FC Kuřim - HS Kroměříž 8:5 (4:2) 1. poločas 🏆👍⚽️❤️

• čas přidán 6. 04. 2024
  • V dalším utkání SpSM U13 jsme se chtěli po zaváhání v Jihlavě vrátit na vítěznou vlnu. Jenže naším soupeřem byla Kroměříž, úřadující vítěz Planeo Cupu v daném ročníku a celek, který nám na podzim nadělil dvouciferný debakl. Přijeli v plné síle a nám navíc před zápasem odpadl ze zdravotních důvodů Mareček a rovněž další kluci nebyli úplně v pohodě.
    Utkání nezačalo ideálně - už v čtvrté minutě jsme podcenili situaci ve středu hřiště a hosté šli do vedení ranou pod břevno za střední vzdálenosti, na kterou Mates neměl šanci dosáhnout. Ale nijak to s nám neotřáslo, zvolna jsme najeli na svoji hru, a když Mausův střílený centr tečoval hostující obránce do vlastní branky, získali jsme půdu pod nohama a bylo nás plné hřiště. Odměnou nám byly další 3 branky, z nichž chci vypíchnout gól na 3:1, který padl po dokonalém zvládnutí defenzivní činnosti, zisku míče a luxusní kombinaci až do zakončení (fajnšmekrům doporučuji na webu shlédnout úsek cca od 16. minuty). Další 2 loženky jsme nevyužili, a na každé straně 1x zvonila branková konstrukce. Bohužel za stavu 4:1 se nám přihodilo to, co nás pronásleduje prakticky celou sezónu - po získání tříbrankového náskoku upustíme od hry, která nám nesla úspěch, a začneme hrát jakousi odkopávací údržbu nebo co, alibisticky, na jistotu, bez hladu po dalších gólech. Kroměříž se vrátila do hry, získala převahu a další ranou z dálky snížila.
    O přestávce jsme se v šatně snažili naladit zase do správného módu, bohužel opak byl pravdou. Úvod druhé půle patřil jednoznačně hostům, kteří zjednodušili hru, posílali dlouhé nákopy za naši obranu a to na nás platilo. Během 18 minut byl dokonán obrat na 4:5, aniž bychom v tomto úseku nějak vážněji ovlivňovali dění na hřišti. Jenže máme psychicky silný a kondičně dobře připravený tým. Už jsme se neměli o co strachovat, tak jsme se vrátili k poctivé práci a k naší kombinační hře - a ono to najednou šlo! Ukázali jsme, že umíme taky vystřelit z dálky, využili jsme jedno zaváhání soupeřova brankáře a v poslední dvacetiminutovce jsme dominovali jak herně (lepší kondice byla patrná), tak střelecky (proměňovali jsme příležitosti). Navíc v poslední minutě se blýskl Naty skvělým zákrokem a nedovolil slávistům ani korekci skóre.
    Utkání bylo vysoce kvalitní a to z obou stran. Byla to dokonalá prověrka našich schopností a dovedností. Hrálo se navzdory neobvyklému horku ve vysokém tempu, souboje byly důrazné, individuální herní činnosti zvládaly obě strany velmi dobře. Kluci zaslouží velikou pochvalu za bojovnost a pracovitost a taky za víru v konečný úspěch i při nepříznivém vývoji. Pro fandícího diváka to musela být krásná podívaná, spousta krásných akcí, hodně branek, obraty ve vývoji a nakonec happy end. Je dobře, že týden co týden teď kluci absolvují takto výživné konfrontace - přesně tohle je (bez ohledu na výsledek) posunuje dál.