Fotbal SK Štětí - SK Kladno (0:2 (18.5.2024)

• čas přidán 18. 05. 2024
  • SK Štětí -SK Kladno
    0:2(0:0)
    27. kolo 26. hrané Fortuna divize 18. 5. 2024
    Velkým tahákem 27. kola Fortuna divize dospělých byl pro fanoušky fotbalu ze Štětí a jeho okolí v sobotu 18. května zápas domácího na hraně sestupu hrajícího SK v tradičně v červenobílých dresech proti 2. celku tabulky SK Kladnu, které pronásleduje 1. FC Chomutov, který navíc v předchozí den doma jen remizoval s TJ SK Hřebeč.
    (02:08) Hosté vyrukovali s aktivní hrou a už ve 3. minutě kopal roh Tadeáš Pospíšil. Výhodu dokončoval neúspěšně Jaroslav Kafka. (05:08) Pak rozhodčí odpustil žlutou kartu hostujícímu Antonínu Holubovi po faulu na Jakuba Kafku. (11:44) Hosté kopali plno rohů. Jeden z nich ve 12. minutě a do bezpečí odvracela míč štětská rozhledna zadních řad Michal Obrtlík.(18:37) Roh si koplo i Štětí. Míč si do dobrého střeleckého postavení navedl Jiří Alberovský, ale střela z toho byla nemastná, neslaná. (26:06) Ve 26. minutě se štětská obrana otevřela, na Tadeáše Pospíšila zívala branka, ale i to bylo málo, aby šli hosté do vedení.(45:00) Do 2. poločasu poslal trenér hostů 2 nové hráče. Jedním z nich byl nejlepší střelec soutěže 16 gólový Matěj Šnobl s číslem 21. (47:28) Hned ve 47. minutě spustili kladenští kanonádu, ale David Houha i Dominik Šíma mohli jen zpytovat svědomí, že míč do sítě nedopravili. (48:57) Hosté ještě více zmáčkli obranu Štětí. Střílel Karel Houha, ale do dráhy letu míče skočil Michal Bílek. (51:40) Na druhé straně měl šanci dát zápasu jinou podobu právě Michal Bílek, ale z volného přímého kopu trefil jen zeď. (52:55) Zápas se začal lámat v 57. minutě. Přesně sehrány rohový kop, po kterém se před brankou domácích objevila hlava již dříve zmiňovaného Matěje Šnobla a Kladno se dostalo do vedení 1:0. (54:42) Domácí mohli, také po rohu hned vyrovnat. Matěj Lána trefil obránce a Michal Obrtlík těsně minul branku. (60:07) V rychlém sledu za sebou Michal Obrtlík na druhé straně hřiště fauloval ve vlastním pokutovém území a David Eichler dostal z pokutového kopu šanci náskok hostů navýšit. (61:05) Jak s ní naložil, nepotřebuje komentář. (73:11) Jednu z mála šancí, kterou si domácí připravili se urodila po přihrávce Tomáše Zůzy na Jiřího Alberovského, alemíč se nakonec stala snadnou kořistí brankáře Václava Smrkovského. (73:42) Gól hostů na 2:0 připravili z poloviny hráči domácích. Nesourodá rozehrávka, málo důrazu a Matěj Šnobl si to vychutnal s velkou bravurou podruhé. (77:39) V 79. minutě už to mohlo být 3:0, ale Václav Sailer míč za svá záda nepustil. (82:50)6Ještě v závěru byl blízko hattricku Matěj Šnobl, ale pevnost za Václavem Sailerem tentokrát dobyta nebyla. (86:58) Zajímavá situace se odehrál v samotném závěru. Hlavní arbitr Erik Hlaváček se moc nerozmýšlel a během 2 minut ukázal 2 žluté karty domácímu Jiřímu Alberovskému a to znamenalo červenou. (91:41). Největší šanci zápasu měli domácí nakonec ve 2. minutě nastavení, kdy si málem po průniku Tomáše Zůzy do vápna srazil míč do vlastní branky Vladimír Procházka, kterého nakonec zachránila tyč a hosté po výhře 2:0 uhájili čisté konto.
    Tabulka na čele se začíná dramatizovat. Druhé Kladno s 55 body už na vedoucí Chomutov ztrácí jen 4 body. SK Štětí s 26 body je na 13. místě. Za předpokladu, že budou sestupovat 3 týmy jistotu záchrany ještě nemá. Poslední je se 14 body FC Hvězda Cheb.
    Příští týden 25. května zavítá SK Štětí do Slaného, kde je sobotní výkop 28. kola v 17:00. Domácí zápas sehraje SK Štětí v sobotu 1. června v 10:15. Do Štětí poprvé přijede poprvé v historii mužstvo TJ SK Hřebeč.
    Sestava: Václav Sailer-Tomáš Zůza, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Michal Bílek-Jiří