Gamifikacja w edukacji | Gamification in education | Wojciech Glac | TEDxGdynia

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 17. 05. 2018
  • Wojciech Glac jest nauczycielem akademickim - adiunktem w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. Na TEDx Gdynia opowiedział o gamifikacji w edukacji, czyli narzędziu, dzięki któremu nauka staje się grą. Udowodnił, że dzięki wykorzystaniu różnorodnych elementów znanych ze świata gier, takich jak fabuła, misje, zdobywanie doświadczenia, dóbr czy umiejętności, gamifikacja zwiększa motywację do nauki. Dla ucznia, tak jak dla nauczyciela, udział w grze staje się swoistą przygodą, która sprawia, że uczenie się i nauczanie stają się przyjemnością.
    Wojciech is a University teacher - Assistant Professor at Neurobiology Laboratory of Human and Animal Physiology Department at Gdańsk University. At TEDxGdynia he told about gamification in education - a tool through which science transforms into a game. He proved that by using various elements known from the world of games - such as story missions, gaining experience, collecting equipment, and skill grinding - gamification improves motivation for learning. Participation in a game becomes an adventure for a student and teacher as well, which makes teaching and learning enjoyable.
    Wojciech is a University teacher - Assistant Professor at Neurobiology Laboratory of Human and Animal Physiology Department at Gdańsk University. At TEDxGdynia he’s going to talk about gamification in education - a tool through which science transforms into a game. He is going to prove that by using various elements known from the world of games - such as story missions, gaining experience, collecting equipment, and skill grinding - gamification improves motivation for learning. Participation in a game becomes an adventure for a student and teacher as well, which makes teaching and learning enjoyable. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at www.ted.com/tedx

Komentáře • 15

  • @arturada2207
    @arturada2207 Před 5 lety +11

    Miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w zajęciach Profesora Glaca na pierwszym roku studiów. Po latach wciąż wspominam je z zachwytem! Zajęcia w piątek 17-19, sala pełna i to pełna zaangażowanych studentów pieczołowicie uzupełniających notatkę za punkty. Wgrana w ten sposób wiedza nie raz potem ratowała mi dupę na egzaminach z innych przedmiotów.

  • @Rombal92
    @Rombal92 Před 6 lety +16

    Jest tak jak Pan dr Glac mówi, w tym roku chodziłem na oba zajęcia/gry o których mowa jest w tej prelekcji (Czerwony kapture, 5 stóp pod ziemią). Zajęcia były śmiertelnie ciekawe, frekwencja niespotykana na kampusie tak samo z zaangażowaniem studentów.

  • @magdalenagrzenkowicz4010
    @magdalenagrzenkowicz4010 Před 6 lety +8

    Niesamowite : ) Oby więcej takich nauczycieli.

  • @Przemo1223
    @Przemo1223 Před 5 lety +7

    ja od 8 lat mam specjalny zeszyt. na tyle lubiłem gry RPG że zacząłem rysować paski leweli i wymagania do lewela rysować przy bieganiu przy graniu na pianinie (w godzinach spędzonych lub utworach ogarniętych i pisaniu powieści. potem ściągnąłem sobie apke liferpg czy coś (po polsku). i zacząłem robić też misje dawać sobie nagrody za prace jak np oglądanie 2 odcinków anime . I TO DZIAŁA !. serio moje poprawy osiągów biegania były ogromne i biegłem nawet jak już traciłem wzrok żeby tylko wbić ten lewel ( chociaż bardziej polecam systematyczne polepszanie ) bo to grozi zdrowiu stałemu uszkodzeniu i kontuzjom . Ale jako że sam wypróbowałem ten system to niezwykle polecam . ale czasem warto patrzyć też w inny sposób na to co się robi żeby to po prostu polubić i zatracić się w tym dzięki celom motywacji . Gdy już się coś ogarnie to robienie tego sprawia straszną radość . wtedy już radze zrezygnować z tego albo ograniczyć do celów i awansowania na lewele żeby mieć świadomość postępu . i zaznaczyć coś raz na 3 dni :P np pianino na początku przez tysiąc godzin było katorgą . serio brzmiało jak gówno było trudne męczyło ciągle wychodziłem na szlugsy . ogólnie warto pamiętać że najtrudniejszy pierwszy krok jak to śpiewała jantar. pomysł na to przyszedł mi dość dawno ale ulepszony został dzięki mandze the gamer gdzie było to już do dużego poziomu ukazane. Szczerze nie spodziewałem sie że ktoś pójdzie krok dalej i zacznie samemu uczyć tym sposobem uczniów . to zwiększa nie tylko motywacje ale też koncentracje

  • @user-pg9xf7fp3g
    @user-pg9xf7fp3g Před 4 lety +1

    Pan dr Glac дійсно є дуже талановитим викладачем. Мала честь відвідувати його виклади цього року в WSB Gdańsk. Dziękuję bardzo!

  • @jannowak69.
    @jannowak69. Před 5 lety +3

    Genialny człowiek. Essa!

  • @ludum-akademiagraczy8827

    Bardzo dobra prezentacja :) motywująca :D

  • @agnieszkagandzel3113
    @agnieszkagandzel3113 Před 4 lety +2

    Bardzo ciekawy sposób prowadzenia zajęć. Studenci/uczniowie grają w grę, a co robią podczas wykładu/lekcji? Zajęcia są normalnie prowadzone a gra toczy się w domu przy komputerach?

  • @evalexis01
    @evalexis01 Před 4 lety +1

    Jakoś ciężko widzę taką metodę w szkole z 30 dzieci w każdej klasie. Nauczyciel nie miałby chyba czasu na sprawdzanie codziennie przez internet tylu zadań jednocześnie( np z matematyki czy fizyki). Ale jest to trop ku indywidualizacji nauczania, bo każdemu można dopasować rodzaj gry do możliwości.

  • @dareknfs
    @dareknfs Před 5 lety

    Jestem ciekaw tego co powiedział pan doktor. Czy w sieci jest udostępniony przykład jak wyglądają takie zadania? Gdyż w niewidzę jak to ma wyglądać w sensie praktycznym

  • @yeethaw5816
    @yeethaw5816 Před 2 lety +1

    ... czy studenci mogą do niego mówić "mamusiu"?

  • @zbambuko3115

    Ja nie wiem czy bym dala radę się wczuć. Jestem chyba na to za powazna, brak mi pierwiastka dziecka, mowie to z zalem.

  • @beatag.1637

    Edyukacja dla pokolenia graczy 😅