Magas vércukorszint csökkentése

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 12. 2021
  • Magas a vércukorszinted és nem tudod, hogyan tudnád csökkenteni? Melyek a leghatékonyabb módszerek a magas vércukorszint csökkentésére rövid és hosszú távon? Ebből a videóból minden kiderül!
    A magas vércukorszint azért sunyi dolog, mert alapvetően az ember nincsen tőle különösebben rosszul. Maximum annyit lehet érezni hogy picit zaklatottabb a test, jobban pörgünk, de ezek nagyon enyhe mértékű tünetek, általában észre sem vesszük őket. Éppen emiatt hajlamosak vagyunk nem foglalkozni vele vagy éppen észre sem venni.
    Hosszú távon azonban a magas vércukorszint rendkívül káros, gyakorlatilag ez okozza a cukorbetegség szövődményeit. A magas vércukorszint károsítja az érfalakat, és ezt a romboló hatását először a vékony hajszálereken fejti ki, mint amilyenek példul a szemgolyóban, a vesében vagy a végtagokban találhatóak, és ilyenkor alakul ki a retinopátia, a veseelégtelenség vagy később mondjuk a lábujjak keringésének az elhalása. Pontosan emiatt kell nagyon odafigyelni a magas vércukorértékekre, és mindent meg kell tennünk a magas vércukor csökkentése érdekében.
    Cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia esetén gyakran megesik, hogy felmegy a vércukorszint, ilyenkor a magas vércukorszint azonnali csökkentése a legfontosabb teendőnk. Nagyon különböző eszköztárunk van azonban a magas vércukorszint azonnali csökkentése érdekében inzulinrezisztencia, tablettával kezelt cukorbetegség vagy inzulinnal kezelt cukorbetegség esetén.
    A videóban ezekez vesszük sorra:
    - Vércukorszint csökkentése inzulinrezisztencia vagy gyógyszerrel kezelt 2-es típusú cukorbetegség esetén
    - Vércukorszint csökkentése inzulinnal kezelt 1-es vagy 2-es típusú cukorbetegség esetén
    - Magas vércukorszint kezelése házilag, hosszú távon
    Cseh Tamás vagyok, 1-es típusú cukorbeteg, üdvözöllek a DiabNavigátor csatornán, amin mutatom neked a kiutat a cukorbetegség és inzulinrezisztencia útvesztőjéből. A helyes cukorbeteg életmód és inzulinrezisztens életmód alapvető feladata a diabétesz vagy cukorbetegség kezelése, illetve az inzulinrezisztencia kezelése, az inzulinrezisztencia megszüntetése, ebben segítek tippekkel, trükkökkel, tanácsokkal, amiket kipróbálhatsz!
    🔸WEBSHOP🔸
    🛒 diabnavigator.hu/shop
    🔸KÖVESS🔸
    📸 / diabnavigator
    👤 / diabnavigator
    🔸KAPCSOLAT🔸
    🌐 diabnavigator.hu
    📧 tomi@diabnavigator.hu
    #cukorbetegség #inzulinrezisztencia #diabnavigátor

Komentáře • 27

  • @melindamohorea1921
    @melindamohorea1921 Před 2 lety +6

    Szia. Az én 3 éves kislányomat fél éve diagnosztizálták cukorbetegséggel . Nem egyszerű feladat szegénykém minden reggel azt mondja "nem kell inzulin' és milyen jó volna ha így lenne . Jelenleg reggel 7 egységet kap a bázis inzulinból este pedig 2,5 . Persze egy 3 éves gyereknél nehéz az étkezés is vagy nem akarja meg enni vagy többet szeretne. Csak nővényi tejet adok neki. Mielőtt kiderült volna rengeteget tejet ivott. Front hatások, betegség nagyon viszik fel a cukrát . Örülök hogy rátaláltam erre a csatornára .

    •  Před 2 lety +1

      Hajrá, idővel egyre több mindent kitapasztaltok, és egyre könnyebbé válik majd. Drukkolok nektek! 👍😉

  • @life-yj6xq
    @life-yj6xq Před 2 lety +3

    Magas vércukor nem végzünk megerőltető mozgást edzést bármit!
    Magas vércukor esetén nagyon sok vizet kell inni ez a legjobb amit tehet az ember

  • @sarka.333
    @sarka.333 Před 2 lety +4

    Szia én kovi uborka levél szoktam levínni ha magas a cukrom

  • @piroskalaszlo2209
    @piroskalaszlo2209 Před 2 lety +1

    Köszönöm szépen nagyon hasznos volt.

  • @viktoriasztojka361
    @viktoriasztojka361 Před 11 měsíci

    Jó estét kívánok most mértem a cukrom 8.4 az cukor betegségnek számít??

  • @andrasnerosta9388
    @andrasnerosta9388 Před rokem

  • @balintdomokos4299
    @balintdomokos4299 Před 2 lety

    Nekem sajnos elég komoly inzulinérzékenységem van. Folyamatosan ingadozik a cukrom. Evés után 1,5 egyszer teljesen jó, valamikor viszont nagyon magas. Sokszor van olyan is, hogy étkezés után másfél órával mérek mondjuk 12-t, rá fél órára meg hypo. Nem a mérővel van gond.

  • @margitadeli5359
    @margitadeli5359 Před 2 lety

    Tisztelt uram vercukor szint kezelési mondja én emberektől halotam ,hogy száraz bab szára teával lehett csökkenteni! Mit tud ehez hoza fűzni előre is meg köszönöm ha válaszolna kérdésemre?

