Co udělá levná autobaterie v moderním autě? | bateriecepek.cz

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 28. 02. 2019
  • Dnes se podíváme co udělá levná autobaterie v moderním voze Peugeot 5008 po roce provozu.
    ⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏⚌⚍⚎⚏

    Prodejem autobaterie naše služby nekončí.

    U každé autobaterie je kvalitní předprodejní servis (baterie nabitá vždy na 100% kapacity, před výdejem zákazníkovy testována s tištěným výsledkem.

    Neomezený počet testů autobaterie ZDARMA, po celou dobu její životnosti. (na naší prodejně)

    Prodáváme vždy nejčerstvější autobaterie, nakupujeme přímo od výrobců.
    ➜ Mrkni na náš eshop bateriecepek.cz
    #autobaterie #levná #nevydrží
  • Auta a dopravní prostředky

Komentáře • 127

  • @kubadobias
    @kubadobias Před 3 lety +10

    Nejlepší a spolehlivá likvidace baterek je moderní ekonomické dobíjení. Např. u vw... Přidáte plyn a řj vypne dobíjení alternátorem a vše jde z baterie, která napájí celý el. systém vozidla. Uberete plyn a řj aktivuje dobíjení baterie a napájení všeho ostatního. Myšlenka ušetřit minimum paliva je sice dobrá, ale realita je jinde. Jak alternátor, tak baterie dostávají opravdu na prdel a málokterá baterie z prvovýroby přežije dva roky tak, aby jste po dvou třech dnech stání normálně nastartovali - v zimě jistě supr... Navíc největší zaznamenané napětí při zatížení jsem měl 12.2V, minimální 11.5V (podle mého totální nesmysl) a vw servis se vyjádřil tak, že je to dnešní standart. Zlatě tedy auta, která dobíjí po staru bez přestávky od cca 13.5V do 14.4V. Ještě bych chtěl dodat, že důležitou součástí je i péče o kontakty baterie, svorek kabelů a impregnace.

  • @jarekstyak3796
    @jarekstyak3796 Před 3 lety +1

    No dobrý video. Proto kupuji levné baterky v supermarketech a následně ji co rok a půl roku měním. Proto jsou.

    • @milospinkava2858
      @milospinkava2858 Před rokem

      Na autobaterie zapojené do provozu se nevztahuje záruční doba,ale doba životnosti která je daná počtem nabíjecích cyklů a lze ji u výrobce snadno zjistit dle hodnoty sulfatace článků (hodnota kapacity aku) a oxidu kladných (+) elektrod (průchodem vysokých proudů). Nelze ji tedy po zapojení do provozu reklamovat běžným způsobem.

  • @jardam.8600
    @jardam.8600 Před 4 lety +9

    Myslím, že v tvém videu nezaznělo to zásadní, v čem je problém. Pokud ano, tak mě oprav. Jde o to, že moderní auta používají jiné nabíjecí schéma s ohledem na úsporu paliva a snižování emisí. Dochází k mnohem častějšímu částečnému dobíjení, místo jednoho nabití do plna. Levné baterie na tento režim nejsou stavěny a velmi tím trpí, což se brzy projeví ztrátou kapacity. Tato vlastnost baterií je známá a říká se jí "cyklická odolnost". To že je v autě spousta elektroniky která si vezme něco navíc, tedy není hlavní příčina, zvláště když dnešní elektronika co se týká odběru je velmi nenáročná.

    • @marcelkoci3229
      @marcelkoci3229 Před 3 lety

      Autor ale píše, že v tomto konkrétním případě auto nemělo "inteligentní", ale klasické nabíjení. Jinak samozřejmě souhlas.

  • @ladislavsalanci111
    @ladislavsalanci111 Před 3 lety +6

    To vravím každému zákazníkovi do novych áut poriadnu baterku a potom zystia že za 4roky kúpil 2 batérie lacnejšie čo za tie peniaze mohol mať poriadnu jednu.

  • @noname-cq3eh
    @noname-cq3eh Před 4 lety

    Video hezké. Ale Vařta mi odešla po dvou letech, v udržovaném režimu ve starém motocyklu 2001. Hledat jí nebudu. Nabíječka teď při nabíjení ukazuje 14.4 V po celý den nabíjení...

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +1

      I udržovací režím nabíječky baterii opotřebováva. Někdy se to tak blbě sejde, že umře dřív. Stává se to velice málo, ale stává.

  • @Thales_WH
    @Thales_WH Před rokem +14

    Jsem elektrotechnik a mám za to, že uvádíte nesprávný důvod opotřebení akumulátoru. Důvodem není to, že by v moderních autech bylo hodně elektroniky, jak jste opakovaně ve více videích uváděl. Ostatně hodně elektroniky bylo v luxusnějších modelech starších generací a ničemu to nevadilo. Problém je v tom, jakým způsobem moderní auta akumulátor dobíjí, respektive nedobíjí.
    Olověný akumulátor v libovolném provedení má jednu základní vlastnost - pokud není plně nabitý, tak degraduje (sulfatace je jen část tohoto procesu) a moderní auta kvůli absurdně nesmyslnému tlaku na nízké emise ze strany EU prostě nedobíjí, když je třeba, ale když už nezbytně musí. To je z hlediska technického zásadní rozdíl. Do toho nesmyslné systémy start-stop tomu také nepřidají. Akumulátor je tedy většinu svého času napůl vybitý, což je špatně.
    Podtrženo a sečteno: akumulátor není ošizený, je dimenzovaný zcela normálně (na rozdíl od toho, co tvrdíte). Problém není ani s moderních technologiích, jak rád uvádíte (ale pro jistotu nikdy neuvedete jaké to jsou a k čemu je to dobré). Jen chudák akumulátor není dimenzovaný na extrémně špatné zacházení, které se na něm moderní auta dopouští. Akumulátory pro moderní auta musí být nesmyslně předimenzovaně robustní aby takové prasárny snášely, nikoliv z důvodu elektroniky.
    Rovněž naměřená kapacita 32Ah je pro nastartování moderního auta zcela postačující, pokud je akumulátor schopen dodat proud (což jste naměřil, že je) za předpokladu, že je nabitý. Důkazem budiž různé nouzové startovací pomůcky, které v tom nejlepším případě, který jsem viděl, obsahují akumulátor 17Ah a stejně auto nastartují. Většinou je však kapacita ještě menší než těch 17Ah.
    Neberte to prosím jako agresi vůči své osobě, v zásadě jsem rád, že publikujete, jen by bylo ještě lepší vyhnout se zavádějícím pojmům a vyjadřovat se více jako technik, nazývat věci tak, jak jsou a ne jako markeťák žonglující s kouzelnými zaklínadly.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +1

      Řešíte x vecí dohromady, ale to je v celku jedno. Co je hlavní, že uvádíte, že akumulátor nneí ošízený. Bohužel nemáte pravdu. Jednak to jde poznat podle hmotnosti a s odstupem času mohu říct, že PowerX baterie byla ošizená úplně každá. Již z výorby měla baterie kapacity 62Ah! Jinak u autobaterií nebo chcete-li akumulátorů i trakčních se bere, že pokud má baterie 40% svojí kapacity je ukončená její životnost. Což v tomhle případě bylo 28,8 Ah. Jestli 32Ah nebo 28,8Ah je úplně jedno protože na tu baterii se zkrátka nedalo již spolehbnout v žádném vozidle. A samozřejmě má vliv na opotřebení bateri velká výbava, protože již x let vozidla s velkou výbavou typu BMW 7, A8 atd dokáží odebírat tolik, že ani alternátor za jízdy nestíhá dobíjet. Elektrotechnik sice nejsem, ale mám reálné zkušenosti. Podvody na bateriích se dějí velice často a jejich i na trhu hodně. Více neřeším nemám čas. Pěkný zbytek dne :)

