Jak uszczelnić gwint? Podwijanie gwintów - taśma teflonowa, pakuły, nić i klej.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 09. 2021
  • Obejrzyj film i sprawdź Loctite w działaniu. A potem… skocz na kawę lub małe co nieco do „Żabki” z bonem o wartości 10 zł za zakup Loctite 55 w opakowaniu 160 m.
    Jak to zrobić?
    - Kup Loctite 55 160 m w dniach 09.08.2021 r.- 30.09.2021 r.
    - Zachowaj dowód zakupu
    - Skan lub zdjęcie dowodu zakupu wyślij na info@albedomarketing.pl
    - Otrzymaj bon o wartości 10 zł, który zrealizujesz w sklepach „Żabka”*
    Widzowie kanału, którzy chcą przetestować nitkę mogą kliknąć w link i zamówić próbkę Loctite 55: bit.ly/38O01AX!
    *Pula nagród jest ograniczona i wynosi 200 bonów w postaci kodów kreskowych wysyłanych e-mailem. Akcja trwa od 09.08.2021 r. do 30.09.2021 r. lub do wyczerpania zapasów. Jeden Uczestnik może skorzystać z Promocji tylko jeden raz, tj. może zgłosić się do niej tylko jeden raz i otrzymać w niej tylko jedną próbkę Produktu promocyjnego do przetestowania oraz tylko jeden bon towarowy.”
  • Jak na to + styl

Komentáře • 196

  • @mariuszwyszynski38
    @mariuszwyszynski38 Před rokem +11

    Pełna profeska superrrrr!!! oby więcej takich merytorycznych Panów hydraulików, gratuluję wiedzy prosimy o więcej filmów z tej tematyki o różnym zakresie trudności. Od najprostszych rzeczy do trudniejszych. Od tłumaczenia co jest co i do czego służy do praktycznego tłumaczenia. Dziękuję bardzo! :) :) :) 👏👏👏👏👍👍👍

  • @herrflick3258
    @herrflick3258 Před 29 dny +2

    15:10 pełna profeska

  • @falcon777PL
    @falcon777PL Před 6 měsíci +3

    Konkretny chłop, który zna swój fach jak widać.
    Ja jestem elektrykiem i wprawiam się w skręcanie rurek i rady w filmiku są bardzo pomocne. Dzięki
    😊

  • @tomaszskwr5006
    @tomaszskwr5006 Před 2 lety +2

    Dziękuję. Szanuje. Nowe wiadomości przyswojone.👍🏻👍🏻👍🏻

  • @hkworkshop
    @hkworkshop Před 2 lety +7

    ostatniej metody na klejenie nie znałem także nauczyłem się czegoś nowego :) Dzięki

  • @wojciechdeja2011
    @wojciechdeja2011 Před 2 lety +6

    Ja używam pakuł i pasty Unipak ale o takim skręcaniu pakuł po pracy to nie słyszałem - normalnie lepiej jak fabrycznie zapakowane :) A co do odstających pakuł to można delikatnie pastą przejechać i też wygląda spoko. Wszystko elegancko pokazałeś, pozdrawiam.

  • @jt-servicetomaszzalewski5099

    17:10 - też tak chwytam. Nawet nie wiedziałem że tam od góry jest "hamulec". Zawsze nitkę naprężałem palcem.
    Dla mnie nić to najlepszy sposób. Pakuły brudzą i dłużej trwa podwijanie.
    No chyba że jakieś stalowe rurki od 1 1/2" wzwyż - to tu jednak pakuły
    Pozdro

  • @takponiekad3652
    @takponiekad3652 Před 2 lety +6

    No hydraulikiem to ja nie jestem, ale wodę w domu mam, więc sporadycznie muszę trochę "pohydrauliczyć". Ostatnio coś tam zmieniałem i napotkałem na problem z pakułami uciekającymi spod gwintu przy nakręcaniu stalowego kolanka na stalowa rurkę (1/2"). Po około dziesięciu próbach i wyczerpaniu zapasu marynarskiego słownictwa sięgnąłem po wiedze z Internetu. Po obejrzeniu powyższego filmiku udało się od razu. Sądząc z filmiku poprzednio wykonywałem prawie wszystko poprawnie, z wyjątkiem rozpoczynania nakładania pakuł. Pokazany sposób z chwyceniem pakuł w połowie zmienił efekt natychmiast. Pakuły przestały uciekać. Przy okazji napiszę, że zamiast radełkowania specjalistycznym sprzętem wykorzystałem brzeszczot piły do metalu i zrobiłem nim z dziesięć rys w poprzek zwojów gwintu. Chyba każdy amator powiniem obejrzeć ten filmik przed podjęciem wyzwania z domowymi rurkami. Przy większych pracach nie obejdzie się bez zawodowego hydraulika, ale bywają drobne domowe awarie w niefortunnym czasie, gdzie po prostu nie można czekać kilka dni z zakręconą wodą. Każdy zawód ma swoje tajniki i albo trzeba w tym zawodzie siedzieć, albo wysłuchać, co mają do powiedzenia zawodowcy. Dziękuję za ten film. Mi pomógł.

  • @PROinstal
    @PROinstal Před rokem +4

    nie cierpię pakuł ale bez nich nie raz się nie da, najbardziej lubię nici

    • @siwy7551
      @siwy7551 Před 9 měsíci

      Czy nić i Klej może iść na każdy gwint? Mowa o gwintach np calowych czy to plastik Stał mosiądz?

