Reálný pohled na OBEZITU: Hnutí HAES vs. zdravotní rizika.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 01. 2022
  • V dnešním videu si rozebereme velmi kontroverzní téma, jakým je právě obezita. Hnutí HAES tvrdí, že velikost nebo tělesná hmotnost není ukazatelem zdraví, jak je to ale doopravdy? Existuje zdravá obezita a jsou "fit fat" lidé opravdu bez rizika? Co říkají výsledky vědeckých studií?
    ▶️Ve videu se dozvíte:
    ✅ Definice obezity a úvod do problematiky.
    ✅ Statistiky.
    ✅ Etiopatogeneze obezity, prostředí vs. genetika.
    ✅ Zdravotní komplikace a rizika obezity.
    ✅ Zátěž pro zdravotní systém.
    ✅ HAES, fit fat, stigmatizace.
    ✅ Závěr a shrnutí.
    📲 PS: Pokud se Vám video líbilo, budeme moc rádi palec nahoru a za odběr našeho kanálu - podpoříte tím naši další tvorbu.
    Zvukový záznam rozhovoru si můžete později poslechnout i na běžných podcastových platformách:
    podcasts.apple.com/cz/podcast...
    open.spotify.com/show/6AxkwY2...
    / user-760026734-911029597
    podcasts.google.com/feed/aHR0...!
    __________________________________
    Komplexní článek o normalizaci obezity:
    www.institutmodernivyzivy.cz/...
    Zmíněné studie ve videu:
    CALEYACHETTY, Rishi, et al. Metabolically healthy obese and incident cardiovascular disease events among 3.5 million men and women. Journal of the American College of Cardiology, 2017, 70.12: 1429-1437.
    JOHNSON, William. Healthy obesity: time to give up the ghost?. Annals of human biology, 2018, 45.4: 297-298.
    PUHL, Rebecca; BROWNELL, Kelly D. Bias, discrimination, and obesity. Obesity research, 2001, 9.12: 788-805.
    FORHAN, Mary; SALAS, Ximena Ramos. Inequities in healthcare: a review of bias and discrimination in obesity treatment. Canadian journal of diabetes, 2013, 37.3: 205-209.
    SUTIN, Angelina R.; STEPHAN, Yannick; TERRACCIANO, Antonio. Weight discrimination and risk of mortality. Psychological science, 2015, 26.11: 1803-1811.
    SHAPSES, Sue A.; POP, L. Claudia; WANG, Yang. Obesity is a concern for bone health with aging. Nutrition research, 2017, 39: 1-13.
    WEI, Yue, et al. Metabolically healthy obesity increased diabetes incidence in a middle‐aged and elderly Chinese population. Diabetes/metabolism research and reviews, 2020, 36.1: e3202.
    ___________________________________
    ► INSTITUT MODERNÍ VÝŽIVY
    ● / modernivyziva
    ● / institutmodernivyzivy
    ► IMV PORADNA
    ●www.institutmodernivyzivy.cz/...
    ► IMV E-BOOKY
    ●www.institutmodernivyzivy.cz/...
    ► IMV ZÁZNAMY KONFERENCE
    ●www.institutmodernivyzivy.cz/...
    ► IMV AKCE/WEBINÁŘE
    ●www.institutmodernivyzivy.cz/...
    ► IMV KNIHA
    ●www.institutmodernivyzivy.cz/...
    ► LUKÁŠ ROUBÍK
    ● / lukasroubik
    ● / lukasroubik
    ► MILOSLAV ŠINDELÁŘ
    ● / milosval

