Остаточне питання мови - Аналітична програма "Коса на камінь"

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 23. 11. 2023
  • Питання мови досі провокує дискусії в українському суспільстві і часто вони досить запеклі як для народу, котрий потребує спільності та єдності в своїй ідентичності. Пропонуємо переглянути цікаву дискусію на цю тему в новому випуску аналітичної програми «Коса на камінь».
    Цього разу гості студії - легендарний пастор і капелан з Маріуполя Генадій Мохненко, директор Християнської Відкритої Академії Ярослав Лукасік та російський опозиціонер і журналіст Сергій Степанов.
    У цій дискусії вони обговорили важливість мови для ідентичності, мовний аспект російської агресії та методи і шляхи конструктивної українізації. Чимало українців тільки ступають на цей шлях, але це важливий досвід для нації загалом, адже як сказав один із гостей: «Шлях до досконалої української мови лежить через суржик»...

Komentáře • 14

  • @dimahavronsky5331
    @dimahavronsky5331 Před 8 měsíci +1

    Ви великі молодці і приклад для наслідування. Ярослав, Сергій, Геннадій, дякую вам за вашу боротьбу, працю, що дайте бачення і формуєте людей. Нехай Господь благословить вас. Дякую Богу за Вас.

  • @user-yc9qo8ik5g
    @user-yc9qo8ik5g Před 7 měsíci

    Щиро дякую Вам! Повністю згідна з Вами! І Вас нехай береже Господь! І надалі піднімайте дух українців, нехай зростає віра в Бога і Його справедливість! З Богом!

  • @user-ui9qt4rj9s
    @user-ui9qt4rj9s Před 8 měsíci +1

    Хороший приклад євреїв - відмовилися від однієї із СВОЇХ мов заради єдності і сили свого народу

  • @user-ui9qt4rj9s
    @user-ui9qt4rj9s Před 8 měsíci +4

    Хочеться донести гостеві, що якщо ми втілимо його мрію і сюди зможуть втікати з Московії, то дуже скоро сюди приїдуть росіяни, які будуть себе почувати краще, ніж в Росії і вимагати до себе ставлення кращого, ніж мали в Росії. В тому числі будуть "не розуміти" мови і вимагати переходити "на чілавєчєскій" і відтворювати для нас той тип відносин, який заведений у них. І наша доброта завжди нам боком вилазить. Тож хай мріють змінити свою країну, а не куди з неї втекти. Доки нема бажання щось змінювати, доти й не варто кудись хотіти.

  • @S-O-N-Y-A_2024
    @S-O-N-Y-A_2024 Před 8 měsíci +3

    Дякую брати. И большое спасибо Сергею из России что согласился на это обсуждение. Я доречі також завжди був російськомовним ( я народився, в Харкові, там навчався в школі та універі, і досі живу біля Харковп) але я ніколи не почувався руським. Я завжди собе ідентифікував як українець. І також почав природно переходити на рілну мову завляки тиску війни. І вже впевнений що ніколи усвідомлено не повернуся до російської мови. Нажаль або нащастя, але війна зробила те що зробила.

    • @user-yt7yz7ic1l
      @user-yt7yz7ic1l Před 8 měsíci

      А навіщо його, цього чоловіка з "росії" (Сєрґєя), запросили на це обговорення?! На наше - суто внутріукраїнське.
      Може, саме для того, щоб ми тут, в Україні, нарешті, усвідомили дещо.
      Тобто що навіть "найкращі" росіяни (які начебто і симпатизують Україні) сплять і бачать, як вони масово переселяються в Україну і безперешкодно творять тут свою - другу ("вільну") росію...

  • @AngeloS29
    @AngeloS29 Před 6 měsíci

    Прекрасна студія, прекрасна можливість піднімати цікаві, важливі, нові й т.п. теми але...є одне але. Чогось не вистачає.
    Мабуть більше спеціалістів в галузі конкретного питання.
    А для тих, хто хоче перекладу чи звик слухати однією мовою й перелаштуватись слухати іншою складно, щоб не відсікати, розробили субтитри й синхронний переклад онлайн

  • @user-ui9qt4rj9s
    @user-ui9qt4rj9s Před 8 měsíci +2

    Сергій заявляє, що слабка сторона Росії в тому, що вона визнає тільки 1 мову і було б добре, щоб вільно функціонували і інші. І щоб так було і в Україні. Але, мабуть, не усвідомлює, що РФ - імперія із поневолених народів, а Україна - національна держава. Було б добре, якби поневолені народи могли вільно на державному рівні мати підтримку розвитку своїх мов. І в нас в Україні, якщо держава не підтримає української, то українська просто зникатиме і буде упослідженою, бо не зможе конкурувати із російською, яка має потужну державну підтримку РФ і матиме таку в Україні. Саме тому абсолютно нездійсненна ситуація, щоб 2 мови співіснували на рівних умовах - бо при "рівних" умовах саме українськомовних будуть дискримінувати і це - неминуче. Так було 30 років і російськомовні цього могли навіть не зауважувати, бо ці приниження їх не стосувалися ніколи

  • @AngeloS29
    @AngeloS29 Před 6 měsíci

    Мало підсумків дискусії

  • @user-ui9qt4rj9s
    @user-ui9qt4rj9s Před 8 měsíci +1

    Ще одне, над чим потрібно задуматися гостю - саме відмовляючись від російської українці нейтралізують зброю, яку використовують росіяни. А щоб ми її використовували як зброю нам не треба на ній розмовляти - достатньо щоб були вузькоспеціалізовані ЗМІ, спрямовані на російську аудиторію

  • @viktoryaresko3663
    @viktoryaresko3663 Před 8 měsíci

    Вітаю ваше намагання говорити українською мовою.Пригадалося далеке дитинство на Херсонщині,біля Каркінітської затоки,де всі в селі розмовляли на подібному суржику.

  • @NazarYaroshenko
    @NazarYaroshenko Před 8 měsíci

    В обкладинці помилка, правильно “Коса на камІнь» а не «камЕнь»