  • @fiand6887
    @fiand6887 Před 2 lety +6

    Używałem kleju VIRAX FILETFIX III , nie trzeba odtłuszczać, nie trzeba smarować całego gwintu, przy małych średnicach wystarczy nanieść kroplę kleju. Skuteczność u mnie 100 %. Wadą może być oczywiście cena. Ciśnienie można dać po kilkunastu minutach. Większe średnice aby rozkręcić trzeba podgrzać, sprawdzone. Ponowne użycie kształtki wymaga oczywiście oczyszczenia. Pozdrawiam, bardzo dobry odcinek.

  • @em-bud115
    @em-bud115 Před 2 lety +4

    Witam Artur . Bardzo pomocny materiał zwłaszcza dla laika . Pozdrawiam .

  • @mateuszzakrzewski8685
    @mateuszzakrzewski8685 Před 2 lety +1

    SUPER filmik dzięki 👍😌

  • @Unownballs
    @Unownballs Před 2 lety +4

    Tasma teflonowa jest ok w przypadku łatwo dostępnych miejsc i sposobu zakręcenia dostępu wody do zaworu/łączenia 👍

  • @rafallithil2955
    @rafallithil2955 Před 2 lety +1

    Witam I pozdrowienia z Chicago 👍👍

  • @taskhunters5245
    @taskhunters5245 Před 2 lety +9

    A ja zawsze sie meczylem z tasma. Teraz juz wiem ze konopie nie tylko do palenia😜👌 Dobry instruktaż

  • @kamilbogus
    @kamilbogus Před 2 lety +1

    Dobry odcinek !!!

  • @agniszym-dn5sb
    @agniszym-dn5sb Před rokem +1

    Super film!

  • @zenonbinkowski7201
    @zenonbinkowski7201 Před 2 lety +1

    Dzięki za materiał, Pozdrawiam znad morza.

  • @przemysawkesik4247
    @przemysawkesik4247 Před 2 lety +1

    Pracuje bardzo często z klejem loctite, w zależności od łączonych materiałów szybkość wiązania bywa różna, niemniej jest to bardzo dobry produkt. Na przykład przy łączeniu systemów chłodniczych głównie na niklowanym brązie, już po około godzinie klej już wiąże na tyle dobrze, że przy ciśnieniu 5 bar nie ma problemu. Wadą tego kleju jest trudność w czyszczeniu jeżeli zdarzy się nieszczelność, wtedy oczyszczenie gwintu jest bardzo czasochłonne. Koniecznie muszę spróbować tej nici, jakoś nie miałem do tej pory okazji. Pozdrawiam

  • @mateusz_1895
    @mateusz_1895 Před 2 lety +3

    Praktyki mam jako monter i IMO pakuly są git nauczyłem się w 1 dzień

  • @marekskorka2274
    @marekskorka2274 Před rokem +4

    Odcinek super. Każdy wybiera pod siebie. Ja używam nici oraz pakuły. Teflon wyrzuciłem z obiegu. Ni mniej w tym odcinku zainteresowało mnie imadło oraz sposób zamocowania go. Jeśli mozesz zdradź sekret jak masz to zrobione. Pozdrawiam

  • @mtswed5527
    @mtswed5527 Před 2 lety +9

    Każdy rodzaj materiału stosowany do uszczelniania przeznaczony jest do stosowania w konkretnych przypadkach. Na razie obejrzałem jedynie początek filmiku i zauważyłem błędną ocenę teflonu. Po pierwsze sposób w jaki zaprezentowano podwinięcie teflonem gwintu rzeczywiście nie może gwarantować szczelności. Przypominało to niezgrabne owinięcie skaleczonego palca jakimś bandażem. Używając teflonu należy uwzględnić jego rodzaj i grubość przy doborze ilości naniesionych zwojów. Samo nawinięcie też powinno odbywać się od końca gwintu w kierunku początku. Widoczne na filmie zsunięta i zwałkowana część teflonu świadczy o nieumiejętnym sposobie podwijania. Pomimo dobrego przygotowania gwintu. Po drugie. Teflon stosuje się głównie do uszczelniania elementów wymiennych w instalacji (np. główek tryskaczy w instalacjach tryskaczowych) itp. Nie mona zatem wykluczać jakiejkolwiek z metod.

  • @white0pl
    @white0pl Před 11 měsíci

    Po obejrzeniu kupiłem i użyłem nitki. Nie wiem czy wrócę jeszcze do nawijania pakuł, może przy większych średnicach. Dzięki za film.

  • @pantau9018
    @pantau9018 Před 9 měsíci +1

    Fajnie masz zabudowane imadło. Mógłbyś wrzucić film jak wygląda zabudowa na twoim aucie?

