2x koupě dřevostavby přes realitku

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 04. 2024
  • www.nezavisly-stavebni-dozor.cz
    Music:
    Upbeat Funk Background by Infraction Step Club
    Upbeat Hip-Hop Energy by Infraction Peppermint
  • Jak na to + styl

Komentáře • 65

  • @PKkohi
    @PKkohi Před 2 měsíci +43

    Říct mi firma, že pokud Vás budu mít jako dozor, tak končí, tak už jenom to bude známka toho, že to bude práce na dvě věci.

    • @jirkach9442
      @jirkach9442 Před 2 měsíci +9

      a přesto pani vyměkla...vyhodila peníze a možná nastane řetězec investic po celou dobu života domu.

    • @radoslavkarasek1276
      @radoslavkarasek1276 Před 2 měsíci +3

      Ľudia často stávajú na krv a keď pred prvou etapou poslala zálohu tak odhadom 200-500 tisíc Kč, tak sa nedivím, že sa trochu bála. Ale inak súhlasím, já by som cuvol

    • @tombartos4130
      @tombartos4130 Před měsícem

      ​@@jirkach9442 Ono se lehko řekne, ale sehnat v adekvatnim čase kvalitnější řemeslníky je dnes utopie.. jak mohla jinak postupovat.. čas je dnes největší luxus, všechny subjekty ho mají nedostatek..

    • @jirkach9442
      @jirkach9442 Před měsícem

      @@tombartos4130 chápu,že to je nepříjemná situace.Ale dozora bych řešil ještě před stavbou,vše konzultoval a sháněl reference.
      Bohužel spousta lidí jde nadoraz s pěnezma a co je zásadní,tak vydají hromadu peněz za neadekvátně vysokou zálohu a tím je má firma v kleštích.Tém potvrzuji vaše slova.
      Samozřejmě nevíme přesně v jaké situaci majitelka byla a nebo zda podlehla nějakému jinému nátlaku.
      Rozdíl je zda firma měla zapalceno za provedené tak akorát a nebo ne.Pokud akorát,poslal bych je doprdele a nějak to dostavěl.Třeba s jinými "méně kvalitními" řemeslníky,ale pod odborným dohledem.A nebo jsou i další způsoby.
      Co se týče času,tak velké firmy TOP 3/5 maj práce na dva roky.S lidmi z RD Rýmařov občas něco komunikuji a tam je to ješte na déle.
      Takhle pani na knop dostaví a kde pak vezme další desetiticíe,statisíce na nápravu chyb.Už tu byl i dům jenž byl silně prohnilý za tušim 10let.Staticky na demolici.
      Mě úplně ničí vyjebáváči....je to svinárna.

  • @Quickyprd
    @Quickyprd Před 2 měsíci +11

    Vzduchotěsnost není potřeba...ok mě to stačí.... V té chvíli děkuji a sbohem.

  • @jakubvojta566
    @jakubvojta566 Před 2 měsíci +6

    Dřevostavby jsou hodně náchylné na chybu lidského faktoru. Tady prostě vrazí dva klacky na tupo a myslí, že má překlad. U klasickýho domu mu prostě překlad propadne dírou a ničim ho tam neudrží, takže i toho největšího borce nakonec napadne, že by měl vzít delší překlad🙂
    Nicméně podíval bych se na projektanty. Pro dělníka na stavbě je jednodušší jet podle projektu než vymejšlet nějaká takováhle ,,svoje řešení,,. ALe jestli si někdo neláme hlavu se statikou a dělá to podle sebe, tak raději dál od takových hazardérů.

  • @petrsynek8664
    @petrsynek8664 Před 2 měsíci +2

    Jste borec! Jenom tak dal 👍😊

  • @Eldar120
    @Eldar120 Před 2 měsíci +11

    Poprosil bych aby mne někdo poučil , ale pokud takové staticke chyby neměl by bejt nekdo za tohle být hnán k zodpovednosti.. ? dit minimalne ta statika muze bejt časem životu nebezpečná ne ?

    • @jirimitacek4286
      @jirimitacek4286 Před měsícem

      Ono to životu nebezpečné úplně není, ale přinese to v průběhu času problémy, například to může zlikvidovat okna. Třeba HS portály jsou na to dosti choulostivé, takže se někde minimálně kousnou. Ty krokve se zkroutí, což pravděpodobně spíše "jen" poškodí střechu. Ta vrcholovka se dá snadno podepřít.
      Rozdíl mezi tím kdy průhyb znehodnotí stavbu a kdy už dojde k fatální deformaci je opravdu obrovský.