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem +9

      ​@@bateriecepek ​ @bateriecepek Ano, můžu souhlasit s tím, že akumulátor, který má takto sníženou životnost, tak je braný jako s ukončenou životností. V tom nejsme ve sporu. Nejsme ve sporu ani v tom, že pokud má nový či zánovní akumulátor naměřenou kapacitu výrazně menší, než je deklarovaná, tak jde o ošizený výrobek. Je možné, že tento akumulátor byl ošizený i na olovu. Ani tu nejsme ve sporu. Nejsme tedy ve sporu o konkrétní značku, ale ve sporu normální akumulátor a příčiny jeho opotřebení. Jen říkám, že dnešní auta mají na akumulátory neadekvátní požadavky nikoliv kvůli elektronice, ale kvůli způsobu dobíjení a tedy že to není chyba akumulátoru (starší technologie, ale poctivý), ale výrobce (respektive toho, kdo ho k tomu nutí). S tím souvisí i druhá část o které mluvíte, tedy o nárocích příslušenství. Tam s Vámi opět nesouhlasím. Za normálních podmínek není pravda, že by alternátor nestíhal akumulátor za jízdy dobíjet. Stíhá to v pohodě a to i u vozů s klimatizací (jelikož klimatizace je velký žrout energie), jediná další položka, která si může něco cucnout je servo, ale i to je v pořádku. Ostatní je víceméně jen nárazové a z hlediska jedoucího auta zanedbatelné. Kdy to nestíhá? Teď si to rozdělíme pro přehlednost na dvě větve:
      U starších aut alternátor stíhá vždy, protože je stále v chodu a týká se to i vozů s klimatizací. Jednoduše řízení alternátoru se postará o to, aby stíhal. Ne nadarmo měly lépe vybavené vozy velmi silný alternátor už tehdy - 140A nebylo výjimkou. Není tedy třeba aby akumulátor do chodu nějak výrazně zasahoval, funguje tady spíše jen jako lehký vyrovnávač, trochu jako kondenzátor (s větší kapacitou), ale v zásadě nedochází k nějakým hlubším cyklům, které by byly procentuálně zajímavé.
      Naopak u moderního auta tato procenta zajímavá jsou. Ale ne proto, že by elektroniky bylo více (jak jsem psal již minule luxusnější starší modely měly elektroniky takřka stejně a to, co přibylo, není energeticky zajímavé). Proč jsou ta procenta zajímavá a proč je jich více? Protože akumulátor není po většinu času nabitý a auto používá sytém start-stop. To není něco odděleného, to jsou přímo provázané věci. Provázané je to z toho důvodu, že když auto stojí na křižovatce (je v režimu stop) tak nedojde k deaktivaci klimatizace. To by bylo uživatelem vnímáno jako nekomfortní a proto to výrobce auta nedělá ač by to mělo technický smysl. V ten okamžik je pak akumulátor auta extrémně namáhaný velkým odběrem, který trvá mnohem déle než start auta, i když je ten proud menší. K tomu se pak přidá startovací špička. Výsledek je, že cykly jsou procentuálně (co se týče vyčerpání kapacity) mnohem hlubší a více to opotřebovává jakýkoliv akumulátor (to už Vám tu někdo psal přede mnou o cyklické odolnosti). Pak se to zazdí ještě tím, že řídící jednotka v nevhodný okamžik místo plynulého dobití do něj začne rvát nějaký nesmysl, což tomu opět neprospěje. Nebo ho nechá napůl vybitý - záleží, jaký je provoz. To akumulátor, který je stavěný na normální chování v normálním autě a ne na prasárny, tak brzy zařve. Takže ano, alternátor pak nestíhá protože je vypnutý a ano, normální akumulátory pak houby vydrží. To ale není jejich chyba. Není to problém více elektroniky, ta je v tom zcela nevinně a to, že to uvádíte jako důvod je nesprávné. U většiny aut se dá systém start-stop vypnout, bohužel to vyřeší problém jen z poloviny. Nelze totiž obejít technicky špatný systém řízení dobíjení akumulátoru. Nebo mi není známo jak to obejít (třeba na to někdo má nějakou vochcávku). Pokud by se toto dalo vypnout, pak by levnější akumulátory fungovaly naprosto stejně dobře, jako ve starých autech.
      Na druhou stranu chápu, že i když je Vaše tvrzení technicky špatně, tak nechcete každému zákazníkovi říkat takový elaborát jako já Vám a je pro vás jednodušší jim říci jednu větu, kterou zákazník pochopí snadno a rychle. Zrada je, že tomu sám věříte, jinak byste se tu se mnou nepřel.
      Ještě jednou dodám - toto nemá být agresivní výpad vůči Vám, nemám potřebu Vás nijak shazovat ani trollit, není v tom arogance, to bych jinak Váš kanál občasně nesledoval. Beru to jako technickou diskusi, ale jsem si vědom toho, že některé neverbální věci písmenka nepřenesou. Tak pro jistotu.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem

      @@Thales_WH Nemáte pravdu. Změřte si např. BMW 7, dejme tomu cca od roku 2010 a výš. Pozapínejte tu hromadu elektroniky která v tom vozidle je a ejhle. Vozidlo nestíhá dobíjet a odebírá z baterie :) Moderní vozy nejvyšších tříd neznáte jinak by jste netrvrdil to si myslíte a klimatizací výbava opravdu nekončí. Jinak moderní systémy zvládá AGM baterie velice dobře. I při tom záběru co dostává funguje běžně 5-9 let. Bohužel, nebo bohudík nemám čás psát elaboráty jako vy. PS: jak píšete že nejde obejít technicky špatný systém řízení dobíjení akumulátoru tak to je taky mimo. Odpojit samozřejmě jde a to na několik způsobů a pak dobíjí jako na starých vozidlech.

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem +5

      @@bateriecepek 1.) Netvrdil jsem, že AGM nestíhá, ale že má oproti klasické konstrukci pár nevýhod (v obecné rovině) a že jejich použití autech s výjimkou jmenovaných příkladů nic nepřináší. Mluvil jsem o tom pouze proto, že jste je jako první zmínil vy v debatě o startovacích akumulátorech. U běžně konstruovaného auta pro běžné podmínky nemá AGM jako startovací akumulátor smysl.
      2.) Ten alternátor nestíhá ne proto, že by to nezvládl kvůli nedostatečnému výkonu, ale protože ho řídící jednotka nedokáže často vytěžovat kvůli emisím. Jedinou výjimkou jsou přechodové jevy - řekněme krátkodobé špičkové odběry, ale o těch jsem psal. Ostatně na to tam ten akumulátor je a je to tak zcela v pořádku. Tak to mají starší auta.
      3.) Nepsal jsem, že je v autě jen klimatizace, pouze jsem uváděl, že to je spotřebič s největší spotřebou (velkou a dlouhodobou) a ostatní jsou vůči ní téměř zanedbatelné. Můžete argumentovat například vyhřívanými sedačkami (které ve starších autech byly také), ale jaký odběr proudu mají vyhřívané sedačky? Je tam počáteční náběhový proud, kdy topí naplno, to trvá jen chvilku a dále pak odběr klesne. Odběr je i v počáteční fázi takový, že to alternátor je schopen vykrýt - když mu to řídící jednotka dovolí. Ostatně taková výbava se nachází právě typicky v autech se silným alternátorem. Elektronika, které v moderních autech přibyla, je spíše na úrovni různých senzorů a ty jsou za provozu odběrově naprosto zanedbatelné. Jediný okamžik, kdy jejich odběr můžeme nějak negativně vnímat je doba než se po ukončení provozu řídící jednotka uspí, což v několika stupních může skutečně trvat poměrně dlouho, ale to není i pro základní akumulátor žádný problém. Je to přibližně na úrovni toho, jako kdybyste si po zastavení auta na dvacet minut pustili na autorádiu jako podkres nějaký podcast. To by také nikdo nehrotil.
      Takže žádné že moc elektroniky, ale špatný management je na vině.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +2

