Da li je važnija ishrana ili trening?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 18. 07. 2023
  • 👕 Zagolaj suveniri: zagolaj.shop.brendly.rs/ 📖 Kupite naše knjige recepata:
    zagolaj.com/product-category/...
    💌 Podržite nas: www.paypal.com/paypalme/zagol...
    🌞 Letnji reset kod dr Marije Knežević: sendfox.com/trk/click/w84dx4v...
    PRATITE NAS:
    👍🏼 facebook: / zagolaj
    📸 instagaram: / zagolaj
    🥑 BESPLATAN PAKET :
    Knjiga recepata, dnevnik ishrane, kalkulator:
    zagolaj.com/besplatan-paket/
    VAŽNA NAPOMENA:
    Zagolaj ne nudi medicinske savete niti nudi lekove i terapije za bilo koje oboljenje. Sav sadržaj, uključujući video snimke, tekstove, grafike, slike i drugi materijal kog je kreirao Zagolaj, je isključivo informativnog karaktera.
    Ovaj sadržaj ni u kom slučaju ne može da zameni profesionalni, medicinski savet, dijagnozu, ili tretman. Ukoliko imate zdravstvenih poteškoća, posavetujte se sa lekarom ili drugim kvalifikovanim zdravstvenim radnikom. Ni u kom slučaju nemojte zanemariti profesionalni lekarski savet i ne odlažite odlazak kod lekara zbog nečega što ste videli ili pročitali na bilo kojoj od Zagolaj platformi.
    Ukoliko, pak, odlučite da primenite bilo šta što ste videli ili pročitali na nekoj od Zagolaj plarformi, činite to na vlastitu odgovornost.
    🎵 Artlist Referral Link:
    artlist.io/Ivan-2641280
    🎨Ilustracija:
    Natašu nacrtala Iva Kuveljić
    Instagram @ivikivi.art
    / ivikivi.art

Komentáře • 12

  • @zeljkozuk
    @zeljkozuk Před rokem

    Veoma dobro izlaganje, o činjenicama koje nas okružju. Čestitam!

  • @janedoe-tm4jd
    @janedoe-tm4jd Před rokem

    Ishrana

  • @borkosokocanin9073
    @borkosokocanin9073 Před rokem

    Pratim 16/8 sistem ishrane, imam problem oko određivanja količine hrane koju treba da unesem u okviru tih 8 sati, količina i vrsta hrane pri svakom od ta tri obroka..U napred zahvalan.

    • @zagolaj
      @zagolaj  Před rokem +1

      Preporučujem da pogledate ovaj video
      czcams.com/video/8ZMNZCetgdw/video.html

    • @JasamtiTisija
      @JasamtiTisija Před rokem

      ​​@@zagolajšta će se dogoditi u telu ako unesem previše proteina
      za glukoneogenezu znam da od proteina pravi glukozu za ćelije u našem telu koje su prosto zavisne od glukoze ali šta će se dogoditi sa ostatkom jer ako se nastavi ta glukoneogeneza onda nastaje nova glukoza ta ista glukoza izbaci iz ketoze i nema skidanja viška kilograma

    • @zagolaj
      @zagolaj  Před rokem

      @@JasamtiTisija teško je baš toliko prejesti se proteinom. Ja sam imao situacija gde sam jeo i po 600,700 grama mesa u jednom obroku, što može doći i do 200g proteina i nisam ispadao iz ketoze. To su ekstremni primeri naravno.
      Mozak je organ koji zauzima 2% telesne mase, a troši 20% energije. Postoje delovi mozga kom su konstantno potrebni prilivi glukoze i ona se pravi jeli mi protein ili ne. Proteinom se samo olakšava taj proces.
      Neće te toliko izbaciti iz ketoze skok glukoze, jer se glukoza stvara i svakog jutra pre nego što se probudimo. Telo luči kortizol, čija je jedna od uloga da nas probudi, kortizol povlači stvaranje glukoze (ili crpljenje zaliha glikogena), i svako jutro imaš manji skok glukoze u krvi.
      Čak i da dođe do prekida ketoze usled prejedanja proteinom to je kratkotrajno i nije za odmet biti metabolički fleksibilan pa se lako prebacivati sa jednog na drugug.
      S druge strane, ako pojedeš 50g proteina više (što nije ni malo lak zadatak), neće se to pretvoriti u 50g šećera i ti insulinski skokovi koji se dogode nakon obroka bogatim proteinima nisu ni bilizu toliko veliki kao kada jedemo proste ugljene hidrate sa visokim glikemijskim indeksom.
      To je neko moje viđenje i ne bih mnogo brinuo povodom toga.

    • @JasamtiTisija
      @JasamtiTisija Před rokem

      @@zagolaj dobro hvala na odgovoru

  • @anra1701
    @anra1701 Před rokem

    Pozdrav! Dali ima kakvih znanstvenih studija vezano za to dali je stvarno celerov sok zdrav, ili mislite da je to cisto clickbite propaganda? Lp

    • @zagolaj
      @zagolaj  Před rokem

      Kliničke studije koje se bave uticajem celera na organizam, ne postoje. Postoje naučni članci koji analiziraju šta se to u celeru nalazi i kako bi on potencijalno mogao da utiče na organizam, ali pravi eksperiment koji uzme dve grupe ljudi, od kojih jedna grupa izvesno vreme pije/jede celer, a druga ne, i onda se uporede rezultati, ne postoji.
      Ako neko pronađe, može slobodno da ih prosledi, ali u najvećoj bazi medicinskih istraživanja pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/ nisam našao.

  • @Pravda389
    @Pravda389 Před rokem

    Zar nema belancevina u povrcu i vocu

    • @zagolaj
      @zagolaj  Před rokem +1

      Ima, ali ne dovoljno, nije potpun protein (nema sve amino kiseline), ne apsorbuje se dovoljno dobro kao onaj iz jaja ili whey proteina.
      To je kao da uzmeš četkicu za slikanje i kreneš sa njom da krečiš kuću. Možeš da naneseš boju, ali koliko će ti vremena trebati? Ili da uzmeš kašičicu za kafu pa da njome oreš hektar zemlje.
      U slučaju hrane, možeš da uneseš protein, al' moraš da pojedeš 500 g pasulja da bi uneo isto proteina koliko ima 100g govedine, plus taj protein iz pasulja neće biti jednako iskorišćen kao onaj iz govedine.
      Da bi uneo 60g proteina (što je optimalno za jedan obrok), treba da pojedeš 250g govedine, ili 1.270g pasulja (ili graška).
      Što znači da ti u toku jednog dana treba oko 2.500g pasulja ili 500g govedine, ili 9,5 kg zelene salate. ili 23,5 kg jabuka.

  • @johnrambo909
    @johnrambo909 Před rokem

    Covjek koji ne trenira mršavi uz pomoc ketoze
    Covjek koji trenira treba hidrate zbog glikogena i rasta to je sva mudrost dizanja utega davno je to mike mentzer obrazložio