DHA Omega 3 nebo raději celý komplex? I 📙 Trime WEBINÁŘ

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 22. 05. 2024
  • 🔻 Co se ve webináři dozvíte? 🔻
    Nejste si jistí, který ze dvou doplňků dětské produktové řady zvolit pro vaše děti, jak je používat a správně uchovávat?
    Často se nám chodí dotazy tohoto typu, proto jsme připravili krátký webinář, ve kterém naleznete odpovědi na všechny uvedené otázky.
    Video je rozděleno do pěti částí a v každé z nich odpovídá Jakub Přibyl, produktový vývojář a autor receptur Trime, na konkrétní dotaz.
    V případě, že ve videu nenajdete odpověď konkrétně na váš dotaz, můžete se obrátit na naši zákaznickou linku.
    0:00 Úvod
    0:28 Vhodné skladování
    3:45 Oxidační stabilita
    6:15 DHA vs. EPA
    8:37 Rozdíl mezi doplňky dětské produktové řady Kids
    12:18 Jak doplňky řady Kids správně užívat
    ===========================================
    🔗 Sledujte nás na sociálních sítích:
    Instagram: / cztrime
    Facebook: / trime.cz
    🔥 Odebírejte náš CZcams kanál
    🎙️ Poslechněte si naše podcasty také na těchto platformách:
    Spotify: sptfy.com/KgZC
    Apple podcast: buff.ly/3azD7BA
    ► Odebírejte náš pravidelný newsletter nebo sledujte náš blog
    trime.cz/blogs/news
    Žádné informace a názory, které zazněly v tomto webináři, nepředstavují radu a v žádném případě nemohou sloužit k diagnostickým, preventivním, léčebným, zdravotním nebo lékařským účelům, a to i přes to, že někteří účinkující osoby mohou být specialisty na dané téma. Informace zde poskytnuté jsou aktuální ke dni vydání příslušného dílu a s postupem času se jejich pravdivost a aktuálnost může měnit. To, jak naložíte s informacemi sdělovanými v tomto videu, zcela záleží na Vašem osobním úsudku a vůli; sdělované informace mají pouze motivovat posluchače k tomu, aby se řídili vlastním rozhodnutím v oblasti zdraví, zdravotní péče a stravování, které by mělo být učiněno ve spolupráci s odborným poskytovatelem zdravotních služeb. Před tím, než se rozhodnete užít jakýkoliv doplněk stravy či produkt čdiskutovaný v tomto videu, nebo pokud máte zdravotní obtíže nebo dotazy týkající se Vašeho zdravotního stavu, kontaktujte svého poskytovatele zdravotních služeb či svůj zdravotní stav zkonzultujte s jiným odborníkem a vždy pozorně čtěte příbalovou informaci. Berete na vědomí, že poskytované informace nejsou informacemi oficiálně zveřejněnými Evropským úřadem pro bezpečnost potravin ani jiným obdobným orgánem. Neneseme žádnou odpovědnost za případnou újmu, která Vám vznikne v důsledku nesprávného naložení se sdělenými informacemi. Souhlasíte s tím a zavazujete se, že proti nám nebudete vznášet žádné nároky související s újmou, která Vám případně vznikla špatným naložením s touto informací. Pokud s tímto prohlášením nesouhlasíte, prosíme přestaňte náš podcast neprodleně poslouchat a odebírat.

Komentáře • 3

  • @andymulle
    @andymulle Před 8 měsíci +1

    Děkuji za přednášku k produktům ;) Prosím, jenom by mě zajímalo. Jak to je skrze semínka chia a lněné, které jsou výrazně nejbohatším zdroje z rostlinné říše. Jaká je jejich využitelnost v těle ve skutečnosti, nebot samozřejmě argumenty veganů a lidí na rostlinné stravě, kteří toto hodně vyzvedávají, že vesměs tyto semínka jsou na o3 skutečně bohatá a hravě "strčí do kapsy" i třeba ryby. Co třeba právě konkrétně tyto dva zdroje semen obsahují a proč nejsou i tak brány za plnohodnotné? Já jsem právě získala informaci, že ano, obsahují Omega 3, ale pouze ALA - tedy kys. alfa -linolenovou, kterou ale lidské tělo nedokáže plně přetvořit na EPA a DHA, což jsou ty hlavní kyseliny, kvůli kterým omega 3 jíme :) Za další by mě zajímalo, jak, respektive jestli vůbec jde, případně pak podle čeho, poznat jenom na fyzické rovině, zda-li máme nedostak omega 3 a naopak nadbytek omega 6? Existuje nějaký ukazatel, nebo symptom, který lze zaznamenat jako tzv. indicii, nebo kromě toho, aniž bychom absolvovali zahraniční testy na balanc omega 3 :6, to nemáme šanci zjistit? :) Děkuji mockrát za možnou odpověd. :-)

  • @jr8699
    @jr8699 Před rokem

    Zajímavé, a není lepší prostě použít přirozenější formu v rybím tuku? Případně proč ne? např: SCANDINAVIAN RAINBOW TROUT OIL 200ML ORGANIC (RYBÍ TUK)

    • @mytrime
      @mytrime  Před rokem +3

      Dobrý den, jde o stejnou TG formu omega-3, jaká je zastoupená v rybím oleji. Z tohoto pohledu se jedná o stejně „přirozené“ omega-3 mastné kyseliny s tím rozdílem, že je to ekologicky mnohem udržitelnější zdroj. Jak jsem vysvětloval ve videu, rybí oleje mají jednoznačně nejvýhodnější poměr mezi EPA/DHA a tomu odpovídá jejich význam v suplementaci. Pokud je potřeba vyšší zastoupení EPA (např. terapeutická suplementace při dyslipidémiích apod.), pak je výhodnější používat kvalitní rybí olej z určitých druhů mořských ryb, případně krillové oleje. Scandinavian Rainbow Trout Oil nepatří ani do jedné kategorie, jelikož je to produkt sladkovodních ryb s designovaným průmyslovým krmivem. Tomu odpovídá složení MK a z tohoto pohledu nejméně výhodný poměr a celkové zastoupení omega-3. To neznamená, že se jedná o nekvalitní produkt, pouze jeho zacílení je jiné!!! Ve zkratce, při průměrném jídelníčku s příjmem kolem 2000 kcal vám nikdy nebudou chybět esenciální mastné kyseliny typu omega-6 (obsažené v Scandinavian R.T.oil) a proto nemá smysl užívat je v doplňkových olejích. Naopak jich budete mít nadbytek! Pokud neřešíte terapeutické využívání n-3 při specifických onemocněních, pak nepotřebujete ani vyšší zastoupení EPA (to nabízí jen pár olejů na trhu a má to také své nevýhody) a postačí vám například naše omega-3 z řasy. Pro kojence a batolata je pak klíčová DHA s co nejlepším bezpečnostním profilem. Rybí oleje budou vždy rizikovější z pohledu potenciální kontaminace (nejde jen o těžké kovy, ale o látky, které se běžně neanalyzují a jsou přítomné jak v divokých rybích populací, tak v systémech pro intenzivní chov ryb). Uvidíme, jaké možnosti nám nabídnou budoucí technologie, ale potenciál mikrořas pro produkci vysoce biologicky využitelných lipidů v „přirozené“ formě (ale i dalších nutričních faktorů) se zdá být nejperspektivnějším řešením… JP