ЯК ПІДГОТУВАТИ СВОЄ ПОМЕШКАННЯ ДО ТРИВАЛИХ БЛЕКАУТІВ?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 05. 2024
  • Як ми всі переконались перебої з електропостачанням у 2024 році, на жаль, неминучі. Питання тільки в тривалості: 4 через 4, 6 через 6, чи на кілька діб. Тож у цьому відео ми вирішили детально розібратись чи реально зробити свою домівку енергонезалежною на кілька днів, на випадок тривалих блекаутів. Про це розповість Віталій Несенюк - постійний експертом наших відео, маньяк енерго та іншої ефективності. Віталій професійно займається монтажем сонячних та вітрових станцій. Зробив будинок своїх батьків та свій власний фактично "енергетичними бункерами", які можуть бути повністю незалежними від зовнішніх комунікацій.
    Тож саме з ним поговоримо про:
    00:52 скільки коштів доречно вкладати в енергонезалежність квартири?
    3:10 чи реально вижити у багатоквартирних будинках під час тривалих блекаутів та чи є сенс в встановлювати в них сонячні станції та потужні генератори?
    6:20 чому мешканцям багатоповерхівок доречно мати евакуаційні бази у індивідуальних будинках на випадок серйозного блекауту? Чим має бути обладнання така евакуаційна база?
    11:30 яка потужність сонячної станції та ємність акумуляторів у будинку Віталія та навіщо йому ще й генератор? Як цей комплект обладнання зарекомендував себе у взимку 2022-2023?
    16:40 в скільки разів знизились ціни на сонячні панелі, акумулятори та інвертори?
  • Věda a technologie

Komentáře • 29

  • @RomanR93
    @RomanR93 Před 19 dny +1

    Порада для тих хто живить від ДБЖ двоконтурні газові котли.Обов'язково використовуйте виносні терморегулятор.Коли набирається задана температура приміщення то відключається насос в котлі.Без такого датчика насос працює постійно.Це суттєво збільшить час роботи від ДБЖ.

  • @user-qu5hd6fg8y
    @user-qu5hd6fg8y Před měsícem +4

    Зі скважини іноді теж можна відром воду тягати. В моєї бабці таке було. Скважина діаметром десь 10 см, в неї влазить або насос, або спеціальне відро (вузьке та довге). На дні відра клапан. Відро на тросі опускається у воду, клапан відкривається, вода набирається. Потім відро тягнуть наверх, клапан закривається. Звісно, це якщо свердловина не надто глибока, десь до 10 метрів.

    • @EVR1AL
      @EVR1AL Před 25 dny

      Есть ручной насос, у всех раньше были. И газовые котлы без электричества. И ручные кофемолки и эспрессо. Электрика всегда может отказать

  • @Kredo800
    @Kredo800 Před měsícem +7

    Роутер споживає 2-3 Вт, ONU (оптичний термінал) 2 Вт, отже в 3-5 Вт вкладетесь - дядько щось не то наговорив. Хто хоче поставити єдину сонячну панельку на балконі і не робити такого колгоспу як тут, - то 50 Вт для роутера+маленького акума вистачить з головою щоб інтернет був абсолютно автономним. Якщо плануєте мобілку+планшети заряджати, то ставте 100Вт. Літом, весною, осінью 100 Вт це явно надлишок, але зимою панель у похмурі густі хмарні дні буде виробляти від 5 (кут сонця, легка хмарність) до 50 раз (максимально густі товсті хмари) менше, тобто із 100Вт може бути 3-4Вт, із 50 Вт буде 1 Вт у самі похмурі дні. Більшість роутерів та ONU можна живити напряму від 12-25 В, тобто тримати їх в лінії паралельно панельці, там шимки стоять до 35 В, але слід перевірити конденсатори роутера, перепаяти на вище, на 35В, щоб не дулись.. Щоб панель не кипятила акум у яскраве сонце, слід поставити DC-DC Перетворювач, або синій контролер за 5 баксів з Китаю. З акума можна через той же контролер живити слаботочну мережу, або через діод все скидати.

    • @user-qu5hd6fg8y
      @user-qu5hd6fg8y Před měsícem +1

      Це вже залежить від обставин у конкретному селі. Бо десь по селах вже оптика давно проведена, а десь, може, й мобільного зв'язку і в мирний час не було.

    • @lowcontrast-id3fr
      @lowcontrast-id3fr Před měsícem

      У мене anker 535 має наступні параметри для входу: 1 шт DC7909 (11 - 28 В / 10 А / 120 Вт)
      Підкажіть яку мені підібрати стац. сонячну панель щоб нічого не попалити? 100Вт чи 200Вт? На панелях дуже багато незрозумілих параметрів, на які треба обов'язково звертати увагу?
      Дякую

    • @user-qu5hd6fg8y
      @user-qu5hd6fg8y Před měsícem

      @@lowcontrast-id3fr В інструкції до зарядної станції має бути написано параметри сонячної панелі, яку можна підключати до неї. Вам треба знати максимальний струм та максимальну напругу. І відповідно підбирати панелі. В описі до панелі має бути вказана максимальна напруга (вимірюється при непідключеній панелі) та максимальний робочий струм і струм короткого замикання (це максимальний струм, який може видати панель в принципі). Ось ці значення не треба перевищувати. Судячи з того, що ви написали, вам треба панель на 100 Вт із напругою умовно "12 вольт", яка по факту дає десь до 18 вольт і струмом короткого замикання до 10 А. Ось наприклад, Axioma Energy AX-100M . В неї максимальна напруга 18,2 В, максимальний робочий струм 5,5 А, струм короткого замикання 6,12 А. Тобто, у ваші параметри вписується. Це стаціонарна панель для будинку чи квартири, а якщо в автомобілі возити, то треба гнучку. Наприклад, Altek ALF-100W, де напруга 22 В, а струм 4 А. (це я для прикладу моделі навів, це не значить, що я їх рекомендую до покупки)

