Не плач, козаче (Думка) Рок-Шевченко у проекті Місце під сонцем

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 09. 2024
  • The Thought by Deinde band
    Rock-ballad on the poem of Taras Shevchenko
    The author of these words was a slave for a long time.
    He physically died in 19-th century. However, his spirit has no borders.
    It penetrates the time and distance.
    The poetic heritage of Taras Shevchenko is the riddle.
    Unravel it with the help of our song and you will find yourself between the grief and hope, between the tears and bravery, between the home and journey. You will become the Ukrainian.
    You also can sing with us. We translate Ukrainian songs into one of the European language, sing them and share with the world.
    Let's sing together and learn more about each other.
    Project «A place in the sun. Music»
    tarasenkooi.wi...
    alextarasenko139@gmail.com
    +380952404037
    «Тече вода в синє море, та й не витікає. Шука козак свою долю, а долі немає», - цими рядками розпочинається збірка «Кобзар» Тараса Шевченка. Вірш гарний, співочий, з цікавим ритмом, проте, як на мене, занадто сумний, якась в ньому э безвихідь, відчай, який лише пропалює до кісток і ніякого виходу і боротьби не передбачає.
    Але ж і американські раби з плантацій, і українські селяни біля багаття, і джазмени під час after hours, співаючи, завжди вигукували щось непередбачене, гаряче і бунтівне. І п’янить нас музика така саме тому, що в ній бачимо ми себе не в сльозах біля зламаного плуга, а з піснею, на бойовому коні.
    Коли наш козак плаче, ми, підбадьорюючи його, гукаємо: «Ой ти не плач, козаче мій! Ой, пригадай, як дід казав!». І наша пісня не завершується просто так, вона потужним пасмугами злітає в гору, в танці пекучих гітарних іскор, бо що там не як, а наші хлопці грають і не здаються.
    Цікаво, що спочатку народився приспів, риф, драйвові такі акорди, і співалися на них дивні слова «Гей, на морозі хлопці грають!». І чомусь мене ці слова пробирали до сліз. Було тільки одне «але»: крім цих слів у пісні не було ані рядка, та й самої пісні не було.
    Може це був відгук давніх часів, 90-х, коли на не пустили на якійсь концерт і ми танцювали у снігу, під вікнами, з яких лунала далека музика. А багато років поспіль, створилася пісня, в якої не було приспіву… Це був вірш Тараса Шевченка «Думка». Я відкрив «Кобзаря», почав співати перший вірш і вирішив його заспівати. Згадую, що ходив порожньою квартирою і волав а капела на радість сусідам. Пісня була, але що ж робити с приспівом?
    І тоді, щось спалахнуло, роки і частини з’єдналися, щоб з’явилася нова «Думка», яку ви, сподіваюся, слухаєте зараз.
    Деінде бенд - частина освітнього проекту «Місце під сонцем. Музика». Ми створюємо пісні на вірші знакових українських поетів, щоб лікувати свої і, сподіваємося, ваші душі, словами тих, хто відчував глибше, мріяв сильніше, жив повніше. У нас не завжди звучать голоси професійних виконавців. Для нас важливо співпрацювати з українками і українцями, що постраждали від війни, щоб надати їм простір, де можна знайти нову тональність життя, відновитися через творчість, доторкнутися до поетичних скарбів України. Ми перекладаємо пісні іноземними мовами і охочі до подорожей та співпраці з музикантами з різних країн.
    «Місце під сонцем. Музика» - це наш шлях до пошуку гармонії і єдності в світовому розмаїтті.
    Деінде бенд - Думка (Тече вода в синє море)
    © Олександр Тарасенко, 2020 р.
    Слова
    Тарас Шевченко
    Вокал
    Марія Тарасенко
    Соло гітара
    Геннадій Дударек
    Бас-гітара
    Михайло Бурлаков
    Барабани
    Едуард Літвяков
    Музика, гітара
    Олександр Тарасенко
    Саунд продюсер
    Олександр Герасименко
    Запис звуку
    Іван Шапкін
    Проект Місце під сонцем. Музика
    alextarasenko139@gmail.com

Komentáře • 1

  • @user-ts9xg4zl3d
    @user-ts9xg4zl3d Před rokem

    Душевна лірична рідна Українська балада ! Супер! Браво!