A víz fog győzni? Egyelőre úgy tűnik, igen. De ne adjátok fel! Legyél gondos gazda,előzd meg a bajt!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 06. 2024
  • A víz ellen nem lehet ész nélkül küzdeni. Járd körül az épületed, és nézd meg hogy hol támad legjobban a víz. Ami jó volt 10 -20 30 éve, az manapság már egyáltalán nem biztos hogy jó. Repedt betonok rossz , rossz csatornák, cementes lábazat vakolatok, hiányzó ereszcsatornák és omlik, bomlik a vagyon. Kis korrekciók, de sokmilliós károk megelőzhetők vele! Ne akkor javítsd a házad amikor már késő! Előzd meg a bajt, vezesd el a vizet, rakd fel a csatornát, és csak utána fogj hozzá a csinosításhoz!
    Legyél törzsgárdatag SzakiEllenőr™ csapatában!
    Ha csatlakozol ehhez a csatornához, jutalmakban részesülhetsz:
    / @szakiellenor
    Érdekelnek az alacsonyenergiás házak?
    Támogatnád a munkásságomat?
    A legegyszerűbben így lehet könyved, rendeld meg itt!
    www.egyszeruen-passzivhaz.hu
    olvass bele! Már 35 oldal szabadon elérhető, nem kell feliratkozni sem!
    egyszeruen-passzivhaz.hu/#tar...
    #ázás #vakolatkár #süllyedés #tetőomlás #ereszcsatorna #vízelvezetés #drénezés #épületkár #garancia #műszakiellenőrzés #ellenőrzés #műszakiellenőr #szakiellenőr
  • Věda a technologie

Komentáře • 24

  • @user-ts9ly2vi1l
    @user-ts9ly2vi1l Před 8 dny +4

    Üdvözlöm!
    Elvezetni a vizet háztól minél messzebbre. Én megtettem. De a talaj pára? Közfalaknál megjelent pár helyen, pár cm magasan (nyáron)... Ön, hogy oldaná meg? Injektálással? Az egész házban, vagy csak ahol megjelent?

  • @mastermindd
    @mastermindd Před 8 dny +2

    A mi házunkon vagy 50 éve nincs csatorna, a közeljövőben akarunk rá tenni. Csak hát azok a fránya építőipari árak... marad a bontott anyagból való gányolás, illetve az, hogy először csak oda teszünk csatornát, ahol jobban ázik a fal.

  • @szilardkovacs2964
    @szilardkovacs2964 Před 7 dny

    Szaki Gicen jàrtàl , Veszprém megyében....ott laktam🙂

  • @ice401557
    @ice401557 Před 19 hodinami

    Mennyit számít ezeknél a falnedvességmérőknél, hogy milyen a méréskor és/vagy előtte az időjárás? Több nap szárazság után nem mér mást, mint mondjuk 1-2 nap esőzés után?

  • @kardkovacsi
    @kardkovacsi Před 7 dny +1

    Minden esetben körbe kell betonozni a ház körül? Azaz minden fal betonnal találkozzon ami elvezeti a vizet mondjuk a talaj helyett? Vagy ez ilyen ajánlott megoldás, hogy ne "stresszeljük a szigetelést".

  • @laszlobosza2421
    @laszlobosza2421 Před 6 dny

    Üdv! Ezek a nedvességmérők vajon mennyire megbízhatóak? Az enyém kiakadt olyan vakolatmentes falon, ami tapintásra száraz volt..

  • @adamraksi1222
    @adamraksi1222 Před 8 dny

    Mit érdemes azzal kezdeni, ha a beton járda töredezett, egyenetlen felületű? A legtisztább feltörni és újrarakni, de nem biztos hogy az megoldható rövid távon.
    Hasonló kérdés az általad említett járda-fal találkozás, oda mit érdemes kinyomni hogy ne verje fel a gaz?

  • @ferencagardi1756
    @ferencagardi1756 Před 8 dny +1

    Használt öregecske kertesház vásárlást tervezek, hol tudnám elérni ha szeretném a segítségét, a leendő ház állapot felméréshez?

  • @gyuluskatrabant
    @gyuluskatrabant Před 8 dny

    Nekem idén cseréltek tetőt, csatornát. A mostani brutál esők után áldom az egészet!

  • @MrEmigres
    @MrEmigres Před 8 dny

    Nálam meg úgy el van vezetve a háztól a csapadék, hogy az alap körül az ásót nem lehet letaposni olyan kemény a talaj. Az nem gond, hogy esetleg túl száraz?

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Před 8 dny +2

      Abból sosem volt gond ! Egy esetben talán igen, ha térfogat változó agyag van a Haz alatt. Az nem szereti a nedvességtartalmú változását.

    • @MrEmigres
      @MrEmigres Před 7 dny

      @@SzakiEllenorköszönöm.