      🙂 nemám čas se tu s vámi dohadovat. Myslíte si, že máte pravdu, ale nemáte. Stavte se někdy osobně a můžeme to probrat (ne v zimě) 🙂 mějte se pěkně

  • @TheJfrlbc
    @TheJfrlbc Před 4 lety +1

    hezky dobry den... Osobne sem nemel dobrou zkusenost s baterii Exide premium 100Ah 900A EA1000, ktera po cca 2,5 letech provozu v automobilu pohybujiciho se den co den na jeden zatah 100km tam, a 100 km zpet (stani cca 10h) plus 2 kratsi trasy po navratu .... jinymi slovy, nejezdilo se s ni kolem komina ... tak tato baterie klesla svou kapacitou na cca 30Ah (v dobe mereni) a pred pokusem o obnoveni kapacity .... Baterie mela diky umisteni ve vetranem prostoru kufru celkem idealni provozni teploty (v zime neklasala teplota pod nulu behem stani a v lete behem jizdy teplota cca 35 max. - vycteno z hodnot IBS skrze diagnostiku BMW). I takto jezdena baterie znacky exide byla po 2,5 roce provozu KO a zrala na vymenu ... Nutno dodat, ze tato baterie zazila i jednu nestandardni situaci, kdy doslo k jejimu vybiti za jizdy - a to hlubokemu - kdy dle vseho sel starter do zkratu a cca po 15 minutach provozu bylo vozidlo zcela nepojizdne. Toto jedno hluboke vybiti baterii neprospelo, nicmene po cca 30h trvajici obnove baterie v servisu byla baterie prohlasena za funkcni a prtovozu schopno (tehdy sem jeste netusil o existenci testu kapacity - testovano podobnym pristrojem jaky pouzivate ve videu). Tudiz by me zajimalo, jak takovym vecem predejit ... aktualne vozidlo provozuji na autobaterii, kterou sem pred vlozenim EXIDE baterky pouzival - original z vyroby, shodou okolnosti tez vyrobce exide nicmene s moznosti odsrouibovat jednotlive komory a refreshnout hustotu kys. syrove v odbornem servisu .....tzn. po 10 letech provozu byla nahrazena origo baterie baterii exide, ktera vydrzela 2,5 roku a nyni jiz cca rok provozuji automobil opet na puvodni baterii, ktera byla za cca 400 CZK "omlazena" firmou specializujici se na autobaterie. Nyni premyslim, ze otestuji ve vozidle baterii AGM - elektronika vozidla s moznosti AGM baterie pocita a lze ji nakodovat a pouzit, nicmene si nejsem jist, zda to nebudou vyhozene penize .... ALTERNATOR je pro jistotu repasovany, IBS senzor vymeneny ... klidovy odber pravidelne kontrolovan a v poradku ...

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +1

      Dobrý den, nevím jakým testerem byla měřena kapacita ale změřit kapacitu trvá většinou jeden až dva dny, dle velikosti baterie. Záleží jak dlouho byla baterie vybitá. Určitě měla jít na desulfataci a ta by měla být v několika cyklech takže časově tak cca 4-5 dní. Dále je určitě možné že jste jednoduše narazil na špatný kus. Těžko říct. Klidně mohla být baterie dlouho skladována nebo i od prodejce již mohla mít sulfataci.
      Porovnání s originální baterií je nerelevantní, kdy kvalitě prvovýroby se většina baterií nemůže rovnat. Snad jen EXIQA Ultima.
      Ještě mě napadá zda tam neměla být baterie AGM? Originál je AGM? ( nemusí na být napsáno AGM ) Mohl by jste mi poslat foto originální baterie na email? obchod@amtoleje.cz. BMW používají AGM baterie již od roku 2004 a to i u vozidel bez start-stop systému. Pak by bylo ve všem jasno.
      Nevím co si mám představit za úkon omlazení baterie za 400 Kč?

    • @LukasPithartDennyzHerspic
      @LukasPithartDennyzHerspic Před 3 lety +2

      Jaroslave,
      vysvětlím ti příčinu jevu, který ty označuješ jako špatnou zkušenost...
      A předej tuto informaci i tomu člověku, co se ti pokoušel oživit akumulátor. Jde o to, že informaci, kterou zde ponechám, se prakticky není kde dozvědět....
      Zatím co staré dobré obyčejné olovokyselinové akumulátory se všemi svými nedostaky, velice dobře snášeli i nestandardní stav hlubokého vybytí. Jestliže se neprodleně při nebližší příležitosti nabili plným nabíjecím cyklem, zakončeným "varem" elektrolitu - tak se jim prakticky nic nestalo...
      Tak tzv. "bezúdržbové" akumulátory se všemi svými nespornými plusy mají v tomto ohledu jeden zásadní mínus, o kterém se nás výrobci Akumulátorů nikterak neráčí relevantně informovat!
      Hluboké vybytí u ca/ca (bezůdržbových) akum. = NEZVRATNÁ SMRT AKUMULÁTORU!!!!
      Přičemž kritická mez, při jejímž překročení začne docházet k nezvratnému požkození elektrod jednotlivých článků je 10.8V!!!!
      !!!PROTO SI ZAPAMATUJTE!!!
      Všeobecně u tzv. Bezúdržbových akumulátorů obvzláště obsahujíli calcium "ca"
      NIKDY NEDOPUSŤE VYBYTÍ AKUMULÁTORU NA úroveň 12V!!!
      Už hladina napětí akumulátoru 12.2V v provozním režimu automobilu při startech klesá pod 10V ale i pod 8V!!!
      Vybytí takového akumulátoru na úroveň 11V se prakticky rovná
      jeho 100% NEZVRATNÉ SMRTI!!!
      Tak a teď o tom, proč tomu tak je:
      Jde o to, že sulfát calcia (sádra) kterým je legovaná samotná mřížka elektrod.
      Při hlubokém vybytí akumulátoru, vlivem elektrochemického procesu
      tento sulfát calcia přechází z mřížky elektrody na samotný povrch elektrody.
      Výsledkem je, že celý povrch elektrody, který je olověný, je pokrytý mikrovrstvou ze
      sulfátu calcia - (tedy sádrou)...
      (Neplést si sulfát calcia se sulfátem olova! - to jsou 2 rozdílné věci!)
      Respektive budu li přesnější, tak olověná elektroda se při vybíjení akumulátoru obaluje sulfátem olova - což je standarní proces ( při nabíjení akumulátoru se tento sulfát olova opětovně přeměnuje v elektrolit.
      Pakliže vybytí akumulátoru ca/ca překročí kritickou hranici 10.8V, začne se uvolňovat sulfát calcia z mřížky elektrod a následně přejde do vnější vrstvy olověné elektrody, která je již v této chvíly v důsledku vybíjecího cyklu potažena krystalickou mřížkou ze sulfátu olova .
      A tento sulfát olova je tedy v konečné fázi díky hlubokého vybití pod 10.8V "zakonzervován" do sulfátu calcia ( tedy do sádry).
      A tuto (sádru - sulfat calcia, která sama o sobě působí jako elektrický izolant) se již žádným nabíjecím cyklem z elektrod nedostane!
      Pouze uvedením elektrolitu do "varu" kdy dochází k rozkladu vody na kyslík/vodík.
      K čemuž je třeba v případě ca/ca akumulátorů napětí cca 16.2V!!!
      Potíž je v tom, že to beztak nic neřeší, protože původní funkce calcia byla
      1 - chránit samotnou mřížku před elektrochemickým rozkladem a mechanickým požkozením
      2- Zabránit rozkladu vody v elektrolitu na kyslík a vodík.
      Díky calciu si mohli výrobci dovolit vyrábět tyto mřížky velice slabé, což uvolnilo prostor, do kterého lze vměstnat více olova - jako hlavní složky podílející se na elektrochemických procesech v olovokyselinových akumulátorech....
      Toto je nejčastější příčina, zkrácené životnosti tzv. bezúdržbových akumulátorů!!!
      Existuje pouze jediná efektivní ochrana akumulátorů a tou je instalace palubního voltmetru do automobilu! Který efektivně pomáhá k vyhodnocení stavu akumulátoru a za v času odhaluje všechny sebemenší chyby v celém nabíjecím řetězci automobilu! Díky čemuž lze za včasu a efektivně diagnostikovat problémy s generátorem atd....
      PS
      Kdyby to výrobci automobilů s námi mysleli dobře,měli by jsme palubní voltmetry ve standardní výbavě automobilů....

