New Holland CH7.70 w pszenicy i kukurydzy na ziarno

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 10. 2020
  • Nasza redakcja postanowiła wziąć pod lupę najnowszą konstrukcję kombajnu zbożowego amerykańskiej marki New Holland. Zajrzeliśmy wnikliwym okiem do środka nowej młocarni oraz sprawdziliśmy, na co ją stać w terenie, w trzech różnych, bardzo odległych od siebie lokalizacjach Polski.
  • Věda a technologie

Komentáře • 52

  • @EnergreenILFB
    @EnergreenILFB Před 3 lety +2

    To już jest ostatni gwizdek żeby skosić kukurydzę bo za niedługo bęgą mrozy deszcze i znów będzie woda na polach trzeba kosić bez względu na to jaka ta kukurydza jest

  • @catchallenger7841
    @catchallenger7841 Před 3 lety +1

    Nie za mała ta przystawka do kukurydzy?

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +1

      Zdecydowanie tak. Też zasugerowaliśmy, że lepiej by pasował 8-rzędowy adapter. Tak naprawdę przy tych 8 km/h był jeszcze potencjał, by jechać szybciej, ale pole nieznane, a gospodarz chciał koniecznie, żeby golić blisko gruntu.

  • @maciejwycka5800
    @maciejwycka5800 Před 3 lety

    Rozwiązanie jak w lexionie🙂

  • @pan33k
    @pan33k Před 3 lety +7

    Dziwna konstrukcja, wydaje się być strasznie skomplikowaną

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +3

      W którym miejscu i z jakiego powodu? Sami byliśmy sceptycznie nastawieni do niektórych rozwiązań, ale efekty pracy są naprawdę dobre. Bardzo pochlebnie (za plecami ludzi z New Hollanda i przy wyłączonej naszej kamerze:D) wypowiadają się rolnicy, którzy mieli tę maszynę na testach u siebie. Zauważyliśmy parę drobiazgów do ulepszenia, ale są to prawdę mówiąc drobiazgi, które nie mają istotnego wpływu na jakość pracy kombajnu.

  • @igla1236
    @igla1236 Před 3 lety

    Zróbcie testy w malopolsce, gdzie 15t z hektara kukurydzy nikogo nie dziwi.

  • @E6ACT
    @E6ACT Před 3 lety +1

    O ile się nie mylę to podobne rozwiązanie systemu omłotu było w John Deere C670.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +1

      Tu jest rozwiązanie omłotu bardziej podobne do Bizona niż do John Deere (ps. W, T i C mają identyczny bęben).

    • @E6ACT
      @E6ACT Před 3 lety +1

      @@FilmyRedakcjiRPT mam katalog kombajnow z roku 2008 i jest tam schemat modelu C i tam pokazany jest system z poprzecznym bębnem i z dwoma bębnowymi separatorami umieszczonymi wzdłużne. Wygląda to podobnie jak ten pokazany na waszym filmie.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +1

      @@E6ACT To się zgadza, system separacji jest bardzo podobny. Wspomniane bębny jednak nie służą do omłotu, a wyłącznie do separacji. Kładziemy w miarę możliwości spory nacisk na poprawne nazewnictwo.

    • @E6ACT
      @E6ACT Před 3 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  • @UbogiRolnik
    @UbogiRolnik Před 3 lety +2

    ciekawy kombajn, mało pali, ma wydajność, aczkolwiek minusem jest skomplikowana konstrukcja, w Case mam tylko rotor i sita tak napradwdę i wydaje mi się, ze w długookresowej eksploatacji duże skomplikowanie będzie uciążliwe

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +4

      Rotor i sita to trochę mało do funkcjonowania. Przydałyby się jeszcze chociaż klepiska i dmuchawa.:p

    • @UbogiRolnik
      @UbogiRolnik Před 3 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT tu bardziej mi chodzi, że w tym są bębny, pełno pasków i 2 rotory, nie ma porównania do case'a w którym po otwarciu klap bocznych jest dostęp do całego wnętrza kombajnu, masa idzie na rotor, i tyle z omłotu. Generalnie producenci coraz bardziej komplikują maszyny tylko czy o to właśnie chodzi...?
      i nie mam na myśli systemów które poprawiają komfort operatora

