MYJAVA (Slovensko)-13.kolo Corgoň ligy:Spartak Myjava-FC Nitra (4:0)-všechny góly a něco navíc

• čas přidán 4. 10. 2013
  • -až v druhém poločase našli domácí borci střeleckou mušku jinak v průměrně hraném zápase nejvyšší slovenské fotbalové ligy
    -střelci gólů: 60 min.-Štefan Pekár (penalta), 64 min.-Milan Ferenčík, 83 min.-Roman Častulín,90 min. Marek Dubeň (vlastní gól)
    Z webových stránek Spartaku Myjava:
    V druhom polčase Myjavčania od začiatku zabrali a začali vytvárať na hostí spod Zobora tlak. V 50. minúte bol v šestnástke hosťujúcou obranou stiahnutý na zem prenikajúci Kosík, no rozhodca zákrok neposúdil ako nedovolený a Kosíkovi navyše udelil žltú kartu. Možno aj to bol jeden z momentov, ktorý spartakovcov vyburcoval k ešte väčšej aktivite. V 59. minúte strieľal medzi tri žrde Turčák, Solnička správne zakročil a v následnom brejku bol v pokutovom území faulovaný Kukoľ, za čo už hlavný arbiter Hracho nariadil penaltu. Loptu si na biely bod položil Pekár a nemýlil sa. Myjava - Nitra 1 : 0. Druhý gól pridali domáci v 63. minúte, keď sa pekne uvoľnil Daniel a spred šestnástky vypálil. Jeho strelu jemne usmernil do siete Ferenčík a Myjava viedla 2 : 0. V 83. minúte potešili oko priaznivca futbalu hráči Častulín, Šulek a Daniel. Založili akciu, vyšachovali obranu a do odkrytej brány umiestnil loptu Častulín. Myjava - Nitra 3 : 0. V 87. minúte nastúpil v poslednom striedaní Myjavy na svoj corgoňligový debut myjavský odchovanec Martin Vavák. No a v samotnom závere duelu upravili skóre na konečných 4 : 0 pre Myjavu nitriansky brankár Perniš s Dubeňom, keď si neporozumeli pri rozohrávke a lopta sa dokotúľala až za bránkovu čiaru.