  • @MrJandysss
    @MrJandysss Před 3 lety

    Proto další baterka bude s největší pravděpodobností EFB. Nebo nějaká těžká FB. Ty levný co měním každou zimu se už prodražují. I ta nejlevnější 74Ah stojí pomalu stejně jako třeba exide. Jen ta levnější je často lehčí o dvě kila. A ve výsledku mi sice dá zkratový proud nutný pro prvotní impuls, ale už nemá kapacitu pro tu první, druhou, třetí... otáčku. Mám ještě hloupou O2 2007, ale i tohle auto rozeznalo vadnou baterku a proto se v zimě chová divně.

  • @balkyofficial9198
    @balkyofficial9198 Před rokem

    Dobrý den
    co řikáte na autobaterie značky 4Max? dekuji za odpoveď
    mne bylo řečeno že to je lepší strední třída

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +1

      Dobrý den, neznám. S největší pravděpodobností se bude jednat o něco přelepeneho. Kvalitu baterie může prozradit např. hmotnost baterie. Lepší středni třída by měla vážit o malinko více než např. Exide Excell..

  • @marektoman6361
    @marektoman6361 Před 3 lety +2

    To že levná baterie nepatří do moderních aut je bez debaty a souhlasím s Vámi. Ale myslím, že je potřeba zmínit také to, že u moderních aut je potřeba při výměně baterie nastavit v řídicí jednotce, že byla baterie vyměněna. Moderní auta totiž dobíjí baterii s ohledem na její stáří. Pokud tedy v moderním autě vyměníte baterii, je potřeba to nastavit v řídicí jednotce, jinak si bude auto myslet, že má v sobě stále starou baterii a bude ji tak i dobíjet. Stejně tak je nutné v řídicí jednotce nastavit správně i typ nově nainstalované baterie (AGM/obyč), případně kapacitu - například pokud se rozhodnete, že koupíte baterku s větší kapacitou. Alespoň BMW to takto má a na mnoha fórech jsem četl, že někomu odešla po dvou letech kvalitní baterka jen kvůli tomu, že nevěděl, že je potřeba to nastavit v řídicí jednotce.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Dobrý den,
      ano u některých moderních vozidel je to tak jak píšete.

  • @vitekv4580
    @vitekv4580 Před rokem +2

    Uvítal bych ampérmetr na přístrojové desce. Do plusu i do mínusu. Aby bylo jasné, jak je akumulátor zatěžován.

    • @bebuskabenn2529
      @bebuskabenn2529 Před 2 měsíci

      Tak si jej tam namontujte. Věřte mi, že nikdo jiný to za vás neudělá. A už vůbec ne výrobce.

  • @vaclavrus6437
    @vaclavrus6437 Před 4 lety

    Mám autobaterii VARTU 56AH a mám stejny problém po 10 měsísích přestala startovat .Byla přezkoušena proměřena a nic se nenašlo mám hundai ix20 kde nechat udělat test kapacity.Děkuji.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety

      Každý prodejce autobaterií by měl umět udělat test kapacity baterie s tištěným výsledkem. Test je na delší dobu, cca 12-48 hodin.

  • @michalsedlacek2025
    @michalsedlacek2025 Před 4 lety

    Zdravím, zajímal by mě váš názor na baterie od výrobce Bosch. Díky :-)

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +4

      Dobrý den, autobaterie Bosch vyrábí Varta. Jedná se o naprosto totožné autobaterie. Rozdíl je pouze v ceně, Bosch je ve většině případů dražší než Varta. Za nás jsou určitě zajímavější baterie za stejné nebo nižší peníze

    • @rozhalenostful
      @rozhalenostful Před 4 lety +1

      Bosch je největší přelepovatel ve světě autodílů. :)

    • @MartinCucka
      @MartinCucka Před 2 lety

      @@bateriecepek Například exide nebo ta EXIQA? Jaká jsou nejlepší autobaterie pro stará auta? Např pro mého pracanta 2,5 tdi ve volvo V70 I r.v. 99? Díky moc :-)

  • @bitrackbitrack1373
    @bitrackbitrack1373 Před 3 lety

    Zdravím, rád bych se zeptal, jakou baterii (technologii aku), by jste mi doporučil do motocyklu, který lehce přebíjí ( cca 15,6V). Je to konstrukční vada (zlo), u (nejen)těchto motocyklů, takže výměna regulátoru je marná. Má smysl investovat do nějaké lepší aku, nebo naopak co nejlevnější dolejvačku, hlídat hladinu a prostě se smířit s kratší životností? Díky.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Dobrý den,
      asi bych šel cestou jakékoliv která se dá dolévat a smířil bych se s tím, že vydrží sezónu, dvě. Protože AGM/GEL to dlouhodobě nedá vůbec.

    • @bitrackbitrack1373
      @bitrackbitrack1373 Před 3 lety

      @@bateriecepek Díky za odpověď a potvrzení mé doměnky.

    • @LukasPithartDennyzHerspic
      @LukasPithartDennyzHerspic Před 3 lety +1

      To napětí 15.6V tam je s připojeným a nabytým akumulátorem?
      Jestli ano, tak je to pěkně na hovno...
      Protože obyč akumulátor půjde rychlím krokem do prdele, kvůli tomu, že voda elektrolitu se bude rozkládat na vodík a kyslík. elektrolit bude houstnout. kyslík bude okysličovat mřížky elektrod a příliš agresivní elektrolit to rychlím tempem završí...
      A navíc - jestli je akumulátor někde pod sedadlem, tak můžeš zažít i docela efektivní katapultaci, kdy ze svého stroje budeš odpraven i se sedací soupravou a natrhnutou řiťkou do neznámých výšin....
      15.6V Pokud je to opravdu max napětí a víc ani o desetinu tam není..
      Mohl by tam docela fungovat nějaký plně ca/ca akumulátor.
      Protože elektrolit v něm by se měl začít "vařit" až za hranicí 16V. Konkrétně 16.2V
      Jakmile k tomu dojde - dochází ku jeho nezvratnému požkození a brzké zkáze! Jelikož se sulfad calcia uvolní z mřížky bůchví kam a mřížka se v krátké době rozsipe! A to se = SMRTI!
      Jediná správná cesta je dát do pořádku dobíjení!
      I kdyby jsi měl mezi regulátor a Akumulátor připojit příkladně diodu, která na sobě bude mít napěťový úbitek třeba 1.5V a proudově bude odpovídat s desetinou dobíjecího proudu akumulátoru.... Toto je jediná správná cesta!
      Jinak bych takový motocykl vrátil zpět, odkud jsem ho získal...

