Může být tepelné čerpadlo vzduch/voda dražší než země/voda?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 28. 02. 2024
  • Klikněte a rozbalte text.
    Jsme společnost Tepelná čerpadla MACH, s. r. o.
    Specializujeme se na zakázkovou výrobu tepelných čerpadel. Sídlíme na Jižní Moravě. Děláme tepelná čerpadla a celé systémy vytápění od roku 1996. Nejprve jako OSVČ a na přelomu roku 2001 a 2002 jsme se rozrostli a založili jsme společnost Tepelná čerpadla Mach. Naše zařízení se hodí do různých objektů - rodinného domu, větších objektů, kancelářských prostor, škol, hotelů či penzionů, bytových domů a dalších. Je to naše vášeň a moc nás baví vytvářet systémy přesně takové, jaké potřebujete, které ušetří provozní náklady a jsou šetrné k životnímu prostředí.
    Máte zájem o naše služby?
    www.tepelna-cerpadla-mach.cz/t...
    Sledujte nás na našich sociálních sítí!
    Facebook: profile.php?...
    Instagram: / tepelna_cerpadla_mach
    LinkedIn: www.linkedin.com/company/tepe...
  • Věda a technologie

Komentáře • 3

  • @karellinhart1609
    @karellinhart1609 Před 4 měsíci

    To mi chcete říct, že v létě si do toho zemního kolektoru nakamulujete teplo, které pak v zimě odebíráte? A chcete mi říct, že tepelné čerpadlo vzduch-voda, nebo vzduch-vzduch vydrží jen patnáct roků? Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je i obyčejná klimatizace a ta funguje běžně víc jak dvacet roků a je i běžně rozšířená, za násobně nižší cenu, než tepelné čerpadlo země-voda. Ale rád se poučím. Prosím i o přesnější čísla, ne jen všeobecné upozornění o cenách a návratu investic. Dejte prosím konkrétní příklad instalace i s konkrétní částkou. Děkuji.

    • @feroferitosa9127
      @feroferitosa9127 Před měsícem

      A môžem. Klimatizácia ide tak 3, max 4 mesiace do roka. Tepelné čerpadlo na ohrej vody ide 12 mesiacov v roku, z toho ešte aj na kúrenie 6-7 mesiacov. (V horách je to inak.)
      Takže to porovnanie nesedí. Keď Slovák, Aurel Stodola, ktorý sa stal profesorom na technickej univerzite v Zurichu, vymyslel okrem iného aj tepelné čerpadlo, bolo mu umožnené ho inštalovať na radnicu. Systém voda-voda. (u nás aj u vás je to problém, lebo boľševické "zákonodarstvo", inak povedané šikan, ktoré nám aj vám implantoval Moravák (čo je tiež fakticky Slovák) gottwal a platí do dnes, takéto čosi klasifikuje ako "vodnú stavbu", čo je nekonečný problém, byrokraticky to zvládnuť, náhrada je zem.voda) To čerpadlo tam maká už takmer 100 rokov a stále tú radnicu vykuruje. (mohol tam dať aj vzduch -voda, ale nedal)
      Takže treba nájsť klimatizáciu, ktorá funguje podobný čas. To asi bude problém, vzhľadom k tomu, že zamrzajúci kondenz, ktorý je len v systéme vzduch-voda, ničí tepelný výmenník.
      Čo sa týka ekonomického zhodnotenia, na to nemám relevantné informácie. Ale z technického hľadiska sa odkláňam od vzduch -voda
      Problém, ktorý tu chceš, aby ti bol vysvetlený nie je možné tu podať nestranne, nakoľko každá líška svoj chvost chváli, čo je slovenské príslovie.
      Ale ja inak videá pána Macha hodnotím vyslovene kladne. Ten pán vo videách neklame. Len nechcite od neho, aby šiel proti sebe. Dnes je možno ekonomicky výhodnejšie vzduch-voda. Lebo tu prebieha zákerný boj o získanie podielu trhu, a ničenie konkurencie, za ktorým stojí čínsky boľševik. To maj na pamäti. Krátkodobý ekonomický prospech sa môže o pár rokov zmeniť na hlboký úpadok. Som presvedčený, že sa tak stane.
      Tu je čosi o vynálezcovi:
      www.viessmann.sk/sk/rady-a-tipy/tipy-a-tutorialy/tepelne-cerpadlo-ma-na-svedomi-slovak-aurel-stodola.html

    • @ondrejponyiczky4635
      @ondrejponyiczky4635 Před 24 dny

      ​@@feroferitosa9127 to je politické cvičenie?