Takhle Jsem Získal Sílu v Prstech

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 19. 02. 2022
  • Jak jsem si posílil zraněné prsty, pomocí jednoduchého tréningu na hangboardu.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TRÉNINGOVÝ PROGRAM
    Posilování 2x Denně (ráno a večer) - minimálně 6 hodin pauza mezi tréningy
    Celkem 10 setů v jednom tréningu s následujícím rozvržením visení.:
    - 6x na 4 prstech
    - 2x na 3 prstech
    - 2x na 2 prstech
    Set trvá 1 minutu s vypadá takto:
    - 10 sekund aktivní visení s odlehčováním nohama (60 - 80 % vlastní váhy)
    - 50 sekund pauza
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Odkaz na Emilovo video:
    • Hangboard Training 2 T...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    DISCLAIMER
    Je třeba zmínit, že výsledky Emila uvedené v jeho videu mohou být ovlivněny různými faktory. V době začátku natáčení nebyl ve formě a velká část zlepšení je v rámci čísel, které byl dříve schopen zvládat.
    Dále bych měl poukázat na to, že studie uvažuje 10 minut aktivního tréningu, který trvá v tomto případě pouze 100 sekund, tedy 6x méně. Tato špatná interpretace studie naznačuje, že pro docílení co nejlepších výsledků, by měl být tréning delší.
    Mé podmínky tréningu se často měnili a tak jsem občas visel na 20mm desce, občas na rámu dveří, hrazdě, atd. I přesto, že jsem tréning v převážné většině dodržoval, jsem sem tam jeden tréning denně vynechal, což mohlo výsledky také ovlivnit.
  • Sport

Komentáře • 6

  • @jhead6833
    @jhead6833 Před rokem

    Bylo by dost zajimavy kdyby jsi tyhle visy provadel po dobu nekolika mesicu a kazdej mesic zmeril pokrok. Ja jsem porad trochu skeptik k tomuhle pristupu. Kdyby to bylo tak jednoduchy, tak by byl kazdej hned druhej Megos:) Taky bych si byt tebou poridil jinou listu, nebo tuhle zakulatil, aby ta hrana mela vetsi radius, jinak je to docela opruz s vetsi zatezi.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni  Před rokem

      Nedávno vydal Emil Abrahamsson update tohohle tréningu po dvou letech, tak můžeš kouknout na dlouhodobé výsledky: czcams.com/video/0rAkLqk3UXM/video.html

  • @MrXhell666
    @MrXhell666 Před rokem

    Ještě trochu polepšit techniku visu ...takhle to není zdraví.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni  Před rokem +1

      Moc děkuji za připomínku, plně souhlasím a určitě na tom zapracuji :)

  • @golubyavan5851
    @golubyavan5851 Před rokem +8

    Pečte na to, amatérské youtouberské rady ve sportu nikdy nebyly nic moc. Tohle video je plný chyb, už jen technika visu na začátku, kde je pan lezec vyvěšenej v ramenou jako pytel brambor jen zadělává na problém, většině lidí. Dál to někdo vemte za mě, jdu dělat něco užitečnějšího.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni  Před rokem +7

      Moc díky za konstruktivní kritiku. Naprosto s vámi souhlasím a budu se určitě snažit do budoucna více zaměřit na správnost provedení a poskytnout přesné a přehledné informace.
      Techniku visu ve videu jsem zvolil pro maximalizování doby měřeného visu, inspirován lezcem Tazio Il Biondo, jenž i při pokusech o rekord volí techniku visu "na skeletonu" čímž si zátěž na prsty ulehčuje. Jelikož po odzkoušení této "techniky" jsem dosáhl delšího času visu v porovnání s aktivním visem, hledal jsem zda je krátkodobě nebezpečná a dospěl jsem k názoru, že pro mě krátkodobě funguje a riziko nepředstavuje.
      Lattice traning ve videu (Fingerboard Training - 3 Common Mistakes for Climbers) uvádí, že je určitě lepší trénovat s lehce aktivovanými rameny a neviset jak říkáte jak pytel brambor, nicméně Tom Randall také zmiňoval, že občas vis s uvolněnými rameny také využívá on či jiní lezci, když chtějí na skalách krátkodobě ulehčit.
      Každopádně naprosto přiznávám, že pro účely tréningu a ještě k tomu tréningu začátečníků je tato technika nevhodná a rozhodně by neměla aktivní vis nahradit z více jak 10%.
      Takže mockrát díky za podnětné připomínky a klidně dejte vědět další chyby, budu velmi rád. - Honza