Víceméně Lezení
Víceméně Lezení
  • 7
  • 22 851
Lezení v zemi Ohně a Ledu
Zpátky v roce 2021 jsme podnikli cestu kolem Islandu a rozhodně stálo za to tahat celou lezeckou výbavu, i když jen kvůli jednomu dni lezení. Tady je krátký sestřih z oblasti Pöstinn, kousek od slavného vodopádu Seljalandsfoss, jenž můžete vidět ve videu.
Skála tady byla překvapivě dobrá, vzhledem k tomu, že skoro všechny ostatní šutry na který jsme běhěm roadtripu narazazili nám žraly kůži už jen při pohledu na ně.
Lezení na Islandu je tak rozhodně možný, pokud člověk najde správnou lezeckou lokaci a zároveň vám požehnají použitelným počasím severští bohové.
zhlédnutí: 245

Video

ATTERSEE - Bouldering
zhlédnutí 395Před rokem
Na jeden z našich prvních boulderingových výletů mimo tělocvičnu jsme zamířili do Rakouska - k Atterskému jezeru. Oblast je celkem rozsáhlá a lze tu naléztjak lehké tak i těžké cesty, tudíž je to tu supr pro všechny. Topo oblasti lze nalézt například na webu 27 crags zde: 27crags.com/crags/attersee-weissenbach/cragmap (na některé části či detaily je zapotřebí prémiová verze)
Vysoký Vrch - Bouldering pro začátečníky?
zhlédnutí 771Před rokem
Víkendový výlet do krásné boulderingové oblasti Vysoký Vrch, vhodné zejména pro začátečníky - jako jsme my. Topo oblasti najdete zde: ulozto.cz/file/WtDpZN7P/pruvodce-vysoky-vrch-iiia-pdf#!ZJLmZwR2ZmVjAQIyAzZlMJDjATZ3LIN3Gybln2I2I3MDMJRkMt Některé trasy či bouldry které jsme nenalezli v topu jsme označili jinak (křeček,...) Najdete tu jak lehké cesty pro děti, tak i cesty těžké, a to až do 8B, ...
Takhle Jsem Získal Sílu v Prstech
zhlédnutí 12KPřed 2 lety
Jak jsem si posílil zraněné prsty, pomocí jednoduchého tréningu na hangboardu. TRÉNINGOVÝ PROGRAM Posilování 2x Denně (ráno a večer) - minimálně 6 hodin pauza mezi tréningy Celkem 10 setů v jednom tréningu s následujícím rozvržením visení.: - 6x na 4 prstech - 2x na 3 prstech - 2x na 2 prstech Set trvá 1 minutu s vypadá takto: - 10 sekund aktivní visení s odlehčováním nohama (60 - 80 % vlastní ...
6 Uzlů bez kterých se při lezení neobejdete
zhlédnutí 8KPřed 2 lety
Kapitoly: 0:00 Intro Osma 1:11 Lodní uzel 1:59 Liščí smyčka 2:39 Půlloďák 3:24 Prusík 4:27 Alpský motýlek 5:18 Nepovedené záběry

Komentáře

  • @viktorbilek9454
    @viktorbilek9454 Před 3 měsíci

    No ten konec neni moc vtipny. Rikas, jak je ten uzel bezpecny a ma te jistit a pri zatizeni drzet. A kdyby se ti to, co se stalo z pul metru stalo z 10m, tak je po tobe :) Takze jak teda nebo kde byl problem ? :-)

  • @jhead6833
    @jhead6833 Před rokem

    Bylo by dost zajimavy kdyby jsi tyhle visy provadel po dobu nekolika mesicu a kazdej mesic zmeril pokrok. Ja jsem porad trochu skeptik k tomuhle pristupu. Kdyby to bylo tak jednoduchy, tak by byl kazdej hned druhej Megos:) Taky bych si byt tebou poridil jinou listu, nebo tuhle zakulatil, aby ta hrana mela vetsi radius, jinak je to docela opruz s vetsi zatezi.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni Před rokem

      Nedávno vydal Emil Abrahamsson update tohohle tréningu po dvou letech, tak můžeš kouknout na dlouhodobé výsledky: czcams.com/video/0rAkLqk3UXM/video.html

