Javítás vagy csere? Zöld döntés egy fenntartható otthonban - 1. rész

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 29. 01. 2024
  • Javítás vagy csere? A lehetőségekről és a sütőm tisztításáról fog szólni a mostani videó. A 2. rész is kikerül a napokban, így ne felejtsd el bekapcsolni az értesítést.
    Hosszú halogatás után most a sütőnket egy alapos, mélytisztításnak fogom alávetni. Amennyire tudtam, különböző módszerekkel korábban is igyekeztem rendszeresen tisztítani. Ezek a különféle módszerek több kevesebb sikerrel működtek. Most viszont egy új módszert fogok kipróbálni.
    Előtte azonban kíváncsi lennék a véleményetekre. Ha van egy háztartási eszközötök, egy akármilyen kisgép nagygép és tönkremegy, akkor mit csináltok vele?
    A válaszaitokat örömmel olvasom a hozzászólásoknál.
    Itt is megtaláltok: 🔽
    🌼Amennyiben szívesen olvastok, nézzetek szét különféle zero waste tippekért a honlapomon: hulladeknelkul.hu/
    🌼Fenntartható Otthon mentorprogramomra itt van lehetőség jelentkezni: hulladeknelkul.hu/tanacsadas/
    Ismerjetek meg! 🔽
    Tóth Andi vagyok, zero waste mentor, hulladékcsökkentési életmód tanácsadó.
    Okleveles közgazdászként diplomáztam, az ELTE Humánökológia tanfolyam elvégzése elmélyítette tudásomat a fenntarthatóság terén.
    2016 óta élünk közel hulladék nélkül családommal, és együtt éljük át a fenntartható életmód révén megszerzett jóllétet.
    “Dobd ki a szemetest!” címmel saját tapasztalataim alapján megírt gyakorlati kézikönyvem 7000 példányban kelt el. Azóta rendszeresen tartok workshopokat, előadásokat olyan hatalmas vállalatoknak, mint a Bosch vagy a Microsoft.
    Továbbá tudatos és felelős gondolkodású nőknek és családoknak segítek a fenntartható szokások kialakításában.
    #hulladéknélkül #TóthAndi #zerowastementor #fenntarthatóotthon #környezettudatosság #zerowaste #dobdkiaszemetest
  • Jak na to + styl

Komentáře • 4

  • @bogs747
    @bogs747 Před 5 měsíci +1

    Nálunk van egy jó szaki, őt hívjuk ki. Őszintén megmondja, hogy javítható-e (ha igen, akkor mennyibe kerül és meddig működik). Mérlegelünk. Ha nem éri meg akkor leadjuk az elektronikai hulladék gyűjtőudvaron és veszünk újat (használtat sosem, kizárt, ha már pénzt adunk érte akkor új legyen).

    • @HulladekNelkul
      @HulladekNelkul  Před 5 měsíci

      hasonlóan vagyok én is, de előfordul hogy használtat veszünk (főképp kisgépekből, pl kenyérpirító). Eddig minden alkalommal olyat sikerült vennem, ami gyakorlatilag új volt (pl ajándékba kapta, de nem kell neki). Ezeket érdemes figyelni, nem nagy a kiadás értük, így bevállalható, hogy nincs rá garancia. Nagygépeknél pedig szakszervíz által felújított és garanciát (általában 6 hónap) válaló gépeket érdemes megnézni. Ezek nem csak az anyagiak miatt érdekese, hanem környezetvédelmi szempontból is megfontolandóak.

    • @bogs747
      @bogs747 Před 5 měsíci +1

      @@HulladekNelkul igyekszem én is meggyőzni magam, hogy nincs probléma a használttal (ruhát, egyéb dolgot simán veszek másodkézből), de a gépeknél óvatosabb vagyok. :)

    • @HulladekNelkul
      @HulladekNelkul  Před 5 měsíci

      teljesen igazad van, a nagygépek esetében mi is újonnan vesszük, kigépeknél nincs akkora kockázat.