    • @andrew24871
      @andrew24871 Před 3 lety +2

      @@UbogiRolnik w hybrydzie jest ten plus że możesz niezależnie zmieniać obroty młocarni względem części separującej i lepiej sobie radzą w rzepaku a i kukurydza nie sprawia problemu

  • @Guli6439
    @Guli6439 Před rokem +1

    Polecam zdecydowanie Wszystkim Rolnikom i firmom usługowym do tego modelu kombajnu kupić heder 8 rzędowy do kukurydzy firmowy składany w którym potencjał , przepustowość kombajnu będą wykorzystane w 100% taka jest prawda widać że ten kombajn nie ma wogule co robić nie jest wogule wykorzystany przy przystawce 6 rzędowej dlatego też obowiązkowo trzeba kupować do tego kombajnu przystawkę 8 rzędową do kukurydzy i nie ma wogule żadnej innej opcji taka jest prawda to nie podlega wogule żadnej dyskusji i wszystko w temaćie bez dwóch zdań 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛

  • @kio-kf5of
    @kio-kf5of Před 3 lety

    Zmian obrotów ,przez przełożenie pasa jak było w BS110, będzie sie miał ciężko przyjąć

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      My również to odebraliśmy jako dość archaiczne rozwiązanie, ale jak pokazujemy, można całkiem szybko, bez większego wysiłku i beznarzędziowo ten pas przełożyć. Osoby bardzo niskiej postury mogą potrzebować drabiny, ale Ci 170 cm wzwyż dadzą spokojnie radę bez. Poza tym, często tego pasa się nie przekłada, a jak ktoś ma tylko zboża, to w ogóle.

    • @theloczek3223
      @theloczek3223 Před 3 lety +4

      @@FilmyRedakcjiRPT Archaiczne ale za to proste i być może mało awaryjne co w kombajnach ma duże znaczenie

    • @michailszalony
      @michailszalony Před 3 lety +1

      @@FilmyRedakcjiRPT co prawda mam tucano, ale zamówiłem z wariatorem na rotorze i wbrew pozorom obroty zmieniam kilka kilkanaście razy dziennie... bo mam taką możliwości ( w lexionie z 2000r było podobnie jak w tym NH to obroty zminiqlem tylko między rzepakiem a zboża mi bo kukurydzy akurat nie kosilem. ..) i chętnie bym porównał potwora NH do mojego maleństwa w trakcie pracy bo u mnie szerokość kombajnu to 130cm. ...

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      @@michailszalony A to przy jakich uprawach i w jak dużym zakresie te obroty są w ciągu dnia zmieniane? Kwestia 20-50 obr./min w dół lub w górę czy raczej kilkaset?

    • @michailszalony
      @michailszalony Před 3 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT od 550 do1100 obr. Najbardziej w pszenicy np z rana jeszcze trochę rosy to wyższe obroty, w porze obiadu słoma krucha zmniejszam do (srednio 800, ale dwa razy trzeba bylo zejść az do 550 bo sloma juz na polu sie kruszyła) i wieczorem znów można zwiększyć obroty... reguluje aby zachować jak najwyższą wydajność zbioru, dodam tylko że nie zbieram słomy więc ten aspekt mnie nie interesuje.... wydajność na poziomie 30t/h zebranego ziarna nie robi na mojej 560 wrażenia, a udawało się nawet nakosić tira(30 ton) w 45 minut.. ale to bez zatrzymywania i pole 1000m długości i plon ponad 10t... pszenicy ...

  • @Rickwardful
    @Rickwardful Před 6 měsíci

    In my opinion this CH is a very clever idea of using the best of the CX with the best of the CR.
    However NH have modified an existing CH6.90 to do this.
    It would have been better if they had started from new, rather than adapting an existing design.
    For example, leaving a massive void above where the Straw walkers would have been, that will eventually fill with straw and dust, creating a fire hazard.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 6 měsíci

      Rotary concept of CR is more gentle for grain, causes less demages than CH, so CH is not using the best from the CR.