  • @Hades-qy6wm
    @Hades-qy6wm Před 2 měsíci +7

    koukám, že bych z mojí střechy ,kdybych to rozřezal ,postavil 4 dřevostavby na patro...

  • @TK-dz8ql
    @TK-dz8ql Před 2 měsíci +4

    Od doby co skoncil Shogun na Disney, se tesim uz jen na tato a podobna videa z kontrol staveb. Diky za to 🙏

  • @PetrKiskaPE-kneTR-uhlarstvi
    @PetrKiskaPE-kneTR-uhlarstvi Před 2 měsíci +4

    Ahoj, obdivuju klid a nadhled, já bych to nedával. Ty patky na sloupech to je vrchol tuposti, ignorance a hlava mi to nebere.😳 o stropech a střeše radši nemluvit😫

  • @kenas1049
    @kenas1049 Před 2 měsíci +2

    Takova firma musi ihned zkrachovat!!!!!!!

  • @Adam-ep8gb
    @Adam-ep8gb Před 2 měsíci +2

    Zastávám názor, že šroub se nemá použít jako nosný prvek ale pojistný proti vypadnuti. Tj čepovat případně podepřít jak bylo doporučeno. Pokud není šroub dostatečně dimenzovaný většinou po čase odejde. Za sebe bych dřevostavbu nekupoval, nění do toho videt a možností chybovat je tam více.

  • @DusanPracizdar-vz3zb
    @DusanPracizdar-vz3zb Před 2 měsíci +2

    k 11:30 stropní trámy zdvojené nad sebou - Může být, spodní se bude více prohýbat, horní méně, budou se třít o sebe. ok.
    Ale měli by být zajištěny po celé délce, aby nešly do boků, tedy spojit horní a spodní.
    Pro statiku lepší když budou co nejpevněji spojeni.
    Jeden trám 20x10cm unese víc než 2x10x10cm nad sebou. Dvojice trámků se prohne. A ještě může dle dřeva jít do vrtule sesycháním apod..
    Jen muj postřeh.. jdu sledovat dál

    • @majosidewinder
      @majosidewinder Před 26 dny +1

      Áno, a len doplním: ohýbaný nosník počas ohybu prenáša aj vodorovný šmyk v smere vlaken, v strede výšky prierezu má tento šmyk , šmyková sila najvyššiu hodnotu. Pri takto zloženom nosníku "spriahnutom" je nutne túto silu spočítať a navrhnúť spriahnutie tak, aby nosní fungoval ako jeden. Najčastejšie je to kombinácia zlepenia a šmykových skrutiek. A je to dosť pracné a naročné na kvalitu a presnost. A vzhľadom na to ako tato hrubá stavba vyzerala, neverím, že to niekto riešil. Dva nosníky položena na seba bez spriahnutia vôbec nefungujú ako jeden vysoký. Majú to zle chlapci. Bol tam ešte jeden detail kde bol spodný nosník spájaný v strede rozponu - tak ten je absolútne nefunkčný a na ohyb bude zaberať len horný nosník. Spodný je delený v mieste najväčšieho ohybového momentu , v mieste kde je najviac potrebný plný a celistvý prierez.

  • @strejdaivo7584
    @strejdaivo7584 Před 2 měsíci +12

    slušná prasárna, je otázkou co dál jestli jim to můžete zarazit a donutit nápravu

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 Před 2 měsíci +1

      Pokud je to v projektu nezarazíš nic... je to v ten moment "vše správně"...

  • @kotoucek89
    @kotoucek89 Před 2 měsíci +16

    Do prdele, tak jako to fakt co si člověk sám neudělá to nemá? já nad stavbnou svojí 25m2 chatky studuju rok internety, typové listy, normy, abych se rozhodl, jak kvalitně postavit skladbu stěny a tady borec prostě u domu k trvalému bydlení prohlásí, že vzduchotěsnost není třeba? A to nemluvím o těch překladech, vždyť po shlédnutí párt videií na YT z USA, musí hned každému být jasné jak se u téhle konstrukce dělají rohy a překlady.... Díky, že to je vidět tohle veřejně, škoda jen, že se nezveřejní jména firem. Od svých klientů jsem bohužel slyšel taky spoustu šílených příběhů o dodavatelích různých malých staveb.