Komentáře • 53

  • @royalclaymore
    @royalclaymore Před 2 lety +60

    Fantastická práca a veľmi hodnotný obsah. Podelím sa so svojou osobnou skúsenosťou. Môj vzťah k jedlu bol už od mala viac než pozitívny. Jedol som stále, vždy keď to bolo možné. Strava nebola zrovna pestrá ani zdravá, vzhľadom na finančnú situáciu v rodine. Skončilo to obezitou v 14 rokoch. Pri preventívnej prehliadke u obvodného lekára boli čísla alarmujúce. 176cm výška, 111kg váha, tlak 160 na 100 a zlý krvný obraz. Nadváha cca 40 až 45kg. Nábeh na arytmiu. Pod dohľadom kardiológa som zhodil 31kg za necelých 6 mesiacov. Problém bol, že mi to úplne rozhasilo imunitu a následne som býval pravidelne chorý, objavili sa alergie, nábeh na astmu, záchvaty kašľa a veľmi zlé znášanie chladu. Dostal som sa do špirály priberania a zhadzovania, kedy mi nebolo dobre ani v jednom stave. Pred 5 rokmi som začal aktívne silovo cvičiť, riešiť stravovanie a viac sa zaujímať o to, ako veci fungujú. Dnes mám 28 rokov, 186cm 96kg 12% tuku a zdravotné komplikácie prakticky neexistujú. To kde som dnes, je zásluha ľudí ako ste vy. Dali ste mi poznanie, ktoré môžem premeniť na svoj úspech. Ďakujem za vašu prácu.

    • @InstitutModerniVyzivy
      @InstitutModerniVyzivy  Před 2 lety +7

      Moc děkujeme, vážíme si toho! Nezbývá než jen dodat - dobrá práce, jak jste vyřešil své zdravotní problémy. Tento příběh může být motivací i pro ostatní :))

    • @jitkasingerova8555
      @jitkasingerova8555 Před 2 lety +2

      To je skvělý příběh se šťastným koncem. Gratuluji Vám 👏

    • @stomprider1038
      @stomprider1038 Před 2 lety +1

      Borec!

    • @Edson.Arantes
      @Edson.Arantes Před 2 lety +1

      Gratuluju. -)

    • @Showdaz
      @Showdaz Před 2 lety +2

      To ze zmizli zdravotne problemy, gratulujem :) Nie je nic lepsie ako zit zdravo a robit si co chces :)
      Mam otazku. 96kg a 12% tuku znamena, ze tvoje telo ma 84.5kg ak by si mal 0% tuku, cize len kosti svaly organy. Pri vyske 186cm je to naturalne nemozne :-D Tiez mam 186cm, prave teraz mam 84.5kg, cca 10 az 12% tuku a to uz vyzeram dost dobre na naturala, cvicim 3 roky a vsetko robim poctivo. Ty cvicis 5 rokov, takze ak za dalsie 2 roky este naberiem 10kg svalov, co sa nestane, tak uverim... Takze bud sypes a to nema so zdravym nic spolocne, alebo si zle odhadol mnozstvo tuku alebo si z inej planety, kde parametre ake opisujes su naturalne dosiahnutelne :-D Otazka znie, ktora z tychto moznosti je spravna ?

  • @miroslavizak3454
    @miroslavizak3454 Před 2 lety +22

    Smát se obéznímu ve fitku, je úplně stejné jako smát se nemocnému v nemocnici. Je to stejně absurdní!

  • @janamikulkova9904
    @janamikulkova9904 Před 2 lety +19

    Jako žena která se celý život pohybuje mezi nadváhou a obezitou vám z celého srdce děkuji za objektivní komentář k tomuto tématu. Ano, kdo v takovém těle nežil nepochopí. Každý známe hubeného člověka, který se živí sladkostmi, fastfoodem a sport je pro něj sprosté slovo, ale stejně je hubený. Takoví lidé mají vždy plnou pusu řečí, že obézní jsou pouze líní a nedisciplinovaní, a mnohdy si o nás myslí že jsme dokonce hloupí. Je to smutné. Nicméně hnutí za body positivity rozhodně nepodporuji, nejen že obezita není zdravá a díky že jste to takto fakticky rozebrali, ale buďme k sobě upřímní, obézní tělo prostě nevypadá esteticky...Dovolím si ale doplnit pár věcí. Z mého pohledu je obezita pouze následek jiného zdravotního problému. Souhlaísm s tím, že obézní lidé, si zvýšenou konzumací jídla (protože obezita je způsobena vyšším kalorickým příjmem) kompenzují nedostatek něčeho jiného ve svém životě, zkrátka trpí určitou citovou deprivací. Někdo nedostatek lásky v životě řeší pár lahváči nebo skleničkami vína po práci, kouřením, někdo zase jídlem, kor když má ten hormonální koktejl namíchaný nepříznivě, jak jste zmínili v úvodu. Myslím si že by se medicína místo bandáží žaludků měla začít zaobírat více psychologií obézních, proč si místo sportu, sexu nebo jiných zdravých aktivit, které mohou pomoci z citové deprivace zvolí raději jídlo, jaké vzorce chování k tomu vedou atd. atd. Jinak svým hubeným známým přirovnávám obezitu k alkoholismu, prostě každý den bojuješ sám se sebou a čelíš svým selháním, není to jen o "míň jez a choď na procházky..."

