NASA chce do 4 let test nového jaderného motoru - Vědátornews

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 23. 04. 2024
  • Jmenuje se DRACO a nynějším plánem je využívat ho jak k pohonu vojenských družic, tak jednou i pro přelet na Mars do 2 měsíců. Zatímco dnes se počítá s tím, že pilotovaný let ze Země na Mars by s chemickým pohonem trvat bratru 9 měsíců, jaderný pohon by to mohl stáhnout zhruba na méně než měsíce 2.
    Víc tuna ► vedator.org/draco2023
    Symmetry/Tranquility by Kevin MacLeod is licensed under a Attribution 3.0 International License.
    Based on a work at incompetech.com
    Vědátor vzniká v dílně olomouckého spolku studentů a popularizátorů vědy UP Crowd za podpory MUDRstart, který tvoří přípravné testy pro studenty vysokých škol. Naším cílem je popularizovat vědu a kritické myšlení primárně na sociálních sítích.
    …což v praxi znamená, že na to nemáme moc prachy, málokdo nás podporuje a děláme na to na koleni, jak se jen dá - na našem CZcams kanálu přesto týden co týden najdete novinky ze světa vědy, krátká osvětová videa i delší rozhovory a tématické videa!
    Váš Vědátor
  • Věda a technologie

Komentáře • 9

  • @Chalazar
    @Chalazar Před 9 dny +5

    Kluci vy máte hromadu znalostí a neuvěřitelnej přehled, ale myslím si, že by vám více slušel trošku víc scénář. Aspoň rámcově si prohodit co vše chcete probrat k dané novince před takem.

  • @PetrTomek
    @PetrTomek Před 4 dny

    Ne i když raketa vybuchne, tak se z RTG nedostane nějak velké množství radiace do prostředí. Má to nekolik zabezpečení aby RTG dokázal spadnout i z oběžné dráhy na jedno místo.

  • @CorkyBuczech
    @CorkyBuczech Před 9 dny

    Jaderný pohon pro kosmické lety to je budoucnost jak by řekl Howard Hughes :)

  • @PetrTomek
    @PetrTomek Před 4 dny

    Hoši, hoši, jasně že existovaly výpočty na jaderný motor s kyslíkovou forsáží. Pokud se chcete podívat jde o LANTR - Liquid oxygen Augmented Nuclear Thermal Rocket. Prostředí sluneční soustavy není tak jednoduché aby vždycky byl nejvýhodnější nejvyšší Isp. Někdy je lepší část specifického impulsu obětovat ve prospěch tahu. Kromě toho se samozřejmě myšlenka kyslíkové forsáže objevuje i u motorů Triton. Dohledejte si práce od Stanley K. Borowski.

  • @Jokerrr83
    @Jokerrr83 Před 9 dny

    k uvodu : ty lasery by snad i byly a dokonce v Prahe. nebo ELi by nedokazala podpalit nejakej ten lesík? tento ustav by si mozna zaslouzil taky malinko te popularizace ;)

  • @PetrTomek
    @PetrTomek Před 4 dny

    Ou lidi ne! Nelítali bychom k nejbližším hvězdám, protože by to předpokládalo termojaderný orion. To ještě ani postavit nedokážeme. Kromě toho, tady jde o NTR. To není ani FFR. Ten Isp je optimální tak k pásu asteroidů, maximálně k Jupiteru.

  • @arsonus
    @arsonus Před 9 dny

    Konstantin Eduardovič Ciolkovskij (rusky Константин Эдуардович Циолковский)