FC Zlín - FC Kuřim 8:2 (6:1) 2. poločas

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 04. 2024
  • Tentokrát nás los SpSM U13 poslal do Zlína. Už týdenní tréninkový cyklus leccos naznačoval - nejenže máme rekordní počet zlomenin, kombinovaných s jakousi střevní virózou, díky čemuž jsme k utkání odjížděli s torzem týmu, ale taky tréninková morálka vypovídala o tom, že v hlavách hráčů převládá uspokojení a chybí oheň. Utkání se za téměř tropického počasí hrálo na umělce, což nechápali ani domácí trenéři…
    Od začátku jsme byli neskutečně naivní až hloupí. Zlín hrál vysokou ofsajdovou lajnu, u které končila naše výstavba, následovala rychlá průnikovka, na nejlepšího kanonýra soutěže, který si zaběhl za naši neorganizovanou obranu, a už po 9 minutách to bylo 2:0. Spadl nám řemen a domácí do čeho kopli, to skončilo v síti. Až v závěru poločasu se nám povedla křídelní akce a nepatrná korekce skóre.
    Do druhé půle jsme vstoupili pracovitěji, hra se vyrovnala, možná ševci trošku sundali nohu z plynu, ale naše neschopnost soustředit se na zlepšení vlastního bezkrevného výkonu a vyhledávat křivdy byla limitující. Zlínští v poklidu dovedli utkání do vítězného konce a jen díky jejich liknavosti v koncovce to neskončilo dvouciferně. Po naprosto nejhorším výkonu jara jsme si odváželi domů místo bodů pytel banánů.
    Trenér: Už v pondělí na tréninku bylo vidět, jak jsou chlapci zase na hrušce, spokojenost se sebou samými z nich přímo čišela, a když se to nezlepšilo ani v úterý, bylo mi jasný, že je zle. Utkání mé obavy plně potvrdilo. Od začátku nám něco vadilo - vedro (pro oba soupeře stejné), rozpálená tvrdá umělka (taky stejná pro všechny), na které nám drhnul a divně skákal míč (domácím to nevadilo), chybující rozhodčí (ano, pískal tragicky a záhadně, ale aby si 2 12letí borci vykoledovali žluté karty za hemzy směrem k sudímu je nepřípustné!), faulující hráči Zlína (no jo, ale s tím se musíme umět popasovat, nejsou to bezkontaktní šachy!) a další. Vrcholnou ukázkou myšlení kluků byla situace, kdy stoper vyvezl balon do zlínské obranné linie, tam ho ztratil a místo, aby se okamžitě vracel hasit protiútok, zůstal stát u půlící čáry, rozhazoval rukama a hulákal na útočníka, že mu měl líp naběhnout… Bohužel tento proces se u kluků (nejen teď a tohoto ročníku) vyskytuje opakovaně, po dosažení nějakých dílčích úspěchů získají pocit, že už jsou hotoví fotbalisté, teď to půjde samo, a jak známo, vlk, který nemá hlad, neloví. A na této úrovni zkrátka logicky přichází trest. Jediným rychlým lékem na tuhle nemoc je konkurence, kterou bohužel v týmu nemáme. Nezbývá, než věřit, že se z toho chlapci poučí a vrátí se k tomu, co je zdobilo minulý týden, tzn. k pracovitosti, soudržnosti, obětavosti, bojovnosti a odvaze.