaś opcja, aby ją skrzywdzić?
    Oczywiście używam tylko drewnianych łopatek i nie zalewam gorącej zimną wodą. Bo może tysiąc zł to nie jest aż taka tragedia, jeśli patelnia miałaby być jednocześnie nieśmiertelna i nieprzywierająca...
    Z drugiej strony, tefal tańszy, z tych dwóch jestem bardzo zadowolona - ale będąc w jakimś markecie zauważyłam że jest po kilka modeli w tym samym rozmiarze z różnymi cenami więc ewidentnie różnią się między sobą jakością, ale nie widziałam żadnych parametrów po których można by stwierdzić które w takim razie są trwałe?

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před rokem +1

      Witam, gdzieś umknął mi Pani komentarz. Patelnie Controlinduc są w sprzedaży już teraz wyłącznie na rynku belgijskim. Nie ma ich już w ofercie Demeyere na inne kraje.
      Jeśli szuka Pani dobrych patelni, to niezwykle istotną kwestią jest patrzenie na maksymalną temperaturę, jaką wytrzymuje powłoka. Obecnie najlepsze technologie non-stick gwarantują nieprzegrzewalność do maksimum 260 stopni. To daje nam spory zapas, by sobie powłoki nie przegrzać.
      Pozdrawiam Krystian

  • @radosawfurmanski2877
    @radosawfurmanski2877 Před 5 měsíci

    A co z patelnią ze stali węglowej?

  • @michamaj5156
    @michamaj5156 Před 4 lety

    Mam trochę nietypowe pytanie:Czy doprowadzenie patelni żeliwnej,np "STAUB" z warstwą zapobiegającą nadmiernemu przywieraniu,do ponad 300 stopni C ,zniszczy ową warstwę,czy patelni nic za bardzo nie stanie się i będzie zdatna do dalszego użytku?Przepraszam i wiem że to pytanie zakrawa na profanację.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety +3

      Witam. Z glazurami na żeliwie jest dosyć dziwnie. Kiedy temperatura na dnie patelni (czyli na przestrzeni roboczej) osiągnęłaby, np. 300 stopni, rdzeń na pewno będzie miał już wtedy około 380-420 stopni. Samej patelni teoretycznie nie powinno to zaszkodzić, ale wszystko zależy od tempa nagrzewania i tego, co chcemy na takiej patelni smażyć, czy grillować. Za to glazura już zacznie się przegrzewać. Trzeba pamiętać, że maksymalna zdrowa dla smażenia i grillowania temperatura oscyluje w okolicy 250-260 stopni. Takich eksperymentów z przegrzewaniem patelni żeliwnej nie powinno się często powtarzać, bo glazury i samo żeliwo dostają za mocno w skórę. Gdyby na moment patelnia pracowała na sucho, bez dodatku tłuszczu - doprowadzimy do tego, że wszystko się do niej przyklei, a sama patelnia się wypaczy, czy uszkodzi - możę ją nawet rozerwać. Mięsa się za mocno spieką i trzeba będzie je wyrzucić.
      Z drugiej strony - piekielnie trudno kupić olej, który bezpiecznie pozwoliłby nam na smażenie do 300, czy więcej stopni. Znowu prowadzi to do tego, o czym już pisałem - przegrzeje się nie tylko mięso, ale i patelnia oraz jej powłoka. Glazury na żeliwie Staub - jeśli są mocno przegrzane - zmieniają kolor i wymagają dodawania (zupełnie niepotrzebnie) coraz większej ilości tłuszczu. Jeśli po kilkukrotnym przegrzaniu patelni wszystko zaczyna przywierać, chociaż mięsa, czy ryby niemal topimy tłuszczu - to klops. Taka patelnia nadaje się już tylko do wyrzucenia. pozdrawiam Krystian