  • @vladimirkubicek9963
    @vladimirkubicek9963 Před 3 lety +4

    Jsem pouhý spotřebitel, žádný odborník na baterie. Není příčinou degradace parametrů baterky tím, že moderní auta v podstatě pořádně nedobijí baterku jízdou? Alternátor mají dost silný, ale ty moderní eko přístupy zapříčiní, že řídící elektronika odpojuje často baterku od nabíjení. V podstatě, je jedno, jakou baterku tam máte. Odejdou všechny dříve, pouze ty kvalitnější to o trochu déle ustojí. Doba, kdy v Citroenu BX, baterka Perion vydržela 10 let (slovy, deset let, auto zaváté sněhem, bez údržby a dobíjení, 1,9TD naběhnul jako nic).
    Současní výrobci se snaží tento přístup trochu trochu eliminovat kondenzátorem (např. Peugeot 308 HDi, kondenzátor za baterkou pod krytem), který velice dobře pomůže. Jak se ale stane, že nenastartujete i s kondenzátorem, baterka už je v tak zuboženém stavu, že nabíjet v podstatě nepomáhá a jedině výměna.
    Cvaknout diagnostický kabel na svorce u baterky, jednak aby se zabránilo "start&stop" systému vám ničit auto a předejde se i tomuto "chytrému" nenabíjení?
    Má to někdo odzkoušeno?

    • @joejog9682
      @joejog9682 Před rokem

      Ano, auto pak nabíjí "starým" způsobem, tedy ihned po startu a po celou dobu jízdy konstantně na 14,4 V (pokud je alternátor v pořádku a schopen dodat potřebný proud)

  • @pyjavicka
    @pyjavicka Před 3 lety +2

    Jak je baterka namahana dodatecnou elektronikou. Po nastartovani neni auto napajeno alternatorem ale porad jede na baterku?

  • @RisgoPampelisak
    @RisgoPampelisak Před 3 lety

    Jaky máte přístroj na měření kapacity se zátěží? Děkuji

  • @prvapomoc2565
    @prvapomoc2565 Před 4 lety +3

    skusenosti s 2 -mi PowerX 12V 180Ah po 1,5r odisiel clanok, v druhej po 26 mesiach...

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +1

      PowerX nejsou žádné kvalitní baterie a bohužel některé parametry uvedené na baterii neodpovídají skutečnosti, naštěstí již na trhu nejsou. Ale možná se opět objeví, kdo ví. Nicméně v 99,9% případů pokud je článek špatný z výroby, tedy výrobní vada tak se většina projeví do 6 měsíců a zbytek do jednoho roka. Kde jste ty baterie měl? Pokud to bylo v nějakém nákladním voze nebo např. stavebním stroji tak bych to spíš viděl na vyklepané desky nebo špatný spoj na článku vlivem vibrací. PowerX totiž nemají žádnou ochranu proti vibracím a jejich použití v nákladních vozech atd bylo úplně nevhodné, na což měl prodejce upozornit. Další pravda je taková že to ani velká většina prodejců nevěděl/ neví že se něco může vlivem vibrací uvolnit.

  • @karel5052
    @karel5052 Před 2 lety +2

    Chybí mě tady informace jaká byla kapacita u nové baterie pokud tedy byla změřena. To že má baterie poloviční kapacitu a zároveň na zátěžovém testu dá 400A při 10,5V přece není důvod k nenastartování motoru ne? Měl jsem baterii 44Ah a změřenou kapacitu 25Ah a normálně jsem auto nastartoval, jen to prostě nedalo víc jak 5 startů během 5 minut.

    • @milospinkava2858
      @milospinkava2858 Před rokem

      Většina startérů bývá o výkonu 2,5 Kw (2500 W) ,tzn. že při 12V musí aku dodat startéru proud něco kolem 210A. Nárazový proud je 4-10x vyšší než provozní.A tady je ten zakopaný pes... Tvuj aku může dát 400A,no a to je tak vše co ten chudáček zvládne,ale proudový náraz pro roztočení starteru už neposkytne.Nehleďe na to že olověné autobaterie při napětí 10,5 V jsou už dávno po smrti.(Napětí nesmí klesnout pod 12V. Plně nabitá a řádně odvětraná a ustálená olověná autobaterie má při 100% stavu jmenovité napětí 12,6 - 12,7V. Plně vybitá nebo poškozená autobaterie má jmenovité napětí 12V a méně.

  • @sopkobrano
    @sopkobrano Před 4 lety +4

    Video dobré.Technicky dobre podchytené,ale čo tam ktosi umrel?Aký život ide ďalej.Veď to je len batéria.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +3

      Někteří to vnímají jako rodinnou tragédii a podle toho se i chovají. Bohužel.

  • @vladim2011
    @vladim2011 Před 3 lety +1

    Ahoj, mám dotaz na baterii ani né rok starého Renaulta Captur v naftě. Auto normálně startuje, vše zatím funguje v pohodě. Jen mě zaráží napětí orig. baterie koncernu Renault/Nisan. Ráno než vyjedu z garáže změřím napětí a to ukáže 11,9V. Auto normálně nastartuje a jedu. Ptal jsem se na to ve značkovém servisu a bylo mi řečeno at´ to neřeším, že nová auta to tak mají všechny, že to nový alternátor během chvíle dobije. Od Vás vím, že nabitá baterie by měla mít 12,6V nabitá. Obávám se, že to baterka asi dlouho nevydrží ..... záruka na baterku je asi půl roku, jestli mám správné info. Je to normální ? že se tak děje ?
    Díky za odpověd´ Malý

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +7

      Ahoj,
      bohužel je ve vozidle tzv inteligentní dobíjení a takové auto prostě dobíjí jen když "rekuperuje". V takovém autě funguje baterka celý svůj život v hluboce vybitém stavu. EFB většinou vydrží cca 3 roky, někomu půl roku, někomu 5 let, ale průměr EFB v takovém autě je 3 roky. AGM to snáší lépe většinou vydrží 3 až 5 let. Určitě doporučím ideálně jednou mesíčně nabít. Někdo bude namítat, že nabíjet takovou bateerii nemá cenu, protože auto pozná, že je baterie nabitá a opět nedobíjí, ale tím, že baterii jednou za měsíc nebo dle možností dobiješ tak ji celkově oživíš a ve výsledku taková baterie většinou vydrží o rok, rok a půl déle.
      Co se týká záruky, měla by být 2 roky, ale pro firmy může být kratší, dle obchodních podmínek. Dnes je taková baterie brána jako spotřební věc která se jednoduše vyhodí a koupí nová. Bohužel. V orignál servisech to je většinou tak, že při první reklamaci baterie dostaneš novou a v případě, že se do konce záruky opětovně odporoučí tak už to platíš ze svého. Aspoň takovou mám zkušenost.

    • @vladim2011
      @vladim2011 Před 3 lety

      @@bateriecepek Moc děkuju za rychlou odpověď, mám připojené inteligentní dobíjení od CTEK, tak budu průběžně dobíjet a doufat, že to vydrží co nejdéle.
      S pozdravem : Malý

    • @LukasPithartDennyzHerspic
      @LukasPithartDennyzHerspic Před 3 lety +1

      @@bateriecepek Já teda, jelikož se vozím v Nivě nevím nic o tom, jak je řešeno tzv. inteligentní nabíjení v nových vozech. Ale jak to tu tak čtu, tak z toho upadám do mdlob!
      To se musím někde podívat na základě jakých algoritmů to má vůbec celé fungovat...
      Nemáte někdo tip , kde by to bylo po technické stránce jasně a stručně přiblíženo? Myslím tuto mne záhadnou technologii dobíjení v nově vyráběných automobilech?
      Abych si v tom udělal trošku jasnej obrázek?

    • @Milan1Milan
      @Milan1Milan Před 2 lety +2

      Bateria ma skresleny udaj, nie real, lebo po odomknuti auta je odber. Ak chces real udaj, večer odpoj bat a rano zmeraj a uvodiš real udaj.
      Aj motorka po zapnuti ma 11.9, lebo svetla, čerp...