  • @robertboniecki5303
    @robertboniecki5303 Před 9 měsíci +2

    Dziękuję za film instruktażowy. Właśnie szukałem takiego tematu ponieważ zastosowałem przed chwilą tę taśmę do zaworów grzejnikowych i niektóre podciekają. Chciałem wymienić stare na nowe. Tamte były na pakuły i trudno się odkręciły co przewidziałem i dlatego wybrałem taśmę do swojej wymiany abym za kilka lat mógł sprawnie odkręcić to co dzisiaj zrobiłem na taśmę. Chyba za mało nawinołem tej taśmy. Będę teraz znowu zrzucał wodę żeby to naprawić. Nie wiem co mnie pokusiło żeby bawić się z tą taśmą ale kupiłem ją w Disanie. To poważna hurtownia dla profesjonallistow. To dla kogo jest ten wyrób jeśli jest tak zawodny? Po co to sprzedają. Szkoda tylko mojego czasu. Dziękuję za ocenę tej taśmy . Myślę że lepiej będzie owijać jakieś narzędzia a do uszczelnień gwintów stosować pakuły.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 9 měsíci

      Nie tak do końca. W Ameryce używają teflonu do ich gwintów i wystarczy 4-5 razy nawinąć i wszystko trzyma bez żadnego problemu. Na europejskich gwintach to średnio się sprawdza. Pozdrawiam i oby trzymało! :)

  • @Mescherje
    @Mescherje Před 6 měsíci

    Ja jako amator używam pakułów tylko ze względu na datę przydatności - raz na parę lat przyjdzie coś zrobić i wtedy nie zastanawiam się, czy nitka jest jeszcze OK, tylko mam pewność, bo pakuły się nie psują. Nie używam też pasty tylko zwykłego smaru łożyskowego, bo pasta też ma termin ważności. Jest dobrze, połączenia trzymają, a niektóre mają już po 30 lat, jeszcze przez ojca robione.

  • @Shamman87
    @Shamman87 Před 2 lety +7

    Nie bójcie się kleju, mam ponad 500 kotłowni za sobą praktycznie 100% na kleju, estetyka złącz wkręcanych ręką nie do przeskoczenia. Praktycznie zero wycieków, przy temperaturze 20C polimeryzacja po 15 minutach, po pół godziny można puszczać wodę. Nigdzie nic nie cieknie.

    • @viz12345
      @viz12345 Před 2 lety +2

      przedstawicel handlowy loctite?

    • @marcins7322
      @marcins7322 Před 2 lety +1

      A gaz?

    • @januszwidzyk4656
      @januszwidzyk4656 Před 2 lety

      @@marcins7322 A gaz spokojnie na 575 Loctite zrobisz.

    • @lukslajk
      @lukslajk Před 2 lety

      @@viz12345 No raczej, śmierdzi reklamą.

    • @januszkubic47
      @januszkubic47 Před 2 lety +1

      Zaobserwowałem że ten 577 jeszcze szybciej utwardza się niż 15 min.

  • @stanisawk1385
    @stanisawk1385 Před 2 lety +4

    o tym kleju na koniec za wiele Pan nie powiedział. ale jak zaschnie, to żadnej korekty się nie zrobi bo chyba po lekkim ruszeniu kwintu może on cieknąć, tak?
    Pakuły to pakuły, naturalne i niezawodne od zawsze

  • @Darek_24
    @Darek_24 Před 2 lety

    Witam. A ja mam pytanie z innej beczki. Deweloper zamontował mi dziś kocioł Buderu GB022 20K. Ja chciałbym do tego zasobnik na C.W.U. Ale Ci co montowali twierdzili że w tym modelu nie można zamontować zasobnika, tylko podgrzewane wody na bieżącą. Jest to możliwe że nie ma możliwość montażu zasobnika?

  • @wojtaswrr
    @wojtaswrr Před rokem +4

    Teflon jest zalecany przez producentów przy montażu gwintowanego PVC.

  • @stanleybiaz
    @stanleybiaz Před 2 lety +2

    Najczęściej kręcę 1/2", więc używam nici, a gdy w grę wchodzą większe gwinty, to pakuły i pasta.

  • @zkasprzyk
    @zkasprzyk Před 2 lety

    Dzięki za kolejną porcję przydatnej wiedzy! Przy okazji szybkie pytanie - jak wygląda rozkręcenie gwintu uszczelnionego tym klejem ( już po dobrym utwardzeniu )? Czy to połączenie "na amen" czy raczej nie ma większych trudności ( oczywiście mowa i gwintach do np 1" )?

    • @rafak4764
      @rafak4764 Před 9 měsíci

      Wystarczy podgrzać i rozkrecisz takie połączenie.

  • @KrzychoDX
    @KrzychoDX Před 2 lety +4

    Pakuły są też w "motku" folii zapakowane i się rozwija coś podobnie jak taśma zwinięta. Ja też czasem podwijam pakuły + teflon. A też są różne grubości taśm teflonowych.

    • @pawetarkowski2839
      @pawetarkowski2839 Před 2 lety +1

      Pakuły i teflon stosował u mnie instalator przy białym montażu. Teflon był bardzo cienko tylko po to, żeby ukryć pakuły.

  • @PauloOleg
    @PauloOleg Před rokem +1

    Dla mnie teflon dobry , ale trzeba go owinąć sporo . Pakuła sprawdzona ale nie na każdych połączeniach

  • @djpawlak
    @djpawlak Před 2 lety +1

    Super filmik napewno coś podpatrzyłem
    Z kluczami to już sama logika podpowiada że na zaciąg tak samo jak z nawijaniem bo przecież przy lewym gwincie będzie odwrotnie

  • @Mafadaka4
    @Mafadaka4 Před 2 lety +2

    Klej jest dobry jak mamy jeden gwint ale jak jest zespół gwintów to zaczynają strzelać jeden po drugim w trakcie usuwania usterki. Nitka jest dobra bo można lutować już wkręcone gwinty na nią o ile jeszcze ktoś lutuje. No i nici stosujemy w ins basenowych nie pakuł.