    • @michamaj5156
      @michamaj5156 Před 4 lety +2

      @@GrupaNasTroje Serdecznie dziękuję Ci Krystianie za tak wyczerpującą odpowiedź,ona nie tylko ważna jest dla mnie,ale przede wszystkim dla tych co nie mieli dotychczas do czynienia z naczyniami żeliwnymi bo ja patelnię z chyba naturalnego żeliwa,mam i pamiętam że było napisane ,iż konserwowana jest olejem mineralnym-to na pewno,ale też chyba że ma tą warstwę zapobiegającą nadmiernemu przywieraniu,czy przywieraniu,pamiętam że miała kolor ciemnoszary i była tłusta,jak ją nabyłem.Choć ja bym w tą warstwę do końca nie wierzył,bo to nie "STAUB",ani żadna renomowana marka,to "LAMART", ale spisuje się wspaniale teraz,wręcz ją kocham,nic do niej nie przywiera,to moje pierwsze naczynie żeliwne i popełniłem z nią kilka błędów na początku,trzy razy na pusto była doprowadzona do takich temperatur,że warstwa po sezonowaniu i świeży olej spopieliły się na jej powierzchni i się lekko odbarwiła,a i też udało jej się zardzewieć raz,jak ona to przetrwała,nie wiem,ale widać że żeliwo bardzo dużo potrafi wybaczyć,dbam o tą patelnię teraz i żadnych dodatkowych zabiegów nie wymaga od ponad 7 m-cy.Mam też dwa garnki "KINGHOFF" z naturalnego żeliwa,bo przyjechały do mnie nawet nie zabezpieczone olejem,były ciemnoszare i brudziły palce,po sezonowaniu sprawują się wspaniale.Mały jest do frytek,a 4 litrowy do pieczenia,duszenia mięs,a bywa że i smażenia.Jeszcze raz serdecznie dziękuję i przepraszam za tą epistołę.Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety

      @@michamaj5156 Super, dziękuję za wiadomość. Fajnie słyszeć, że ktoś jest zadowolony ze sprzętu. A korespondencja z pasjonatami żeliwa - to czysta frajda. Samych pyszności życzę i pozdrawiam pięknie, Krystian

    • @michamaj5156
      @michamaj5156 Před 4 lety

      @@GrupaNasTroje Jesteś super Krystianie,ale jeszcze jedno choruję na nóż ze stali damasceńskiej,to moje marzenie,a wiem że macie je w ofercie i ufam że są to produkty najwyższych lotów,o ile tak to można określić,choć lepiej żeby noże nie latały,bo to się zawsze bardzo źle kończy.Czy w sklepie macie też osełki do tych noży?Nie wyobrażam sobie krojenia tępym nożem,teraz nawet mój"GERLACH" "szefa kuchni"jest bardzo naostrzony u mnie noże są zawsze bardzo ostre,dlatego nie boję się najlepszych ostrzy.Tępy nóż jest bardziej niebezpieczny,niż bardzo ostry,paradoksalnie zawsze jak się zacinałem,to tępymi nożami,nigdy ostrymi,nie uważasz że to jest jakiś fenomen?

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety

      @@michamaj5156 Co racja, to racja. Ostry nóż jest podstawą krojenia. Nie wywala z produktu wszystkiego, co w nim wartościowe. I - fakt, jest wiele bardziej bezpieczny, niż tępy.
      Co do kamieni - bo japońskie noże ostrzy się na kamieniach - nieco ich tutaj: prestizowakuchnia.pl/ostrzalki-do-japonskich-nozy a jeszcze sporo fajnych dotrze do oferty. pozdrawiam, Krystian

  • @damianrinke9791
    @damianrinke9791 Před 4 lety

    Moja mama ma zeliwna patelnia poniemiecka z ceramiczną glazura używa do wystąpienia sadła ze swiniobicia i jest prawie jak nowa

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety +1

      Witam, faktycznie - dobrze używane i konserwowane żeliwne naczynia można przekazać nawet swoim wnukom. Kiedyś to robiło się naczynia na dekady. Teraz też niektórzy producenci dalej tak myślą, ale jest ich coraz mniej, a szkoda. pozdrawiam Krystian

  • @pio7763
    @pio7763 Před 3 lety

    Czy patelnię tytanowe nie należą do niezniszczalnych?

  • @mirex5982
    @mirex5982 Před 2 lety

    prawdziwe żeliwo, prawdziwe złoto itp, itp

  • @frankmartin5987
    @frankmartin5987 Před rokem

    Jak patelnie zwilling? I garnki tej marki?