  • @MrXhell666
    @MrXhell666 Před rokem

    Ještě trochu polepšit techniku visu ...takhle to není zdraví.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni Před rokem

      Moc děkuji za připomínku, plně souhlasím a určitě na tom zapracuji :)

  • @petrsupa2431
    @petrsupa2431 Před rokem

    Lůca s chlebem v pussině, "Sis vybral nejtěžší cestu vole", made my day <3 Super videjko, ještě lepší ubytko, miluju :)

  • @HIGHLIFE7
    @HIGHLIFE7 Před rokem

    Super! :) ❤

  • @golubyavan5851
    @golubyavan5851 Před rokem

    Pečte na to, amatérské youtouberské rady ve sportu nikdy nebyly nic moc. Tohle video je plný chyb, už jen technika visu na začátku, kde je pan lezec vyvěšenej v ramenou jako pytel brambor jen zadělává na problém, většině lidí. Dál to někdo vemte za mě, jdu dělat něco užitečnějšího.

    • @vicemenelezeni
      @vicemenelezeni Před rokem

      Moc díky za konstruktivní kritiku. Naprosto s vámi souhlasím a budu se určitě snažit do budoucna více zaměřit na správnost provedení a poskytnout přesné a přehledné informace. Techniku visu ve videu jsem zvolil pro maximalizování doby měřeného visu, inspirován lezcem Tazio Il Biondo, jenž i při pokusech o rekord volí techniku visu "na skeletonu" čímž si zátěž na prsty ulehčuje. Jelikož po odzkoušení této "techniky" jsem dosáhl delšího času visu v porovnání s aktivním visem, hledal jsem zda je krátkodobě nebezpečná a dospěl jsem k názoru, že pro mě krátkodobě funguje a riziko nepředstavuje. Lattice traning ve videu (Fingerboard Training - 3 Common Mistakes for Climbers) uvádí, že je určitě lepší trénovat s lehce aktivovanými rameny a neviset jak říkáte jak pytel brambor, nicméně Tom Randall také zmiňoval, že občas vis s uvolněnými rameny také využívá on či jiní lezci, když chtějí na skalách krátkodobě ulehčit. Každopádně naprosto přiznávám, že pro účely tréningu a ještě k tomu tréningu začátečníků je tato technika nevhodná a rozhodně by neměla aktivní vis nahradit z více jak 10%. Takže mockrát díky za podnětné připomínky a klidně dejte vědět další chyby, budu velmi rád. - Honza

  • @pavelfreisleben1737

    - dvojitý osmičkový uzel se neváže jen na konci lana. Lze jej v pohodě použít i pro navázání na střed lana. - lodní uzel lezci vážou jednou rukou přímo v karabině. Používá se na kde co. - půlloďák se taky dělá jednou rukou přímo v karabině. Při jištění půlloďákem je třeba dbát na to, aby se lano třelo o karabinu v opačném místě, než je zámek karabiny (na videu je to špatně). - dvojitý prusík zpravidla na jednom prameni lana nedrží, je třeba udělat trojitý. Při použití prusíku jako samojištění při slaňování stačí pouze dvojitý (slaňování na dvojitém laně) - váže se ovšem vždy pod jistítko! Jistítko musí být umístěno na odsedku, aby vznikl prostor mezi jistítkem a prusíkem! Při kontaktu prusíku s jistítkem totiž dojde k povolení prusíku a následnému pádu. - alpský motýlek je sice doporučovaný uzel, já ho ovšem nikdy pořádně nepotřeboval. Používá se nejen na navázání na střed lana, ale i k budování provazových žebříků atd.

  • @davidbartunek114
    @davidbartunek114 Před 2 lety

    Hezky vysvětlené uzly. Jen při navázání odsedky bych nepoužíval na straně karabiny liščí smyčku, ale lodní uzel kvůli bezpečnosti.

    • @davidbartunek114
      @davidbartunek114 Před 2 lety

      A ještě jsem si všiml že jste prusíka zavázal nad kyblík, což bych řekl že také není dobře. Měl by se vázat pod kybllík aby napínal lano. Při pádu by se prusík zasekl a už by jste bez pomoci neslanil, nebo pokud by jste prusík nepřeřízl.