  • @PauloOleg
    @PauloOleg Před rokem +1

    Pakułami , najpierw pasta i pakuły . Pasta to uszczelnienie i dobrze żeby była już pod

  • @trytonmocny2611
    @trytonmocny2611 Před 2 lety +1

    u nas na firmie jest jeszcze jeden inny sposób nawijania idzie len potem pasta i na koniec teflon wtedy połączenia wyglądają estetycznie

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety +2

      Przesada. Najlepiej jest tak robić: pasta, pakuły pasta. A w gwint mufy nieco pasty, nie za dużo.

  • @ukaszh.bobbudowniczy.6906

    Pakuły 5 zł przy np. jednym zaworze 1C - 38 zł

  • @heisenebrg_pl
    @heisenebrg_pl Před 6 měsíci

    Nić typu loctite 55 jest tak samo dobrze szczelna jak pakuły? Nie uwzględniając kosztów i wygody, który sposób jest lepszy?

  • @maamaa6557
    @maamaa6557 Před rokem

    Czy to prawda, że do połączeń w których występuje stal (stal-stal, lub np. stal-mosiądz) nie można używać nici, tylko pakuł?

  • @wojtekmikulski2910
    @wojtekmikulski2910 Před 2 lety +3

    Siema nici mają to do siebie że jak jest mały wyciek to trzeba ponownie podwijać Konopie natomiast jest szansa że przestanie kapać oraz bojler na cwu zdarzyło mi się 2x że ciekło po nagrzaniu. Ale naprzykład laboratorium tylko nici takie wymogi w DE

  • @Staszekhaker
    @Staszekhaker Před 3 měsíci

    Żle używasz taśmy.Taśmę używamy skręcając ją jak sznurek,a w dalszej kolejnosci dopiero całą jej szerokoscią,wtedy jest git,ale pakuły są najlepsze bez względu na to czy z pastą,czy smarem,cieknąć nie będzie.😊

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 3 měsíci

      Tak samo uzywają w stanach i nic nie cieknie tylko inne gwinty maja.

  • @samnapraw4289
    @samnapraw4289 Před 6 měsíci

    używam pakuly i pastę ale z twojego filmu spodobala mi się ta nić czy tam sznurek. Czy ten sznurek trzeba tak skośne nawijac czy można tak powiedzmy ladnie zwoj przy zwoju?

  • @pantau9018
    @pantau9018 Před 8 měsíci

    Chciałem wyprobowac nitke i poległem. Na dwa montaze (zmiekczacz i hydroforowania) kilka wycieków na gwintach 1cal i 1 1/4... Fajnie sie robi, szybko ale nawet przy radełkowanych gwintach nitka się zsuwa. Moze to brak doświadczenia. Pakuła pewna :)

  • @ukaszgrzejszczak2234
    @ukaszgrzejszczak2234 Před 6 měsíci +1

    Moje pytanie . Czy najlepiej uszczelnić połączenia rur stalowych ? Przez rury przechodzi asfalt 160 stopni . Rury są też rozgrzewane palnikiem , czyszczone ciśnieniem i ropą . Pakuły wytrzymują ale na 3 miesiące +/- co będzie lepsze ?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 6 měsíci

      Klej? Temperatury chyba wyzsze wytrzymuje. Zapytaj w Loctite oni maja taka ilosc uszczelnien do gwintow ze na pewno cos maja

  • @JC1.1
    @JC1.1 Před rokem

    Teflon na radełkowanym gwincie nie zdaje egzaminu, ale na gładkim nie miałem problemu.

  • @sashens
    @sashens Před 2 lety +3

    Jak narzędzia typu kleszcze itp. to tylko knipex kupiłem małe kobry i się przekonałem że lepiej wydać raz więcej kasy a jest inna praca

  • @mateuszrebacz6077
    @mateuszrebacz6077 Před 2 lety +4

    Witam. Do tego kleju jest jeszcze aktywator jeśli chcemy aby klej szybko złapał. Osobiście dla mnie praca z klejem to udręka 😃. Wolę teflon albo nić.

  • @danielmackiewicz5284
    @danielmackiewicz5284 Před 2 lety +1

    Witam. Przepraszam że nie na temat, ale oglądałem gdzieś Twój film o rurach pex, w którym mówiłeś że przechodzisz na jakiś nowy system ze względu na to że złączki mają dużo mniejszą różnicę średnicy wewnętrznej między rurą pex a samą złączką niż standardowe systemy....a teraz nie mogę go odnaleźć. Czy mógłbym prosić o podpowiedź jaki to system? Pozdrawiam

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +1

      KAN Therm Ultra Line

    • @danielmackiewicz5284
      @danielmackiewicz5284 Před 2 lety +1

      @@hydraulikwadowice Wielkie dzięki. Są jeszcze inne systemy które posiadają takie właściwości? Czy ten jest jedynym na rynku? Pozdrawiam

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +1

      Mnostwo ich jest. Musisz szukać systemów bezoringowych np Rehau, TECE itd

  • @Giegos
    @Giegos Před 2 lety +5

    Nic Biasn też daje radę pozdrawiam

  • @marecki9132
    @marecki9132 Před 2 lety

    A co to za klej

  • @imienazwisko9159
    @imienazwisko9159 Před 2 lety

    Przekonałeś mnie do nici koniec z walającymi się wszędzie pakułami

  • @acz8810
    @acz8810 Před 3 dny

    Jak uszczelnić gwint aby spust kranu był skierowany w dół?