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před rokem +1

      Witam, naczynia Zwilling to taka nieco wyższa--bardzo-średnia klasa naczyń. Są w porządku, ale szału nie ma. Są stale lepsze, bardziej zaawansowane - patelnie np. 5-cio, czy 7-warstwowe.
      pozdrawiam Krystian

    • @frankmartin5987
      @frankmartin5987 Před rokem

      @@GrupaNasTroje które garnki i Patelnie by Pan polecił na indukcja i gaz. Jestem w trakcie poszukiwań czegoś dobrego. Niestety temat obszerny i brak mi wiedzy

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před rokem

      @@frankmartin5987 Witam, jeśli szuka Pan świetnych stalowych naczyń na dekady - pod warunkiem, że nie ani Pan, ani Pana bliscy nie są alergikami - super naczynia robi Demeyere: - proszę spojrzeć tutaj: prestizowakuchnia.pl/stalowe-garnki-demeyere.
      Tu dla niektórych szok - jeden garnek kosztuje tyle, co zestaw 4-5 naczyń Zwillinga. Ale mamy do czynienia od razu z czymś topowym - jeśli chodzi o stal, na razie nie znalazłem innej marki, która tyle w tej materii potrafi zrobić.
      Z doskonałych, nieco tańszych stalowych naczy n to 2 linie francuskiej marki De Buyer: Alchimy oraz Affinity.
      Jeśli miałyby to być naczynia z powłokami - bezdyskusyjnie duński Scanpan i niemiecki Woll.
      Później z naczyń już kompletnie niezniszczalnych - miedziane naczynia i patelnie (tu na pewno warto rzucić okiem na marki Falk i De Buyer) oraz naczynia żeliwne. Garnki i patelnie marki Staub, same patelnie - bezkonkurencyjny szwedzki Skeppshult.
      Wszystkie opisane marki znajdzie Pan w moim w sklepie PrestizowKuchnia.pl
      Zdecydowałem się wyłącznie na wybór topowych marek - jednych z najdroższych, ale w materii gotowania nigdy nie poszedłem na kompromisy, co się sprawdza u ogromnej ilości Klientów.
      pozdrawiam, Krystian

  • @najredyah7058
    @najredyah7058 Před 2 lety

    czemu ma służyć ten nieznośny podkład muzyczny,

  • @grzegorz.sadowski
    @grzegorz.sadowski Před 4 lety +2

    Nie ma czegoś takiego jak "Kute Żelazo", kuta stal/żeliwo jest ok ale kute żelazo? Już podczas pierwszej obróbki przy rozgrzewaniu "żelazo" łączy się z węglem i zamienia się w stal lub żeliwo. Taki trochę marketingowy bełkot z tym żelazem i wiem że zapewne wielu producentów pisze że ich produkty są z "żelaza" ale to jest bujda na resorach :) Poza takimi niuansami to filmik jest fajny :) Pozdrawiam.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety +2

      Witam, technologie, stopy i metody obróbki swoją drogą, ale nie da się walczyć z pewnymi potocznymi sformułowaniami, czy zjawiskami kultury zrozumiałymi dla większości odbiorców. Tworzymy materiał dla "luuuudzi" - muszą znaleźć tu informacje zrozumiałe, zgodne z potocznym nazewnictwem - nie zaś fachowe, bo to nie program o składzie stali, metalurgii, a treści dla szerokiej grupy użytkowników, którzy chcą się dowiedzieć, na co można zwrócić uwagę odnośnie dostępnego na rynku sprzętu. Treści na naszym kanale są tworzone w oparciu o całe lata pytań klientów - przede wszystkim dla tych, którzy bali się pewnych technologii. Staramy się przybliżyć możliwie najczytelniej skomplikowane treści. Nie jest to doktorat, nie musimy bronić się przed grupą materiałoznawców. Wiadomo, że kogoś pewnie kwestie mogą drażnić, ale jak pisałem - nie tworzymy treści dla wąskiego grona specjalistów. pozdrawiam Krystian

    • @marekjedrusik8954
      @marekjedrusik8954 Před 2 lety +1

      @@GrupaNasTroje Skoro piszecie o sprzęcie dostępnym na rynku, to może byście zrobili filmik o patelniach dla zwykłych ludzi, których niekoniecznie stać na patelnie za 400 i więcej złotych. Ale rozumiem, że nie jest to w waszym interesie, bo nie mielibyście z tego kasy.
      Lepiej reklamować drogie bo prowizja z nich dużo większa.