    • @alesbenovic6239
      @alesbenovic6239 Před 2 měsíci

      @@bateriecepek Přesně jste to popsal. Taktéž u nového berlinga EFB baterie. Auto 1 měsíc nové a po 3 týdnech stání v garáži napětí klesne na 12.1V. Když baterku nabiju dobíječkou s režimem StopStart, tak po 40km jízdy a měření druhý den (uklidnění stavu) se dostanu na 12.4V. Takže opravdu je nutno pravidelně dobíjet.

  • @vladkapral4954
    @vladkapral4954 Před 3 lety

    Podľa toho čo tu čítam je lepšie vymeniť baterku v autorizovanom servise ako sám.. Lebo ako tu píšete že treba nastaviť výmenu batérie v riadiacej jednotke..

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Dobrý den,
      zapsat baterii do jednotky dnes už snad umí každý baterkář (jestli ne, nohy na ramena a pryč) a každý Franta v servise na vesnici.

    • @vladkapral4954
      @vladkapral4954 Před 3 lety

      @@bateriecepek ďakujem veľmi pekne za radu..

  • @stanleyhl1960
    @stanleyhl1960 Před 4 lety +2

    Dovolím si trochu upřesnit Vaše tvrzení ohledně starších baterií. V době, kdy existovaly výhradně olověné baterie, používalo se dobíjecí napětí 14V. Po zlepšení vlastností baterií - Ca+Ca nebo silver se začalo dobíjet napětím 14,5V a to se používá dodnes. Pokud se použije olověná baterie do moderního auta, je přebíjena místo 14V na 14,5 V a to sníží její životnost. Baterie se nespotřebuje, ale spíše se vyvaří elektrolyt a tím se znehodnotí.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety

      Ony jsou startovací baterie do auta které nemají olovo? Jaké to jsou? EFB ? AGM? Všude je olovo. Jinak moderní auta ( myšleno auta od cca 2013-14 ) dobíjí trochu jinak a nedávají stabilní proud 14,5V Obvykle dobíji resp nedobíjí kolem 12-12,5V a když je potřeba dokáží pustit do baterky krátkodobě 15,5 - 16V. U levných baterií když se použijí v moderním autě k žádnému vyvaření na základě dobíjení auta opravdu nedochází.

    • @79berka
      @79berka Před 3 lety

      @@bateriecepek Proud 14,5V určitě nedávají. Možná napětí, jednotkou proudu je A nikoliv V :)

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety

      Ano pravda!

    • @marcelkoci3229
      @marcelkoci3229 Před 3 lety

      @@bateriecepek Pán má na mysli slitiny olova

    • @marcelkoci3229
      @marcelkoci3229 Před 3 lety

      @@bateriecepek Pán měl na mysli slitiny olova

  • @milospinkava2858
    @milospinkava2858 Před rokem

    Tak to už nevím co koupit za baterii. Řeším stejný problém. Mám v autě Duracell 100Ah a po roce a půl provozu nenastartuju.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem

      Dobrý den, do jakého vozidla to má být? Duracell není špatný, respektive se jedná o přelepené baterie banner. Bohužel většinou Duracell je dražší než banner.

    • @milospinkava2858
      @milospinkava2858 Před rokem

      @@bateriecepek Touareg 7L 3.0 TDI

    • @hatapka139
      @hatapka139 Před 9 měsíci

      tohle by jste mel rict memu byvalemu sefovi. Nechtel pochopit ze do kamionu ve kterem se bydli, topi, sviti,chladí, bezi mikrovlnka, varna konvice atd ze nemuze davat obycejny startovaci akumulatory byt to byl exide 235 Ah...jsem mu rikal at tam da klidne exide ale alespoň EFB...ze ta obycejna baterka to cyklicky namahani nevydrzi Nedal si rict ...baterky vydrzely pul roku a sli do kopru. U soaucasne firmy mam stejne auto ale mam gelove baterie 2x12V 210 Ah a prakticky o nich nevim. Varim, svitim celou noc bezi klimatizace a neni jediny problem.Takze s vami naprosto souhlasim. Do novych aut kde je hodně el vybaveni patri poradna baterka

  • @marcelkoci3229
    @marcelkoci3229 Před 3 lety +3

    Jsem z toho trochu na rozpacích. Startovací baterie má za úkol nastartovat motor a po nastartování dodává elektřinu všem systémům alternátor. Je tedy jedno, jestli má auto elektrický posilovač řízení, vyhřívaná okna, sedačky, klimatizaci, palubní počítač a denní svícení. Při standardním nabíjení, by palubní napětí po nastartování nemělo nikdy klesnout pod svorkové napětí nabité baterie, tedy nějakých 12,7V. Mělo by se pohybovat spíše kolem 14V, aby kromě spotřebičů bylo možné i baterii nabíjet. Ale budiž. Zajímavé je i to, že baterie nestartuje, ačkoliv podle testeru má dostatečný startovací proud. Obecně se předpokládá, že start vybije baterii o cca 5% nominální kapacity, takže i baterie s poloviční kapacitou, ale dostatečným startovacím proudem, by měla motor nastartovat v pohodě...

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Kdyby to bylo tak jak říkáte tak stačí v podstatě jedná baterie pro 99% vozidel a výrobci by nedělali základní řady, střední a řekněme premium, potažmo EFB a AGM.

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem +1

      @@bateriecepek To je na někoho, kdo se profiluje jako odborník dosti nesprávná a zavádějící odpověď. V podstatě na 99% normálně konstruovaných aut by skutečně stačil jeden akumulátor. Větší akumulátor má smysl jen tehdy, když se auto provozuje z nějakých důvodů mimo optimální režim buď způsobem používání zákazníka a nebo špatným nastavením od výroby.
      Technologie AGM vznikla z důvodu použití v různých polohách, aby elektrolyt nemohl vytéci. To s použitím v běžném autě nesouvisí, smysl by to mělo snad jen v nějakém extrémním offroadu nebo na terénní motorce. V normálním autě to přináší víc problémů než užitku.
      EFB je jen důsledek prasáren, kterých se výrobci z donucení EU dopouštějí. To jest něco, za co by si někdo zasloužil hodně důkladně přes prsty za blbost. Stačilo by nedělat prasárny a není třeba EFB.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem

      @@Thales_WH V čem AGM přináší víc problémů než užitku ve vozidle?

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem

      @@bateriecepek AGM hůře snáší velké nabíjecí proudy, zejména pak v závěrečné fázi nabíjení, kdy dochází ke zvýšenému plynování. Plyn se zachytí ve struktuře separátoru a také na povrchu elektrod a je nutné čekat na rekombinaci. To zmenšuje (dočasně) aktivní plochu elektrod a zvyšuje vnitřní odpor. Z tohoto důvodu též není možnost akumulátor dobíjet na stejné napětí, jako klasický zaplavený akumulátor (ale to víte). Většina AGM akumulátorů je výrobcem deklarována jako bezúdržbová. To neznamená, že údržbu nepotřebují, spíše to, že se s ní po dobu životnosti nepočítá. To je však alibismus protože obvykle se počítá s životností dva roky za rozumných provozních podmínek. Přitom ke ztrátě elektrolytu u nich v závislosti na provozních podmínkách může docházet stejně, jako u klasických zaplavených akumulátorů, jen uživatel nemá možnost uživatelského doplnění.
      Z toho plyne, že snad jedinou výhodou, kterou by velmi omezené množství běžných uživatelů (tedy mimo rámec majitelů offroadů a motorek, kde jsou výhody jasné) mohlo ocenit, je ta, že u takovýchto akumulátorů nedochází ke stratifikaci elektrolytu. To by se mohlo hodit svátečním řidičům, kdy vozidlo dlouho stojí a nedochází tak k mechanickému promíchávání elektrolytu. Tedy svátečním řidičům, kteří se nechtějí starat a stačí jim moderní nabíječka na udržovací režim. Otázka je, jestli by takovému člověku lépe neposloužil běžný zaplavený akumulátor, který by občas nechali probublat při nabíjení, ale to si musí každý přebrat sám.
      Rovněž bych uznal kdyby byl neodvětrávaný akumulátor umístěný někde uvnitř kabiny. Mám sice zato, že tyto prostory nějakou formu odvětrávání mají, ale na rovinu přiznám, že u takovýchto řešení nemám přehled kdo z výrobců volí odvětrávání a kdo má prostor nevětraná a předepisuje AGM. Většinou však tento druhý akumulátor neslouží jako startovací.
      Chtěl jsem jen říci, že pro běžného průměrného řidiče libovolného běžného auta nepřináší tato technologie na pozici startovacího akumulátoru žádné výhody, respektive je tam nevidím. Pokud vás nějaká výhoda napadne, tak jí můžeme klidně probrat.