    • @janbeer5160
      @janbeer5160 Před 2 měsíci +2

      mel jsem to stejne :D stavim si takhle garaz a kdyz vidim tyhle videa, rikam si jestli ja nejsem idiot, ze se s tim tak seru :D

    • @jakub83967
      @jakub83967 Před měsícem

      Já měl vždy za to, že tohle řeší projekt. Velikost překladu a jak má být uložen je v projektu v detailu. To samý třeba parotěs detail jak má být prolepen, atd... Je mi jasné, že také né každý projektant si rozšiřuje znalosti a i v projektu jsou chyby, ale z videí o Šimka mám pocit, že projekt se použije jen na stavební povolení a pak se staví jak se to řemeslníkům hodí. Ještě jsem neviděl, že by stav na stavbě porovnával s projektem. Ale je to samý já si myslím/mám dojem, že ten překlad není dostatečný,...

  • @funuserrr
    @funuserrr Před 2 měsíci +1

    u těch balkónovek PSK není podkladový profl protože tam musí být rozšiřovací profil 30mm vysoký kvůli kolenici PSK u otvíracích je standatní podkladní profil pro parapet. ano někdo měl udělat díru ještě o 30mm vyšší.

  • @davidcihulka1656
    @davidcihulka1656 Před 2 měsíci

    Co statika podepise jde vše za nim a ne za zhotovitelem.za to zodpovida Statik zda li to unese.

  • @hladosek
    @hladosek Před 2 měsíci +11

    Je fajn, že si lidi aspoň pozvou nekoho na kontrolu, ale tyhle drevostavby jsou jen parodie a hra na dřevostavbu.
    Statiku nepočítali ani na jedné stavbě, protože i na klasickém krovu se středovými vaznicemi je kolikrát problém 100/200 na průhyb a to se nebavím potom o tom bagu vaznici po 4,5-5m.
    A ta dif. otevřeno - tak u toho jsem se zasmál úplně na tom OSB bylo vidět jak se úplně vlní. Opravdu to byla 12tka? Nebyla to spis 10mm OSB.
    Bohužel až to bude pod SDK tak se nějaký “chudák”, co to koupí najde. A nejhorší je že za to výplázne majland a pak další finance za opravy o které se bude hooodne dlouho soudit.

  • @milosnovotny5317
    @milosnovotny5317 Před 2 měsíci +2

    Ten druhy dom pod tou strechov spať to je riziko

  • @qizosvk
    @qizosvk Před měsícem

    ja si myslím, že základ je dobrý projektant!
    ak sa budem držať projektu, tak to musí postaviť aj opica :)
    si si mohol vypýtať ten projekt ;)
    istému drevostaviteli tú na yt, prišiel na posúdenie projekt drevostavby, kde na 13 metrovej stene malo byť až 9 metrov stavebných otvorov.
    videl si utajeného šéfa rd Rýmařov? ten šéf je asi prípad, že by nepostavil ani domček z lega, nieto ešte drevostavbu, takže on je výnimka potvrdzujúca druhý riadok.

  • @myaquarium8644
    @myaquarium8644 Před měsícem

    Pane Šimek mám seriózní dotaz,ty vazníky mi přijdou od firmy Kasper (střechy z KVH) ale pokud ze záběrů vidím dobře někde nejsou na obvodovce úhelníky a co je horší tak když už tam je nejsou srkze provrtané a stáhlé šroubem, což mi přijde divné jelikož to tato firma do plánu kreslí jak pro dementy,kde má být který úhelník a jak a čím má být přikotven, tudíž můj dotaz je,je to firma Kasper?Nebo to posraly při montáži tato firma.Dekuji předem za odpověď

  • @gajzz
    @gajzz Před 2 měsíci

    17:00 tak doufám, že jsi prodej vymluvil ....

  • @nevimsam529
    @nevimsam529 Před 22 dny

    Louňovice pod Blanikem 😂

  • @ondradanek
    @ondradanek Před 2 měsíci +10

    Vždycky mě zaráží, že i já jako úplný stavební analfabet na první pohled vidím, že to je špatně a že to nemůže fungovat. Např ty chybějící nebo špatně udělané překlady. Nechápu, že to nevidí firma co se tím živí.

