#110

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 11. 2017
  • Dům, který realizujeme v projektu Svépomocí ŽIVĚ, bude využívat k větrání a úspoře tepla rekuperační jednotku Sentinel Kinetic B plus od společnosti Regulus www.regulus.cz/.
    Podle projektové dokumentace lze bez problémů zvládnout realizaci rozvodů rekuperace svépomocí a odborného technika pozvat až na zapojení rekuperační jednotky.
    V našem vzorovém domě povedou rozvody rekuperace vždy v podlaze nad obytným podlažím a vyústění rekuperace bude provedeno otvorem ve stropní konstrukci.
    Propojení rozvodů mezi jednotlivými patry, které je vedeno v obvodové stěně, jsme vyřešili pomocí čtyřhranného plastového potrubí v rozměru 60 x 200 mm. Spojování se provádí pomocí čtyřhranných nátrubků a všechny spoje je nutné zaizolovat páskou.
    --------------------------------------------
    Další články s videi najdete na www.Svepomoci.cz
    Facebook: / svepomoci
    Stavba, kterou si můžete přijet vyzkoušet: www.svepomoci-zive.cz/
    Návod jak svépomocí postavit základovou desku zakladovadeska.svepomoci.cz/
    Jak postavit hrubou stavbu a ušetřit jen na zdění až 120.000 Kč www.hrubastavbasvepomoci.cz/
    Navštivte e-shop: eshop.Svepomoci.cz/

Komentáře • 24

  • @pavelhusak3365
    @pavelhusak3365 Před 3 lety +3

    čas 6:00 Jak vidím, Pavel je mnohem chytřejší a šikovnější než profík od Regulus, když podstrčí neuříznutou pásku a pak ji zkrátí podle potřeby a ne jako odborník, že mu to vždy o pár cm nevyjde a pak to nastavuje

  • @NoNo-hu9yq
    @NoNo-hu9yq Před 2 lety

    6:26 je vidno, ze jedno potrubie nebolo dobre nasunute do spojky a bude tam unik vzduchu

  • @pavelhusak3365
    @pavelhusak3365 Před 3 lety +2

    Proč do jednoho podlaží flexi hadici a do jiného pevnou plastovou? Podle mě ve flexi hadici proudí vzduch mnohem hůř než v hladké plastové a snižuje se tím účinnost větrání.

  • @RobertKocian
    @RobertKocian Před 6 lety +4

    Jakou jste použili tu izolační pásku. Obyčejnou textilní, která se za měsíc odlepí nebo nějakou hyperextrasuperhitechintegalacticalcool, která se odlepí až za dva měsíce? A co má vlastně těsnit?Zajímalo by mě, jestli je filtrace v rekuperaci, tak účinná, že dům nesmrdí, jako celá vesnice, která v zimě topí vším možným. Ale to by asi chtělo někoho, kdo s tím má reálné zkušenosti a je objektivní.Jinak, abyste si nemysleli, rekuperace mě přijde jako super nápad. Fakt. Akorát bych měl obavy právě z toho smradu.

    • @svepomoci
      @svepomoci  Před 6 lety +1

      Dobrý den, používali jsem pásky od výrobce 3M, konkrétní označení jsem si bohužel nepoznačil. Filtraci jsme z rekuperace vyndali pro zajímavost zatím jednou a vyklepali venku prach. Zápach v domě zatím cítit nebyl. Je pravdou, že topná sezóna se ještě nerozjela naplno. Jaká bude situace následně budeme schopni sdělit až později. Případně budu rád za zkušenost některého z dlouhodobých uživatelů rekuperace.

    • @wolda0077
      @wolda0077 Před 6 lety +1

      Páska je nejlevnější textilní od 3M, mají ji občas v akci v Lidlu za 49,90. Takže asi tak.

    • @lukynovitch
      @lukynovitch Před 5 lety

      Ta textilka z lidlu neni spatna, ale nedrzi tolik, zkuste multivac, tam maji poradnou, jinak co se tyce smradu, tak se do VZT da koupit uhlikovy filtr, ktery "by mel odstranit" zapach palenych petek, jinak pokud mate sousedy prasata, tak VZT je lepsi vypnout nebo jim ucpat komin

    • @SupFromCz
      @SupFromCz Před 5 lety

      Ty levné lidl 3M co zde vidíme se nesmí zahřát nad 40°C pak prudce ztrácí přilnavost. No jsou pásky co se neodlepí nikdy. Stojí kolem 300-500kč za kotouč. Jinak jsou pásky s certifikací od nasa i do vakua a do teplot nad 100°C.

    • @MrRadgo
      @MrRadgo Před 5 lety

      @@SupFromCz presne.

  • @Jerry159123
    @Jerry159123 Před 3 lety +1

    Dobrý den, zajímalo by mě máme v plánu rekuperaci při stavbě rodinného domu a chceme do budoucna obyvatelný podkroví (momentálně úložný prostor ) ale řeším to že mám pevný stropy sádrokarton nechci dole takže se bude rozvody rekuperace dělat v podkroví a pak svrtavat jak vy. Ale jedná se mi o to jak je to pak nahoře v podkroví ... Čím se to zaleje aby se tam mohlo normálně chodit ? A vydrží to ?

    • @TK-ny1me
      @TK-ny1me Před 2 lety

      Tohle by mě taky zajímalo, jak se to řeší, aby se když tak v budoucnu mohla půda využít, hlavně jak to za izolovat, a zateplit. Je to, nezateplené podkroví, vždyť tam bude mrznout a přes ty roury bude utíkat teplo.

  • @janstransky9103
    @janstransky9103 Před 6 lety +5

    To potrubí na půdě z al hadic je podle mě chyba, tyto hadice se zanášejí a budete je muset měnit, za mě radši plast a doizolovat.

  • @petrneumann4729
    @petrneumann4729 Před 6 lety +2

    nevím jak kdo má velkou ložnici a zdali větrá i když je venku pod nulou. V létě to problém není ale v zimě docela ano. Jestli Vás někoho po ránu začne bolet hlava, tak si půjčte kvalitní měřák CO2 a nechte si ho pár nocí v ložnici. Možná zjistíte že rekuperace není až tak o úspoře ale o čerstvém vzduchu. vetrani.tzb-info.cz/vnitrni-prostredi/5732-mereni-kvality-vnitrniho-vzduchu-v-obytnych-stavbach Nasávací filtry s uhlíkovým filtrem a aktivním uhlím odstraní i venkovní zápach. Je to ale dalších 20 tisíc. Někde jsem viděl samodomo řešení s HEPAfiltrem. To pak neprojdou ani bakterie, ale ventilátory asi dostávají pěkně zabrat. Bez filtrace bych ale v nějaké vesnici v údolíčku rekuperaci taky nechtěl :)

  • @davidchodura
    @davidchodura Před 4 měsíci

    a