ŽIVOTOPIS - TYTO CHYBY NEDĚLEJTE!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 2. 09. 2022
  • Chystáte se vytvořit klasický životopis? Ve videu najdete tipy, co nedělat, abyste zvýšili odezvu personalistů a dostali pozvání na pohovor. Strukturovaný životopis může být jednoduchý, ale vyhněte se těmto chybám v životopise. Dozvíte se, jak napsat životopis, který bude bezchybný.
    _______________
    Pokud se Vám video líbilo, dejte palec nahoru 👍🏼, odebírejte kanál 🔔 pro více tipů ohledně vaší kariéry a osobního rozvoje a sdílejte ho s přáteli.
    Pro více kariérních tipů zdarma sledujte tento kanál:
    👉🏼 / @kristynasevcikovahr
    Zkopírujte odkaz a pošlete video přátelům, kterým by mohlo pomoci:
    👉🏼 • ŽIVOTOPIS - TYTO CHYBY...
    _______________
    ZŮSTAŇME VE SPOJENÍ:
    LinkedIn:
    ➡️ / kristynasevcikova
    Instagram osobní rozvoj:
    ➡️ softskills_...
  • Jak na to + styl

Komentáře • 12

  • @anetinacesta6
    @anetinacesta6 Před rokem +16

    Mně to užitečné nepřijde. Pracuji jako HR a nad každým životopisem tedy strávím mnohem delší dobu. Každého uchazeče beru jako cenného a snažím se k němu chovat co nejlépe, nikoho se nesnázím shazovat. Neřeším takové prvokotiny jako, že zapomněl omylem přiložit životopis. Nikdo nejsme neomylní. Snažím se o přátelský přístup. Ten citovaný výzkum jistě pochází z dob, kdy byla vysoká nezaměstnanost nebo z pozic, kam chodí stovky životopisů. To je zásadní, takže pokud tento výzkum citujete, měla byste to zmínit. Jinak mi to přijde naprosto zavádějící. Výběrové řízení je oboustranná záležitost. My si vybíráme nového člověka, ale ten člověk si zase vybírá firmu, kde bude pracovat.

    • @kristynasevcikovaHR
      @kristynasevcikovaHR  Před rokem +5

      To mě těší, že tady mám také kolegyni z oboru. :) Uchazeči, kteří se k vám hlásí jsou určitě rádi za vstřícný přístup. Bohužel není to standard. Stále jsou obory a kraje, kde je odezva na inzeráty vysoká. Menší společnosti často nemívají ani personalistu, nábor řeší majitel, asistentka atd. Případně má větší společnost jednoho přetíženého personalistu, který obstarává celou agendu a bojuje s časem. Přístup se pak dost liší. V jakém oboru nabíráte uchazeče? Máte pro sledující, kteří budou číst komentáře nějaký užitečný tip, který by jim mohl pomoci? Budu moc ráda, když mě doplníte. :)

    • @BMino320
      @BMino320 Před 8 měsíci

      Ahoj, prosím ta. Snažím sa nájsť si prácu, ale posielam životopis skoro každý deň a takmer bez odpovedi. Naposledy som si vypočul, že sa neviem predať a mám si prerobiť CV. No ja fakt netuším, čo v ňom mám zle alebo nezaujímavé. Má štruktúrovaný životopis zmysel? Ako napísať popis pracovných činností? Ďakujem za odpoveď.

    • @anetinacesta6
      @anetinacesta6 Před 7 měsíci

      ​@@BMino320Ahoj, podle mě je nejdůležitější psát motivaci, proč se hlásíš zrovna na tuto pozici. Asi je otrava to psát x-krát, ale vyplatí se. Vždy je dobré tam psát, jaké schopnosti by člověk na té pozici využil, co jej na ní zaujalo a proč by tu chtěl pracovat. Když je hezký osobní motivační dopis, životopis je podle mě až druhořadý. Přeji, ať se podaří najít místo snů, věřím, že každé takové má ❤

    • @BMino320
      @BMino320 Před 7 měsíci

      @@anetinacesta6 ďakujem :)

    • @johanasmidova6716
      @johanasmidova6716 Před 4 měsíci

      6 vteřin ? To je známka lenosti.

  • @Bjulful
    @Bjulful Před rokem +1

    Super video a moc užitečné. Díky! 😊

  • @internetovejZmrd
    @internetovejZmrd Před 9 měsíci +1

    Je to opravdu věda 🤯
    Jak jednoduše popsat práci když reálně kombinovala řekněme 5 plnohodnotných pracovních rolí 😅
    Musí to být stručné, ale zároveň nevynechat nic klíčového.
    Ještě vyzdvihnout konkrétní projekty a úspěchy ale vše sepsat na míru inzerátu.
    Přijde mi to nerealistické, zvláště když se na pozice hlásí desítky lidí a šance dostat se na pohovor je reálně dost nízká 😅
    Je to velmi frustrující 😅

  • @zeleninka
    @zeleninka Před 9 měsíci +3

    Dobrý den
    1) Pokud chci životopis upravit na míru jiným inzerátům, v jakém pořadí se píše dosavadní praxe? Mám jí od nejnovější nahoře po nejstarší dole.
    2) Má smysl uvádět všechny, i když ty první 2 třeba vůbec už nesouvisí s mým dalším působením (protože po škole bylo těžké sehnat práci, člověk byl rád, že vydělal)?
    3) Když mám třeba poslední 3 zaměstnání úplně jiného druhu (protože jsem nenašla stejnou pozici), můžu přehodit praxi tu, kterou inzerent potřebuje nahoru, i když to není ta úplně poslední?
    Příklad (který jsem si teď vymyslela): 2023 - Recepční, 2022 - Administrativa, 2021 - Call centrum. Pokud se budu hlásit na administrativu, můžu napsat na první místo do praxe tu administrativu, nebo mám nechat pořadí a personalista jí bude hledat dle časové osy?
    4) Popravdě, životopis jsem měla napsaný ve wordu z roku 2011, co jsem opustila školu, jen jsem doplňovala praxi (ale vždy jsem odesílala v PDF). Až letos jsem udělala životopis na životopisy.cz a ten si můžu vyexportovat do pdf s grafickým designem (takovým základním). Co třeba říkáte na životopis z této stránky, jsou v pořádku, když vám přijdou od uchazeče?
    Předem děkuji za odpovědi.

    • @Romana8619
      @Romana8619 Před 4 měsíci +7

      Škoda, že nikdo neodpověděl. Tohle by mě také zajímalo.