Skuteczny research do rozdziałów: praca licencjacka

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 24. 02. 2020
  • #pracalicencjacka #licencjat #researchdorozdziałów #pracadyplomowa #pracamagisterska #magisterka #pracainżynierska #studia #obronapracylicencjackiej #obronapracymagisterskiej #współpracazpromotorem
    Pisanie zacznij od researchu literatury. Research powinien być skuteczny!
    Nie chodzi tutaj o poczytanie książek w bibliotece. Chodzi o szukanie informacji i ich selekcję. EFEKTYWNOŚĆ to główny cel.
    Pierwsze pytanie: ile wiem na temat, o którym piszę?
    Jeśli niewiele - warto zacząć od Wikipedii i podręczników, aby poznać język i kluczowe pojęcia.
    Jeśli trochę - dobrze jest wypożyczyć w bibliotece kilka - kilkanaście książek naukowych według słów kluczowych.
    ALE! NIE CZYTAMY WSZYSTKICH KSIĄŻEK OD DESKI DO DESKI!
    Czytamy spis treści i fragmenty najbardziej interesujących rozdziałów.
    Budujemy SZKIELET - plan pracy.
    1 rozdział: szukamy po słowach kluczowych w scholar.google.pl/ Szukamy artykułu naukowego, który przedstawia przegląd literatury (review/ literature review) na dany temat. Jeśli nie znajdziemy - wracamy do książek naukowych i sprawdzamy, co inni na dany temat już napisali.
    W google.scholar nie zawsze znajdziemy pełny artykuł, często tylko streszczenie. Warto skorzystać z naukowych baz danych, dostępnych w Bibliotece Twojej uczelni (bazy online).
    2 rozdział: bardziej praktyczny. Warto wykorzystać badania i raporty publicznych instytucji badawczych oraz raporty firm consultingowych.
    3 rozdział: empiryczny. Można skorzystać z dokumentów firmowych i naukowych artykułów empirycznych, jeśli takie znajdziemy w sieci. Albo zrobić własne badania (np. ankietę...).
    Jak sprawdzić wiarygodność artykułu? Trzeba sprawdzić, czy był cytowany, co w google.scholar łatwo znaleźć w opisie pod linkiem do tekstu.
    Research powinien być skuteczny: NIE CHODZI O CZYTANIE KSIĄŻEK!
    --***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***-----***---***--***---***--
    Pisanie pracy dyplomowej - licencjackiej i magisterskiej, jest warunkiem zakończenia studiów. Nie musi być stresem, męczarnią czy końcem świata. Może być twórczą wypowiedzią na temat Twoich zainteresowań.
    Stworzyliśmy kanał ExKatedra żeby powiedzieć Wam jak sprawnie napisać pracę licencjacką i magisterską oraz jak bezboleśnie zakończyć studia. Dzięki naszym wskazówkom lepiej przygotujecie się do pisania licencjatu i magisterki. Zaoszczędzicie czas, energię i mnóstwo zbędnych nerwów. A rezultat? Może być SPEKTAKULARNY !
    --***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***--
    Dr Anetta Janowska - lingwistka i ekonomistka kultury, adiunkt w Katedrze Polityki Publicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, była dziennikarka telewizyjna, tłumaczka. Prowadzi zajęcia ze sztuki wystąpień publicznych, z ekonomiki kultury i przemysłów kreatywnych. Była promotorem prac licencjackich i magisterskich o tematyce związanej z przemysłem muzycznym, filmowym, modowym, z ekonomią doświadczeń i gospodarką kreatywną. I bardzo to lubi!
    Dr Radosław Malik - specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej, pracuje w Instytucie Studiów Międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Były menadżer międzynarodowej korporacji. Prowadzi zajęcia z tematyki rozwoju nowych usług, przyszłości pracy, przemawiania. Był promotorem prac dyplomowych z e-biznesu, innowacyjności, umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorstw.
    --***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***---***--
    Dzięki z góry za zasubskrybowanie kanału i podawanie dalej 😊
    Możesz do nas pisać na priv: eks.katedra.sgh@gmail.com

Komentáře • 1

  • @wiktor4576
    @wiktor4576 Před rokem +1

    Bardzo przydatne, thank youu