    • @marielrego8775
      @marielrego8775 Před 2 měsíci +1

      Prave preto, ze sa tym firma zivi,vie ze moze pracu totalne odjebat a 99% zakaznikov nema ani tusenia. Rovnako je to aj pri tehlovych stavbach

  • @davidreich5057
    @davidreich5057 Před 2 měsíci +1

    Vzduchotěsnost není potřeba
    To mi stačí
    Mistrovské použití suchého humoru...

  • @miroslavhrabec7414
    @miroslavhrabec7414 Před 2 měsíci +1

    Provádění staveb je vázáná živnost, projektování také. Na stavbě zřejmě žádná taková osoba nebývá a řídí si to jen tzv. řemeslnící sami bez vedení, stavebního a i autorského dozoru. A provádějí především to samouci tzv. řemeslníci žádní skuteční vyučení tesaři. Z povzdáli to někdo podepisuje do stavebního deníku aniž by tam byl na stavbě anebo tomu rozuměl. Statika je špatně a to je důvod k volaní na stavební úřad. Parotěsnost špatně nedodrží maximální hodnosty při blower door testu.a to je povinnost při kolaudaci nově.

  • @maXXik1337
    @maXXik1337 Před 2 měsíci +3

    Jak vlastne funguje odpovednost za takovouto stavbu, pokud to nekdo koupi a nenecha zkontrolovat? To jde za stavitelem, projektantem, nebo to vubec pak nelze vymahat? Jak je mozne, ze nekomu projde takovyhle projekt? To je minimalne na vylouceni z komory a na zalobu, ne? Vdzyt statika to je fakt prusvih, to muze byt i zivotu nebezpecne?! Vysvetlete to prosim nekdo nam, laikum.

    •  Před 2 měsíci +9

      a) buď se odchýlili od projektu a pak je to na firmě b) jedou podle projektu a pak je to na projektantovi c) jedou podle projektu (skladby), ale nikdo nepočítal statiku a nafrkali to tam dle své zkušenosti.
      Každopádně chybuje i stavební úřad - ten by měl dbát na kontrolu, ale ten vás spíš bude buzerovat jestli máte papír k požárnímu hlásiči na stropě.
      Ze zkušenosti vím, že dům na kšeft je odrbaný, dům na klíč od firmy pak už kvalita.