  • @michas9775
    @michas9775 Před 2 lety +3

    Jakiej firmy klucze do skręcania bo bardzo fajne

  • @PauloOleg
    @PauloOleg Před rokem +3

    Widzisz jak wykręciłeś z pakułami że suche są ? Najpierw pasta i pakuła i pasta

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před rokem

      Nie ma takiej potrzeby

    • @piotr349
      @piotr349 Před rokem +2

      Uzasadnieniem tego że daje się najpierw pastę na sam gwint jest takie że pasta chroni od spodu pakułę żeby nie namiękła, bo zacznie gnić i po czasie kilku lat może dojść do przecieku, co nie jest odosobnionym przypadkiem. A jak się nawinie pakułe tak jak trzeba to nie ma mowy o żadnym odkręcaniu się pakuły wokół gwintu.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před rokem +1

      Moje podwinięcia wytrzymują od 17 lat i nie muszę smarować gwintów. W żadnym kraju, w którym miałem możliwość widzieć instalację, nikt nie smarował gwintów. Nie smarowałem i nie widzę takiej potrzeby ale jak kto woli :)

  • @DaroRobi
    @DaroRobi Před 2 lety +1

    Zastanawia mnie czy jak już ten klej się utwardzi i uszczelni tym samym gwint, jak jest z jego rozłączeniem czy da rade odkręcić połączenie ?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +1

      Po podgrzaniu bez problemu

    • @januszwidzyk4656
      @januszwidzyk4656 Před 2 lety

      Nawet podgrzewać nie trzeba, bez problemu się odkręca, oczywiście siły trzeba użyć.

  • @niestandardowynick
    @niestandardowynick Před 9 měsíci +1

    Z twojej praktyki to czy ta nić Bisana również się do czegoś nadaje czy tylko i wyłącznie Loctite?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 9 měsíci

      Nie używałem nigdy Bisana. Znajomi, którzy próbowali wrócili do Loctite.

  • @adamrumia634
    @adamrumia634 Před 8 měsíci +1

    Nici z konopi lnianych (nie omówiłeś) - chyba najlepsze z tych wszystkich opcji ?

  • @viz12345
    @viz12345 Před 2 lety +3

    ja korzystam z włosów teściowej

  • @piotrp.2155
    @piotrp.2155 Před 18 dny

    Jaki to klucz którego używasz ???

  • @rafaprokop8334
    @rafaprokop8334 Před 2 měsíci +1

    Czy na gwincie lewym kierunek nawijania pakuł również jest zgodny z ruchem wskazówek zegara i również zaczynamy od początku gwintu ?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 měsíci

      Zawsze nawijasz w przeciwnym kierunku jak wkręcasz :) Pozdrawiam

    • @rafix1
      @rafix1 Před 21 dnem

      @@hydraulikwadowice prawy gwint, nawijasz w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara); lewy gwint, nawijasz w lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara)

  • @n0x537
    @n0x537 Před 2 lety +1

    Jak klej zaschnie to da rade to pozniej rozkrecic w przypadku awarii/wymiany?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Da radę. Czyszczenie gwintu później trochę uciążliwe.

    • @pawekoek3239
      @pawekoek3239 Před 2 lety +2

      Da radę
      Trzeba podgrzać
      Jak dla mnie najlepsza metoda
      Klej, przy instalacji sprężonego powietrza
      Nic się nie sprawdza już lepszy teflon

  • @adolfone8819
    @adolfone8819 Před 2 lety +4

    Pasta pakuły szczota pasta i nie do zajebania :)

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +1

      Nie zaprzeczę :)

    • @Mafadaka4
      @Mafadaka4 Před 2 lety

      W styku z chlorem nie jest to dobry pomysł

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety

      każdy pożądny hydarulik wczesniej gwinty porządnie czyści. Szczota dla gwintów rur i nypli a okrągła szczotka do gwintów muf.

  • @lucekzieba787
    @lucekzieba787 Před 2 lety

    Czy zamiast pasty do pakuł można użyć pokostu?

    • @wojciechdeja2011
      @wojciechdeja2011 Před 2 lety +1

      W PRL używali, ale później jak zechcesz rozkręcić za kilka lat to poskaczesz sobie po dużym kluczu ;)

  • @kajetantokarski203
    @kajetantokarski203 Před 2 lety +1

    pakuły i silikon i zapominasz o robocie no w 1978 roku to tylko pakuły ale stare majstry to jeszcze farbą pomalowali albo towotem no po farbie po kilku latach to ciężko odkręcić

  • @RAFIII1995
    @RAFIII1995 Před 2 lety +1

    Witam, jeśli chodzi o pakuły zamiast specjalistycznych past można korzystać z tawotu ?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Ja korzystam tylko z past. Dawniej tak smarowali i po latach ciężko rozkręcić. Pozdrawiam

  • @antonikalinowski7725
    @antonikalinowski7725 Před 2 lety +1

    ja już jestem stary i leniwy tylko pakuły i silikon i zapomnisz o złączce nawet pneumatyka nie puszcza

  • @rafalrafmet
    @rafalrafmet Před rokem

    Czego używać do uszczelniania gwintu do gazu.Jak robimy na czarnych rurach.