    • @Zdenda
      @Zdenda Před 2 lety +2

      Tohle zjednodušení (má jiný problém a tak jí) je právě něco co není asi úplně správně. A mám pocit, že video právě říká, že se jedná o komplexní problém a zjednodušovat to na jednu možnost podle své osobní zkušenosti je špatně.

  • @michaelanovakova1912
    @michaelanovakova1912 Před 2 lety +12

    Skvělé video! Studuji medicínu a je radost vás poslouchat. Ráda vás sleduju už co se týče vašeho odborného vzdělání, které je na vysoké úrovni. Jste zdrojem informací, které jsou opravdu relevantní a vědecky podložené a které je potřeba šířit dál v dnešním světě instagramů s pseudoodborníky na všechno. Díky za to :)

  • @venduladubova6351
    @venduladubova6351 Před 2 lety +3

    Opět obohacující video 👍.Je obdivuhodné jaké úsilí a energii věnujete osvětě.Vic takových lidí 👍👏

  • @jitkasingerova8555
    @jitkasingerova8555 Před 2 lety +4

    Díky za objektivní pohled a profesionální práci👍

  • @michaelaturkova1978
    @michaelaturkova1978 Před 2 lety +5

    Skvělé a přínosné video jako vždy. Děkuji za vaši usilovnou práci, která za tím stojí. Já mám už 28 let opačný problém. Ve 43 letech stále bojuji s orthorexií, úzkostmi a posedlostí cvičením. Je to spíše už takový životní styl.... Snažím se dlouhodobě srovnat si to v hlavě sledováním zahraničních a českých odborníků a studiem různých kvalitních zdrojů. Medicína, výživa a skutečně "zdravý" životní styl mě od mládí zajímají.

  • @TheresaD9
    @TheresaD9 Před 2 lety +4

    Děkuji za skvělé a velmi obohacující video! 🙏🏻🙏🏻🙂

  • @thedanda4625
    @thedanda4625 Před 2 lety +5

    Skvělé video, jen tak dál. Příště byste mohli zkusit zpracovat video na téma: jak ovlivňuje špatný jídelníček člověka se zdravou hmotností, díky.

  • @jip2384
    @jip2384 Před rokem

    Úžasně vysvětlujete, velice příjemný poslech, zajímavá a aktuální témata.

  • @mudrcx
    @mudrcx Před 2 lety +4

    Kvalitní video, vyvážené a odborné. Díky

  • @ondrejnetolicky6665
    @ondrejnetolicky6665 Před rokem

    Skvělé video se spoustou velmi zajímavých informací. Vše parádně vysvětleno! Díky.

  • @tereziesk
    @tereziesk Před 2 lety +2

    Vaše práce je pro mne přínosem hlavně v tom, jak komplexní pohled do dané prablematiky nabízíte. Díky za to! Zajímal by mne Váš pohled na čistě ženskou problematiku PCOS. PCOS totiž podle mnoha zdrojů se stravou, metabolismem, nadváhou, obezitou atp. úzce souvisí. Napadá mne tedy, že je to právě jeden z faktorů, se kterým se i ve své praxi setkáváte.

