Fotbal SK Štětí - FK Neratovice-Byškovice 1:0 (16.9.2023)

• čas přidán 16. 09. 2023
  • SK Štětí - FK Neratovice-Byškovice
    1:0(0:0)
    Fortuna divize 7. kolo 16. 9. 2023
    250 diváků přilákal v sobotu 16. 9. 2023 na fotbalový stadion ve Štětí šlágr 7. kola Fortuna divize dospělých mezi domácím SK a FK Neratovice-Byškovicemi. Domácí v červeném byli na 2. místě tabulky a jejich zatímní spanilá jízda soutěží překvapuje všechny odborníky i neodborníky fotbalu. Čekal je ale těžký soupeř 7. celek tabulky s mnoha výbornými fotbalisty jako třeba Jiřím Vokounem, který tento celek posíli právě ze Štětí v letní přestávce.
    (06:06) Hosté čekající na první venkovní vítězství začali lépe. V 7. minutě zakončoval Jakub Šimkovský, ale přesné střele chybělo více přesnosti. (10:42) Vylepšit to chtěl Martin Šobr, který pálil, jak to šlo, ale tu správnou růži v brance netrefil. (16:26)Branka hostů byla v ohrožení v 17. minutě, ale kapitán domácích Tomáš Belák po rohu klíče k jejich otevření nenašel. (20:09) O chvilku později se nadechl Vojtěch Pokorný, prošel za potlesku diváků téměř celým hřištěm, Jan Pavlík ho sice zastavil, pak vystřelil ještě Tomáš Mikina, ale vedle. (26:08) Petr Šlegl s pověstí výborného střelce zkoušel dostat míč do štětské branky, ale Václav Čížek se překvapit nenechal. (32:30) Průvan v obraně udělal na druhé straně hřiště Tomáš Mikina, ale hosty zachránila teč na roh. (33:09) Po něm se nešťastným hrdinou domácích stal Matyáš Lána. Nejdřív zabránil cestě míče do sítě obránce a pak byl proti i brankář Jiří Měsíček. (38:10) Přesný centr na hlavu Tomáše Chlumeckého načasoval Jakub Šimkovský a potlesk si za vynikající zákrok zasloužil Václav Čížek v brance. O poločas tak svítil na ukazateli skóre výsledek 0:0. (50:27) Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale vybojovali jen dlouhé auty a roh Jiřího Vokouna, který skončil pod kontrolou domácího brankáře. (57:23) Další záblesk pro hosty otevřít skóre se odehrál v 58. minutě, ale ani jeden z trojice hráčů míč za brankovou čáru nepropašoval. (66:18) Úrodu tak začali sklízet domácí. Vojtěch Pokorný vystřelil, míč si před brankářem zatancoval a dílo zkázy pro hosty udělal Pavel Fary brankou na 1:0. (71:58) Ještě hůře mohlo být pro Neratovice 18 minut před koncem. Filip Zezula ani chvilku nezaváhal, opřel se do míče levačkouj, na břevně zanechal svůj podpis a Tomáši Belákovi chybělo více klidu k zakončení. (80:23) Se stejnou mincí přišli i hosté 10 minut před koncem. Roh rozehrál Jiří Vokoun a břevno polechtal střídající Jakub Gombáš. (83:30)Velké starosti nadělal hostujícímu brankáři Jiřímu Mesíčkovi plachtící míč, který nakonec ale dokázal vytlačit nad břevno (88:32) Jiří Vokoun byl středem pozornosti i minutu před koncem, když přes zeď trefil boční síť. (93:45) Ve 4. minutě nastavení si přišel na hřiště chvíle slávy užít ještě Václav Sailer, a i když už branku nevstřelil, tak se společně s ostatními mohl radovat z vítězství domácích 1:0.
    K mikrofonu se nepovedlo získat hostující trenéry a tak jsme místo nich vyzpovídali skvělé mladé štětské fanoušky.
    Na čele tabulky zůstává se 17 body FC Chomutov , 2. místo patří se 16 body TJ SK Hřebeč a na 3. příčce se stejným počtem bodů je SK Štětí. Na posledním 16. místě se 2 body jsou TJ Sokol Nespeky, které zde vystřídaly SK Český Brod na 15.místě.
    Za týden v sobotu 30. 9. 2023 míří SK Štětí až do daleké Březové, kde ho v 10:15 čeká domácí FK Olympie. V sobotu 30. září přijďte fandit domácímu SK Štětí na fotbalový stadion v 10:15 je zde začátek utkání přivítá FK Meteor Praha VIII
    Branky: Pavel Fary
    Sestava: Václav Čížek - Jaroslav Horák, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Tomáš Zůza - Tomáš