  • @tamasbunda
    @tamasbunda Před 8 dny

    Szia! Erre az esetetre nagyon jó az injektálásos vízszigetelés is akár. Tudom ajánlani a Miklós Zsolt videóit

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Před 8 dny +1

      Kedves Tamás! Köszönöm a javaslatot de én abban a hitben vagyok hogy legelőször el kell vezetni avizet és utána kell bármilyen fajta szigetelést készíteni. Szóval vízelvezetés ez az első! Az ajánlást köszönöm.

    • @tamasbunda
      @tamasbunda Před 8 dny +2

      Egy ázas vagy vizesedés okai mindig összetett megoldásokat igényel .

    • @tamasbunda
      @tamasbunda Před 8 dny

      A víz az egy genyó dolog tud lenni, nem hallgat senkire arra megy amerre utat talál magának , minden féle trükkel és pént erőt munkát kell bevetni ellene hogy lehessen terelni.

  • @bergeronx367
    @bergeronx367 Před 8 dny +2

    Amúgy adnék egy témát ha már régi ház víz. És mostanában tapasztalható esővizes áradás.
    Sok helyen látható hogy a házak sokkal lejjebb vannak mint mondjuk a közút és járda és egyebek.
    És hogy ez miért lehet, és hogy lehet ez ellen védekezni. Mit lehet tenni a víz ellen. Házat megemeltetni nem olcsó mulatság pedig az lenne az igazán jó megoldás.
    Amúgy egyszerű a képlet hogy miért kerül a ház lejjebb az úthoz viszonyítva. Mert sok esetben még földút volt mikkor épült a ház és akkor még egy szintbe volt az úttal. Csakhogy azóta hordtak rá először valamit (pl kavicsot) +3-5cm hogy járható legyen esős időbe is, egy feltöltés, aztán leaszfaltozták 40-50-60éve. +20-30cm magasság. Aztán ha volt szerencséjük akkor húztak még rá rétegeket. Az is +10-15cm. És már mindjárt 50cm-es emelkedésnél jár az út, tehát távolról nézve már úgy néz ki hogy a ház gödörbe épült.
    És igaz ez a járdára is
    Nálunk is így van mikkor épült ház, utca fronti ház járda a fal előtt, akkor még nem volt járda, majd külön betonlapokat raktalak le járdának és 1983-ba ilyen járdával vásárolták a szüleim. Aztán kilencvenes években a faluban járdabetonozás volt, de nem ám felszedték a régit hanem a tetejére betonoztak +10cm vastagon.
    Tehát mikkor megépült a ház az ablak alja olyan 140cm volt a föld síkjától, mostanra 120cm-re van a járda síkjától, de az út még ettől is feljebb van pár centivel, bár van egy beton árok ami elviszi az esővizet.

  • @istvanmarik5029
    @istvanmarik5029 Před 8 dny +1

    Szerintem sok esetben ,még az aláfalazás se segít,mert annyira salétromosak a téglák! Esetleg téglacserével megoldható a probléma. Természetesen megfelő magasságban való szigeteléssel ! a szárítóvakolatoknál,pedig az a gond,ha a pólusok újból telítődnek elveszti a víztaszító képességét és egyébként a vakoláson kívüli részeken a nedvesség,salétrom még szivárog felfelé! Láttam innyegtálással felújjítás alatt levő templomot, arra kíváncsi vagyok meddig bírja,hogy nem fog úból salétromosodni?

  • @attilapacser2794
    @attilapacser2794 Před 8 dny

    Húúúú Péter.... ebben a videóban több a sánta infó, mint a valós. Kérlek ne osszatok meg "köztudomású" de teljesen fals információkat. Nem azért nem írom ide, hogy mi nem stimmel, mert fikázni jöttem, hanem azért, mert ha korrekt módon le akarom írni, akkor egy családregényt kellene iderittyentenem. Sajnos ez a vizesedés-szakértés és megszüntetés sztori is olyan, mint a foci... mindenki "ért" hozzá, éppen csak csinálni nem tudják csak nagyon kevesen.
    Üdv: Pácser Attila

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  Před 7 dny

      Azért erre kiváncsi lennék! Egy-két házat kiszárítottam, mindenféle extra és drága szigetelés nélkül!

    • @attilapacser2794
      @attilapacser2794 Před 7 dny

      @@SzakiEllenor én meg 18 éve csak penészmentesítéssel foglalkozom. Naponta 8-10 vizes penészes házat járnak végig a kollégáim. (Én már nem járok felmérni.) Tényleg értek hozzá, nem kommentszekciókban képeztem magam.

  • @adamraksi1222
    @adamraksi1222 Před 8 dny

    Mit érdemes azzal kezdeni, ha a beton járda töredezett, egyenetlen felületű? A legtisztább feltörni és újrarakni, de nem biztos hogy az megoldható rövid távon.
    Hasonló kérdés az általad említett járda-fal találkozás, oda mit érdemes kinyomni hogy ne verje fel a gaz?