Česko - USA 8:4 - 29.5.2022 Čeští hokejisté mají po deseti letech bronz z MS

• čas přidán 28. 05. 2022
  • Ve Finsku to před deseti lety bylo naposledy a ve Finsku teď i nejdelší medailové čekání v tuzemské hokejové historii taky skončilo. Hokejová reprezentace se ze světového šampionátu vrátí s bronzem, poté co ve třetí třetině zápasu s Američany předvedla báječný obrat a vyhrála 8:4! Hattrick dal David Pastrňák, Roman Červenka je pak blízko vítězství v bodování celého mistrovství (5+12), což se Čechovi nepodařilo čtvrtstoletí.
    Tampere (od našeho zpravodaje) - Dvě třetiny to bylo z českého pohledu spíš trápení a bronzový třpyt jako by slábl a vzdaloval se. Američané v úvodu častěji stříleli, byli aktivnější i efektivnější a v 10. minutě šli do vedení. Po vyhrané buly pálil od modré Peeke, Meyers před brankou nechtěně, avšak šikovně tečoval, aby Hronkem zcela nepokrytý Kuhlman doklepával do prázdné. Jen o dvě a půl minuty později šel po zbytečném vyloučení za katr Černoch a Češi v dalším bídně odbráněném oslabení inkasovali podruhé.