1473. Suzuki Swace hybrid teszt 2. nap 🚘⛽⚡

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 8. 09. 2024
  • Folytatjuk a hosszútáv tesztet, továbbra is téli körülmények között. A videó fókuszában a fogyasztás teszt van, ám sok más érdekes információ is elhangzik gyakorlati tapasztalatról a Swace-el kapcsolatban. Pl. a hold funkció, automata fényszóró, sokat nézzük majd a hibrid rendszer működését is az energia monitoron. Megnézzük menniyt képes elmenni elektromos módban az autó, mennyit fogyaszt autópályán 130-nál, mennyit fogyaszt városban, Budapesten kis és nagy forgalomban. Szóval izgalmas teszt volt.
    Az autót kipróbálhatjátok és megvásárolhatjátok a Szabó Suzukinál miskolcon és kazincbarcikán. További információkat itt találtok:
    www.szabosuzuki.hu
    210309

Komentáře • 54

  • @DenHadnagy
    @DenHadnagy Před 3 lety +12

    Nekem kicsit erős a 3 bar, mert azért a futómű nem köszöni meg. Én a gyári adat + 0.2 bart alkalmazom, esetemben 2.5 bar. Köszi a videót, Laci :)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +1

      Csak autópályán járok ennyivel és csakis nagy tömegű, széles abroncsú autókkal. Egyébként nekem 2,5-2,7-re van fújva.

  • @istvancsaplaros7220
    @istvancsaplaros7220 Před 3 lety +11

    Szia Laci, a Hold funkcióval kapcsolatban egy apró észrevétel, mivel nekem ennek a márkának a "tesója" van meg, picivel több mint egy éve. Ha bekapcsoltad a HOLD funkciót, és megálltál majd a műszarfalon is megjelenik a "HOLD" felirat, akkor le tudod venni a lábad a fékről. Ezzel annyit "nyersz" hogy nem kell állandóan a fékpedálon tartani a lábad amikor az autónak állni kell például egy dugóban. Amikor el akarsz indulni akkor csak a gázt kell nyomnod és az autó automatikusan oldja a HOLD funkciót. N-be én még soha nem tettem. Szerintem felesleges, a könyve is írja az autónak talán hogy ebben az N fokozatban az autó nem tudja tölteni az aksit, igy nem sok értelme van. Szervizt is kérdeztem erről hogy mikor van értelme az N fokozatnak, ők annyit irtak rá vissza hogy ha esetleg én akarom arrébb tolni egy fél métert az autót akkor azt ebben a fokozatban megtehetem, vagy ha ne adj isten lerobbanna valahol és fel kell húzni a trélerre akkor annyit kibír, de ugyebár ezeket az autókat vontatni nem szabad mert ha összeköttetésben van a kerékkel a villanymotor tengelye akkor a forgás következtében a motorban lévő mágnesek elektromos energiát fognak termelni és ez kárt is tehet az autóban. Sok jó élményt az autóhoz. Üdv.

    • @gaborkuchta5737
      @gaborkuchta5737 Před měsícem

      Üdv. Ha be van kapcsolva a hold funkció miután megálltam az autóval, ki is szállhatnék belőle, pl egy csomagot odaadni valakinek mint egy futár? Megtudnám ezt tenni, alkalmas erre? Remélem érti mire gondolok? Majd beszálok és csak gázt adok. Tehát nem kéne minden alkalommal ezáltal behúzni az elektromos kéziféket?! Köszönöm előre is a segítséget a választ!!!

    • @istvancsaplaros7220
      @istvancsaplaros7220 Před měsícem +1

      @@gaborkuchta5737 Hát nézd, én ezt nem próbáltam, az is lehet hogy meg tudod csinálni anélkül hogy mindenféle riasztást, tiltást produkálna az autó de az is lehet hogy nem mert ez a funkció igazából nem erre van. Szerintem próbáld ki olyan területen ahol sem neked sem másnak nem lesz baja, vagy elég ha kinyitod az ajtót de nem szállsz ki és megnézed hogy kapsz e valamilyen figyelmeztetést.