  • @Gespyre
    @Gespyre Před 2 lety +7

    Super! :) víc videí prosím :)

  • @rinaonyxova3112
    @rinaonyxova3112 Před 2 lety +2

    Od malička jsem měla sklony k tomu být při těle. Asi i kvůli tomu mě máma, v obavě o moje zdraví, držela v jídle hodně zkrátka. Nicméně faktem je, že jsem vždycky byla baculaté dítě, a od první třídy jsem byla obézní. Přitom jsem skoro nic nejedla, za den jsem dostala třeba rohlík, activii, kopeček rizota a kompot. Což je pro dítě ve vývinu fakt málo. Sladkosti jsem nesměla, do restaurací jsme nechodili, fast food jsem měla poprvé někdy v 19ti letech ( nebo snad ve 20? Už nevím) A přestože jsem jedla takhle málo, tak jsem byla nejen tlustá, ale už to bylo fakt na hraně s obezitou. Pravda, nesportovala jsem nijak výrazně, dva roky jsem teda plavala a chodila na míčovky, v létě jsme chodili hodně plavat a na kolo, ale jinak jsem nesportovala třeba 4x týdně...Ale z toho co jsem jedla nedávalo smysl, abych byla tlustá. Pak jsem to asi ve 14ti zhubla paradoxně tím, že jsem začala jíst víc, ale pravidelně a zdravěji. Nicméně od malička mám prostě sklon přibírat, v současné době tancuju a mám 2 hodiny taneční tréning denně, k tomu i cvičím a chodím, a stejně si nemůžu dovolit jíst víc, než 1500 kcal, protože začnu okamžitě přibírat, a nejsem žádný hubeňour... Dokonce ani doktorka nechápe, proč s tolika tanečními tréningy musím jíst tak málo :D Štítná žláza mírně zpomalená, ale nemám na to ani léky, prý to není potřeba... Takže to do jisté míry prostě bude genetikou, i když se toho dá samozřejmě strašně moc ovlivnit. Jsem toho vlastně i důkazem ( ale jako odsztrašující případ, tímhle se fakt nechlubím!!!!) měla jsem i anorexii, ovšem i v té anorexii jsem nehubla z daleka tak rychle jako jiní stejně nemocní, přestože jsem za den snědla třeba bílek a jedno jablko...Váha už pak dolů nešla ani tak.
    A přestože těchto lidí není zase tak moc, každý známe někoho, kdo se cpe nezdravým jídlem od rána do večera a jen sedí u počítače a pár kilo navíc by mu prospělo :D

  • @pavelcoupek8498
    @pavelcoupek8498 Před 2 lety +1

    Chce hodně odvahy založit hnutí na lži/nepravdivém tvrzení. Dobrá práce :)

  • @evadojcarova1034
    @evadojcarova1034 Před 2 lety +1

    Vynikající video! Moc díky!

  • @Edson.Arantes
    @Edson.Arantes Před 2 lety +2

    Perfektní, díky. -)

  • @jankosar5874
    @jankosar5874 Před 2 lety +1

    Skvele video, moc dekuji! 😊 Davam za sebe navrh na dve videa, (i) jak cist etikety vyrobku a (ii) proteiny -- jak se lisi rostlinny, zivocisny, jake proteinove vyrobky kupovat atp. 😊

  • @clawwestfall8799
    @clawwestfall8799 Před 2 lety +10

    Naprosto cením váš obsah a to, jak se na problematiku díváte ze všech stran. Co se body positivity a HAES týče, tak mi kromě ignorace vědeckých faktů přijde šílené to, že se snaží stavit do pozice oběti, která nad sebou nemá kontrolu. To je neskutečně nebezpečný mindset a bere jim sílu převzít nad svým osudem kontrolu. Ty názory v rámci HAES a fat activists jsou obecně celkem zvláštní. Každému kdo se o tento bizár zajímá doporučuji r/fatlogic.

  • @lucievotockova7332
    @lucievotockova7332 Před 2 lety +2

    Super video, moc děkuji.

