CHAMSYS MAGICQ PORADNIK #12 - STROBO | JAK KONTROLOWAĆ ICH TEMPO | INNE ISTOTNE INFORMACJE

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 29. 08. 2024
  • W dzisiejszym filmie opowiem wam o tworzeniu stroboskopów przy użyciu DIM FX oraz gotowych shutterów z beam. Pokaże wam jak kontrolować ich tempo oraz wyjaśnię najważniejsze różnice pomiędzy LED'em a lampą wyładowczą.
    Jeśli masz jakiekolwiek sugestie, pytania, uwagi to zapraszam do pisania komentarzy :)
    Coś o mnie:
    Hej, jestem Kuba. Na moim kanale znajdziesz filmy dotyczące nauki oprogramowania ChamSys MagicQ on PC w języku polskim.
    Jestem samoukiem. Nie posiadam żadnych certyfikatów, szkoleń, kursów czy innych rzeczy. Wszystko co przedstawiam w moich materiałach to wiedza, którą nabyłem z internetu, własnymi doświadczeniami lub najzwyczajniej w świecie metodą prób i błędów.

Komentáře • 2

  • @ashtonorson
    @ashtonorson Před 4 měsíci

    Bardzo źle to wytłumaczyłeś, nie wspomniałeś że zazwyczaj atrybut dimmer pracuje w 16bitach co daje większe spektrum nad kontrolą intensity . Nie b wspomniałeś że FX można również dać na atrybut shutter/strobe. Fx daje większe pole manewru co do podziału urządzeń. I to w gruncie rzeczy jedna z ważniejszych rzeczy względem dimer/shutter w przypadku gdy atrybuty pracują w 8bitach, wchodząc na najszybsze częstotliwości.

    • @jakubgorzynski333
      @jakubgorzynski333  Před 4 měsíci

      Hej, dzięki za komentarz 😀 Rzeczywiście masz racje, że zapomniałem wspomnieć o różnicy w bitach co w przypadku dokładności i prędkości przekłada się widoczny efekt. Co do FX'ów to szczerze nie spotkałem się nigdy z wykorzystaniem ich na shutter/strobe. Rozumiem, że bierzesz dla przykładu FX z any attribute np. ramp up, wrzucasz na shutter i na tym działasz? I co masz na myśli odnośnie większego pola manewru w przypadku podziału urządzeń? Że po prostu można wrzucać sobie od razu je na grupy czy w jakim sensie?
      Jak będę mieć okazję to sprawdzę to jak to wygląda w przypadku zastosowania na żywo, bo wiadomo, że wizualizacja mimo wszystko różni się od efektu w realnego 😄