    • @viktorkajaba3098
      @viktorkajaba3098 Před 2 měsíci +6

      Dobrý den, mnohokrát jsem v praxi během let řešil špatně nebo nedostatečně zpracovaný projekt. Po konzultaci s osobou činnou v ČKAIT jsem zjistil následující:
      1. Projekt pro stavební povolení (DSP) neslouží pro provedení stavby. Někteří projektanti to tam výslovně uvádějí, v podstatě se zříkají odpovědnosti, pokud stavbu podle tohoto stupně PD provedete. Drtivá většina stavebníků si objedná pouze levnější variantu projektu - pro stavební povolení. Podle nového stavebního zákona by snad měla být realizační dokumentace povinná - konečně.
      2. Pokud není provedená dokumentace pro provedení stavby (DPS), za realizaci odpovídá zhotovitel. Tento si ovšem může zpracovat svojí DPS včetně statického posudku, detailů konstrukce atd. Někteří schopnější projektanti kreslí tzv. jednostupňovou dokumentaci, kde je i část důležitá pro provedení, detaily atd. Je důležité si uvědomit, že projektant je z obliga, a ani to podle svých výkresů nebude stavět. Dokumentace pro stavební povolení vyhovuje úředním požadavkům.
      3. Stavební úřady chybují. Prochází projekty, kde je nevyřešená nebo nedostatečná statika. Prochází projekty, které nevyhovují požární odolností skladeb atd.
      4. Jako zhotovitel máte povinnost upozornit na chybu projektové dokumentace. Pokud postupujete chybně na základě chyby v PD, je to na odpovědnosti zhotovitele. Toto je i v Obč. zákoníku
      (1) Zhotovitel upozorní objednatele bez zbytečného odkladu na nevhodnou povahu věci, kterou mu objednatel k provedení díla předal, nebo příkazu, který mu objednatel dal. To neplatí, nemohl-li nevhodnost zjistit ani při vynaložení potřebné péče.
      (2) Překáží-li nevhodná věc nebo příkaz v řádném provádění díla, zhotovitel je v nezbytném rozsahu přeruší až do výměny věci nebo změny příkazu; trvá-li objednatel na provádění díla s použitím předané věci nebo podle daného příkazu, má zhotovitel právo požadovat, aby tak objednatel učinil v písemné formě.
      (3) Lhůta stanovená pro dokončení díla se prodlužuje o dobu přerušením vyvolanou. Zhotovitel má právo na úhradu nákladů spojených s přerušením díla nebo s použitím nevhodných věcí do doby, kdy jejich nevhodnost mohla být zjištěna.
      (4) Zachová-li se zhotovitel podle odstavců 1 a 2, nemá objednatel práva z vady díla vzniklé pro nevhodnost věci nebo příkazu.
      § 2595
      Trvá-li objednatel na provedení díla podle zřejmě nevhodného příkazu nebo s použitím zřejmě nevhodné věci i po zhotovitelově upozornění, může zhotovitel od smlouvy odstoupit.
      Otázka je, co můžete a nemůžete zjistit při vynaložení potřebné péče. Znamená to ověřovat statiku na každý projekt preventivně ?
      Některé chyby jsou vidět na první pohled, některé ne.
      5. Výsledek je opět to, že zde existuje nějaký "oficiální" úřední svět, kde je všechno v pořádku a nikdo nemá za nic odpovědnost, a reálný svět, kde ta odpovědnost a následky v podstatě všechna padá na zhotovitele. Stejné je to v mnoha dalších oborech.
      Prodávám jak jsem nakoupil a budu rád za další postřehy.
      P.S. Toto nemá nijak obhajovat šílenosti, které vídáme v těchto videích !

    • @tomastoegel4973
      @tomastoegel4973 Před 2 měsíci

      @@viktorkajaba3098 ve stavebnim zakone je jasne dany rozsah PD pro povoleni, spolecne souhlasy apod. Ciste vzato, bez zkusenosti podle toho dum spravne nejste schopen nikdy postavit, jste ho schopen uz postavit spravne, pokud si prectete veticku o tom, ze dum musi byt postaven dle montaznich predpisu a postupu a odpovidat normam a narizenim. To vas vedle uzke slozky dokumentace primo odkazuje na "kolecka" dokumentace norem a kolecka predpisu a postupu vyrobcu pouzitych materialu a vyrobku v projektu. To kdyz projdete, tak spravne by pak i naprosty laik mel postavit ten dum spravne, pokud projekt je spravne. Realita je ale drasticky JINA! Vytvorit projekt pro stavebni povoleni je celkem lehka vec, opruzujici je ziskat povoleni nebo specialisty - statika, pozar, rozbor pudy...vytahne to z vas nemale penize. ALe realizacni projekt, ten z vas vytahne velmi velke penize.

    • @klepatkos9171
      @klepatkos9171 Před 2 měsíci

      @@viktorkajaba3098 Dobrý den ,chápu co je psáno ,ale nikdo nepočítá s tím že třeba zhotovitel nezjistí chybu v PD ,třeba z důvodu nezkušenosti. To by si musel pokud nebude podrobný projekt , zajistit kontrolu a vypracování všech fičur na vlastní náklady...... takže by to bylo dražší a ještě by možná ani nic nezhotovil. ).