  • @Hadriantheemperorofrome
    @Hadriantheemperorofrome Před 2 lety +2

    Mrzí mě kam se doba posunula.....
    Vezměte si starověké Řeky.
    Už tam se kladl důraz na rozvoj svalů..a síly, vezměte si jak kladli důraz i na sílu.
    Nebyli to žádný zaprdění myslitelé a filosofové jak si většina myslí..už Sokrates měl prohlásit It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”- Socrates
    Vezměte si starověké řecké olympioniky...
    Milon z Krotonu, člověk který chápal progresivní přetížení..
    Leonidas z Rhodosu..jeden z nejlepších olympioniků všech dob 4x vítěz olympiády...
    Sochy Antických hrdinů...které mají nádherné svalnaté proporce.. symetrii
    Jako příklad uvedu Farnese Hercules (farneský Herkules)...to je prostě nádhera.
    Řekové prostě byli neskutečně Anabolický aniž by v té době jakýkoliv steroidy a doping existoval...troufám si tvrdit že jim hormony jako testosteron kolovaly v krvi xx násobně více než dnešní populaci (když se nebavíme o steroidakach)
    Čím to bylo?? Jednoznačně pohybem!!!!!!!
    Neustále byli v pohybu, museli si ulovit potravu, obstarat živobytí..chránit svou rodinu, popř.sluzba v armádě..
    Byli vystaveni slunci.a měli vitamin d.
    Jistojistě hraje roli kvalita potravin a dneska bohužel i když vynecháme junk food.
    Tak i zdravé potraviny rozhodně nebudou tak výživné jako před 2500lety...
    Řečtí atleti samozřejmě trénovali každý den .
    Ale dnešní problém obezity je nedostatek pohybu, sedává práce, válení se u tv.
    K tomu se připočítá junk food atd a je hotovo.
    Občas je mi zle z toho co vidím na ulici a hlavně u mladých lidí..nenechte to zajít daleko.
    A hlavně muži by neměli skočit na špek zvaný TRT..raději změnte životní návyky a za rok, dva si změřte testosteron a uvidíte vysledky

  • @vojtechrac7023
    @vojtechrac7023 Před 2 lety +1

    Teda to bylo něco. Haes ze srdce nenávidím, protože lžou a sou hnusný (pravda sobeckej důvod, přiznávám), ale zamyslím se a budu víc taktní. Ty statistiky mě doslova šokovaly. A ještě něco řeknu: kdybych byl svédkem toho, jak se někdo směje někomu tlustýmu v télocvičné, asi bych toho kripla zbil.
    Chlapi dobrá práce!

  • @Showdaz
    @Showdaz Před 2 lety +1

    Dobru praca! Hlavne cas straveny zbieranim informacii a natacanim videi. Velka vdaka
    No nesuhlasim s podanim informacie ohladom vplyvu genetiky na obezitu resp. chudnutie. Treba brat do uvahy, ze vacsina ludi, ktorym toto adresujete sa o cvicenie, kalorie, zdravie a vsetko s tym spojene nezaujima, teda nemaju ponatia o tom ake benefity to ma, nevedia ani ako velmi im obezita moze zhorsit zivot. Oni len vedia, ze su obezni a chceli by schudnut. A teraz ... im podat informaciu, ze v ceste im stoji aj genetika, cize nieco co sa neda zmenit ... oni si po tejto vete zapamataju len, ze genetika je stopka. Zvysne informacie ktore su vo videu uz ani pocuvat nebudu alebo video rovno vypnu a tam to hasne, koniec pribehu, cele zle.
    Nezavisle od genetiky, pocitu hladu atd. ak bude clovek v kalorickom deficite, bude chudnut. Rozdiel uz je len aky velky deficit znesie a ake potraviny moze a ake nemoze zjest. Ale kazdy clovek(odhliadnuc od tych, ktori maju tazke choroby) ma to ako vyzera, sam vo vlastnych rukach. Uz si len nastavit spravny mindset a neprejedat sa, najst potraviny pri ktorych bude najmenej hladny pocas chudnutia a najst optimalny deficit(samozrejme pocitat kalorie). To je informacia pre tych, ktori chcu schudnut ale nevedia o tom skoro nic. Potom sa o to mozno zacnu zaujimat viac a mozno zacnu pocitat kalorie, ale len vtedy ked budu vediet ze schudnut mozu a ze v ceste im nic nestoji ! ! ! To ci sa do toho pustia je v ich hlave a nie v genetike ! ! !
    Co sa tyka nas, skusenych v obore, my uz tieto informacie mame, vieme ako sa veci maju aj bez tohto videa(okrem teda tych cisel statistik). A ja stale dufam, ze pridu ludia ktori prave tie dolezite informacie podaju neskusenym a neinformovanym spravne. Preto som si video zapol.
    Peace :)