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem

      @@jarod72pm V zásadě máte pravdu, jen nevím, proč to píšete mě (reagujete na můj příspěvek) a ne panu Čepkovi, kterému byl text zdá se směřován.

  • @herban30
    @herban30 Před rokem

    Tak aku značku vybrat?

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +1

      Malý problém je v tom, že pokud má vozidlo inteligentní dobíjení tak dlouhé trasy nemají na dobití baterie žádný vliv.

  • @miroslavsvec9818
    @miroslavsvec9818 Před 3 lety

    Jo, jo všechno jde časem do kopru.To levnější dřív,dražší o chvíli později.

  • @milantobola8887
    @milantobola8887 Před 3 lety +2

    Zdravím. Nejdražší na těch bateryjich je ta nálepka .fór je v tom te je vyrábí Jen jedna firma.Jen oblbuji lidí.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Dobrý den,
      ano sposta baterií je jen něco přelepeného, ale výrobců jako takových je docela dost, takže máte pravdu jen tak z půlky.

    • @princsymbol713
      @princsymbol713 Před 3 lety

      Naprostý souhlas...............jedna fabrika, která dává samolepky různých firem, viz třeba VARTA V České Lípě.
      Mám v Octávii 7 let stříbrnou Vartu 77ah a kolega zároveň semnou kupoval chudinku 74ah od nějakého neznámého
      výrobce a zrovna tak jako já na to jezdíme dodnes. Jaký je rozdíl ? ŽÁDNÝ !!!

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety

      @@princsymbol713 Neznamená, že když je to pro Vás neznámy výrobce, že nemůže být kvalitní. U Varty platíte za jméno, navíc pokud se jedná o OCT I které je velice jednoduché auto tak není důvod, aby baterie nevydržela více let.

    • @LukasPithartDennyzHerspic
      @LukasPithartDennyzHerspic Před 3 lety

      @@princsymbol713
      Toto hlavně vypovídá o tom, že u obou automobilů pracuje elektronika nabíjení na 100% tak jak má! A oba automobili jsou uživány v ideálním režimu pro dostatečné udržování akumulátorů v nabitém stavu!
      Takže RADUJTE SE!!!
      Pokud máte Vartu "bezúdržbovou" jako že máte... a nebudete lenit ji na jaře a napodzim nabít plnohodnotným nabíjecím cyklem, tak si ji třeba ještě dalších 7 a více let spokojeně užijete....

  • @79berka
    @79berka Před 3 lety +2

    Informaci o nižší hmotnosti, resp. menším množství olova bych nerozporoval, tam se s tím dá souhlasit, ale ten zbytek je nevědomost o principu fungování moderních aut. Baterii nezničilo to že byla levná, ale nevhodný typ do konkrétního auta, které pracuje s úplně jinou logikou nabíjení akumulátoru.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +5

      Není pravda, konkrétně tento případ Peugeot 5008 měl standardní dobíjení. Ani start-stop ani inteligentní dobíjení. Srágora POWER X to nedala, prostě baterie určená do aut z 90 let. Po montáží EXIDE Premium je klid a po roce a půl je baterie stále ve 100% formě. Kontrolováno cca měsíc zpět, když zákazník dojel otestovat baterii.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +2

      Ano s tím, že tato low cost baterie tam neměla co dělat se nedá než souhlasit.

  • @lukashruska184
    @lukashruska184 Před 5 lety +4

    Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit jak se baterie může předčasně vypotrebovat u moderniho auta? To ze je tam spousta elektroniky, dobre, ale jeji provoz zajišťuje po startu alternator. Pokud je tedy v poradku. Startovaci proudy jsou naopak mensi, oproti starym motorum kde se nepouzivali lehkobezne oleje. Také byli kladene daleko větší nároky na zhaveni atd... Diky

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 5 lety +14

      To že provoz elektroniky po startu přebírá alternátor není až tak pravda. Když baterie "usne" cca po 12 hodinách tak ji trvá cca 15 minut než začne energii z alternátoru přijímat naplno. Do té doby si bere jen malé množství. Start motoru si vezme z autobaterie cca 10 minut jízdy. Celkem jsme tedy na nějakých +- 25 minutách a když někdo jede někam 10-15 minut je jasné že se autobaterie nestíhá dobíjet... a to nemluvíme případně o topení,vyhřívaní atd. To je také jeden z hlavních důvodů proč dnes jezdí drtivá většina vozidel s vybitou baterií. Toto chování dá samozřejmě baterii pořádně zabrat a mimo sulfatace způsobuje i její nadměrné opotřebení. Nevím kde jste vzal že jsou nižší startovací proudy ... kde dříve stačilo na např. naftového 2.0 cca 400A je dnes požadováno cca 600A jako minimum.
      Běžně se stává že i když je elektroinstalace ve vozidle v pořádku tak levná baterie se nestíhá dobíjet protože to prostě nedává. Nedokáže tak rychle přijímat energii jako ji vydává.
      Dále musíte počítat že moderní vozidla mají plno řídících jednotek. Některé desítky až po nějakých cca 110 řj .. Tyto jednotky odebírají proud už jen třeba po odemčení vozidla a usínají i dlouho po uzamčení vozidla ... Audi A8 cca 40 minut.
      Na všechny tyto zátěže je potřeba kvalitní baterka která není "ošulená" na olovu.
      Tak to prostě je. Pořád to stejný dokola, levná baterka v moderním autě plným elektroniky cca rok provozu a je ko. Dáte kvalitní baterku např. Banner,Exide a ejhle baterka funguje 5-6 let.
      Jak se říká objem ničím nenahradíš tak v podstatě to stejné platí u autobaterií s olovem. Olovo v autobaterii ničím nenahradíš.
      Jen tak mimo téma ... běžně se stává u levných baterek že v ní není to co je napsáno na obalu. Najdou se značky kde je psáno na obalu např. 100Ah ale uvnitř je jen cca 80Ah. I toto je běžný jev u levných autobaterií a tam pak samozřejmě baterie umírají klidně po půl roce, nebo umírají ... jsou vypotřebovány. To je prostě fyzika která nejde oblbnout.