    • @viktorkajaba3098
      @viktorkajaba3098 Před 2 měsíci

      @@klepatkos9171 S tím právě musí všichni počítat, předpokládá se, že zhotovitel má být natolik kompetentní, aby případné vady odhalil.
      Obč. zák:
      § 2630
      (1) Bylo-li plněno vadně, je vzhledem k tomu, co sám dodal, zavázán se zhotovitelem společně a nerozdílně
      a)
      poddodavatel zhotovitele, ledaže prokáže, že vadu způsobilo jen rozhodnutí zhotovitele nebo toho, kdo nad stavbou vykonával dozor,
      b)
      kdo dodal stavební dokumentaci, ledaže prokáže, že vadu nezpůsobila chyba ve stavební dokumentaci, a
      c)
      kdo prováděl dozor nad stavbou, ledaže prokáže, že vadu stavby nezpůsobilo selhání dozoru.
      (2) Zhotovitel se zprostí povinnosti z vady stavby, prokáže-li, že vadu způsobila jen chyba ve stavební dokumentaci dodané osobou, kterou si objednatel zvolil, nebo jen selhání dozoru nad stavbou vykonávaného osobou, kterou si objednatel zvolil.
      Ano, pokud není podrobný projekt, v podstatě výrobní dokumentaci si musí zhotovitel udělat sám. Projekt pro stavební povolení slouží k získání stavebního povolení, pokud jste získal stavební povolení, tímto jeho funkce v podstatě končí. Tento projekt neslouží k provedení stavby... to je ta kouzelná formulace. Nehledejme zde selský rozum, ten tady selhává..
      V mnoha případech je projekt pro stavební povolení na takové úrovni, že jsou to v podstatě obrázky pro úředníka. Pokud chcete stavět dřevostavbu v systému 2x4, ale i jinak, potřebujete výrobní výkresy stěn, krovu atd. Není to nic extra složitého, ale je třeba to nakreslit, pak se Vám i řada věcí ukáže. Nařežete všechny prvky podle výkresů a složíte to dohromady...
      Ale pokud začnete nějak montovat, bez rozmyslu, co kde navazuje, jak je co napojené, tak vznikají tyto paskvily, které vidíme na videích p. Šimka.
      Velké panelové firmy si také kreslí výrobní dokumentaci panelů, bez toho se neobejdou. A tuto výrobní dokumentaci si můžete nechat schválit autorizovaným projektantem a ověřit statikem.
      Další věc je, že zde není žádný inspektor ze stavebního úřadu, který by přišel na dokončenou hrubou stavbu RD ať už zděnou nebo dřev., a zkontroloval jak je to provedené.
      Stát nařizuje pravidla, energetické úspory atd., ale nijak je nevymáhá, můžete si postavit co chcete, hlavně jestli jsou v pořádku papíry...
      A pak je tady funkce stavbyvedoucího, buď ho ustanovuje stavebník, pokud staví svépomocí, nebo stavební firma, a ten by v podstatě měl ručit za ten skutečný stav provedení.
      Pro představu jak to funguje - známá kauza Lesovny Písek.
      www.pasivnidomy.cz/pribeh-jedne-drevostavby-lesovna-na-flekackach-pisek/t797

  • @nikdoznamej7698
    @nikdoznamej7698 Před 2 měsíci +2

    Nic proti, ale osobně nerozumim standartnímu řešení polyš zvenku - fólie zevnitř. pokud v takové zdi je vlhkost, kam jako odejde? Jinak ve srovnání s amerikou, tam by prostě přišel inpektor na kontrolu framingu. Viděl by na sraz zavěšenej překlad. Dal by okamžite stanovisko "nevyhovuje" a nikdo by se s nikým nebabral.

    • @viktorkajaba3098
      @viktorkajaba3098 Před 2 měsíci +1

      Presne tak. U nas chybi jednoznacna a jednoducha kodifikace, kde je presne stanoveno napr. jakou tl. Osb desky mam pouzit na jakou roztec sloupku, jake stropaky na typicky rozpon atd, roztece a pocet hrebiku, kovove spojky, pak v uvozovkach s jednim papirem zkontrolujete stavbu a nikdo se nemuze na nic vymlouvat, bud splnuje nebo nesplnuje parametry.

    • @viktorkostka8794
      @viktorkostka8794 Před 2 měsíci +2

      Preto by sa mali drevostavby stavať zo suchého dreva a najlepšie kvh. Potom nehrozí, že bude vlhkosť v konštrukcii a je možné použiť pri difizne uzavretej konštrukcii polystyrén. Ale taká skladba ako hovorí ten roboš vo videu je úplný nezmysel a nemôže fungovať.

