Javítás vagy csere? Egy elhanyagolt sütő mélytisztítása

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 01. 2024
  • Javítás vagy csere? A 2 részes videó 1. részében főként a háztartási gépek "javítás vagy csere" dilemmájáról volt szó. A mostani 2. részben konkrétan megmutatom, hogy hogyan takarítom ki az igencsak elhanyagolt sütőmet. A cél, hogy minél tovább tudjam használni, habár az egyéb hibái sorra jönnek elő, így elkerülhetetlen, hogy a közeljövőben le kell cserélnünk.
    Ti hogy szoktátok karbantartani a sütőtöket? Van bevált módszeretek? Tudom az első és legfontosabb, hogy nem szabad elhanyagolni - de tanultam a hibámból :)
    A válaszaitokat örömmel olvasom a hozzászólásoknál.
    Itt is megtaláltok: 🔽
    🌼Amennyiben szívesen olvastok, nézzetek szét különféle zero waste tippekért a honlapomon: hulladeknelkul.hu/
    🌼Fenntartható Otthon mentorprogramomra itt van lehetőség jelentkezni: hulladeknelkul.hu/tanacsadas/
    Ismerjetek meg! 🔽
    Tóth Andi vagyok, zero waste mentor, hulladékcsökkentési életmód tanácsadó.
    Okleveles közgazdászként diplomáztam, az ELTE Humánökológia tanfolyam elvégzése elmélyítette tudásomat a fenntarthatóság terén.
    2016 óta élünk közel hulladék nélkül családommal, és együtt éljük át a fenntartható életmód révén megszerzett jóllétet.
    “Dobd ki a szemetest!” címmel saját tapasztalataim alapján megírt gyakorlati kézikönyvem 7000 példányban kelt el. Azóta rendszeresen tartok workshopokat, előadásokat olyan hatalmas vállalatoknak, mint a Bosch vagy a Microsoft.
    Továbbá tudatos és felelős gondolkodású nőknek és családoknak segítek a fenntartható szokások kialakításában.
    #hulladéknélkül #TóthAndi #zerowastementor #fenntarthatóotthon #környezettudatosság #zerowaste #dobdkiaszemetest
    Az előadó (Audionautix) Over Time című művének használata a következő licenc alapján engedélyezett: Creative Commons - Nevezd meg! 4.0 creativecommons.org/licenses/...
    Előadó: audionautix.com/
  • Jak na to + styl

Komentáře • 4

  • @mosomedve777
    @mosomedve777 Před 5 měsíci +2

    Nagyon klassz videó! Kedvet kaptam a sütőtakarításhoz! 😊

    • @HulladekNelkul
      @HulladekNelkul  Před 5 měsíci +1

      Örülök neki. Én nagyobn durván elhanyagoltam, nem is vagyok rá büszke, nincs kifogás és melléduma, ha rendszeresen áttörlöd, akkor annyira egyszerű szépen tartani. És így hogy tudom milyen egyszerű szétszedni, így pláne :). Szóval hajrá, ess neki te is bátran.

  • @ildikovarga7927
    @ildikovarga7927 Před 5 měsíci +1

    Szia Andi!
    Nekem az egyik legutálatosabb munka a sütőtisztítás! Én a tanulópénzt (értsd:elhanyagolás...) már régebben megfizettem, még a régi sütőnknél. Mióta ez az új van, kb. 3 éve, figyelek rá, hogy ne járjak még egyszer úgy. Használtam már ezt a módszert is kb. ugyanígy, mint te. Mostanában viszont már változtattam. Egyrészt rátaláltam a CIF-nek egy spray változatára, amivel befújom, majd sima fóliát terítve a lefújt területekre, állni hagyom egy-két órát. Tudom, így nem a legkörnyezetbarátabb, de mivel nincs elhanyagolva, ritkán kell csinálnom. Lehet, legközelebb a szódabikarbónás pasztát takarom így le, nem szárad rá hamar. Akármelyik módszerrel is takarítom, a kesztyűt én mindig használom.
    😊

    • @HulladekNelkul
      @HulladekNelkul  Před 5 měsíci

      Szia, igen, elég utálatos dolog ez, de rendszeres karbantartással elég könnyen meg lehet úszni. Azért a cif-t én nem annyira javaslom, nagyon erős káros vegyszer. Érdemes megnézni a Tudatos Vásárlók applikációt, ahol rengeteg tisztítószert felvittek és hiteles források alapján osztályozták őket. Ami piros pöttyös, az kimondottan veszélyes tisztítószer, a cif legtöbb terméke is ebbe a körbe tartozik. Érdemes kipróbálnod legközelebb a szódabikarbónás verziót.