Nejčastější otázky na pohovoru

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 06. 2021
  • Ve videu „Nejčastější otázky na pohovoru" jsou představeny otázky, na které se personalisté a hiring manažeři ptají kandidátů nejčastěji během pracovního pohovoru. Ve videu se dozvíte, na co si dát pozor, co je těmito otázkami sledováno a jak na ně odpovědět.
    Pro více tipů, jak uspět ve výběrovém řízení, se podívejte na:
    Blog HR influence - hr-influence.cz/​
    Instagram hr_influence - / ​
    LinkedIn - / hrin. .
    Facebook HR influence - / hrinfluence.cz

Komentáře • 10

  • @michalk6084
    @michalk6084 Před rokem +14

    Za otázku "kde se vidíte za 5 let" by měla HR dostat výpověď. Nebo alespoň pořádné proškolení.

  • @petramestkova3201
    @petramestkova3201 Před měsícem

    Chci pracovat v recepci nejake firmy,co na to musim umět?

  • @_jana__
    @_jana__ Před rokem

    Dobrý den, docela mě zaujalo, že bych na otázku na slabé stránky neměla odpovídat, že pracuji až moc, jsem perfekcionista apod. Co když to tak ale opravdu je? I tak to raději nemám říkat?

    • @kristinauhrova4477
      @kristinauhrova4477  Před rokem

      Dobrý den, pokud to tak opravdu je, klidně to řekněte. Klidně zmiňte, že to možná bude znít jako klišé, ale že u vás to tak opravdu je a můžete dát i nějaký příklad z praxe :). Hezký den.

  • @kratochvilvit2569
    @kratochvilvit2569 Před 2 lety +2

    Dobrý den,
    zajímám se o HR a chtěl bych se zeptat na jednu věc, kterou zmiňujete na začátku videa. Říkáte, že je vám u "představení se" hodně osobně sympatické, když kandidáti řeknou něco ze svého osobního života, například miluju sport... Myslel jsem si, že u pohovoru jde o to zjistit, zda má daný uchazeč dovednosti pro výkon dané práce, zda zapadne do firemní kultury a zda je motivovaný. A když máme více kandidátů, tak se snažíme zjistit, který z nich je v těchto aspektech nejlepší. Vy tu ale na druhou stranu zmiňujete, že vám osobně je sympatické, když obecně uchazeči zmíní tímto způsobem svůj osobní život. Myslím to tak, že se vlastně při pohovoru nesnažíme najít "svého kamaráda" (ve smyslu je mi osobně sympatický), ale člověka, který se nejvíce hodí na danou pozici. Zajímalo by mě, jak o tom přemýšlíte. :)
    Neberte prosím můj komentář jako kritiku, jen by mě opravdu zajímalo, jak toto ve své práci reflektujete, protože sám jsem pouze "HR teoretik" :)
    Díky a hezký den

    • @kristinauhrova4477
      @kristinauhrova4477  Před 2 lety +3

      Dobrý den, děkuji za komentář, vážím si ho a rozumím tomu, jak se nad tím zamýšlíte :). Souhlasím s tím, že primárně je třeba podívat se na to, zda se kandidát hodí na danou pozici. Určitě je ale i důležité najít člověka, který zapadne do firemní kultury, týmu a sedne si s manažerem, který k sobě do týmu člověka hledá. Přestože věřím tomu, že pohovor by měl být primárně profesionálně vedený, jsem zastáncem toho, že jsme lidé, ne stroje a je škoda popírat, že máme nějaký osobní život. Myslím si, že informace o tom, že Vaší vášní je sport, čtení, cestování, domácí mazlíčci, kreslení nebo cokoliv jiného Vám může při pohovoru pomoci. To, jestli člověk hraje týmové sporty, o něm hodně řekne i v profesní rovině stejně jako to, že je kreativní a rád kreslí nebo rád objevuje nové kultury. Vzala bych v potaz i to, že často proti mně sedí lidé, kteří mají podobné profesní zkušenosti a vybírám tak mezi 2 - 3 kandidáty na pozici a v tomto případě sympatie mohou i rozhodnout. Ale i ve videu říkám, je to můj osobní pohled na věc, neznamená to, že to tak vidí každý personalista. Rozhodně si myslím, že zmínit v jedné větě osobní koníčky může často pomoci a třeba i trochu probourat ledy. Snad jsem Vaši otázku zodpověděla :).
      Děkuji a hezký den,
      Kristina

    • @kratochvilvit2569
      @kratochvilvit2569 Před 2 lety

      @@kristinauhrova4477 Děkuji, myslím, že Vašemu pohledu na věc už rozumím. :)

    • @michalk6084
      @michalk6084 Před rokem

      @@kristinauhrova4477 HR nepozná, zda si ten člověk sedne s nadřízeným. Určitě ne stylem, že si na papíru odškrtnu, že manažer i uchazeč hrají fotbal tak se k sobě budou hodit. Nechte proboha uchazeče rovnou pokecat s manažerem a nechte manažera říct, zda je to vhodný kandidát, který zapadne do jeho týmu. Samozřejmě je potřeba uchazeče filtrovat, ale ne stylem že budete klást blbé otázky na které dostanete nečekaně jen blbé odpovědi. Ptejte se, zda je daný člověk kompetentní vykonávat danou pozici, dávejte věcné otázky, nikoliv hloupé a jestli si sedne se šéfem nechte na něm.

    • @kristinauhrova4477
      @kristinauhrova4477  Před rokem

      @@michalk6084 ano, zde je predpoklad, ze na pohovoru je jak HR, tak hiring manazer, nikoliv personalista sam.

  • @user-qq9nu1sr2k
    @user-qq9nu1sr2k Před 2 měsíci

    Co ještě doporučujete říct, jako slabé stránky ?