    • @user-pj1xx4yw4q
      @user-pj1xx4yw4q Před měsícem +1

      ​@@lowcontrast-id3frможна і 100,і 200 Вт, і більше. Головне - вкластися в робочий діапазон напруги.
      Напруга холостого ходу (U oc) панелі (або ж панелей, що з'єднані в паралель) має бути менше 28 вольт, а напруга максимальної потужності (U max) Має бути більше 12 вольт.
      Наприклад, якщо U oc=18v U max=12 v - підходить.
      Великі панелі на 72 комірки, чи на 60 комірок не підходять для підключення напряму. Тільки через dc/dc перетворювач, який має знижувати напругу до прийнятних 28 вольт. Але це погіршення ккд.

    • @EVR1AL
      @EVR1AL Před 25 dny

      Со слаботочкой вообще бюджет смешной, а в квартиру высокий ток не нужен, жрать готовить на газе надо

  • @slavikkhlebnikov5620
    @slavikkhlebnikov5620 Před 21 dnem +1

    Все це супер, але 80% громадян фінансових можливостей так не мають

  • @user-ke4ou1ts5j
    @user-ke4ou1ts5j Před 25 dny +1

    Для квартири довоготривала автономка нереальна, а для приватного сектору- економічно нереальна- все вірно, відкладіть ті кошти на евакуацію, можливо навіть на покупку мазанки в глухому селі з пічю на дровах і водою в колодязі

  • @Anjey9259
    @Anjey9259 Před měsícem +1

    Генератор на газу?

  • @vasafiniv6368
    @vasafiniv6368 Před měsícem

    В мене одна панель бу щоб зарядити фонарикі і гаджети вона заряжає навіть в хмарну погоду

  • @1kovcheg
    @1kovcheg Před 27 dny +1

    На рахунок спиртових камінів не погоджуюсь, чудова штука

    • @pashakey9969
      @pashakey9969 Před 22 dny

      Ага. Якщо в тебе немає дітей ))

  • @user-ge8cr9pd4l
    @user-ge8cr9pd4l Před měsícem

    Щоб у людей були лишні 3к долярів то обленерго позакривались а так що маємо то маємо

  • @user-yu6po9mi4h
    @user-yu6po9mi4h Před 29 dny

    Владимир 56 моя покупка панели в Ютубе

  • @jurin2666
    @jurin2666 Před měsícem +4

    Люди, какой роутер, какой интернет, это сказки тех, кто не нюхал настоящего блекаута, операторы не будут вам давать связь и интернет от генераторов, всем все будет пофиг. Панели солн хорошо, но когда нет обстрелов, генератор тоже ,нужен будет только чтобы воды со скважины набрать, холодильник от него не вариант, ну если конечно цистерна с топливом не зарыта в огороде.

    • @user-qu5hd6fg8y
      @user-qu5hd6fg8y Před měsícem +1

      В мене провайдер обіцяє до 8 годин автономної роботи свого обладнання. Звісно, не від генератора, а від інвертора з акумулятором. Щодо холодильника, то в мене інвертор 1 кВт його якось тягне, хоча є проблема з пусковим струмом. В простих холодильників великий пусковий струм, хоча й триває він до 1 сек. Мій інвертор в момент запуску холодильника лається на перевантаження, але потім працює. Однак, якщо окрім холодильника підключити ще щось, то вже впадає в помилку. Думаю, треба було 2 кВт інвертор брати. І акумулятор теж хоча б вдвічі більшої ємності, і напругою не 12, а 24 чи навіть 48 вольт. Звісно, не свинцевий, а LiFePO4. Але то дорого. Я й так десь 15 тис. грн. витратив на той інвертор, LiFePO4 акумулятор, до нього BMS та зарядний пристрій.

    • @oleksiikhorchev4448
      @oleksiikhorchev4448 Před měsícem +2

      Оператори інтернету по PON технології дають інтернет 3 доби, перевірено. Продукти в холодильнику за 66 годин без світла - не здохли. Основне - аби вдома було тепло, і була електроенергія.

  • @user-dn1jw5hs3k
    @user-dn1jw5hs3k Před měsícem

    А еще если гелиосистема, так я даже посчитать не могу...

  • @FabioBannet
    @FabioBannet Před 26 dny

    Для звичайних громадян - десь в районі 200 тисяч гривень можна систему на 5кВт зібрати, бо в більшості споживання не перевищує 300кВт за місяць.
    Цікаво - шукайте дивіться і знайдете.

  • @user-dn1jw5hs3k
    @user-dn1jw5hs3k Před měsícem

    И этож надо чтобы крыша выдержала одна панель на 460Вт 27кг а надо минимум на мой инвертор 3кВт три шт.

    • @user-qu5hd6fg8y
      @user-qu5hd6fg8y Před měsícem +1

      Якщо дах робили правильно, то витримає. До речі, там навантаження розподілене, і передається зазвичай на стропила.

  • @user-dn1jw5hs3k
    @user-dn1jw5hs3k Před měsícem

    ну тут под десятку зелени...

    • @EVR1AL
      @EVR1AL Před 25 dny

      Ближе к 20 если у него 30квт панели только