  • @rydvaloval
    @rydvaloval Před 2 lety

    Díky moc

  • @marcelazemanova1103
    @marcelazemanova1103 Před 2 lety +2

    Díky za super video! Hodně mi dalo. Dnes mě kamarádka upozornila na video této influencerky, která na toto video reaguje a nestačím se divit. zhruba od 17:45 czcams.com/video/eLI4fk7kgWs/video.html a myslím, že je to právě příklad, kdy se někdo schovává za Body positivity a je až agresivní. Kdy kartu obezity ihned otáčí v kartu: a proč neřeknou, že kulturistika je škodlivá. je to profil, který šíří body positivity, ale ukazuje, kolik skladností a junk food snědla v rámci záchvatového přejídání. a to mi přijde fakt nebezpečné.

  • @andymulle
    @andymulle Před měsícem

    Moc děkuji za názor. Pokud bych mohla na další otázky, nebo video., tak moc by mě zajímal Váš názor i na to, jak vnímáte situace, když například jsou lidé s nadváhou, nebo naopak lidé extrémně hubení, ALE podle všech výsledků z krve, včetně i třeba dalších rozsáhlých vyšetření a dalších testů na vitamíny a minerály, jim zkrátka absolutně NIC nechybí a jsou zdraví??
    Například hodně se s tím setkávám právě u lidí s nadváhou či už i obezitou, kteří se sebou nic dělat nechtějí, protože přeci nemusí nic měnit, když jsou v pořádku (podle výsledků od lékařů), takže na co třeba má žena, která má už ale zjevnou nadváhu, třeba začít hubnout, když jde pouze o ten esteticky vizuální vzhled, který JÍ osobně a ani třeba partnerovi a rodině, třeba nevadí, když jinak je v pořádku a naopak, pak znám plno extra hubených, kterým se lidé posmívají a označují je za podvyživené, nebo nemocné anorektiky. Nicméně ale opět, i když tito lidé třeba podváhu , dle tabulek BMI a hmotnosti, opravdu mají a jsou holt hubení, tak ale absolutně živinově jsou nadprůměru a nic jim v těle nechybí, ba naopak mají všeho dostatek a jsou naprosto zdraví, akorát třeba podle BMI apod spadají do podváhy a třeba jen dbají na kvalitní stravu a pohyb, přesto pak jsou takto odsouzeni společností, protože nemají "normální" hmotnost. Obecně mě hodně v dnešní době i vadí a zajímalo by mě to i z Vaší strany třeba, proč pokud má někdo nadváhu či je obézní, tak je to společností vlastně přijatelné, ale jakmile má někdo podváhu a snaží se jíst kvalitně a zajímat se o to, co vůbec jí, tak je dehonestován a okamžitě dostane nálepku jako ortorektik atd. Moc Vám za toto děkuji :)

  • @viteslavjedlicka7138
    @viteslavjedlicka7138 Před rokem +1

    Zdravim, je i opacny extrem ze prilis nizka vaha taky muze byt pricinou zdravotnich problemu ? dekuji

  • @jiribenes1166
    @jiribenes1166 Před 2 lety

    Pánové, mám tak trochu lékařský dotaz. Praktické lékařky se ale ptát nechci, má hodně přes metrák, a tak předpokládám, že v tomhle směru nebude mít ty správný informace. Pře rokem jsem měl pár záchvatů DNY, tak jsem přestal do sebe cpát maso a snížil příjem purinů. Uklidnilo se to, přestal jsem na DNU brát léky. Před měsícem byly moje „vrcholové“ míry byly 58/183/125, a 130cm přes pupek. Začal jsem cvičit (1/2 roku tramalů na bolesti zad stačilo). Po měsíci cvičení mám o 5 kg míň a o 5 cm menší pupek, a neberu žádné fety na bolesti. Jsem každý druhý den ve fitku, sice tu není možnost trenéra, ale kdysi jsem cvičil, tak snad moc kravin nedělám. MŮJ DOTAZ - ve složení suplementu MPS-5-PRO puriny uvedené nejsou (pokud jsem se to tedy nepřehlédl). Můžu bejt v klidu, když tímto suplementem zvýším příjem proteinů? Věřím, že ano, ale na druhou stranu bych nerad DNA - záchvat. Můžu si odpovědět sám, postupně navyšovat, a uvidí se. Budu vděčný za váš názor. Díky.

