Sparta Praha-Rytíři Kladno 43. kolo ELH (Sestřih utkání)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 02. 2024
  • Jméno Hughes zná zásluhou bratrů Quinna, Jacka a Lukea celý hokejový svět. V NHL však mělo dlouho dobu výsadní postavení hlavně v hledišti. Dlouho předtím, než talentovaní mladíci vtrhli na scénu nejprestižnější hokejové ligy světa, řádil na tribunách superfanoušek Cameron Hughes. V neděli kanadský bavič předvedl svou show i v pražské O2 areně.
    Do konce druhé třetiny zápasu mezi Spartou a Kladnem chybělo lehce přes šest minut a domácí vedli 4:1. V průběhu komerční přestávky se na kostce nad ledem objevil fanoušek v dresu nové sparťanské posily Zacka Kassiana a začal s bláznivou show. Jeho nekoordinované pohyby strhly všech 12 tisícovek fanoušků a na chvíli nakoply oproti posledním zápasům komornější atmosféru.
    “Nikdy jsem na hokeji v České republice nebyl, ale myslím, že fanoušci se bavili celý zápas. Já jsem byl jen taková jiskra, která tu atmosféru posunula ještě trochu dál. Moc jsem si to užil. Těší mě, že se chytili i fanoušci,” líčil Hughes po utkání.
    Jeho vystoupení ocenil i Kassian, kvůli kterému Hughes do Prahy dorazil. "Bylo to skvělé. Nikdy předtím jsme se nepotkali, jsem moc rád, že jsem ho dneska poznal,” vyprávěl zkušený Kanaďan.
    Hughes během své třicetileté fanouškovské kariéry navštívil téměř 1600 sportovních událostí, během nichž se poznal i s několika českými hokejisty. “V Ottawě jsem se několikrát potkal s Radkem Bonkem. Dokonce jsme spolu zašli i do baru na pivo,” vzpomínal Kanaďan s velmi netradičním povoláním.