Prototyp domácího drtiče plastového odpadu

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 16. 07. 2020
  • E-shop: bazar.preciousplastic.com/pla...
    Plastmakers website: www.plastmakers.com/en
    Instagram: / plastmakers
    Contact: info@plastmakers.com
    Plastmakers představují prototyp domácího drtiče plastů. Cílem je navrhnout open source konstrukci tak, aby byla recyklace dostupnější více lidem. Nyní probíhá testování.
    Po čištění a třídení plastového odpadu následuje drcení. Po vytvoření menších kousků se dá drť zpracovat dále lisováním, vstřikováním nebo vytlačováním. Další zařízení budou následovat :)
    Na stránkách www.plastmakers.com bude 1.9.2020 zveřejněn ZDARMA Starter pack #drcení. Ten bude obsahovat modely a výrobní dokumentaci pro stavbu takového zařízení.
    Plastmakers můžete sledovat:
    / plastmakers
    / plastmakers
    Hudba: Mac Miller ft J. Cole Type Beat / Heavens Above (Prod. Syndrome)
  • Věda a technologie

Komentáře • 6

  • @michalhruska5090
    @michalhruska5090 Před 3 lety

    Po technické stránce ten drtič působí moc pěkně. Otázka však použití v praxi, jak zajistíte, že laikové nebudou míchat různé druhy plastů dohromady? Jednotlivé typy, vstřikovací / vytlačovací? Nerecyklovatelné plasty, jako vícevrstvé fólie, například? Aby nepřimíchali ke klasickému plastu bioplast? Pokud toto nebude dodrženo, je drť ke znovuzpracování nepoužitelná a zpravidla skončí ve spalovně.

    • @plastmakers
      @plastmakers  Před 3 lety

      Souhlasím se vším co uvádíte. Edukace lidí o typech plastů probíhá průběžně v rámci celosvětové komunity Precious Plastic. I mým cílem je lidem predstavit více praktickych informací během workshopů a kroužků pro děti.

    • @michalhruska5090
      @michalhruska5090 Před 3 lety +1

      @@plastmakers Určitě děláte skvělou věc a je ten nejlepší čas, vzhledem k tomu, jak prudce aktuálně letí ceny plastů coby vstupní suroviny nahoru. www.plasticportal.cz/cs/ceny-polymeru/lm/7/ Jednocestné obaly jsou podle mě vyloženě hřích proti přírodě. A vzdělání laiků je nutností, protože roztřídit znečištěnou drť prostě dokonale nejde. Jinou věcí je, nesnažit se tuto drť jednoduše přetavit, ale "rozbít" na prvočinitele - uhlík a vodík. A vyrobit z nich zpětně základní surovinu na výrobu plastů obecně.

    •  Před 3 lety

      Pro mě jako pro člověka co musí mít doma obří pytle plné vzduchu, by to bylo přínosné. Stejně se ten kontejner kam to odvezu, doveze do spalovny, takže z mého pohledu by to mě ušetřilo čas, místo a výsledek by byl stejný.

  • @tomasdokulil2186
    @tomasdokulil2186 Před 2 lety

    pekne neco podobneho hledam na reciklaci 3D spatnych tisku :D vse je drahe ty masiny zeby se clovek zteho :D

    • @plastmakers
      @plastmakers  Před 2 lety

      Zdravím, nevýhoda drcení materiálu pro 3d tisk jako je PLA, PETG je spékání materiálu během drcení. Dokud je mechanismus studený je to v pohodě. Ale po zhruba 10 minutách na velikost drcení 5mm se nože zahřejí a pak je to komplikace, než zase vychladnou. Ale jde to. Na Maker Fair, který nyní probíhá v Praze je tento drtič jako součást expozice Průša Lab, kde z drceného materiálu tisknout na místě nové výrobky. Ať se daří. T.