    • @gaborkuchta5737
      @gaborkuchta5737 Před měsícem

      @@istvancsaplaros7220 üdv! Nekem nincs ilyen autóm sajnos. . Csak mint érdeklődő kérdeztem. Nem tudnád nekem megnézni?! Szeretnék a jövőben egy ilyen kocsit és ez fontos lenne nekem. Köszönöm szépen!

    • @istvancsaplaros7220
      @istvancsaplaros7220 Před měsícem

      @@gaborkuchta5737 Megnéztem amit kértél, kikapcsoltam az övem és csak az ajtót nyitottam ki de már mindenféle figyelmeztető ablak jött fel hogy tegyem P állásba a választó kart. Az autóm most egy 2023-as évjáratú Corolla, de azt gondolom hogy ez nem Toyota sajátosság a többi ilyen évjáratú márkában ez így működik. Szóval inkább tedd P állásba a kart.

    • @gaborkuchta5737
      @gaborkuchta5737 Před měsícem +1

      @@istvancsaplaros7220 köszönöm szépen a segítséget!

  • @GreenCash1
    @GreenCash1 Před 3 lety +13

    Szepen tonkre teszed az abroncsot es a futomuvet a 3.0barral. Ennel nagyobb butasagot meg sosem hallottam... nincs 1dl a kulonbseg cserebe evente cserelheted az abrocsondat..

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +2

      Igen ez a papírforma, de más a valóság. Ilyen széles 215-ös és per 65-ös gumiknál sosem okozott ez gondot és mégegyszer hangsúlyozom, hogy ez csak autópályára. Egyébként nekem is 2,5-2,7-re van fújva, ha rossz úton megyek vagy nem megyek pályán. SOHA nem kopott az abroncsaim közepe, SOHA! Sőt még így is sokszor a szélek voltak kopottabbak és nem egyoldalon, hanem mindkettőn. Sokat számít az autó menetkész tömege is amivel járunk. Rövidtávú autózásnál valóban nincs ennek jelentősége, de hosszútávon jelentős a különbség.
      Akkor vegyük át a pontosság kedvéért:
      1% guminyomás növelés 0,3 % fogyasztás csökkenést eredményez. Ez hatványosan összeadódik magasabb sebességnél. Az ajánlott gyári nyomás 2,3 bár. A különbség 30 %. 30x0,3=9% fogyasztásbeli különbséget jelent. Tehát közel fél litert 100 km-enként. A 3,5 bár nyomás már valóban káros és értelmetlen, ezért alkalmazom aguminyomást átgondoltan és nem kimaxolva az értékhatárokat. :-) Egyébként dolgoztam benzinkúton és ott rengeteg adatot gyűjtöttem, hiszen mindenkivel elbeszélgettem, erről is. Érdekes, hogy egy laikus szem 20% nyomáscsökkenést sem vesz még észre, én ebből sportot üztem, hogy szemre megmondom mekkora nyomás van a lapos gumiabroncsokban. :-) Egyszerűen rááll a szem egy idő után.
      Persze senkit sem biztatok arra, hogy agyonfújt gumiabroncsokkal járjon, sőt mindig a gyári adatot alkalamazzátok! Csak halkan jegyzem, meg, hogy a legtöbb benzinkúton akár 0,5-1 bárt is csalnak a mérőfejek, ezért hordok magamnál minig pontos saját nyomásmérőt. Tehát rengeteg atós jár a tudtán kívül, akár 3-3,5 báros guminyomással. :-)

    • @GreenCash1
      @GreenCash1 Před 3 lety +9

      @@nepazarolj és mindig mikor lejossz a palyarol felre allsz es leengeded? Es mindig mielott felmesz a palyara felfujod?

    • @DenHadnagy
      @DenHadnagy Před 3 lety +1

      @@GreenCash1 Ahogy kivettem, Laci mezőkövesdi, meg sokat jár mondjuk Miskolcra, ezekben az esetekben a lehajtó olyan messze azért nincs a belvárostól, szóval még akár ez is lehet a helyzet, hogy otthon enged vagy emel a nyomáson.

    • @GreenCash1
      @GreenCash1 Před 3 lety +5

      @@DenHadnagy életszerűtlen ezt hosszútávon csinálni...

