Najczęstsze kontuzje w siatkówce.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 08. 2024
  • Siądzmy dziś na chwilę na ławkę rezerwowych i przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, co kryje się za kurtyną siatkarskich zmagań. Siatkówka to nie tylko widowiskowa gra na boisku, ale również pełna wyzwań podróż przez ogromne ilości treningów, które pociągając za sobą ryzyko kontuzji, mogą zatrzymać nawet najbardziej utalentowanych graczy.
    Od skomplikowanych skręceń i naciągnięć po zwichnięcia i naderwania - każda kontuzja w siatkówce ma swoją historię do opowiedzenia. Będziemy zagłębiać się w kulisy tych historii, próbując rozwikłać tajemnice, dlaczego jedne części ciała zdają się być bardziej narażone na urazy niż inne, a także jakie są najczęstsze sytuacje prowadzące do kontuzji w trakcie intensywnych zmagań na siatkarskim parkiecie
    Ale to nie koniec naszej podróży. Kiedy już zrozumiemy, co kryje się za siatkarskimi urazami, skierujemy naszą uwagę na strategie powrotu do gry po kontuzji. Odkryjemy tajniki skutecznej rehabilitacji, które mogą pomóc zawodnikom wrócić na szczyt swojej formy w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej.
    Wreszcie, jak każdy dobry trener, przysiądziemy, aby podzielić się najskuteczniejszymi strategiami prewencyjnymi, które mogą pomóc uniknąć tych przykrych urazów. Od treningów siłowych po właściwą technikę gry - nasz cel jest jasny: chronić miłośników siatkówki przed przeciwnościami losu i utrzymać ich na szczytach swoich umiejętności przez długie lata ekscytujących zmagań na boisku. Przygotujcie się do odkrywania tajemnic siatkarskich!
    00:00 Jakie są najczęstsze kontuzje w siatkówce?
    3:08 Jakie są przyczyny kontuzji w siatkówce?
    3:55 Czy siatkówka jest sportem kontaktowym?
    5:59 Czym są urazy przeciążeniowe? Jakie urazy przeciążeniowe są najczęstsze w siatkówce?
    7:43 Urazy kostek u siatkarzy.
    10:01 Jak zapobiegać kontuzjom kostki?
    12:43 Prewencja urazów u siatkarzy.
    15:35 Jak wygląda rehabilitacja stawu skokowego?
    18:10 Czy po każdym skręceniu kostki trzeba robić RTG?
    19:13 Kontuzje kolan w siatkówce.
    21:50 Jak długo trwa powrót na boisko po kontuzjach przeciążeniowych?
    23:48 Jak uniknąć kontuzji w siatkówce?
    25:10 Kontuzje barków u siatkarzy.
    27:19 Wybicia palców w siatkówce.
    30:10 Jak zapobiegać kontuzji barku w siatkówce?
    32:25 Neuropatia nerwu nadłopatkowego u siatkarzy.
    34:55 Ile trwa rehabilitacja barku?
    38:40 Ból kręgosłupa a gra w siatkówkę.
    40:43 Czy gra w siatkówkę powoduje rwę kulszową?
    41:24 Kręgoszczelina u młodych siatkarzy.
    44:50 Niestabilność stawu skokowego u siatkarzy.
    Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.
    --
    Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.
    Śledź nas: / fizjo4life
  • Zábava

Komentáře • 3

  • @bartekszymanski3259
    @bartekszymanski3259 Před 2 měsíci

    siatkówka to zło :P urwany achilles w 2018, ale moja i trenera głupota chcieliśmy sezon dograć i grałem na przeciwbólowych a tam pewnie tendinopatia była fest bo z rana ledwo chodziłem :)

    • @fizjo4life881
      @fizjo4life881  Před 2 měsíci

      Grunt to odpowiednie przygotowanie i regeneracja :) Jeżeli zaniedbuje się kontuzje i przeciążenia to należy liczyć się z tym, że pewnego dnia dotkliwie o sobie przypomną. Mamy nadzieję, że Achilles zdążył już wrócić do pełnej sprawności :)

    • @bartekszymanski3259
      @bartekszymanski3259 Před 2 měsíci

      @@fizjo4life881 w 80% operacja na nfz troche mi skopali .... pozniej sie ciagnely dlugo problemy ale tragedii nie ma :)