  • @jakubs.6768
    @jakubs.6768 Před 2 lety +1

    Mnie tam nauczono podwinąć pakułami. Próbowałem taśmy i nici teflonowej i zostałem przy starej dobrej metodzie czyli kompie. Dla mnie to jest pewny sposób. Mało tego, zawsze jest opcja małej poprawki.

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety +2

      Otoż to. Teflon to nieporozumienie. Pasta i pakuły, jak się nauczysz dobrze zakręcać gałgan na gwincie, to nic nie pusci i będzie trzymać dekady.

    • @KB-mo3sx
      @KB-mo3sx Před 2 lety +1

      Nić teflonowa również pozwala na drobne korekty.

  • @pawelkulak7133
    @pawelkulak7133 Před 2 lety +1

    Dla amatora jaka to siła będzie "skręcić na full"?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Kwestia wprawy. Pare wycieków i człowiek dojdzie sam do tego :)

  • @JanKowalski-ym1lh
    @JanKowalski-ym1lh Před 2 lety +1

    Nie powiedziałeś czy to klejeniejest na całe życie czy można to rozrecic jak pakuły

  • @mginstalbiuro6119
    @mginstalbiuro6119 Před rokem +1

    Dzisiaj pierwsza kotłownia na kleju🙂

  • @kamilwiewiora5694
    @kamilwiewiora5694 Před 2 lety +3

    Co to za klucz nastawny ? Jakiej firmy

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +2

      Knipex 86 03 50

    • @kamilwiewiora5694
      @kamilwiewiora5694 Před 2 lety +1

      @@hydraulikwadowice dziękuje .

    • @przygodytomkainelci3310
      @przygodytomkainelci3310 Před 2 lety

      @@hydraulikwadowice końcówka 50 ? bo ja znalazłem albo 150 albo 250 zaleznosci od rozmiaru. Twoje wyglądają na 250.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před rokem

      Moje 250. Kopiowałem numer z google. Mnie 250 leżą w rękach najlepiej ale to już kwestia wygody dla każdego indywidualnie.

  • @MatexProgramix
    @MatexProgramix Před 2 lety +2

    A długo może leżeć taka nic? Można robić korekcje?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Korekta 45 stopni. Termin przydatności to 5 lat od daty produkcji.

    • @jabomaster7248
      @jabomaster7248 Před 2 lety +1

      To nieźle pan ogląda, wszystko powiedział na materialne

    • @januszkubic47
      @januszkubic47 Před 2 lety

      A co w takiej nici może się przeterminować

    • @JanKowalski-qb8te
      @JanKowalski-qb8te Před rokem

      @@januszkubic47 data na opakowaniu 😎

  • @wawmen13
    @wawmen13 Před 2 lety +1

    Imadło Ridgid?

  • @Radiotechnik
    @Radiotechnik Před 2 lety

    Dla własnych potrzeb w domu przy okazji wymiany zaworu , czy bojlera w kotłowni, miarkownika ciągu przy kotle CO, najczęściej używam pakuł + farba olejna. Pasta z pakułami nie sprawdziła mi się . Taśmę teflonową użyłem kilka razy z powodzeniem do uszczelniania małych gwintów półcalowych w takich zaworkach pod umywalką ( sporo lat już i ani kropelki). Ale generalnie pakuły które zawsze mam w skrzynce z narzynkami do rur , a i jakaś farba do poślizgu też się znajdzie.

    • @Eko-Warm
      @Eko-Warm Před 2 lety +1

      Skoro wszystkim się sprawdza takie rozwiązanie a Tobie nie no to coś źle robisz. Farby do pakuł nigdy nie używałem natomiast wielokrotnie coś rozkręcałem po takiej rzeźbie i wiem że nigdy nie użyje takiego uszczelnienia.

  • @raga4339
    @raga4339 Před 2 lety +1

    Witam. Można na praktyki do Ciebie ? :) pozdrawiam

  • @pawetarkowski2839
    @pawetarkowski2839 Před 2 lety +4

    Jak byłem dzieckiem to pomagając ojcu rozkręcałem stare instalacje na pakuły i czerwoną farbę. Chyba ninię. Przy większych średnicach trzeba było grzać palnikiem.

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety

      Minię, czyli farbę na bazie tlenku ołowiu. Doskonała rzecz, ale zakazana, bo ołów truje.

  • @kkamil1079
    @kkamil1079 Před 2 lety +2

    Co sądzisz o pakulach a na to posmarować olejem rzepakowym zamiast pasty .

    • @arekglu3507
      @arekglu3507 Před 2 lety +1

      Tak można improwizować jak nie ma pasty ale jak jest pasta to lepiej stosowac pastę. Na oleju można smażyć kotlety

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Nigdy tak nie robiłem. Używam pasty.

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety

      Cokolwiek, co nie zeżre metalu rur, śrubunków i pakuł. Ale najprościej jest wziąć pastę do gwintów. I masz spokój na pół wieku.

    • @dariopiec9552
      @dariopiec9552 Před rokem +1

      Towot jest lepszy niż pasta - 50 lat temu się jeszcze tak robiło, efekt bardzo dobry - nie zalecany do wody pitnej, wodę robili na farbę, przeważnie olejną.