    • @nikdoznamej7698
      @nikdoznamej7698 Před 2 měsíci

      @@viktorkostka8794 to je úplně jedno z čeho to je. nějaká vlhkost se tam vždycky dostane. např oblast pod okny, tam hodně často rovnou i zatýká

    • @nikdoznamej7698
      @nikdoznamej7698 Před 2 měsíci +2

      @@viktorkostka8794 btw může to fungovat, akorát to prolepení osb a protmelení sdk musí být provedené ťip ťop,, ale to v tomto případě nebude ... i sdk se dá použít jako vzuchotěsná vrstva pokud je dobře provedený, ale jakmile je díra a průvan, tak je to průs... kondezance, plíseň a papalala

    • @nikdoznamej7698
      @nikdoznamej7698 Před 2 měsíci +1

      @@viktorkajaba3098 jj amíci to mají rozespané v normách do detailu (jaké hřebíky na jakou rozteč atp). ale oni zase sekaj dřevostavby jednu za druhou a u cihlovýho domu by na to asi taky koukali jak spadlý z višně

  • @slovakjakpica
    @slovakjakpica Před 2 měsíci +2

    Kupovať niečo od realitky , ktorá to stavia len na kšeft je mega hluposť. To nikdy nerobte, novostavba od realitky je vždy scam.

    • @radoslavkarasek1276
      @radoslavkarasek1276 Před 2 měsíci

      kupovali sme tak zděný. ano, na mnohých miestach fušerina, ale cena bola tak bezkonkurenčná, že aj po rokoch to považujem za deal života

  • @dusanasud
    @dusanasud Před 2 měsíci +1

    Žiadny vyučený tesár by to nemohol takto postaviť, nech je projekt akýkoľvek /statik ten projekt ani nevidel, inak by sa pod neho nemohol podpísať/. Bez prekladov, polovičné krokvy,...

  • @TK-dz8ql
    @TK-dz8ql Před měsícem

    Nejhorsi je cekat 2 tydny na video co realne zabere setrihat 20min

  • @baggio3827
    @baggio3827 Před 2 měsíci +2

    Prvniiiiii 😁👌

  • @jirimitacek4286
    @jirimitacek4286 Před měsícem

    Ta 12mm OSB zevnitř je většinou daleko vhodnější řešení, než ty pokusy o parotěs na vámi dozorovaných stavbách co tu vidíme pokud to nakonec zaklopí klasiku EPS lepidlo, perlinka, lepidlo, fasáda. Na difuzně otevřenou k-ci stačí i ta 12mm OSB. Mnohem důležitější jsou ty nejslabší místa.
    Dobře rozestavěné stavby se zpravidla neprodávají. Já dělám stavební konzultace hlavně před koupí nemovitostí a rozestavěné stavby dělají dejme tomu 10-15%. Ale většinou je to tragédie, kterou někdo opustil protože buď nevěděl jak dál a nebo proto že finance krotil stejně špatně jako stavěl..
    Na druhou stanu většinou lepší koupit něco takového, než hotovou stavbu, která se k nápravě problémů musí ještě odstrojit.

  • @lubbo3787
    @lubbo3787 Před měsícem

    Kvalitné drevostavba je dražší než cihla/porobeton , nemluvě o životnosti a náchylnosti na chybovost. V USA nekde ve slunční časti bych se nebál a taky to tam umí postaviť i díte, staví to tam staletí vedí co si múžou dovolit. Drevostavba, za mne NE.

  • @JanRovny1
    @JanRovny1 Před 2 měsíci +1

    Co se týče těch těch spodních profilů pod balkonovkami. Není tam náhodou prvotní rozdíl v tom, že některé prvky jsou balkonové dveře a některé prvky odsuvně/posuvné dveře? A u těch posuvek kvůli spodní posuvné liště je dole rozšiřovací profil?
    Ten spodní rozšiřovák má stejnou možnost podsunutí venk.parapetu jako běžný rám, akorát ho nezašrubuješ do podkladového profilu.
    Taky jestli je vůbec venkovní parapet v plánu u těch posuvek. U posuvek může být vyvýšená terasa, u balkonovek může být jen venkovní terén a venkovní parapet. Potom ten dozor vyzní dost, ale dost hloupě.
    Jiná věc je, pokud nejsou vrchy oken a posuvek v rovině a jiná věc je, že tam mohl být dole jiný rozšiřovák, purenit atd. Je to o ceně.

    • @JanRovny1
      @JanRovny1 Před 2 měsíci

      Tak se ještě doplním, je zřejmé že terasa bude u všech třech vysokých prvků, všechny zastřešené, pršet na ně nebude, tak je otázka jestli tam venk.parapety vůbec budou. Venk.izolace se dá napojit i na ten rozšiřovák, žádná tragédie.