Závod vítězná Babetta kategorie speciál z 12h závodů 2018, 2020 vs motokolo na motokárové trati

• čas přidán 28. 07. 2023
  • na tomto videu je krásně vidět, že Babetta, která vyhrála tři 12h závody (2x první místo, 1x druhé) nedává obyčejné 1kW motokolo v technické pasáži, ačkoliv syn v životě nezávodil a jede trať poprvé, aniž by ji znal. Je to totiž hlavně o hmotnosti jezdce, nikoliv o výkonu stroje nebo jízdního umu závodníka. Proto tyto závody vyhrají týmy s lehkými jezdci a těžcí jezdci to budou týmu vždy kazit, i kdyby jezdili ideální stopu a byli dokonale vyježdění. Motokolo s jezdcem váží 83 kg, výkon 1kW, Babetta s jezdcem 174 kg, odhadovaný výkon 2.5 kW+