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +3

      :-) Én jellemzően autópályán közlekedem. 8 km tőlem a felhajtó és ahová megyek ott is max. 20-30 km a pályától. tehát 1000 km-ből 700-800 km pálya, a többi országút és város. Nem kell leengednem a gumit, azt a kis távot kibírja ilyen nyomáson is.
      Az a helyzet, hogy mindenkinek van egy meggyőződése, na ezen váltottatni úgy sem lehet sajnos, tehát úgyis hiába mondok én itt bármit, nem változtat semmin. Én másként működöm, folyamatosan tanulok és hajlándó vagyok a nézetemen változtatni ha jobb infót hallok. De régi motoros vagyok, aki érti az emberek működését és megértem én a mások működését is, ez van. :-)

  • @Daikini0
    @Daikini0 Před 3 lety +8

    gyakorolni kellene előbb a vezetést, ez nem teszt, hanem szárnypróbálgatás.
    1. nem használjuk el az akkut reggeli indulásnál, mert az városban sokáig jelent 6 helyett 3,5-4 litert .
    2. N-be csak akkor tedd, ha vontatni kell az autót. Kb soha nincs értelme.
    3. Elektromos módban nem gyorsítunk, arra a benzinmotor van. Meg tudja tenni az elektromotor is, de akkor nagyon gyorsan használod el az akku töltését.

  • @vzozo
    @vzozo Před 3 lety +6

    Azoknak van igaza akik azt mondják ne rakd üresbe várakozáskor. 1 ez nem automata váltó, hanem bolygómű. 2 üres állásban nem tudja tölteni a járó motor sem az akkut. A normál 12v kis akkut sem. Egy idő után lemerül. És ez tény! Szóval ez nem olyan mint egy sima autó automataváltóval. Ott ha üresbe rakod a generátor tölti az akkut. Itt nem! Nincs benne csúszó kuplunk vagy szíj. Az elektromos motor fogja a bolygóművet és nem engedi forogni. Igaz ez akkor is ha nem jár a motor és a féken állsz, és akkor is ha hold funkciót használsz. A guminyomás 3 bar-on meg egyenesen balesetveszélyes! Nem erre van tervezve! Nem véletlenül írnak rá javasolt értéket! Erre van kitalálva a biztonsági elektronika is! Ne legyél már okosabb több tucat mérnöknél, és főleg ne adj rossz tanácsot ha nem értesz hozzá!

  • @davidka004
    @davidka004 Před 3 lety +9

    Elég rossz tanács, hogy tegyenek bele 3 bart a kerékbe. 2.3 bar a gyártó szerint ajanlott. 3 baron a gumi közepe fog kopni plusz fekezesnel is befolyasol. A rugozas is más lesz. Igaz nekem Skodam van de 3 baron nem volt komfortos az utazas.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety

      Csak halkan jegyzem meg, hogy a legtöbb villanyautós minimum 3 bárral, ám az egyik videómban szereplő plugIn hybrid Prius 3,5 bárral járt, ami villanyautóknál sem ritka. :-)
      Ilyen széles, 215-ös abroncsoknál nem fog jobban kopni a közepe, ezt gyakorlatból mondhatom. Sőt a Zoéval 3 báron jártam a 195-ös gumikkal is és még így is a szélek koptak jobban. :-) A Zoé is egy 1,5 tonnás autó, tehát nyugodtan lehet magasabb nyomással járni, ám ez az én tapasztlatom és véleményem, én is a gyári értékeket javasolhatom csak nyilván.
      A fékezésnél és tapadásnál semmi károsat nem tapasztaltam sőt. Picit valóban jobban ráz az autó, de ha rossz útra tévedek, akkor leengedem 2,5-re én is. Ezért tartok az autóban egy nyomásmérőt. Ám egyébként van benne kis kompresszor is, amivel szintén benzinkút nélkül is tudjuk állítani a keréknyomást.
      A jelenlegi autómmal 2,7 báral járok, főleg autópályán.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety

      :-) Ezt de bírom basszus. Most mondom el, hogy 40.000 km-t mentem 3 bárral 195-ös gumival és leírom, hogy így is a széle kopott jobban, de Te jobban tudod és tovább állítod, hogy a közepe el fog kopni. :-) Ez csúcs.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety

