O co přicházíte bez wattmetru

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 4. 06. 2022
  • Doba, kdy se výkonnost měřila jen podle ujeté vzdálenosti, je již minulostí. V posledních letech už k posouzení výkonnosti ani nestačí sledovat srdeční tep.
    Co je tedy tím skutečně objektivním nástrojem pro měření výkonnosti? A o co přicházíte když wattmetr nepoužíváte? Rozhodně to není jen přehled o výkonu a vlastní formě. Víc už ale ve videu.
    Nabídku wattmetrů najdete na eshopu MTBIKER:
    www.mtbiker.cz/shop/brand/all...
    Nebo na stránkách dodavatele:
    www.sportimport.cz/eshop/c4-m...
    #mtbikercz
    Podpoř nás odběrem
    / @mtbiker_cz
    / @mtbikerelektrokola739
    Sleduj nás
    / mtbiker_cz
    www.bike-forum.cz/
    / mtbiker_shop
    Hudba
    / audiolibrary
    artlist.io/
  • Sport

Komentáře • 18

  • @slava5579
    @slava5579 Před rokem

    Pořídil jsem si favero assioma duo,první pár jsem reklamoval,posleli nové.Mám na pravé noze utržené,takže nefunkční harmstringy.Takže pokud jedu v sedě na rovině pohodovým tempem,je rozdíl 30 až 40 procent ve prospěch levé nohy,v rovnováze výkonu,či jak se to nazývá,na garminu mě to ukazuje kulaté grafy levá pravá.Ale jakmile zabírám víc,v sedě či ve stoje,vyrovnává se to,obě nohy víceméně nastejno,nebo s minimálním rozdílem.Je to fakt zajímavé.Zkusil jsem se soustředit na větší záběry té pravé nohy,ale to moc nepomáhá :-)

  • @lukabc31
    @lukabc31 Před 10 měsíci

    zajimalo by me, jak interpretovat udaje z wattmetru v pripade, ze pouzivam stredovy motor a vyuzivam jeho podpory napr 150w. ukazoval by wattmetr 300w, pokud bych ja slapal stejnym vykonem jako asistuje motor? A jaky je vlastne princip mereni vykonu wattmetru 4iiiii na leve klice?

  • @martinwutzel4013
    @martinwutzel4013 Před 2 lety +3

    Co na MTB... využiju to? Pokud teda bereme v potaz, že jsem amatér nemám žádná vyšetření. Jen jezdím,,podle tepovky,,
    Dík.🤜🤛

  • @SHODANEK
    @SHODANEK Před 2 lety +1

    No jak rikam.. waťak nepotrebuju 😁, ale spis me prijdou smesny lidi co vozi watak a za mnou se ozývá tvl 300W v haku a bla bla... pak prijde kopec a oni nikde, ale má watak. Spousta lidi ho ma presne na 2 veci. Opravdu pokud chci smysluplne vyuzit watak, tak by to chtelo nejakej zatezove testovani a vysetreni...

  • @intelpentium706
    @intelpentium706 Před rokem +3

    Řekl tam jednu obrovskou lež. Srdce nereaguje v závislosti na zátěži v řádu sekund až minut. Srdce reaguje na zátěž okamžitě v řádu milisekund. Kdyby na tvou fyzickou zátěž srdce reagovalo až po několika minutách, tak by to bylo to poslední, co si v životě udělal.

    • @janblaha9415
      @janblaha9415 Před rokem

      true

    • @vojtechuhlir5326
      @vojtechuhlir5326 Před rokem +3

      Je zřejmé, že se baví o parametrech okamžitá tepová frekvence a okamžitý výkon. Srdce reaguje okamžitě, ale odezva (nárůst) tepové frekvence je pomalejší než změna zátěže. Rychlost odezvy záleží na zátěži (původní hodnotě i velikosti změny).

    • @Krejza82
      @Krejza82 Před rokem +4

      Tu lež říkáš ty. Srdce akorát pumpuje krev, je mu tak nějak jedno, že se zvýší zátěž na tělo. K tomu musí dostat patřičný impulz.
      1. svaly mají dostatek kyslíku - není třeba zvýšit činnost srdce, to stačí pokrývat spotřebu kyslíku.
      2. zvýšíme zátěž - svaly stále mají okamžitý přísun kyslíku, ale začaly spotřebovávat více. Srdce tak dostane signál, aby tlačilo více krve.
      3. snížíme zátěž - svaly už nepracují tak intezivně, ale mají deficit. Proto srdce stále ještě pracuje rychleji a tlačí více krve. Až do doby, kdy se deficit srovná.
      Záleží na velikosti rozdílu intenzit (počáteční, průběžné a cílové), délce intenzity a mnoha dalších věcech. Především ale chvíli trvá, než k deficitu kyslíku pro potřebu svalů dojde. A to v řádu sekund a v určitých případech klidně i minut.
      Konkrétní příklad: Sprinty 12-15s. Maximální výkon dostanu tak za 2-3s, potom pomalu klesá po zbytek intervalu. Během té doby se celkem pravidleně zvyšuje tep, ale na konci intervalu pořád narůstá. Maximalní tep mám potom cca 20-30s po začátku intervalu, tedy 5-15s po konci intervalu.
      Pokud by se srdce chovalo tak, jak tvrdíš, muselo by se dostat na maximum zároveň s maximálním výkonem.
      Příklad 2: 2-3s výkon (např. odjezd z křižovatky). Srdce během těch 2-3s vůbec neregaguje, začne pracovat až po skončení výkonu.

    • @intelpentium706
      @intelpentium706 Před rokem

      @@Krejza82 ale jdi ty brebto. 😀

    • @Krejza82
      @Krejza82 Před rokem +1

      @@intelpentium706 Jsi troll nebo jen hloupej?