PODIVNÁ A KONTROVERZNÍ FOTBALOVÁ PRAVIDLA, KTERÁ UŽ NEPLATÍ!

• čas přidán 11. 05. 2024
  • Přiznejme si to, že i přes dlouhé roky sledování fotbalu si spousta z nás nepamatuje veškerá pravidla, kterými se sport řídí. Samozřejmě poměrně často přicházejí změny ohledně posuzování rukou v pokutovém území, udělování žlutých či červených karet, nebo trestání simulování. V dlouhé historii, kterou sport má, ovšem existovalo i několik dosti zvláštních či kontroverzních pravidel, která ve fotbale dříve platila. U některých vám bude jasné, proč byla zrušena, u jiných je otázkou, jestli by nebyla pro kopanou přínosem. To ostatně můžete posoudit sami, poté co zhlédnete dnešní díl fotbalových dějin.
    Hudba ve videu:
    winKoneR - MKLVFKWR (Instrumental)
    👕Merch:
    Trička a mikiny
    Staň se členem - 1url.cz/YMgPA
    (Můžeš kanál přímo podpořit a dostaneš různé výhody!)

• @johnnypeklmastnej-vlas981

Tak jako nejvíc pobavil souhlas obou kapitánů 😂😂😂 to muselo všechno končit 0:0 😂

• @pribehystrejdykuciho7633
    @pribehystrejdykuciho7633 Před rokem +23

7:43 za mne lepší příklad je z kvalifikace na MS mezi Alžírskem a Kamerunem, kde v zápase v Kamerunu vyhráli hosté 1:0, Kamerun to však v Alžírsku udělal také a šlo se do prodloužení. Tam Alžírsko ve 120. minutě skórovalo a propukla oslava, kterou v poslední minutě nastavení přerušil Toko-Ekambi gólem, který do Kataru poslal Kamerun

• @ondrabelunek5040
    @ondrabelunek5040 Před rokem +7

Dříve bylo pravidlo, a to bych zavedl zase, že pokud hráč potřebuje ošetřit, musí zůstat nějaký čas mimo hrací plochu. Hodně by se zabránilo natahování času a asi by bylo člověku jasné, že hráči opravdu něco je a netahá čas. Výjimku bych dal v případě udělení karty za faul na hráče, který se nechá ošetřit.

• @FJletsgo1
    @FJletsgo1 Před rokem +9

8:11 Já jsem třeba velký zastánce tohoto pravidla, souhlasím s tím, že má venkovní tým výhodu v tom, že jim vlastně stačí dát stejně gólů v prodloužení jako domácímu týmu, na druhou stranu domácí tým přece hraje o půl hodiny déle doma, než hostující tým. Pro obě strany dam byla výhoda i nevýhoda. Teď je lepší začínat první zápas venku, abys při případném prodloužení hrál delší čas hry na domácím hřišti

@peterlences4562 Před rokem +2

Největší Pitchovinka za mně venkovní gól a celkem zajímavé je pravidlo o nájezdech

@dobryden.6241 Před rokem +2

Ve fotbale rozhodčí, před tím než dostali píšťalku, mával bílým kusem látky.

• @antoninfronek2899
    @antoninfronek2899 Před rokem +2

Čau Vojto čas 4:56 ten zápas Dánsko Německo byl rok 1992

• @THETOPcz
      @THETOPcz  Před rokem +2

záběry jsou spíše ilustrační, nelpím 100% na tom, aby ten záběr byl vždy z konkrétního roku nebo zápasu, spíš jsem chtěl využít takový, na kterém je jasné o čem mluvím a nebude s ním problém s autorskými právy :)

• @nerut2029
    @nerut2029 Před rokem +1

Škoda že jsi to nedal do pitchovinek protože to znamená že bude minimálně o jeden díl pitchovinek méně

• @Misho-182
    @Misho-182 Před rokem

Pravidlo o góloch na ihrisku súpera bolo dobré... Chyba bola v tom, že platilo aj predĺžení. Malo sa to ponechať s tou zmenou, že pokiaľ nastane predĺženie, musí byť víťaz predĺženia.

• @janako26
    @janako26 Před rokem +4

Možná trochu kontroverzní návrh, ikdyž jde ale o detail. Já bych zrušil povinnost hráčů nosit chrániče. Samozřejmě, každý by je mohl nosit i nadále, ale když je nechceš nosit, tak je klidně nenos a tvůj problém, pokud se ti stane něco s holení. Jasně, jde o úplnou blbost, ale prostě když si ve vesnickém fotbale hráč zapomene chrániče, tak by měl mít možnost hrát na vlastní riziko.

• @pavelstanek8738
    @pavelstanek8738 Před rokem +2

Co si pamatujuji tak mohl platit offside na půlce hřiště, pokud se nepletu!

• @janako26
      @janako26 Před rokem +1

Offside se v minulosti hodně měnil. Kdysi se třeba počítal od předpředposledního bránícího hráče a ne od předposledního.

• @jurajkala2605
      @jurajkala2605 Před rokem

Za mňa by sa offside mal zrušiť.

• @profesor6506
      @profesor6506 Před rokem +2

@@jurajkala2605 to by sa nedalo nazvať ani futbalom, práve že offside znamená že je to inteligentná hra kde treba rozmýšľať ,keby zrušíš offside tak si predstav tie dedinské ligy kde by 5 hráčov čakalo pres súperovým brankárom na loptu.