Етикет за столом

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 09. 2024
  • #рецепт
    Привіт! Ви на каналі "Кулінарні Пригоди". Сьогодні ми поговоримо про важливу тему - етикет за столом. Адже навіть найсмачніша їжа може втратити свій шарм, якщо не дотримуватись елементарних правил поведінки.
    В дома, звісно, можна трапезувати як душі завгодно. Наприклад, закинувши ноги на стіл, в ліжку або навіть прицмокуючи. Такий стиль поведінки допустимий, якщо у вас в гостях хороші друзі, які все стерплять. Але якщо ви запрошені на звану вечерю або пішли в ресторан, то варто пам’ятати декілька нескладних правил етикету та поведінки за столом.
    Якщо ви запрошуєте друзів до себе на свято, подбайте про те, щоб усім вистачило місця. Розсадіть гостей за столом заздалегідь. Важливо, щоб столовий посуд блищав чистотою. При подачі тарілки тримайте за краї знизу, ні в якому разі не торкайтеся їжі і тієї частини посуду, яка з нею стикається. Те ж саме стосується вилок, ложок і ножів. Келихи, чарки і склянки беріть знизу. Суп налийте за сервірувальним столом, щоб нічого випадково не пролити. Подавайте тарілку гостю з правого боку, обережно, щоб не пролити. Страви бажано не накладати з гіркою, інакше гостям буде складно ним насолодитися. Спочатку переконайтеся, що всі гості задоволені, і лише потім насолоджуйтесь частуваннями самі.
    Тепер декілька порад про те, як поводитися в ресторані або в гостях. По-перше, ніколи не приходьте без попередження - залиште господарям шанс підготуватися. Ніколи не кладіть лікті на стіл, жуйте з закритим ротом, їжте повільно і не випереджайте інших гостей. Якщо в їжі потрапила маленька кісточка, не привертайте до цього увагу. Аккуратно піднесіть ложку або вилку до рота і відправте кісточку назад на тарілку. Кісточку з оливки можна вийняти пальцями. Не дуйте на гарячу їжу, краще почекайте декілька хвилин.
    Серветка призначена для витирання рота від їжі. Ніколи не витирайте їй помаду або не сякайтеся. Запивайте їжу водою або робіть ковток вина лише після того, як все проковтнули. Різати м'ясо потрібно тримаючи ніж у правій руці, а вилку у лівій, виняток - лівші. Не кладіть телефон та інші засоби комунікації на стіл, нам не потрібно знати, наскільки важливе ваше пристрій зв'язку. І наостанок, в будь-якій ситуації поводьтеся гідно і впевнено!
    Сподіваюсь, ці прості правила допоможуть вам уникнути незручних ситуацій і зроблять вашу трапезу ще приємнішою. Дякую за перегляд! Не забудьте підписатися на канал "Кулінарні Пригоди", поставити лайк і залишити свій коментар. До нових зустрічей!

Komentáře •