Az éhség és jóllakottság szabályozása

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 22. 08. 2024
  • Éhség vagy étvágy? Te tudod, hogyan ismerheted fel, mikor melyikről van szó? A videóban adok hozzá néhány támpontot.
    KAPCSOLAT:
    podornovakreka.hu
    FACEBOOK: / podornovakreka
    BEJELENTKEZÉS SZEMÉLYES/SKYPE KONZULTÁCIÓRA:
    podornovakreka....
    FIGYELEM! A videóban elhangzó információk nem minősülnek orvosi tanácsnak, és nem helyettesítik az orvosi konzultációt vagy kezelést.

Komentáře • 15

  • @scarabosco3394
    @scarabosco3394 Před 4 lety +3

    Ez eddig tök jó, a hogyan rész a nehezebb. Nyilván minden ducinak megvan fejben, hogy ha nem vagy éhes, ne egyél. De aki sosem volt érzelmi evő, annak fogalma sincs róla, hogy ez mennyire erős késztetés, mint egy drog, cigi, vagy alkohol. És ha felismered a problémát, akkor se vagy sokkal beljebb, mert akkor is pont olyan magányos leszel, vagy legyen akármilyen probléma, akkor is meg kell tanulni stb. Viszont amíg eszel, nem érzed. Emlékszem a vizsgaidőszakaimra. Volt, hogy napi 4 órát mozogtam, csak hogy ne egyek. A lábamon nem álltam, de akkor is el kellett mennem bringázni, vagy egy újabb edzésre. Többet edzettem, mint tanultam. Ami persze 20 évesen könnyű, anya főz, nem kell rohanni sehova csak az étvágyam elől el, családdal, munkával sokkal nehezebb.
    Még gázabb, ha cibálnak a hormonok is valamilyen kórság, vagy szimplán a női ciklus okán.
    Aztán átkattan valami és akkor megy a diéta, az edzés. Aztán megint borul.

  • @noemikiss2783
    @noemikiss2783 Před 2 lety +2

    Kedves Réka! Nagyon köszönöm a videóit! Nagyon jól érthető és inspiráló minden tekintetben! Számomra nagy segítség volt! Sok áldást kívánok a munkájára!

  • @karolynebalog2652
    @karolynebalog2652 Před 11 měsíci

    Kedves Réka!❤ Erre eddig nem is gondoltam, hogy milyen két különböző dolog az étvágy, és az éhség. Olyan szépen elmagyaráztad, sikerült megértenem.🤗 Nagyon hálás vagyok az összes videóidért, és a sok lelkiismeretes munkádért! 💐🌹Köszönöm szépen!❤❤

  • @zsuzsannaszanto1566
    @zsuzsannaszanto1566 Před 4 lety

    Hú rengeteget segítettél az életmód váltásban!!Köszi.

  • @juditb.6715
    @juditb.6715 Před 5 lety +1

    Kedves Réka!
    Nagyon hasznosak a videóid. :-) Rengeteg alapismeretemet erősíted meg és sok új információt is kaptam Tőled, amikről megérzéseim ( sejtéseim ) voltak csak- saját magamon való kikísérletezéseim kapcsán. 16 éve vagyok inzulinrezisztens ( 12 évvel ezelőtt ismerték csak fel ) és 10 éve pajzsmirigy alultermelésem is van. 8 évvel ezelőtt sikerült lefogynom 47 kg- ot életmódváltással, amit 1 évvel ezelőttig sikerült megtartanom ( kisebb kilengésekkel ). Olyan sportot választottam, ami tönkretette a lábfejem, a diagnózis: morton neuroma. Kénytelen voltam abbahagyni a mozgást. Kezelték, de egyáltalán nem az igazi. Félek megműttetni, mert ha utána még rosszabb lesz és esetleg járni sem fogok tudni, akkor mi lesz. Amióta nem sportolok 30 kg jött vissza. Stresszkezelésre is gyakran használtam az evést sajnos. A munkahelyemen csak meghatározott időben van lehetőségem enni. Ha akkor nem eszem, később hiába vagyok éhes. Most éppen újra életmódot váltok, a mozgásra is találtam új alternatívát. Erre a munkahelyi pontos időben való evésre nem találok megoldást. Ráadásul ilyenkor le kell vinnem egy csoportot az ebédlőbe enni. Van olyan nap, amikor kétszer is. Ilyenkor ott a gőzölgő étel és jön az étvágy, ami akkor még nem éhség. Ha nem eszek, akkor ez után egy- két óra múlva hiába vagyok valóban éhes, lehetőségem nincsen enni, mert órát tartok. Ilyenkor enni, vagy nem enni- ez itt a kérdés. :-) Válaszodat előre is köszönöm! Tisztelettel: B. Judit