  • @sasipeter
    @sasipeter Před 2 lety +2

    Köszi a tippeket! 🙏
    Pont tegnap és ma reggel jártam úgy, hogy 4.3-as ébredés utáni értéket követően szándékosan bőven reggeliztem, mert tudtam, hogy a reggeli séta (5-6 km) lefelé fogja tolni a cukorszintet. Másfél órával a reggeli után (és ebben az időben történt a séta is) viszont így is 3.8-4.0 értékeket mértem. Ettem is egy banánt a biztonság kedvéért, az vissza is emelte 5-6 közé. Ez így járható út, vagy nem annyira jó ötlet ezt rendszeresíteni? 🤔

    •  Před 2 lety +1

      Ha ezek alkalmanként fordulnak elő és ilyen jól tudod korrigálni, az tök jó. Ha viszont jellemző, hogy reggel alacsony vércukorszintet mérsz és napközben is lefelé megy, akkor lehet, hogy sok a bázis inzulin (ha inzulinon vagy).

    • @sasipeter
      @sasipeter Před 2 lety

      @
      Köszönöm!
      Egyelőre nem vagyok inzulinos, étrenddel és mozgással igyekszem kordában tartani az értékeket.
      Keresni foglak tanácsadással kapcsolatban és akkor ott megbeszéljük bővebben! Az oldalon megtalálom az elérhetőségeket, jelentkezni fogok hamarosan! ✌️

  • @magdihebok6841
    @magdihebok6841 Před rokem

    Szervusz Tomi! Mi a véleményed a Glicin-ről? Valóban csökkenti a vércukor szintet?

    •  Před rokem

      A glicin egy aminosav, amit enyhe édes íze miatt újabban használnak édesítőszerként. Nem csökkenti a vércukorszintet, de nem is növeli.

  • @piroskalaszlo2209
    @piroskalaszlo2209 Před 2 lety

    Kedves Tomi egy kérdésem lenne amint a videóban is tetszik említeni a mozgást én nem tudok 30 percet szobabiciklizni mert hypo a vége ezt hogy lehet még oldani. Köszönöm szépen előre is a választ.

    •  Před 2 lety

      Szia! Tekerj annyit, hogy ne hipózz be tőle.

  • @Cyca64
    @Cyca64 Před rokem

    szia Tomi,a rossz izületeim miatt nem tudok sportolni,diétozok/nem könnyű/2-es tipusú diabeteszem van,néha magasabb a cukor szintem és kicsit bosszant,hogy a diéta ellenére hol ilyen hol olyan,mióta gyógyszert szedek azóta többször rosszabb a közérzetem,elötte csak szomja voltam,egy-két ötleted lenne ,hogy a pikulába oldjam meg a sportot? köszi szépen

    •  Před rokem

      Szerintem próbálj meg úszni, az kíméli az ízületeket.

  • @annamariamihalutti4000
    @annamariamihalutti4000 Před 6 měsíci

    Szia! Tudsz segíteni a fiamnak?

  • @andrasnet02
    @andrasnet02 Před 2 lety +1

    Szia Tamás! Ha jól értem, akkor a magas vércukorszint csak hosszútávon károsítja a hajszálereket, rövidtávon nem? Mondjuk ha evés után felmegy 8-10 körülre a cukrom és 1-2 óra múlva lemegy az még nem olyan káros, mintha egész nap magas szinten lenne? Nekem volt olyan, hogy egész éjszaka 10 fölött volt és csak reggelre ment le a normál szintre. Gondolom az is károsította az ereket, meg gyengítette az immunrendszert is, mert többször is volt ilyen egymás után és el is kaptam valami betegséget. Ezért felmerül a kérdés bennem, hogy lefekvés előtt is szabad korrekciózni a vércukrot, ha magas szinten van? Vagy várjam meg míg magától lemegy?
    A válaszodat előre is köszönöm!
    Üdv.: P. András

    •  Před 2 lety +1

      Szia! Egészséges emberben is felmegy valamennyire a vércukorszint ideiglenesen, ha sok gyorsan felszívódó szénhidrátot eszik, de mivel nála működik rendesen a rendszer, hamar vissza is áll. Cukorbetegnél és IR-eseknél az a lényeg, hogy étkezés után 1,5-2 órával újra legyen rendben a vércukorszint. Ha lefekvés előtt magas a vércukorszint, és már nincsen benned ható bólus inzulin, akkor rá lehet korrigálni néhány egységgel.

  • @HugoBoss-jz7ct
    @HugoBoss-jz7ct Před rokem

    Szia azt szeretném meg kérdezni hogy edzés közben magas a cukrom pl 17,6 és folytatom az edzést lemegy a vér cukrom ami jó csak érdekelne ez miért történik?
    És ha nekem lemegy a vér cukrom akkor az jó-e? Vagy nem igazán jó
    (1es típusú cukorbeteg vagyok)
    Köszi előre is a válaszod😊!

    •  Před rokem +1

      Szia! Azért történik, mert edzés hatására nő a szénhidrát igény, javul az inzulin érzékenység, mert a sejteknek kell az energia és ez jó.

  • @istvannepanyiktoth9496
    @istvannepanyiktoth9496 Před rokem +1

    Babérlevelet rágcsálok, vagy tornázok.

  • @juliuscsalfa9955
    @juliuscsalfa9955 Před 7 měsíci

    Jo főzőt palinka le viszi