  • @PT-kl3pq
    @PT-kl3pq Před 2 lety

    Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu patelni. Interesuje mnie taka z tych niezniszczalnych która posłuży na długie lata, nie zależy mi na wyglądzie. Czy może Pan polecić jakąś markę bądź konkretny model do 500 zł. Średnicę w przedziale 24-32cm. Pozdrawiam

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 2 lety +1

      Witam, w ofercie sklepu PrestiżowaKuchnia.pl znajdują się tylko produkty bardzo dobrych marek - są przez nas od lat sprawdzane i testowane. Ceny są często wysokie lub bardzo wysokie, bo to klasa Premium naczyń i patelni.
      Niemniej, proszę spojrzeć na takie patelnie:
      prestizowakuchnia.pl/industry-stalowa-patelnia-technologia-5-ply-o-24-cm-demeyere
      oraz prestizowakuchnia.pl/alchimy-klasyczna-francuska-stalowa-patelnia-o-24-cm-de-buyer
      ceny minimalnie wykraczają poza zakładany budżet - są to jednak patelnie średniej wielkości, przy większych rozmiarach - cena będzie już jedynie wyższa.
      pozdrawiam Krystian

  • @RobertB541
    @RobertB541 Před rokem +1

    Mama używa patelnię, która ma ok 100 lat i odziedziczyła po swojej Mamie. Chyba więc można mówić, że niezniszczalna. Kuta ręcznie, jest używana do wszystkiego, bo jest jedyną patelnią w domu. Na przestrzeni lat Mama miała inne patelnie ale wszystkie kończyły szybko jako poidło dla zwierzaków. A smak jajecznicy z tej patelni niepowtarzalny.

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před rokem

      Witam, gratuluję takich doświadczeń smakowych - to (poza niewątpliwymi talentami Pana Mamy) właśnie też zasługa tego cuda, przekazanego jako rodzinny spadek. Super, że dane było Panu posmakować potraw z takiej patelni.
      Wielu dobrych smaków nadal, pozdrawiam Krystian

    • @WadysawsParol
      @WadysawsParol Před 6 měsíci

      U

    • @WadysawsParol
      @WadysawsParol Před 6 měsíci

      Jg

  • @locoloco3747
    @locoloco3747 Před 4 lety

    Mógłby Pan podać linki do tych producentów eksluzywnych patelni

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety

      Zapraszam do sklepu www.prestizowakuchnia.pl - patelni Premium i Super Premium mamy tam całe mnóstwo, pozdrawiam, Krystian

  • @MT-lt7cy
    @MT-lt7cy Před 2 lety

    A czemu w patelniach wygina się dni

  • @maksik399
    @maksik399 Před 3 lety +1

    Mojej mamy cyganka ma oklo 40lat

  • @bukaj32
    @bukaj32 Před 4 lety +3

    :] co to za materiał "naturalne żeliwo"

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 4 lety +7

      Takie, które nie jest niczym powlekane, nie ma w sobie żadnych innych dodatków, które zanieczyściłyby stop. Sformułowanie "naturalne żeliwo" odróżnia tego typu naczynia od żeliwnych naczyń z powłokami zapobiegającymi przywieraniu, np. francuskiemu żeliwu Staub, czy Le Creuset. Naturalne żeliwo to tez określenie żeliwa pierwszej klasy, czystego, nie zanieczyszczonego. Takiego, które nie ma w swojej strukturze dużej ilości pęcherzyków powietrza. Naturalne żeliwo to takie, które genialnie przewodzi ciepło, nazywane jest master induction.

  • @waszmisio3137
    @waszmisio3137 Před 4 lety

    eeee taaam

  • @jankosina1127
    @jankosina1127 Před 2 lety

    nie z żelaza tylko że stali!

    • @GrupaNasTroje
      @GrupaNasTroje  Před 2 lety +1

      Witam, są też patelnie z żelaza, ręcznie kutego nota bene. Sam mam dwie takie patelnie niemieckiej kuźni Turk. Patelnie stalowe (ze stali szlachetnej, zwanej nierdzewną) to coś już zupełnie innego.
      Polecam sprawdzić i nieco odrobić zaległości w wiedzy na temat patelni.
      Pozdrawiam Krystian

  • @kirby3997
    @kirby3997 Před 2 lety +1

    Kupiłam kutą patelnię od cygana na rynku za 25 zł.

    • @spejselek
      @spejselek Před 2 lety +2

      Pan mówi cygańska patelnie a nie od cygana hehe

  • @pirx0
    @pirx0 Před rokem +2

    co fachowiec,to fachowiec

  • @dominikawujda4317
    @dominikawujda4317 Před rokem

    @Grup