  • @KABELEK69
    @KABELEK69 Před 2 lety

    na ktorym systemie mialem najwiecej przeciekow?

  • @PauloOleg
    @PauloOleg Před rokem

    Klej , czekaj do drugiego dnia . A jak trzeba zaraz puścić wodę ? To go wypłuka

  • @waldemargrochowski4607
    @waldemargrochowski4607 Před 2 lety +2

    Gwinty powyżej 1 cala pakuły poniżej nić :)

  • @rap_chad6408
    @rap_chad6408 Před 2 lety +2

    A gdzie pokost kierowniku ?

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před rokem +1

      U hydraulika "starej daty" w szafie :)

    • @rap_chad6408
      @rap_chad6408 Před rokem

      @@hydraulikwadowice tez się zdziwiłem ale pomagałem dla znajomego hydraulika robić instalacje ppoż na bloku. To inspektor prosił by zrobić na pokost. Ze jak to zaschnie to amen nie ma szans by coś przeciekało. Ale fajna praca była gwintowanie ocynku rury 2 calowe nawijanie tego skręcanie taka stara hydraulika jak dawniej.

  • @radek.p5707
    @radek.p5707 Před 2 lety +1

    a gdzie pasta biala wurth

  • @PauloOleg
    @PauloOleg Před rokem +1

    Taśmę teflonową się nawija w zależności od gwintu , przy tym to nawet 25 obrotów a nie jak dałeś i nic nie cieknie nigdy . Dziś wykręcałem grzałkę z bojlera która była wkręcona 10 lat temu na teflon i nic nigdy nie ciekło

  • @michalg.
    @michalg. Před 2 lety +5

    Nigdy więcej teflonu. 😐 Popełniłem ten błąd na swojej budowie. Teflonu nie oszczędzałem, a przy 6bar połowa połączeń puszczała... Rozkręciłem wszystko, skręciłem na pakuły z pastą i ani jednego nieszczelnego połączenia.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Ja zrobiłem 3 podwinięcia. 1 wyszło. Wyleczyłem się :)

    • @MatexProgramix
      @MatexProgramix Před 2 lety +1

      @@hydraulikwadowice a to nie jest tak że do gazu taśma jest ok?

    • @krzysiek4805
      @krzysiek4805 Před 2 lety +1

      @@MatexProgramix do gazu tylko i wyłącznie konopie pozdrawiam😎

    • @MrOprawca1978
      @MrOprawca1978 Před 2 lety +1

      Otóż to. Tylko pakuły i pasta, byle umiec je na gwincie nakręcić. Ja się nauczyłem i wszystko, wode i gaz porobiłem u siebie na pakuły. Nie ma lepszej metody.

    • @januszwidzyk4656
      @januszwidzyk4656 Před 2 lety

      @@krzysiek4805 Gaz bez problemu robi się na pokazanym kleju.

  • @kaziu44
    @kaziu44 Před 2 lety +1

    Ja u siebie na dworze wymienialem zawór od podlewania (na teflon) dwa Razy poprawialem i leciało, puzniej na pakuły i trzyma do tej pory

  • @marcinwatczak2855
    @marcinwatczak2855 Před 2 lety +1

    Nitka puszcza glikol, pakuły trzymają.

    • @januszwidzyk4656
      @januszwidzyk4656 Před 2 lety +1

      Sra nie puszczą, cała instalacje chłodzenia maszyn mamy na nitce, zalana glikolem i trzyma jak złoto.

    • @imienazwisko9159
      @imienazwisko9159 Před 2 lety

      @@januszwidzyk4656 hahahaha, no właśnie

  • @MrOprawca1978
    @MrOprawca1978 Před 2 lety +1

    Tylko pakuły i pasta, żadne wynalazki typu teflon. A jak małe gwinty, to wystarczy i sznurek od podwiązywania pomidorów, byle był naturalnego pochodzenia, czy tam grubsza nitka. Tyle.

  • @wwaldes
    @wwaldes Před 2 lety +1

    jest gwint męski, jest gwint zeński, a co z gwintem lgbt?

  • @mirosawsobien2117
    @mirosawsobien2117 Před 2 lety +1

    Jak lniane to nie Konopie jak Konopie to nie len to sa dwa różne ziola

  • @viz12345
    @viz12345 Před 2 lety

    23:40 to nie jest różowy! to łososiowy...

  • @paweszaman6995
    @paweszaman6995 Před rokem

    Tylko Konopie a jak szczotka to przy dużych przekrojach

  • @3551s
    @3551s Před 2 lety

    4:52 Anielskie Włosy

  • @mtswed5527
    @mtswed5527 Před 2 lety +2

    Z konopiami podobna sytuacja. Po pierwsze. Na pewno nie smarujemy gwintu przed podwinięciem. Grozi to ześlizgiwaniem się konopi. Po drugie. Rozpoczęcie podwijania od ustawienia konopi w poprzek gwintu spowoduje w tym miejscu zgrubienie. A kolejny krok z połączeniem dwóch końców konopi również stworzy kołtuna - zgrubienie w tym miejscu. Konopie nie będą rozprowadzone równomiernie. Po trzecie. nie zostawiamy wolnego początku gwintu gdyż główne uszczelnienie tam się powinno rozpoczynać. A konopie na końcówce gwintu nie maja już takiego znaczenie. Powodują jedynie brzydko wyglądającą brodę. Jak każdy z reszta nadmiar konopi. I najważniejsze. Nie dzielimy w ten sposób na pol konopi, lecz zaczynamy podwijanie jednym pasmem konopi od końca gwintu do początku. A dla lepszego ułożenia konopi przeciągamy szczotka stalowa po gwincie - rozczesujemy konopie dla równomiernego ich ułożenia. I wtedy dopiero smarujemy konopie pasta. Powodzenia i owocnej pracy.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety

