ŠIBENIK vs ISTRA 1961 2:1 (25.kolo, HT Prva liga 21/22)

• čas přidán 11. 09. 2024
  • Nakon jednog remija i tri poraza, nogometaši Šibenika upisali su premijernu pobjedu u nastavku sezone. Na domaćem terenu, u dvoboju 25. kola HT Prve lige, Šibenik je svladao Istru 1961 s 2:1.
    Istra 1961 je imala bolji ulaz u utakmicu, no najveću šansu imao je Bačelić-Grgić na drugoj strani kada je prilično iskosa, iz slobodnog udarca, pogodio vratnicu. Do kraja prvog dijela ipak se zatresla mreža, ali domaća. Iz blizine je glavom za 1:0 Istre 1961 pogodio Dion Drena Beljo, čime je upisao jubilarni deseti prvenstveni pogodak u sezoni.
    U nastavku je uslijedila mnogo bolja igra Šibenčana, a u središtu pozornosti bio je Antonio Marin. Prvo je u 53. minuti Marin izjednačio, dok je u 63. odlično asistirao Deliću za preokret.
    Do kraja utakmice mogao je Šibenik povećati prednost, ali je i Mahmoud imao dvije šanse da gosti ipak ušićare bod. No, mreže se nisu tresle i Šibenik je proslavio tri boda s kojima je klubu iz Pule pobjegao na četiri boda plusa.
    HT Prva liga, 25. kolo: Šibenik - Istra 1961 2:1 (Marin 53., Delić 63./Beljo 45.+2)