    • @janvidrmert6319
      @janvidrmert6319 Před 5 lety +4

      Zajímavé dávám odběr

    • @filipko9160
      @filipko9160 Před 5 lety +3

      @@bateriecepek banerky nemám dobré skúsenosti tý čo ich mali tak rok max 2 vydržali tie čo dlhšie sa využívali na dlhé trasi ked išli na týždnovky a podobne.... a mám velmi dobré skúsenosti s exide premium vydržia aj extrem cez zimu -20 a 3-4 10-15 sekundové točenie motorom kým sa mu zachce naskočiť (nedoriešené problémy s motorom padanie nafty zlé žhaviče...... )

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 5 lety +8

      @@filipko9160 Banner společně s Brit má nejméně reklamací ze všech autobaterií vůbec. Nicméně většina reklamací cca 99% u velkých výrobců je chybou uživatele jako jsou špatně osazená baterie, krátké jízdy - sulfatace, používání k jinému účelu než je autobaterie určená.
      Názor je to člověk od člověka. Jeden má špatné zkušenosti s Bannerem, druhý s Exidem, třetí s Vartou :)

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +1

      Pokud je baterie špatně osazena není to chyba výrobce nebo prodejce. Samozřějmě pokud prodejce špatně neporadil, pak není o čem diskutovat. To je jasná věc. Ale pokud se použije do takového auta levná baterie, která je logicky na nečem ošizená, obyvkle na olovu a po poměrně krátké době používání má baterie ani ne třeba poloviční kapacitu pak je jasné, že tam taková baterie něměla co dělat. V tom případě se nejedná u baterie o její vadu, ale o opotřebení. Baterie je spotřební věc a pokud se použije levná která je na nečem ošizená tak se to na ní také samozřejmě podepíše. Chapu jak to myslíte, ale takhle to je. A když se použila baterie která byla dražší o cca 400 kč a její kvalita nepoměrně větší je klid a spolehlivě funguje. Ne na všem se vyplatí šetřit.

  • @bebuskabenn2529
    @bebuskabenn2529 Před 2 měsíci

    Je hezké objevovat lidem Ameriku, ještě hezčí by bylo nabídnout těm lidem řešení aby jim ta tzv. "moderní" auta neničila baterky. Například úpravou nabíjecího softwéru tak, aby mohl alternátor plnit svoji funkci.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 2 měsíci

      Jsou firmy a jednotlivci kteří to dělají. Úprava takového vozidla je ok, ale provoz takto upraveného vozidla je nelegální. Do jaké míry to je a není odhalitelné a jestli to někde reálně u nás v ČR řeší netuším a nemám čas řešit.

    • @bebuskabenn2529
      @bebuskabenn2529 Před 2 měsíci

      @@bateriecepek Je nutné se těmto zhovadilostem postavit, jinak se ti lumpové před ničím nezastaví a všichni skončíme velmi zle

  • @pepek13111
    @pepek13111 Před 3 lety +4

    Neznamená že čo je drahé je aj dobré.

  • @PK-zr9lk
    @PK-zr9lk Před 3 lety +2

    Tak určitě neberu argument, že moderní auta zatěžují víc baterii. Je to blábol. S jedinou výjimkou - start/stopem. Na běžícím motoru vše zásobuje alternátor. To za prvé. A za druhé - největší elektrické spotřebiče tu byly (na západních autech) odjakživa. Startér, světla, stěrače, klima, ventilace, audio. Že jsou levné výrobky šizené, je jasné. To platí všude. Ale určitě za to nemůže "moderní auto". Jo start/stop - to je jiná. Nejen, že každý start je proudová pecka na baterku, ale hlavně - ta veškerá elektronika je opravdu napájená z baterie, po dobu nečinnosti motoru.
    A použitý tester - je k ničemu. Chce to reálnou zátěž - třeba pár H4 paralerně a měřit pokles napětí při naměřeném proudu a daném čase. Ale to nezvládne běžný uživatel.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 3 lety +9

      Dobrý den, bohužel Vás musím zklamat. Samozřejmě, že moderní auta mnohem více zatěžují baterii a to (když vynecháme start-stop a inteligentní nabíjení) např. odběrem po ukončení jizdy. Je slušná řádka vozidel které usínají řádově pár minut, ale i desítky minut. Srovnávat odběr někdejších vybavených aut a nynejších je úplně zcela mimo realitu.
      Co se týká testeru, pravděpodobně s ním asi máte osobní zkušenosti? Nebo mi poradíte lepší kromě EBT-965P? A ano v případě pochybností se samozřejmě používají další testovací pomůcky.

  • @standjel5469
    @standjel5469 Před 4 lety +5

    Neco si nastudujte o akumulatorech,...moderní auta,dobijí baterii jen z kopce,v podstate se jedna o rekuperaci,takže baterie je dobijena jen z kopce a když klesne pod urcitou mez..Ale u starsich aut,je pořad dobijena alternatorem na napetí 14,4V ..proto ve starších autech vydrží déle)

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +10

      Co tím chtěl básník říci? Mluvíte o dobíjení se systémem start-stop. Nicméně o systému start-stop nic ve videu neříkám. Neboli vy o koze, já o voze. Takže než budete příště někoho chtít poučovat tak si nastudujte něco o akumulátorech. Píšete nesmysl a to i tím že starší vozidla jsou dobíjena stále 14.4V, což není pravda. Dobíjecí napětí se pohybuje dle zátěže a další okolností, které řídí regulátor napětí, resp. u některých aut řídící jednotka. Do příště si to nastudujte Stando. 😀

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +7

      Myslím, že celkově jste nepochopil pointu videa. Je myšleno, že moderní auta mají daleko větší výbavy než starší a tím je na kvalitu baterie kladený větší nárok.

    • @standjel5469
      @standjel5469 Před 4 lety +4

      @@bateriecepek vy o tom vite kulovy,,

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +5

      @@standjel5469 Přesně jak říkáš Stando :D Ještě nějakým moudrem nás chceš obohatit?

  • @janjanecek865
    @janjanecek865 Před rokem +1

    zlatá varta nejhorší jsou Exdide baterie

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +5

      Jako vtip dobré, zkušenosti uživatelů mluví za vše. :)

    • @karelendler868
      @karelendler868 Před rokem

      @@bateriecepek Zkušenost uživatele: 72 Ah Exide mi v Peugeotu 307SW 1.6 benzin z roku 2007 vydržela jednu zimní sezónu a další podzim jsem už místo ní dával Bannerku. Jinými slovy, vyskytují se mezi nimi pěkné šmejdy.

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před rokem +2

      @@karelendler868 takže byla ještě v záruce ne? 😁 U každé značky se najde sem tam vadný kus, jako se vším 🤷

    • @tomaschab7650
      @tomaschab7650 Před 7 měsíci

      @@karelendler868 no vidíte, já mám opačný problém. 2x Banner a obě shit. jedna výměna ok, u druhé se kroutily a měli kecy a protahovali reklamaci co mohli a nechtěli uznat. obě do 1 roka a to byly obě pravidelně dobíjeny. Exide po 2 letech byl pořád v pohodě, startovala hned i v -25°C na Horské Kvildě v únoru (nabíjení proběhlo naposledy v listopadu), vše bez problémů. Auto jsem v červenci prodal, baterka snad stále slouží. Prostě všude může být špatný kus, ale to hlavní je, jak se k tomu postaví prodejce nebo výrobce. Nabíjení baterky je hodně těžké pokud bydlíte v paneláku a nechcete si každý měsíc vypojit na 10 hodin baterku z auta nebo mít náhradní.

    • @MartinProavis
      @MartinProavis Před 4 měsíci +4

      Dvě Varty mi odešly po dvou letech. Exide Premium mám už šestým rokem a pohoda...

  • @edgarkoterle
    @edgarkoterle Před 3 lety +3

    "Moderné" auto by som určite nezovšeobecňoval podľa roku výroby... Napr. 23-ročné BMW je určite modernejšie ako napr . 8-ročná Kia, čo sa týka elektroniky...

    • @Thales_WH
      @Thales_WH Před rokem

      Otázka je, jestli 23 leté BMW nabíjí stejně blbě jako ta KIA, která je v tomto zcela nepochybně modernější? Naštěstí ne, protože tehdy se takové prasárny nedělaly. (modernější neznamená vždy lepší)

  • @Hans_Meier
    @Hans_Meier Před 4 lety +1

    Strasne video!

    • @bateriecepek
      @bateriecepek  Před 4 lety +6

      Důvod? Chceš nás v něčem poučit?

    • @Pedro-vk9hv
      @Pedro-vk9hv Před 2 lety

      Súhlas,ten chlap absolútne nevie o čom rozpráva.Totálne nezmysly tam odzneli.