    • @Rickwardful
      @Rickwardful Před 6 měsíci

      @@FilmyRedakcjiRPT It was designed to be the other way round. The rotary section of the CH is only used to get the threshed grain out of the straw.
      The advantage of the conventional drum, is to do the threshing and create an even loading of the grain and sieve pan.
      The concept of the CH Rotor is to be very gentle on the straw. Far more so than a CR.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 6 měsíci +1

      @@Rickwardful "The rotary section of the CH is only used to get the threshed grain out of the straw." - Not only. It is used also for getting already threshed grain but unshaken from the ear out. "The concept of the CH Rotor is to be very gentle on the straw. Far more so than a CR." - That's true but CH is less gentle for straw than CX (especially in configuration without transverse rotary separator). "The advantage of the conventional drum, is to do the threshing" - What do you mean? It is more effective than threshing rotary section? Cause less tailing? I think that effectiveness depends on conditions and settings mainly.

    • @Rickwardful
      @Rickwardful Před 6 měsíci

      @@FilmyRedakcjiRPT
      One of the biggest problems with a CR was trying to evenly load the grain/sieve pan over its entire width. It depends on how ripe the crops is and its moisture content. NH tried all sorts of things to make it even, including a sloping roof shaped piece of metal on the grain pan.
      By using a conventional drum, most of the separation take place at it and is evenly distributed across the entire width of the grain pan.
      Another problem with the CR is that the straw can often be very mangled. Where as the CX is much gentler on the straw, yet has a reduced tonnes/hour.
      The concept of CH is CR capacity, with CX straw quality, because the conventional drum is far less aggressive upon the straw than a CR rotor.
      The capacity limiting factor on all Straw Walker Combines is the Straw Walkers, themselves.
      NH tried to get around this problem by inventing the Dual Stream Header, which reduced the load of MOG (Material other than grain) on the Straw Walkers. We saw a 50% increase in capacity using Dual Stream.
      Using the CH Rotor and doing away with Straw Walkers, achieves the same increase in capacity as Dual Stream did, without the complication of an extra cutting knife.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 6 měsíci

      @@Rickwardful "The capacity limiting factor on all Straw Walker Combines is the Straw Walkers, themselves." - Sometimes yes, sometimes no. It depends on a lof of factors (e.g. crop type, conditions, specific model, operator attitude). Sieves, header, clean grain elevator, engine power can also limit the combine capacity, while straw walkers are not overload and have a reserve. "sloping roof shaped piece of metal on the grain pan." - This element is recommended for small grain crops generally (cereals, OSR) but for bigger and heavier crops (corn, most of legumes) is better to take it over.

  • @tomekkurowski5169
    @tomekkurowski5169 Před 2 lety

    A

  • @jutubeer228
    @jutubeer228 Před 3 lety +1

    Kombajn ma zespół żniwny, a nie heder! :) Pozdrawiam wszystkich absolwentów szkół rolniczych

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +3

      Forma "heder" jest współcześnie również w pełni poprawna i dopuszczalna (choć zapożyczona") i można ją stosować zamiennie. Słownictwo pisane/mówione trzeba urozmaicać, żeby np. co zdanie "zespołu żniwnego" nie nadużywać! Gorzej, jak ktoś mówi "przyrząd żniwny", bo to jest duży błąd, na który uczulamy zwłaszcza producentów, którzy używają tej nazwy powszechnie w swoich materiałach (np. Claas, Fendt).

  • @Guli6439
    @Guli6439 Před rokem +1

    Jest Potężna Moc i Wydajność Tylko z Kombajnami Zbożowymi i Ćiągnikami Rolniczymi NEW HOLLAND nie ma wogule żadnej innej opcji taka jest prawda to nie podlega wogule żadnej dyskusji i wszystko w temaćie bez dwóch zdań 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛

  • @xxkuba07xx42
    @xxkuba07xx42 Před 3 lety +1

    Te Lampy pod Kabiną, które mają nawiązywać do Bizona to jest totalna porażka... Wygląda to gorzej niż źle. Tak samo jak lampy z tyłu, w serii 50XX 60XX, starszej generacji jakoś to wyglądało, a z tyłu były duże,porządne lampy. W Cx 5.80 lampy z tyłu są lampki jak od jakiegoś skutera.. Porażka!!! W Tc 56, który posiadałem przed Cx 5.80 załączalo się sieczkarnie z Kabiny klawiszem, w Cx trzeba wyjść na zewnątrz by odbezpieczyć, koło od sieczkarni.. maszyny za tyle pieniedzy, a takie rzeczy.. Cóż.. przy następnym zakupie, będzie trzeba rozważać oferty konkurencji, a nie kupować z sentymentu do marki bo jak widać można sie zdziwić. Pozdrawiam

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety +2

      Skąd pochodzi informacja, że te lampy mają nawiązywać do Bizona?
      W TC56 i tak trzeba było wysiąść z kabiny, bo bez przestawienia płyty spadowej sieczkarnia się nie uruchomi. To jest wymuszone względami bezpieczeństwa, aby zmusić operatora do wyjścia i skontrolowania sytuacji wokół sieczkarni.

    • @xxkuba07xx42
      @xxkuba07xx42 Před 3 lety

      @@FilmyRedakcjiRPT źle to ująłem, nie "mają" a 'nawiązują'. A W Cx trzeba przestawić płytę spadową i uruchomić sieczkarnie.. totalne dno. Przyciski na Joysticku jak dla kobiecej ręki.. można by jeszcze długo wymieniać..

    • @xxkuba07xx42
      @xxkuba07xx42 Před 3 lety

      Dobrze, że konstruktorzy nie wpadli na to żeby Zbiornik ręcznie rozkładać, a przy okazji wyjść na górę kombajnu i obejrzeć silnik. W nowej Generacji Cxa podobnie jak z lampami, po co było przerabiać ten zbiornik, i te blachy żeby tak wystawało to, po rozłożeniu skoro w starej serii tego nie ma..

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      @@xxkuba07xx42 Owszem, w CX-ie jest trochę więcej pracy, aby uruchomić sieczkarnię, ale czy to tak dużo roboty pociągnąć i obrócić gałkę przy kole pasowym? Dla porównania w JD też trzeba ręcznie sprzęgło załączyć. W Claasach zależy od wariantu rozdrabniacza. Niuansów jest dużo. Każdy musi sam ocenić, co potrzebuje u siebie, bo nie ma na rynku marki kombajnu, która wszystko ma najlepiej rozwiązane.

    • @FilmyRedakcjiRPT
      @FilmyRedakcjiRPT  Před 3 lety

      @@xxkuba07xx42 Z tymi klapami przy zbiorniku ziarna ciekawa uwaga. Zapytamy konstruktora, co przyświecało tej modernizacji, zwłaszcza, że pojemność zbiornika nie wzrosła. Tylko czy aby tych końcówek w starszym CX-ie nie trzeba było rozkładać dodatkowo ręcznie?

  • @Guli6439
    @Guli6439 Před rokem +1

    Król Pól jest tylko jeden NEW HOLLAND to ŚWIATOWY Lider w produkcji maszyn rolniczych w Polsce jak i na całym Świećie Lider na każdym polu jest tylko jeden NEW HOLLAND taka jest prawda to nie podlega wogule żadnej dyskusji i wszystko w temaćie bez dwóch zdań 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

  • @Guli6439
    @Guli6439 Před rokem +1

    Tylko Niebieskie Ćiągniki Rolnicze i Żółte Kombajny Zbożowe i niema wogule żadnej innej opcjii taka jest prawda to nie podlega wogule żadnej dyskusji i wszystko w temaćie bez dwóch zdań 👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊👊🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛💜💛

  • @Guli6439
    @Guli6439 Před rokem +1

    Kombajn NEW HOLLAND CH 7.70 Jest Bezkonkurencyjny w swojej Klasie , Konkurencje głubi daleko w tyle , Konkurencja nie ma do niego wogule żadnego polotu taka jest prawda to nie podlega wogule żadnej dyskusji i wszystko w temaćie bez dwóch zdań 👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