  • @YellowButterfly63
    @YellowButterfly63 Před 10 měsíci

    30 let mám dost velkou nadváhu. Klouby trpí, záda občas taky bolí, zdravé to určitě není, ale po mnoha pokusech zhubnout tomu moc šancí nedávám v mém věku. Ale u doktora jsem nebyla 15 let a covid u mě trval 4 dny a z toho jen jeden jsem strávila v posteli a ostatní dny jsem pracovala (z domova samozřejmě). Takže ono asi taky záleží na tom, z jakého jídla tu obezitu máte a jak a kde žijete (u mě vesnice, nevstávám už 20 let na budíka, jím zdravé domácí potraviny, žádné průmyslově zpracované prasárny, žádné sladké pití, žádný alkohol atd.). Rozhodně do zdravotnictví víc nacpu, než si beru 😀 Výhoda mého věku je, že už mi nehrozí předčasné úmrtí :-D :-D

  • @stanylovec8969
    @stanylovec8969 Před 2 lety +2

    Já měl 130 kg ted mm 85 kg z dva roky

  • @panvalchar3644
    @panvalchar3644 Před 2 lety +1

    Kluci si prohodili pokyvování hlavou😏

  • @themadmonkey6608
    @themadmonkey6608 Před 2 lety +1

    Myslím, že Lukášovi by menší cut taky neuškodil, jeho vodní bicepsy mluví za vše :D

  • @matusjurcik6974
    @matusjurcik6974 Před rokem +1

    je ale tiez rozdiel ci ma pás o obvode 102 cm 2metrový človek, alebo 170cm človek

  • @otakarlojkasek488
    @otakarlojkasek488 Před rokem

    Vše začíná v rodině.

  • @pavel7114
    @pavel7114 Před rokem +2

    Fit fat, obezita II. stupně. Krevní tlak, cukr, cholesterol v pořádku. Schopen uplavat 5 km, na kole ujet 100 km i uběhnout půlmaraton. Stejně jsem dostal infarkt. Bohužel pozdě jsem se přesvědčil o tom, co zaznělo ve videu - obezita není benigní. Ještě nedávno bych nesouhlasil...

    • @InstitutModerniVyzivy
      @InstitutModerniVyzivy  Před rokem +1

      Díky moc za sdílení zkušenosti, držíme palce a přejeme hlavně pevné zdraví!

  • @annabistiakova1117
    @annabistiakova1117 Před 7 měsíci

    Sladké a mastné jedlá sú návykové a je to len zlozvyk, ale ťažko sa ho zbavuje.Ludia ktorí jedia veľa uhľohydrátov a sladkostí s malo bielkoviny sú častejšie hladní.... stačí zmena stravy.

  • @pavelkolator4298
    @pavelkolator4298 Před 2 lety +1

    me se smali, ve fitku, ze jsem nikdy necvicil a smali se mi, ze po deficitu a vydeji 6500 kcal tri roky a operaci krcni patere ze jsem hubenej tlustoch tak ted radeji chodim do soukromehocfitka a snazim se o navrat.

  • @stomprider1038
    @stomprider1038 Před 2 lety +1

    Ono bude i dost propastný rozdíl mezi člověkem pojídajícím třeba dvojnásobné porce zdravého jídla a člověkem stravujícím se prumyslově zprac. potravinama při stejné hmotnosti.

  • @piiiikej
    @piiiikej Před 2 lety +1

    V tom pripade mam taky nepriznivou genetiku nejradsi bych zral jen samy sladky mam nutkaní jist tucny a sladky a rad bych jen sedel a koukal na netflix ale vim ze za mesic bych mel 20kg nahore.

  • @Hawaiipaul
    @Hawaiipaul Před 2 lety

    Ja se dokazu vcitit do kuze obezniho cloveka vzdycky kdyz si zahulim. To mam pak pocit hladu a sytosti uplne v hajzlu :D