      Én értem. Ennek kellene történie szerinted és papírforma szerint. Ám nem ez történik, lagalább is az enyémmel nem ez történt. Itt nem én vagyok az értetlen, hanem pont Te. :-)

    • @laszlobajko7753
      @laszlobajko7753 Před 3 lety +10

      Csak azt nem értem,ebben mi -az élet iskolája??-
      Erősen túlfujt abroncsokon,szar rugózással,instabilabb autóval,110-el bóklászva az autópályán?
      Arról nem beszélve,ha valakinek,hát a gyártóknak érdekük az alacsony üa.fogyasztás(már csak károsanyag kib.kvóták miatt is)Ami még fura:elismeri a japó mérnökök tudását,hogy ilyen hibridet alkottak,de a keréknyomást majd én beállítom,mert ahhoz már hülyék.Gratula!!

  • @szabolcsschradi3924
    @szabolcsschradi3924 Před 3 lety +5

    Szia. Amikor a HOLD funkciot aktivalod miert teszed N-be a valtot? A lenyege az lenne a HOLD-nak, hogy nem kell a fekpedalt taposni D-ben ha all az auto (pl. a lampanal vagy dugoban). Aktivalja a fekeket es nem kuszik az auto. Amint ralepsz a gazra, azonnal oldja a fekeket, es indul a masina. Legalabbis az en automban igy mukodik.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +1

      Én amíg nem használtam a Hold funkciót, pont ezért tettem ki hosszabb várakozásnál N-be, hogy ne kellejen a féken állni. Ha D-ben lelépek a fékről, akkor elindul az autó, nem tartja meg a Hold funkció. tehát továbbra is ki kell tennem N-be ha nem akarom a féket taposni. na az, hogy még az elektromos kéziféket is húzgáljam, azt nem. :-)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +2

      Az, hogy Ti nem használjátok az N állást sohasem, attól még mások igen. :-) Az automata autókat sem szokták sajnos hosszú lámpáknál kivenni D-ből, ahol a hagyományos automata is folyamatosan erőt fejt kiés a duplakuplungos mai automaták pedig csúsztatják a kuplungot. Tehát ki kell venni hosszabb lámpánál vagy várakozásnál. Továbbá, sokan vilanyautóknál is a vitorlázáshoz kiveszik N-be az irányváltó kapcsolót, mert így csökken a fogyasztás és nő a hatótáv. Ennél a hibridnél is így lehet vitorlázni az autóval. Nekem ez nem szokásom, de sok embernél láttam már, Zoéban és Teslában is.
      Az, hogy Te gondolsz valamit valamiről, attól az még nem lesz törvényszerűség. Én is tévedhetek, ám bárki más is. :-) Ráadásul ezeket az autókat én csak pár napig vezetem és így kell kiismernem őket, logikus, hogy akinek évek óta ilyen autója van, annak mások a tapasztalatai.

    • @szabolcsschradi3924
      @szabolcsschradi3924 Před 3 lety +4

      @@nepazarolj ha bekapcsolod a HOLD funkciot es teljesen megallt az auto, akkor a kezifek automatikusan megfogja az autot D allasban. Ha probaltad ezt es nem mukodott, akkor lehet hogy meg egy picit gurult az auto. Probald ki ujra, figyelj arra, hogy az auto allo helyzetben legyen.

    • @szabolcsschradi3924
      @szabolcsschradi3924 Před 3 lety +3

      @@nepazarolj sajnos a linket nem engedi megosztani...keress ra a CZcams-on erre a videora: Toyota 2020 Electronic Parking Brake and Break Hold. Ebben roviden-tomoren elmondja/demonstralja.

    • @DMarci
      @DMarci Před 3 lety +8

      @@nepazarolj hibrid autónál (főleg toyotáknál) az N állást max vontatásnál meg olyan autómosókban ajánlott használni ahol kell. N állásban nem tölti az autó az akksit. Amikor jár a motor (bemelegedésnél vagy fűtésnél) kifejezetten hülyeség N-be rakni. Megállásnál P, haladásnál pedig D állás. Vitorlázni D állásban is lehet ha egy nagyon picit lenyomod a gázpedált, ez látszik is az energiamonitoron és így sokkal jobban lehet szabályozni is. N állásban visszatöltés sincs, szóval ha fékezni kell "vitorlázás" közben, az csak a féktárcsák használatával történik ha nincs D-ben (vagy B-ben) az autó. Aki ismeri a hibrideket az nem használja az N-t, ez nem egy átlagos automata autó vagy elektromos, mindegyik máshogy működik kicsit, és más a legjobb nála.