    •  Před 5 lety +1

      Kedves Judit, köszönöm a kedves visszajelzésedet. Ez esetben az lenne a legjobb, ha az egész napi étkezésedet úgy állítanád össze, hogy a megfelelő időben valóban megéhezz. Ha pontosan megvan, hogy mikor lehet ebédelned, egy kis önmegfigyeléssel ki tudod kísérletezni, mit és mennyit egyél előzetesen, hogy ebédidőre valóban megéhezz.

    • @juditb.6715
      @juditb.6715 Před 5 lety

      ​@ Kedves Réka! Nagyon köszönöm a gyors és ötletes válaszod. Azért vagyok gondban az ebédeléssel, mert nálam az az első étkezés a nap folyamán. Reggelire csak tejeskávét szoktam inni. Nekem semmi bajom nincsen a tejjel valahogy- ez önmegfigyelésen és inzulinmérésen alapul-, igaz későn kelek, tehát ezt már tízórai időben szoktam elfogyasztani. Ellenben későig fent vagyok, így érzem jól magam. Hétvégén az is előfordul, hogy csak délután 4 körül éhezek meg és csak akkor eszek. Ha nem vagyok éhes, örülök neki és nem akarok enni, felesleges energiákat bevinni. Az első éhségérzet nálam valamiért felkelés után, tejeskávé után nagyon lassan alakul ki. Nem tudom, hogy ez miért van. Azért fura, mert lefekvés előtt sem szoktam enni. Ezért kérdéses nálam az ebéd korai megevése. Az anyagcsere vajon mennyire indul be ha nem eszem? ( Lehet, hogy itt szól közbe a lassú anyagcserém- a pajzsmirigy alulműködésem. )
      Köszönettel!
      Judit

  • @littleprincess1sth
    @littleprincess1sth Před 4 lety +1

    Nagyon hasznos videó! Nem, nem vagyok éhes... 😉😋🍫🍬🍭

  • @Horbi83
    @Horbi83 Před 5 lety +5

    Tök jó ez is, csak így tovább! Lehet a gyenge dagik diszlájkoltak. :)

  • @andreagyori3191
    @andreagyori3191 Před 18 dny

    Nagyon fontos mondat, hogy
    "Nem eszem a pekarut mert nincs benne tapertek'
    Nem könnyű megállni, ezért nem arra megyek inkabb.......😊😊😊

  • @henriettabarna3345
    @henriettabarna3345 Před 3 lety

    Szia Heni vagyok 37 éves 98 kg 168 magas az aproblémám ,hogy nem bírom a 3 étkezést betartani csak a 4 ét baj e? Ha megvárom az 5 órát jönnek a tünetek mit csináljak?

    •  Před 3 lety +1

      Szia Heni, nincs azzal semmi gond, ha Neked a 4 étkezés válik be.

  • @janoskarovics6860
    @janoskarovics6860 Před 4 lety

    Hogy lehet az éhségérzetet evés nélkül elkerülni?

    • @tereziahofer1676
      @tereziahofer1676 Před 4 lety +2

      János Károvics tudatosan , fog menni , ha eddig sokszor sokat eszik valaki, a szeme megkivànja , ezt lehet tudatosan irànyitani nemet mondani. Az elöadásba is jól elmondja, ne kivànd ha màr sok vagy nincs rà szükséged a testednek, ezt meg kell tanulni hogy egèszséges még s mikor nem. Ezt jol meglehet tanulni Rékàtól. A többi önuralom kérdése és az hogy akarod e vagy sem. Ha akaja valaki kontrolàlni : gyakorolni kell önuralommal. Az Agy képes rà hogy elhigye hogy : NEM KELL TÖBB , NEM AKAROK, csak irànyitani kell és elhinni uralni. Én is igy àllitottam àt magam, megtanulni uralni.👍próbàld ki menni fog.

    • @janoskarovics6860
      @janoskarovics6860 Před 4 lety

      @@tereziahofer1676 az a baj, hogy az héhség "tekergti" a gyomrom.