Jaká jsou rizika slazení stevií?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 09. 2016
  • Jsou „zdravé alternativy" cukru skutečně zdravé? Další videa o zdraví nejen na talíři najdete na Margit.TV

Komentáře • 16

  • @MFe-pp8xe
    @MFe-pp8xe Před 6 lety +8

    Několikrát jsem si měřila krevní cukr před a po konzumaci čaje se stévií a čísla byla stále stejná (měřeno 30 min, 60 min a 90 min po). Nemohu tedy potvrdit, že by stévie způsobovala hypoglykémii. Také jsem si měřila krevní ketony a ani jejich hladina neklesla, což ukazuje na to, že konzumace stévie nevyvolala žádnou inzulínovou reakci. Budu ráda za vaši odpověď, díky.

  • @terezalasotova7111
    @terezalasotova7111 Před 7 lety +5

    Vaše videa jsou skvělá! Oceňuji, jak tyhle témata dokážete vysvětlit a podložit fakty. Že říkáte i proč a jak. Děkuji moc za videa i za vaše články :)

  • @jardaostrak6838
    @jardaostrak6838 Před měsícem

    Uvažuji, že bych to pěstoval na oslazení hořkého života. Ten bílý cukr je jak uspěchaná západní doba a není moc dobrý je zlý. Za to stévie je bohyně sladké zdravé lásky.🎶🌴🥥

  •  Před 7 lety +4

    Díky paní Margit za moc hezké letní video - pastva pro oči.
    Přesto si dovolím nesouhlasit, myslím si totiž, že po snězení stévie tělo neočekává přísun cukru do žaludku. Stévie má chuť jinak sladkou, než cukry a má samozřejmě jiné chemické složení. Domnívám se, že tělo rozpozná, o co jde a náležitě nastaví metabolický systém.
    Jde ale o moji domněnku, kterou nemohu podložit žádným měřením. Provedla jste Vy, případně někdo jiný, nějaké testy "jak tělo reaguje na požití stévie"?

  • @Alue
    @Alue Před 7 lety +1

    Výborné video, moc děkuji... zrovna tohle mi totiž vrtalo hlavou.

  • @martinahromkova3031
    @martinahromkova3031 Před 7 lety +1

    Dobrý den, chci se zeptat. Myslíte, že mohu dětem (necelé 2 roky) přisladit při pečení stévií? například těsto osladím dvěma lžícemi cukru nebo rýžového či kukuřičného sirupu (tady ještě nevím zda i v bio rýžovém sirupu nemohou být stopy arzeniku, nebo u kukuřičného aby nebyla geneticky modifikovaná a aby pak nebyl ten cukr tou nejlepší variantou) a doplnit to pár kapkami stévie. Sama jsem si koupila malinový sirup slazený stévií a nebylo mi po něm od žaludku dobře. I proto mám obavy, zda je stévie vhodná pro děti. Děkuji

    • @MargitTV
      @MargitTV  Před 7 lety +1

      Dobrý den, ano, v takovýchto trochách můžete stévii bez potíží i dětem.

  • @naturandmor
    @naturandmor Před 5 lety +2

    Sexy kolenká Margitko ;)

  • @janabubikova2129
    @janabubikova2129 Před 7 lety +1

    Dobrý den co si myslíte o třtinovém cukru

  • @vnembertonv
    @vnembertonv Před 7 lety +3

    Dobrý den, Margit, měl bych dotaz:
    Můžete nebo máte k dispozici nějaké studie na podporu Vašeho tvrzení? Mám za to, že akutní spike inzulínu (předpokládám, ikdyž jste to nezmínila, že se krevní cukr dostane do buněk pomocí inzulínu) je záležitost chemoreceptorů, nikoli toho že "tělo něco očekává". Rád bych poprosil o doplnění informace, pokud to lze.

    • @MargitTV
      @MargitTV  Před 7 lety +2

      Dobrý den, více je v textu na který pod příspěvkem na Fb odkazuji, zde shrnutí z něj:
      Podle některých odborníků vede sladká chuť v ústech z potravin, které nedodávají sacharidy, k nepříznivým biochemickým reakcím. Zjednodušeně: sladká chuť ze sacharidů normálně znamená zrychlení přesunu glukózy z krve do buněk, aby bylo v krvi místo na další dávku cukru. Jenže po sladké chuti ze stevie (ani jakýchkoliv umělých sladidel) sacharidy nepřijdou a organismus zůstává ve fázi nižšího obsahu glukózy v krvi (hypoglykémii). Pokles glykémie může být provázen i uvolněním stresových hormonů adrenalinu a kortizolu, které pro vyřešení hypoglykémie mobilizují cukr ze zásob ve svalech a játrech anebo dokonce z bílkovin a tělesných tkání. Nadměrné uvolňování stresových hormonů může nepříznivě ovlivňovat naše adrenální žlázy, tím i celkové zdraví. Následkem je potlačení imunity, prozánětlivé prostředí a hypofunkce štítné žlázy. Vše zde právě uvedené samozřejmě platí i pro ostatní sladce chutnající nesacharidová sladidla a může vysvětlovat, proč konzumace umělých sladidel neřeší nadváhu, jak se ví už roky.
      Navíc v případě, že kupujeme stevii v obchodech, může jít o vysoce průmyslově upravovaný produkt s aditivy a zbytkovými chemikáliemi. Tato starost zcela odpadá, jestliže máme stevii v květináči anebo na zahrádce. www.margit.cz/cukr-a-zdrave-alternativy/
      empoweredsustenance.com/is-stevia-bad-for-you/

    • @alekol88
      @alekol88 Před 5 lety +3

      "Podle některých odborníků". Boží. Podle některých odborníků je taky Země placatá. Argument jak noha.

    • @tairikuokami
      @tairikuokami Před 4 lety

      www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4842244 / www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2900484

  • @pafrajan
    @pafrajan Před 6 lety

    To ale neplatí pro diabetiky, že?

  • @petrpernikovec6601
    @petrpernikovec6601 Před 4 lety

    Je to hloupost. Viděl jsem dokument o éčkách a tam dělali pokus se sladidlem a cukrem, jak se ty látky chovají v mozku. No a fungují úplně jinak.