  • @huszarattila9150
    @huszarattila9150 Před 6 měsíci

    A 10 éves Focus-om 177000 km-rel autópályán 100-as tempónál max 4l!

  • @putriwahyupancawardani5290

    Allahumma sholli'ala Muhammad, wa'ala ali Muhammad

  • @gaborkuchta5737
    @gaborkuchta5737 Před 6 dny

    Nincs feltöltve a harmadik rész?! Nem találom...

  • @istvan8847
    @istvan8847 Před rokem

    En ugy tapasztaltam, hogy az 1,6os vitara is hozza 110km/h-nal a 6literes fogyasztást.
    Persze városon belül verhetetlen a hybrid.

  • @FOXTAL2
    @FOXTAL2 Před 3 lety +13

    Autópályán 110km/h ÓRA szerin? Ne már! Ez már nagyon fillérbaszós!

    • @DenHadnagy
      @DenHadnagy Před 3 lety +7

      Elég nagy a köd. Plusz videózik és beszél.
      Amúgy egy Miskolc-Pest távon percekben mérhető a különbség a menetidőben 110 vs. 130 km/h mellett, és nem fáradsz el egyáltalán.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +3

      Pontosan így van.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety +3

      Mivel 120 km volt az autóban, nem fogom 130 -al kinyomni a szemét. :-) Később már probáltuk 130 -al is ez majd a egy következő videóban lesz.

    • @istvansvidro2856
      @istvansvidro2856 Před 3 lety

      @@nepazarolj Szia, az a videó mikor lesz elérhető?

  • @andrasszilagyi4449
    @andrasszilagyi4449 Před 3 lety +1

    Nemcsak a modern, de semmilyen autóba "nem bújunk bele". Nemcsak az auto tud satuféket nyomni, hanem az ember is.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety

      Így igaz. Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mekkora a reakció idő és a fékút egy autó mögött. Orosz rulett, amit sokan játszanak.

  • @lacike767
    @lacike767 Před 3 lety +1

    A gumikat olyan nyomásra kell fújni amiet a gyártó előír...

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 3 lety

      Hát igen, ám pl. az a gumiabrocs (Continental) ami most az autón van, még 3 bárnál is lapít. :-) Amíg jó a tapadás, komfortos a rugózás, addig nem jelent gondot a magasabb guminyomás.

    • @lacike767
      @lacike767 Před 3 lety

      @@nepazarolj menyi az előírt neki ?

  • @peterandras
    @peterandras Před 4 měsíci

    Deee miért 110km/h pályán? Számomra abszolút nem reális használat ez. Soha semmilyen autóval nem közlekedek 110-el pályán (kivéve ha az időjárási körülmények ezt kérik). 140 szokott az inkább lenni. Számomra az a valós jó fogyasztás.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 4 měsíci +1

      Tudod, majd lesz az a szint üzemanyag árban, amikor egyre többen közlekednek majd 110-el. Én most még környezettudatosságból tezem, később majd kényszerből teszi mindenki. 110-ig minden autó viszonylag optimálisan fogyaszt, aztán a sebességgel exponenciálisan nő a fogyasztás sajnos. Ez nettó környezetszennyezés sajnos. Forgalomban nem sokat nyer az ember, ha nagyobb tempóval megy. Én havi 6-9000 km-t autózom, gyakorlatból tudom.

    • @peterandras
      @peterandras Před 4 měsíci

      ​@@nepazaroljrendben, meg van értve. További balesetmentes kilométereket kívánok!

  • @gaborkuchta5737
    @gaborkuchta5737 Před 6 dny

    Nincs feltöltve a harmadik rész?! Nem találom...

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  Před 5 dny +1

      Utánanézek, hogy meg lett -e szerkesztve.