Jak podporovat svoji imunitu, sílu a odolnost - VI) Otužování

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 04. 2020
  • Jaký má vliv pravidelné otužování na náš imunitní systém? Jak nám může otužování pomoci zlepšit celkové zdraví? Je opravdu možné otužováním snížit úroveň a působení stresu? A jak s otužováním začít? O to se s vámi podělím v tomto krátkém videu. Proč v krátkém? Protože je březen a voda je ještě pěkně ledová a já se rozhodla natočit tohle povídání přímo z vody. A mluvit v ledové vodě je opravdu těžké, protože abychom se s chladem vyrovnali, je potřeba zhluboka situaci prodýchávat. Takže ať je to autentické, jdu teď do pěkně studené vody, která má tak kolem 6 stupňů...
    Video a jeho přepis najdete na blogu Cordeus zde: cordeus.cz/jak-podporovat-svo...
    Pro zájemce přidávám ještě odkazy na stránky a CZcams kanály, jak s otužováním začít.
    www.wimhofmethod.com
    / wimhof1
    www.martintham.sk
    / @martintham.
  • Jak na to + styl

Komentáře • 8

  • @martinkubrycht2361
    @martinkubrycht2361 Před 4 lety

    Miluju otužování

  • @stanislavmarosz5810
    @stanislavmarosz5810 Před 4 lety +1

    mooooc fandím,
    taky se od ledna nořím v přehradě ,kvůli migrénám...
    zatím,společně s dýcháním pomáhá ,
    už ,ale myslím na léto a ten Váš mrazák mi nedá spát
    prosím o velikost ať jim v elektru do toho nemusím lééézt
    děkujiiiiiiii,a hlavně zdravíčkooooooo

    •  Před 4 lety +1

      Děkuji :) ráda s mrazákem poradím. Mrazák mám tento: m.alza.cz/zanussi-zfc41400wa-d1146394.htm.
      Postup: Mrazák napustím cca do 3/4 vodou aby, když tam vleze člověk, se mohla hladina zvednout.
      Třeba ho zapnout na plný výkon, asi 2 - 3 dni trvá, než se udělá na stěnách mrazáku asi 7 cm vrstva ledu. Nezamrzá tedy hladina, ale led se tvoří na stěnách mrazáku, po celé délce stěn.
      Potom mrazák odpojím ze zásuvky a led se asi za den až dva uvolní od stěn, odlepí se od okrajů (nebo tomu můžeš trochu pomoci tím, že mrazák na hodinku necháš otevřený a plochou stranou sekyrky ho jemně odlepíš od okrajů, ale opatrně, abys stěny neponičil). Potom ty uvolněné velké kusy ledu vyndám ven a na zemi ho sekyrkou rozsekám na ty menší kusy, které tam potom plavou. Mrazák již nezapojuji,
      vydrží to tak pár dní. Když už led po pár dnech hodně povolí, roztaje, zapnu mrazák zase na den, dva a postup opakuji. Jednou za čas vypustím vodu, mrazák vymyji a znovu napustím a namrazím. Tak to dělám tak 1x za 2-4 týdny.
      Pozor! Když je mrazák v zásuvce, nedávej prosím do vody pro bezpečnost ruce. 😊🙋‍♀️

  • @lukasziros
    @lukasziros Před 4 lety

    Dobrý den, paní Báro. Už nějakou dobu končím pravidelnou ranní sprchu studenou vodou, což mi dělá dobře. Potom se však celé dopoledne nebo i den nemůžu zahřát. Mám štíhlou tělesnou konstituci s malou zásobou podkožního tuku. Máte na tuto situaci nějakou dobrou radu (přibrat na váze jde těžko) ? :)

    •  Před 4 lety

      Zdravím Lukáši, ráda bych poradila, ale jelikož nejsem instruktor otužování, tak zas až takové zkušenosti s tím, jak řešit popisovaný diskomfort nemám. Zkuste se zeptat ve skupině Wim Hof Method na facebooku, je jich tam několik. A nebo napište přímo instruktorům do messengru na facebooku: Martin Thám, Hanka Moravčíková, Tereza Kramerová :) Určitě vám erudovaně poradí. Držím palce :)

    • @lukasziros
      @lukasziros Před 4 lety

      @ Rozumím, děkuji.

    • @petrateichmanova4088
      @petrateichmanova4088 Před 3 lety

      @@lukasziros Dobrý den Lukáši, dopátral jste se odpovědi? :-) Mám také minimum tuku, tak mě to zajímá :-) děkuji.

    • @lukasziros
      @lukasziros Před 3 lety

      @@petrateichmanova4088 Dobrý den, zvolnil jsem tempo otužování. Netlačím na to. Sprchuji se teplou a pak studenou vodou a když vím, že si pak můžu dát teplé jídlo, čaj a nebo když vím že se zahřeji někde v teple, třeba v autě tak se sprchuji déle. A když vím, že mě po sprše čeká nutnost jít ven do zimy, nebo nemám nic na zahřátí, tak jsem na studenou opatrný.