      Czyli wg Ciebie Niemcy nie maja pojęcia o uszczelnieniu. Nie można nawijać pierwszego zwoju bo z automatu jest problem z wkręceniem. Podwijam podwójnie i od 16 lat nie ma wycieku i nie ma pękniętych złączek wiec trochę przykolorowales

    • @mtswed5527
      @mtswed5527 Před 2 lety +2

      @@hydraulikwadowice powołujesz się na opinię wszystkich Niemców?! Widocznie ci z którymi Ty masz, lub miałeś doczynienia nie posiadają tej samej wiedzy praktycznej jak ci, których ja znam. Jesteś tak jak ja Polakiem, a stosujemy różne metody. I tak też jest z Niemcami. Powołujesz się na własne szesnastoletnie doświadczenie, powiem więc tak, kiedyś awaryjnie u znajomych przy okazji wizyty usuwałem przeciek. Z braku jakichkolwiek materiałów typu konopie czy teflon, wykorzystałem do tego celu watę higieniczną. I też z powodzeniem uszczelniłem gwint. Czy to znaczy, że powinienem do końca życia trzymać się tego sposobu? W żadnym wypadku nie chcę cię pouczać. Ale jak już sam to robisz to nie dziw się, ze ktoś może mieć inne zdanie, czy uwagi do tego.

    • @hydraulikwadowice
      @hydraulikwadowice  Před 2 lety +1

      Z braku laku podwijałem gwint po godzinie 22 jednorazówkami z Biedronki i trzyma do dzisiaj:) Piszesz, że nie należy składać na pół a to nie ma żadnego uzasadnienia. Pakułów nigdy równomiernie nie ułożysz tak jak piszesz. Najważniejsze, że ma być szczelne. System z połówką pakuł dużo szybszy.

    • @PoSwojemu
      @PoSwojemu Před 2 lety +1

      Podpatrzyłem jak robili u nas instalacje przeciwpożarową która cały czas trzyma 9bar i robili dokładnie tak jak piszesz. My na teflon wszystko skręcamy i nie ma problemu, woda przemysłowa i instalacja sprężonego powietrza. Teflon jest też mały i każdy nosi go w kieszeni po prostu .

    • @piotrjanek3393
      @piotrjanek3393 Před 2 lety

      Ale na teflonie nie masz manewru żeby cofnąć gwint. A na pakulach zrobisz nawet pół obrotu. A co do opinii że gwintów się nie smaruje przed pakulami to nie zgadzam się. Przy próbie na powietrze na średnicach powyżej dwóch cali masz 100 % szczelności. Bez pasty bywa różnie. A co do sposobów nawijania, jak ktoś twierdzi że jest tylko jeden sposób to ma chuj a nie doświadczenie w zawodzie. Jak masz kilka tysięcy gwintów do podwiniecia robisz po swojemu, jeżeli robisz kilka lat w zawodzie jesteś w stanie przyswoić się któryś sposób żeby było najwydajniej i jakosciowo najlepiej. Podwija się tak aby było szybko i szczelnie i tyle w temacie. Śmieszne jak ktoś się rozwodzi o tym w tak długiej wypowiedzi.

  • @krzysztofkrawczyk5428
    @krzysztofkrawczyk5428 Před 8 měsíci

    Kleju absolutnie nie używajcie do wody pitnej.
    Super trucizna 😢

  • @grzegorzczelusniak4430
    @grzegorzczelusniak4430 Před 2 lety +2

    Tylko kłaki reszta to substytut zawsze lutuje złączki po wkręceniu i nie ma problemu ze szczelnoscia

  • @januszkubic47
    @januszkubic47 Před 2 lety

    Czyta się loktajt

  • @tadekrafa4121
    @tadekrafa4121 Před 2 lety

    Daj Pan spokój z tą taśmą , to gówno i nic więcej . Wymieniałem sobie zawór przy bojlerze , ni jak tym dziadostwem nie mogłem tego uszczelnić . Dopiero gdzieś w piwnicy znalazłem jeszcze trochę pakuł ,zawinąłem i po kłopocie . Ja to pamiętam jak prawilny majster od hydrauliki , nakręcał pakuły , potem jedno splunięcie , skręcenie do kupy i wuala XD

    • @januszkubic47
      @januszkubic47 Před 2 lety

      Może być problem z uszczelnieniem jak złączka z gwintem wewnętrznym jest zgnieciona kluczem - owalna średnica gwintu. Jakość gwintu też ma znaczenie szczególnie do taśmy teflonowej. Nie okrągła średnica gwintu zewnętrznego już ma mniejszy wpływ bo taśmę teflonową trzyma w miejscu bez poślizgu.
      Tak Mi podpowiada wyobraźnia i nie jestem hydraulikiem.